Huawei P9 lite: Ide to aj s menšou diétou

21. 7. 2016; Autor: Sóda, Foto: O2

Len pred pár týždňami čínsky výrobca Huawei predstavil v Londýne to najlepšie, čo bude ponúkať na najbližší rok.

Modely P9 a P9 Plus sa môžu chváliť dvojitou optikou vyrobenou v spolupráci s legendárnym výrobcom fototechniky Leica. Lenže prémiová nie je iba výbava, ale aj cena.

Jemne orezaná verzia P9 lite však uspokojí omnoho širšie publikum. P9 lite je na prvý pohľad na nerozoznanie od drahšieho súrodenca. Stačí ho však otočiť na druhú stranu a všetko je jasné.

Verzia lite už totiž nemá vo výbave dvojicu objektívov. Až na tento rozdiel je to stále smartfón, ktorý by sa dalo zaradiť do vyššej strednej triedy. Alebo skôr medzi základné high-endy.

Farby sú stále sýte

Konštrukcia je stále kovová, čo zvyšuje odolnosť aj elegantnosť. Bavíme sa však o ráme. Zadný kryt batérie je z plastu. Oproti P9 je o pol milimetra hrubší a tri gramy ťažší. Konkrétne rozmery sú 146,8 x 72,6 x 7,5 mm a 147 gramov. Inak povedané, takmer identické dvojča. Displej majú takmer rovnaký.

S 5,2-palcovou uhlopriečkou a s Full HD rozlíšením. A aj jeho kvalita je rovnaká. Oči sa môžu kochať na sýtych, ale uveriteľných farbách, výbornom kontraste a na vysokom jase. Ak je potrebný.

Jemný rozdiel je v konštrukcii. P9 lite už nemá až taký tenký a jemne zaoblený rám po bokoch obrazovky. Zvyšok konštrukcie a rozloženie ovládacích prvkov ostali rovnaké: brúsený hlavný vypínač, ovládač hlasitosti na jednej strane a slot na dve SIM karty alebo SIM kartu a microSD kartu do maximálnej kapacity 128 GB na druhej strane.

Vzadu nájdeme objektív 13-mega­pixelového snímača, duálny blesk a čítačku odtlačkov prstov. Podľa tvaru a rýchlosti reakcií sa zdá, že je tá istá ako na modeli P9. Najviac sa osvedčila ako spúšť fotoaparátu pri robení selfie.

 

Na displeji sa nešetrilo

Keďže kvalita displeja ostala rovnaká, inžinieri museli ubrať inde, ale bez vážnych následkov. Pretože aj osemjadrový Kirin 650 s 2 GB operačnej pamäte zvládal všetko s rovnakým prehľadom ako jeho výkonnejší brat.

Vyskúšali sme aj rozvod tepla a po pár minútach nahrávania videa sa zadný kryt zahrial. Lenže ani zďaleka sa nedá hovoriť o prehrievaní. Na ukladanie dát je pripravených 16 GB.

Mali sme obavy, či nás P9 a jeho duálny fotoaparát Leica nerozmaznal tak, že ostatné smartfóny nám už nepostačia. Našťastie, nepotvrdilo sa to. Aj jeden fotoaparát s rozlíšením 13 megapixelov si dobre poradil so zaostrovaním a v šere je tiež použiteľný. Hoci nie až tak ako P9. Chýbalo nám nahrávanie Full HD videa rýchlosťou 60 fps, ale na niečom sa šetriť muselo.

Ovládacie prvky sú takmer totožné. Potiahnutím prstom zľava do stredu sa zobrazia rôzne režimy snímania vrátane profesio­nálneho – s nastavením citlivosti ISO, bielej farby a iných parametrov. Zaujímavosťou je, že manuálny režim sa nachádza aj pri videu.

Výborný smartfón

Kapacita batérie má slušných 3 000 mAh, tak ako P9. Lenže v tomto prípade napája menej výkonný hardvér. Dostali sme sa teda na dva dni bežného používania a ešte večer pár percent na batérii svietilo. Huawei P9 lite je výborný smartfón.

Kto by preferoval inú značku s rovnakými parametrami, lepšieho náhradníka ako P9 lite by hľadal dlho. Kvalitné spracovanie, dostatok
výkonu a elegancie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

HUAWEI P9 Lite (2017): Všestranný krásavec s výkonom nad štandard svojej triedy

Všestranný mobilný telefón, ktorý môžete používať na zábavu, multimédiá aj na každodennú prácu.

čítaj viac