Lenovo VIBE K5: Strieborná stredná cesta

22. 7. 2016; Autor: Sóda, Foto: O2

Lenovo a O2 ponúkajú novinku s veľmi priaznivým pomerom výbavy a ceny, s pár drobnými doplnkami, ktoré jej pridávajú na hodnote.

VIBE K5 alebo tiež A6020 má kovové telo, lepší zvuk, dostatok výkonu a aj priaznivú cenu. Čo viac si priať. Alebo je v niečom háčik?

VIBE K5 má kovový kryt batérie, horná a dolná časť je z plastu. Zjavne sú tam uložené antény. Na spodnej strane je dvojica stereoreproduktorov. Nie je to náhoda. Smartfón je totiž vybavený technológiou Dolby Atmos.

Reproduktory sú uložené blízko seba, takže priestorový zvuk si naplno užijete až cez slúchadlá. Lenže aj reproduktor dokáže hrať dostatočne nahlas a čisto. Ako pri hudbe, tak aj pri telefonickom hovore.

So štyrmi nastavenými zvukovými profilmi, ktoré sa ešte dajú doplniť o dva vlastné, si VIBE K5 poradil na jednotku pri prehrávaní filmov z Netflixu a aj pri hraní hier. Ale znova, až s kvalitnými slúchadlami je to to pravé orechové.

Ohúri kvalitný displej

Okrem reproduktorov a micro USB konektora na vrchnej hrane sa žiadne dizajnové prekvapenia nekonajú. Ide o klasický oblý smartfón s dotykovými tlačidlami pod displejom. Displej má uhlopriečku rovných päť palcov a HD rozlíšenie 1 280 x 720 bodov.

To znamená dostatočnú jemnosť 294 ppi. Za kvalitu displeja by sa nehanbili ani omnoho drahšie modely smartfónov. V nastaveniach sa dá vybrať farebný režim, takže už z výroby vhodne nakalibrovanú obrazovku si každý môže doladiť podľa gusta.

S pozorovacími uhlami alebo s intenzitou jasu musí byť spokojný aj náročný používateľ. VIBE K5 podporuje tiež rozdelenie obrazovky pre okuliare na virtuálnu realitu. Takže napríklad Google Cardboard okuliare sú s týmto smartfónom kompatibilné.

Osemjadrový Snapdragon 415 s taktom 4x 1,5 GHz a 4x 1,2 GHz patrí do strednej výkonnostnej triedy.

V kombinácii s 2 GB operačnej pamäte však stačil na všetky aplikácie, ktoré sme v ňom vyskúšali. Uložené boli v 16 GB vnútornej pamäti. Našťastie, nechýba ani slot na microSD kartu na ďalších 32 GB.

 

Čo sú silné zbrane

Prostredie 13-megapixelového fotoaparátu je ako pri ostatných smartfónoch Lenovo. Je zaujímavé, že kvalita videa sa dala vybrať a nastaviť napríklad vo Full HD. Pri fotografiách sa vyberá iba to, či budú zábery širokouhlé alebo v pomere strán 4 : 3. Podporované je HDR, elektronická stabilizácia videa či panorámy.

Zaostrovanie je pomerne rýchle a presné, hoci  s hĺbkou ostrosti sa veľmi pohrať nedá. V šere veľa použiteľných záberov nevzniklo. Priali by sme si možno radšej menší počet megapixelov a trochu svetelnejší objektív. A tiež video s rýchlosťou 60 fps.

Silnými zbraňami VIBE K5 sú tak skôr obraz a zvuk ako zaznamenávanie obrazu. Za zmienku tiež stoja podpora dvoch SIM kariet a FM rádio.

Smartfón s rozmermi 142 x 71 x 8 mm a s hmotnosťou 142 gramov, s LTE a s batériou s kapacitou 2 750 mAh vydržal pri bežnom používaní v priemere tridsať hodín.

Šetrič batérie, ktorý vypne GPS, vibrovanie a synchronizáciu, pridá pár ďalších hodín navyše.

Lenovo VIBE K5 je ako ochutnávka vlajkovej lode. Elegantný kovový dizajn a veľký kvalitný displej doplnený podporou Dolby Atmos ho predurčujú pre milovníkov hudby a filmov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Huawei P10: Vylepšený nástupca

Huawei len pred nedávnom na MWC v Barcelone predstavil nástupcu mimoriadne úspešnej vlajkovej lode Huawei P9. Výrobca stavil na úspech predchádzajúcich modelov a vylepšil nedostatky.

čítaj viac