5 podnikateľských predsavzatí, s ktorými môžete začať hneď

8. 1. 2016; Autor: Sóda, Foto: Greg Rakozy

Či už ste v osobnom živote fanúšikom novoročných predsavzatí alebo nie, v podnikaní je vždy čo zlepšovať. Možností je toľko, že niekedy je ťažké rozhodnúť sa, s čím začať skôr. Pomôcť vám môže týchto päť tipov.

Vylepšiť webstránku

Aj malé úpravy dokážu priniesť lepšie výsledky. Webstránka býva často miestom prvého kontaktu so zákazníkom, preto by mala zanechať čo najlepší dojem. Nemusí to byť hneď dizajnérsky skvost. Stačí, keď bude prehľadná, dobre čitateľná, bez gramatických chýb. Skrátka, cesta užívateľa k informácii, ktorú hľadá, musí byť čo najjednoduchšia.

Skúste poprosiť známeho alebo niekoho z rodiny, aby sa zahral na zákazníka a pomohol nájsť slabé miesta.

Ak chcete podrobnejší report, čo sa dá na vašom webe zlepšiť, vyskúšajte online nástroj Nibbler. Ohodnotí web zo všetkých strán a upozorní na technické aj obsahové nedostatky.

Ponúknuť viac možností platenia

Platobné karty, mobilné platby, PayPal či virtuálne meny. Každý zákazník môže preferovať iný spôsob platby, preto čím viac možností, tým väčšia šanca uskutočniť predaj. Uľahčiť nákup tovarov sa vždy oplatí. Ak si nie ste istí zmysluplnosťou tohto kroku, potvrdiť si to môžete zákazníckym prieskumom.

Strážiť cashflow

Aj dobre fungujúca zisková firma môže byť niekedy vystavená riziku, že v danom mesiaci bude musieť zaplatiť viac peňazí, než zarobí. Aby ste mali neustále prehľad o svojich financiách spravte si cash flow projekciu na celý rok, ktorú budete robiť vždy pre nasledujúci mesiac. Zistíte tak, či je vhodný čas na nákupy a investície alebo to, či sa budete musieť viac zamerať na propagáciu a zvyšovanie predaja.

Naučiť sa delegovať

Ten, kto začína od nuly, má vo firme prehľad aj o najmenších detailoch a často je jedinou osobou, ktorá rozhoduje. Keď sa firma rozbehne, zaručene príde čas, keď to bude na jedného priveľa. Presunutím časti úloh získate viac času na dôležitejšie veci, ktoré treba na zabezpečenie neustáleho toku príjmov firmy.

Vzdať sa kontroly je pre veľa ľudí ťažké. Preto môžete začať postupne, s presúvaním niekoľkých každodenných úloh na spoľahlivého zamestnanca. Ak to zvládne, pridajte nové úlohy a zapojte ďalších.

Viac relaxovať

Podmienkou pre dobré výkony je kvalitný oddych. Myseľ sa potrebuje vzdialiť od práce, preto si každý deň nájdite chvíľu času na relax bez telefónu, emailov alebo notifikácií. Zlepšíte svoju koncentráciu a produktivitu, nehovoriac o tom, že ten, kto si vie po práci dobre oddýchnuť, má z nej lepší pocit.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

, ,

Lákali ju vyrábať inam, zo Slovenska ale neodíde

Tatiana Nátna - šéfka firmy Turčan - Auto v tomto článku prezradila, aké je to riadiť rodinný podnik.

čítaj viac