Naučte sa správne relaxovať

[lnk url=

27. 12. 2015; Autor: Sóda, Foto CC 2.0 License: zyggy32

Máte problém nechať prácu v kancelárii aj počas voľna? Myslíte si, že vždy je niečo, čo treba urobiť alebo dokončiť? Kontrolujete si aj počas voľna pracovný e-email? Naučte sa oddychovať.

Príliš veľa z nás nedokáže odolať a prináša si prácu domov aj vtedy, ak by si mali dať pauzu od každodennej driny. Mali by sme za to “poďakovať” tvorcom tabletov, smartphonov a mininotebookov, že nám to tak uľahčili…

Prestávka od práce je veľmi dobrá pre fyzickú i duševnú pohodu a úžitok z nej môže mať aj váš zamestnávateľ. Aj krátky oddych  lieči myseľ a telo zbavením stresu, ktorý vyčerpáva.

To je určite plus pre vášho zamestnávateľa. Keď sú ľudia uvoľnení, sú schopní priniesť do práce viac kreativity a nadšenia.

Hľadanie možností na oddych

Vziať si voľno z práce je to najlepšie, čo môžete urobiť pre relaxáciu a zbavenie sa stresu, oživenie a obnovenie vašej kreativity. Aj keď nemusíte byť vždy schopní dostať sa preč na viac ako niekoľko hodín – prinajmenšom sa dostanete k spánku.

Neustále hľadajte spôsoby, ako sa zrelaxovať, aj keď by to znamenalo, že to urobíte len počas krátkej prestávky. Koučka Dawn Rosenberg McKay pre portál About.com uviedla niektoré spôsoby, ako zrelaxovať, či už máte navyše týždeň, deň, hodinu, alebo len pár minút. Zistíte dokonca aj čo robiť, keď nemáte čas vôbec.

Ak máte týždeň:

Urobte si výlet. Zmena prostredia môže byť veľmi uvoľňujúca. To ale neznamená, že budete musieť minúť svoje celoživotné úspory, aby ste išli na exotické miesto. Akékoľvek miesto, ktoré nie je domovom, môže znamenať zmenu. Ak sú problémom peniaze, pozrite si mimosezónne ponuky, napríklad pobyt v horách či horskom penzióne alebo iné možnosti dostupné pre peňaženku.

<a href="https://www.flickr.com/photos/evanforester/" target="_blank">Zdroj: CC license 2.0 Evan Forester </a>
Zdroj: CC license 2.0 Evan Forester

Ak máte deň:

Navštívte múzeum, zábavný park alebo iné atrakcie vo vašom meste. Niektoré majú vstup zdarma, alebo si môžete nájsť zvýhodnené vstupné na mnohé atrakcie prostredníctvom webových stránok.

Ak máte hodinu alebo dve:

Cvičte. Uvoľňovanie endorfínov pri cvičení pomáha zmierniť stres. Rovnako znižuje depresiu.
Vyberte sa na prechádzku. Ak nemáte čas, aby ste sa naplno zapojili do cvičenia (nasledovaného sprchou), čo tak vybrať sa na prechádzku po okolí v blízkosti vašej kancelárie alebo napríklad po večeri?

Ak máte len pár minút:

• Osvojte si relaxačné techniky na precvičenie mysle a tela, ktoré si môžete nájsť aj na YouTube.com.

<a href="https://www.flickr.com/photos/xanetia/" target="_blank">Zdroj: CC license 2.0 Cristina L. F. </a>
Zdroj: CC license 2.0 Cristina L. F.

Ak nemáte žiadny čas:

Počúvajte pri práci hudbu. Nasaďte si slúchadlá a zapnite pesničky. Vyberte si podľa vášho vkusu, aká hudba je pre vás najlepšia na relaxáciu a odbúravanie stresu. Jednoduché, ale funguje to.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

4 tipy, ako zmeniť predsavzatia na výsledky

Predsavzatia sú len ciele. A každý cieľ sa naplní až potom, ak k nemu existuje plán, ako ho realizovať. Ten si musíte vytvoriť.

čítaj viac