Na týchto položkách môžu firmy ušetriť tisíce eur ešte tento rok

14. 3. 2016; Autor: Sóda, Titulná foto: Viktor Hanacek

Starý rok je už uzavretý a nový takmer celý pred nami, takže podnikatelia majú ešte dostatok času na to, aby mohli hľadať spôsoby, ako chod firmy čo najviac zefektívniť. Na začiatok sa stačí rozhliadnuť po kancelárii. V tomto článku sa dozviete, na ktorých položkách môžete začať šetriť takmer okamžite.

Energie

Bez dodávok energií sa dnes nedá existovať, preto táto položka tvorí značnú časť fixných nákladov. Firmy, ktoré doteraz nakupovali za cenníkové ceny a nerobili súťaž dodávateľov, mohli na našom trhu dostať zľavu maximálne 10 až 15 %.

V ich prípade je tu však ešte stále priestor na pomerne výrazné úspory, ktoré sa s využitím tendra môžu pokojne priblížiť hranici 30%. Za rok tak z firemného účtu odíde rádovo o tisíce eur menej. Samozrejme, takýto postup sa oplatí až pri vyšších odberoch, keď sa vaše účty za energie pohybujú okolo sumy 10 tisíc eur a viac.

Kancelárske potreby a tonery

V tomto smere sa firmám oplatí ísť do tendrov zhruba pri spotrebe, ktorá predstavuje 5 až 6 tisíc eur. Začiatok roka bude dobrou príležitosťou hlavne na zazmluvnenie dodávok papiera na dlhší čas, pretože sa vo svete rušia resp. čoskoro majú rušiť niektoré papierenské fabriky.

Dá sa preto predpokladať, v druhej polovici roka už pôjdu ceny týchto komodít hore. Zvážiť opatrenia v tomto smere by mali všetky firmy podnikajúce v náročnom administratívnom prostredí, ako napríklad účtovné a právnické firmy, prípadne reklamné agentúry a grafické štúdiá.

Upratovacie služby

Ak sa vaše náklady pri tejto položke pohybujú okolo 5 až 6 tisíc eur, aj tieto služby sa už oplatí obstarávať’ prostredníctvom tendra. Oplatí sa to najmä výrobným podnikom, ktoré využívajú veľké plochy, obchodným centrám alebo správcom nehnuteľností.

Kuriérske služby

Hranica, kedy sa oplatí obstaráva’’ takéto služby je niekde pri 4 000 eurách. Môže sa to vyplatiť najmä eshopom, ktoré predávajú drahšie produkty, alebo majú vysoký obrat pri menších položkách. Čim jednoduchšia je logistika, tým atraktívnejšia zákazka pre kuriéra.  

Každú príležitosť na zníženie nákladov treba využiť. Aj keď úspech firiem nestojí výhradne na týchto položkách, ušetrené prostriedky budete vedieť určite využiť rozumnejšie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Ručne vyrobené topánky obuvník prešije šidlom až 2 600-krát

Marek Pažitný vyrába ručne šitú pánsku obuv, ktorá poteší každého gentlemana.

čítaj viac