Týchto 10 užitočných pomocníkov si viete pomocou 3D tlačiarne vytlačiť doma aj vy

23. 5. 2017; Autor: Michal Kmeť, Foto: Shutterstock

Tlač v troch rozmeroch je vo vývoji už 30 rokov, no len v posledných rokoch zažíva 3D tlačiareň skutočný boom. Od vedeckého nástroja sa prepracovala k statusu domáceho spotrebiča, ktorý sa stane vašou mini továrňou. Ukážeme vám, čo všetko si môžete vytlačiť doma aj vy.

1. Tajná zásuvka v poličke

Ak držíte doma hotovosť či menšie cennosti, je toto riešenie práve pre vás. Menej nákladné ako trezor, stále elegantné a veľmi jednoduché na výrobu.  Bežná 3D tlačiareň vám tento užitočný bytový doplnok s rozmermi 135 x 62 x 18 mm vyrobí do 5 hodín a potom ho len stačí namontovať ako akúkoľvek inú poličku. Plány na jej tlač si môžete stiahnuť bezplatne.

2. Západka na dvere

Západka je z plastu a pred zlodejom či hrubou silou vás ochrániť nemôže. Ak ale potrebujete len zabezpečiť skrinku alebo dvere vo vnútri domu, je ideálnym riešením. Stačí pár skrutiek a je to.

Zdroj: Shutterstock

3. Škrabka na ľad a sneh

Ani sa nenazdáme a o pár mesiacov je zima späť. S 3D tlačiarňou sa môžete zásobiť škrabkami z pevného plastu. Bezplatný manuál vám zabezpečí rýchly a jednoduchý spôsob, ako sa pripraviť na prvé ranné mrazy.

4. Držiak na SD karty a USB

Túto maličkosť ocenia hlavne fotografi. Ak pracujete s väčším množstvom SD kariet či USB kľúčov, tento držiak určite oceníte. Zmestí sa doň 8 USB kľúčov, 8 SD kariet a k tomu ešte 5 micro SD kariet. Kompaktná veľkosť vám zaručí, že všetky podstatné dokumenty budete mať na dosah.

5. Skrutky a matice

Určite poznáte ten pocit, keď postupujete podľa zaručeného manuálu na poskladanie nábytku a niektoré zo skrutiek nesedia alebo chýbajú. Cestu do obchodu vám ušetrí 3D tlačiareň. Za krátky čas a s použitím minimálneho množstva materiálu sa môžete rýchlejšie potešiť z novo poskladanej skrinky.

Zdroj: Shutterstock

6. Domček pre vtáčiky

Každá časť je plne prispôsobená potrebám malých okrídlencov. Domček pozostáva z 3 kusov, pričom jeden z nich slúži ako malý bazénik. Stačí už len naplniť dobrotami a zavesiť na najbližší strom.

7. Kladivo

Áno, vytlačiť si môžete aj vlastné kladivo. Je síce z plastu, ale je dostatočne pevné na bežné práce v domácnosti. Plány na jeho výrobu sú prispôsobiteľné na tlač v rôznych veľkostiach, takže si ho môžete vyrobiť aj na mieru.

8. Kanvica na čaj

Ak ste rozbili keramickú kanvicu na čaj, výčitky svedomia vám môže zmierniť bezplatný návod na tlač novej vkusnej kanvice. Ak sa vám zapáči, môžete si vyrobiť celý čajový set a prekvapiť tak svoju rodinu a známych originálnou kolekciou.

Zdroj: Shutterstock

9. Knižnica

Ak máte odvahu, môžete sa odhodlať aj na 3D tlačenú dizajnovú knižnicu, ktorá vdýchne vášmu domovu nový vzhľad a taktiež nájdete miesto, kde necháte vašu knižnicu vyniknúť. Hoci už ide o väčší domáci projekt, dizajnéri vám garantujú nenáročnosť celého procesu tlače.

10. Náučná pomôcka

Aj v oblasti hračiek a pomôcok pre učenie sa nemusíte obávať o nedostatok návodov a nápadov. Čo tak vytlačiť si glóbus? Bude len na vás, či ho umiestnite do detskej izby alebo sa vám zapáči a necháte si ho na vašom pracovnom stole.

3D tlačiarne prinášajú ešte oveľa viac, od výroby hračiek vo vašej mini továrni až po stavbu domu v stavbárskych firmách. Neobmedzené možnosti v oblasti 3D tlače vám prinášajú priestor na tvorbu vlastných nápadov a myšlienok, ako i zdieľať nápady kreatívnych ľudí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Mobilné hry pre najmenších, ktoré pobavia aj niečo nové naučia

Tieto aplikácie majte pripravené v situáciách, keď od vás dieťa dranká smartfón na hranie.

čítaj viac