8 aplikácií, ktoré vás nenechajú mrhať časom

20. 3. 2016; Autor: Sóda

Čas každého človeka naozaj je mimoriadne vzácny a na všetky naše každodenné povinnosti máme len určitý počet hodín. Tie sa každý z nás snaží využiť čo najefektívnejšie a vtesnať do nich tak veľa, ako je to možné.

Pri všetkých svojich povinnostiach ale, paradoxne, veľakrát strácame o našom čase prehľad. To spôsobuje, že náš pracovný a voľný čas sa nám začnú zlievať a my už nedokážeme presne určiť medzi nimi hranice. Našťastie existuje množstvo aplikácií, ktorým meranie času môžme kľudne prenechať.

Pripravili sme pre vás výber 8 najkomplexnejších aplikácií a webstránok, ktoré vám pomôžu k tomu, aby čas bol na vždy na vašej strane.

1.Offtime

Alebo aj pomôcka na podporu kreativity. Funguje na princípe blokovania. Ak neustálne bojujete s prokrastináciou, jednoducho si nastavte prekážky alebo úplne na nejaký čas zablokujte prístup ku stránkam či sociálnym sieťam, ktoré pri práci len zbytočne zdržujú.

Ak vás neustálne niekto alebo niečo vyrušuje, tak na istý čas zablokujte správy a telefonáty a v pokoji dokončite to, čo ste začali.

2.Stay Focused App

Aplikácia Stay Focused je založená na princípe Pomodoro, čiže na princípe rozdelenia práce na viacero kratších úsekov s využitím krátkych prestávok medzi nimi na oddych.

V tejto aplikácii si budete vedieť rozdeliť a merať čas na jednotlivých úlohách a limitovať prístup k stránkam, kvôli ktorým sa neviete sústrediť. Aplikácia vás tiež upozorní, kedy je čas na relax. Umožňuje tiež generovať rôzne reporty a detailne ich prispôsobiť vlastným potrebám.

3.Rescue Time

Výhod, ktoré rescue time ponúka, je hneď niekoľko. Viete sledovať aktivity nielen online, ale i offline, pozrieť si sumár vašej produktivity v detailnom reporte, ktorý vám aplikácia pošle priamo emailom na konci týždňa. Na základe týchto dát si môžete plánovať aktivity na ďalší týždeň či dlhšie dopredu.

Aplikácia umožňuje nastaviť notifikácie, ktoré vás upozornia na to, že trávite veľa času nad jednou vecou. Dokonca ponúka možnosť merať si skóre svojej produktivity. To funguje na princípe vopred určených kategórií, ktoré majú zadefinované skóre. Jednotlivé kategórie, ako i skóre, sa samozrejme dajú prispôsobiť individuálnym potrebám každého človeka.

4.Toggl

Patrí medzi najznámejšie aplikácie na meranie času. Perfektná vec pre tímy na zvyšovanie ich celkovej produktivity. Celú aplikáciu viete mať do niekoľkých minút nastavenú podľa potrieb.

V Toggl sa dajú tvoriť krásne a prehľadné reporty a je mimoriadne kompatibilný čo sa systémových platforiem týka. Funguje na systémoch: Android, iOS, Linux, Windows, a okrem tohto, poskytuje veľké množstvo integrácií s najčastejšie využívanými aplikáciami ako sú napríklad Trello, Slack alebo Basecamp.

Samozrejmosťou sú možnosti ako sledovanie času offline, farebné odlíšenie projektov podľa typu úlohy alebo klienta, či možnosť rozdelenia aktivít na fakturovateľné a nefakturovateľné. 

5.Clevork

Pomerne mladá vizuálna aplikácia. Umožňuje sledovať čas online aj offline, na desktope či mobilnom zariadení. Po opätovnom pripojení sa na internet sa aktivity zaznamenané offline automaticky pridajú na časovú os pracovného dňa. Mobilné aplikácie pre iOS ako i Android sú samozrejmosťou a dostupné zdarma.

Veľkou výhodou tejto aplikácie je možnosť GPS sledovania prejdenej trasy. Túto funkciu ocenia najmä ľudia pracujúci v teréne alebo tí, ktorí sú často na služobných cestách.

V Clevorku sa dajú viesť aj záznamy o výdavkoch zo služobných ciest v rôznych svetových menách. Získané dáta sa potom dajú spracovať do širokej škály reportov, od celotímových za posledný kalendárny rok až po jednotlivca za posledný týždeň či mesiac.

6.Timely App

Jednoduchý a pekný dizajn urobí zo sledovania vášho času a projektov príjemnú záležitosť. V Timely čas môžete nielen zaznamenávať, ale aj plánovať na ďalšie dni vopred. 

Vidíte, kto bude kedy mať koľko práce, vďaka čomu viete delegovať úlohy spravodlivejšie. Samozrejmosťou sú integrácie s najpoužívanejšími kalendármi.

7.Timeneye

Zaznamenávať čas môžete buď manuálne alebo zapnutím stopiek. Táto aplikácia sa po určitom čase naučí sledovať čas za vás tým, že sa naučí vaše každodenné zvyky. Viete si tiež pravidelne monitorovať vaše týždenné či mesačné úsilie podľa prehľadného koláčového grafu.

8.Hours Time Tracking

Trik tejto aplikácie spočíva v tom, že má niekoľko stopiek, ktoré viete jedným klikom zapnúť alebo medzi nimi striedať a sledovať tak viac aktivít naraz. Aplikácia je mimoriadne jednoduchá na používanie, čiže sledovanie času nebude robiť problém ani úplnému začiatočníkovi.

Ak sa vám stane, že si nájdete v časovej osi chybu, jednoducho ju opravíte natiahnutím alebo skrátením časového bloku. Vizualizácie sú taktiež krásne podané a detailne prepracované, aby poskytovali dokonalý prehľad o vašom dni, týždni či mesiaci.

Každému vyhovuje iný spôsob zaznamenávania času a funkcionalita aplikácií. Každopádne, ak viete čas merať, viete ho aj riadiť. Uvidíte, či aktivity, pri ktorých trávite najviac času, prinášajú aj najviac hodnoty.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

, ,

Podnikanie založil na špičkovej vede. Pýtajú sa ho, prečo ostal na Slovensku

Rozhovor s majiteľom firmy GA Drilling o tom, ako sa dá na Slovensku spojiť výskum s biznisom.

čítaj viac