5 ďalších vecí, ktoré sa môžete naučiť od poctivých podnikateľov

12. 11. 2015; Autor: Sóda

Minulý rok O2 a SME.sk pripravili prvú sériu seriálu o slovenských poctivých podnikateľoch. Čo také sa dozvedel Jakub Ptačin v dieloch 5 až 10? Pre tých, ktorí neznesú pozerať všetko naraz, lebo by ich to priveľmi namotivovalo, prinášame súhrn najzaujímavejších výrokov.

Knizkova

Rodinné mäsiarstvo, ktoré nesie meno starého otca Štefana Knižku, a robí poctivé potraviny. Od týchto ľudí sa určite dá mnoho naučiť. Ako hovorí pani Knižková, ktorá pamätá úplne začiatky firmy, či už v živote alebo pri podnikaní, je to úplne jednoduché: aj keď mladší ročník by skôr použil slovo “fejky”.

Martin Velits Isadore Apparel

Dvojičky Velitsovci toho v slovenskej cyklistike dosiahli mnoho. Len málokto mimo cyklistickej komunity ale o nich vie, že večer po tréningu prichádzajú domov, aby dizajnovali kvalitné cyklistické oblečenie alebo odpisovali na maily zákazníkov. Prečo to robia? Lebo nechcú zastať na jednom mieste.

Ingrid Murinova Hotel Haus Semmering

Odišla zo Slovenska v 90. rokoch, lebo nezniesla, keď sa jej tu vyhrážali holohlaví a bránili podnikaniu. Teraz má v Rakúsku hotel a vo Viedni reštauráciu.

Fabor

Peter Fabor je dizajnér, ktorý chcel popri práci aj surfovať. Na Oravskej priehrade nie sú ale ktovieaké vlny, tak sa odsťahoval na Kanárske ostrovy. Založil tam Surf Office – miesto, kde ľudia ako on môžu chodiť pracovať a zároveň si ísť ráno zasurfovať. Jeho rada je skôr otázkou na zamyslenie.

Jan Lunter

O Lunterovcoch a ich firme Alfa Bio sa toho za posledné mesiace popísalo mnoho. Boli nespravodlivo obvinení, prišli o nemalé peniaze a následne sa strhla vlna solidarity. Skôr než sa toto všetko udialo, Jakub Ptačin bol za nimi, aby od hlavy rodiny – Jána Luntera – vytiahol nejaké rady do života. Aj keď nechcete naučiť Slovákov ako jesť sóju, stále sú jeho slová platné.

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

4 neNORMAlni východniari, ktorí pracujú na férovejšom Slovensku

Projekt som neNORMAlny sa snaží ľudí inšpirovať k tomu, aby posudzovali ostatných radšej rovnocenne, s ohľadom na to, aké možnosti im život nadelil.

čítaj viac