Honor 7 Lite: Striedmy elegán

Nový prírastok od Huawei prináša prémiový pocit v telefóne strednej triedy.

Je ťažké byť v strednej triede telefónov výnimočný. Huawei sa o to pokúsil a treba povedať, že mu to vyšlo.

Možno ste človek, ktorému prekáža, keď siahne do vrecka po telefón a ucíti lacný plast. Možno chcete zariadenie, ktoré je elegantné už na prvý pohľad a veľkosťou sa nehrá na tablet.

A možno potrebujete odladené, rýchle zariadenie bez toho, že by ste ho chceli zapratať stovkami aplikácií. Zariadenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť, ktoré ponúkne nádherný displej a k tomu aj slušnú výdrž batérie. Potom čítajte ďalej, Honor 7 Lite je tu práve pre vás.

Prémiová konštrukcia

Honor 7 Lite ponúka prémiový pocit už od prvého dotyku. Je to elegantné zariadenie a konštrukcia pôsobí veľmi solídne. Na zadnej strane je ľahko nahmatateľný a rozoznateľný senzor odtlačkov prstov. Hliníková konštrukcia má krásne brúsené ukončenie.

Zaujímavou voľbou je štruktúrovaný plast po okrajoch, ktorý slúži pre lepšie držanie v ruke. Honor 7 sa tým odlišuje od iných zariadení s prémiovými materiálmi, a hoci je samotné zlepšenie držania možno otázne, plast na okraji sa spravidla lepšie vyrovná s menšími nárazmi ako kov alebo sklo.

Trochu zamrzí absencia skla, ktoré by bolo odolné voči poškriabaniu displeja. To je ale, po dlhom hľadaní, asi jediné čo môžeme tomuto elegánovi vytknúť.  Samotný displej ale ponúkne výborné rozlíšenie 1920 x 1080 s hustotou 424 ppi a teda krásny, jemný obraz.

Notifikačná dióda vpredu tiež poteší. Je decentne malá, čo za silného svetla znižuje pravdepodobnosť, že si ju všimnete. Na druhej strane za tmy nepôsobí rušivo a nemá tendenciu osvetliť vám celú izbu.

Dostatočný výkon aj výdrž

Vo výkone sa prémiovú triedu dohnať nedarí. S dvoma gigabajtami RAM a osemjadrovým procesorom Kirin 650 v takte 4×2 GHz a 4×1.7 GHz má ale tento telefón v sebe dosť výkonu na plynulý chod aj pri súčasne spustených aplikáciách. Sekanie sa pri bežnom používaní nedostavilo ani raz.

Pokiaľ ide o vnútornú pamäť, je tu k dispozícii 16 GB s možnosťou použiť namiesto druhej SIM pamäťovú kartu do 128 GB.

Spomínaný procesor síce nedosahuje výkony vlajkových lodí, ale používa úspornú architektúru a v kombinácii s 3000 mAh batériou ponúka nečakanú výdrž. Napríklad pri päťdesiat percentnom jase sa výdrž pri prezeraní videa blížila k desiatim hodinám.

Pri tejto triede telefónov obdivuhodný výsledok. Pri bežnom, nenáročnom, používaní môžete počítať s výdržou do troch dní. Opäť, prekvapivo dobré.

Jednoduché selfie aj odtlačky prstov

Pre zachytenie zaujímavých momentov je k dispozícii zadná kamera s 13 MP s nastaviteľnou uzávierkou a ISO. Predná kamera s 8 MP tiež nezaostáva. Pre jednoduché selfie stačí použiť ako spúšť senzor odtlačkov, ktorý sa nachádza na zadnom kryte. Nenápadná, ale veľmi príjemná funkcia, na ktorú si rýchlo zvyknete.

Samotný senzor totiž funguje skvele. Prakticky môžete zabudnúť na rozsvecovanie uzamknutej obrazovky. Jednoducho priložíte prst na senzor aj pri zhasnutom displeji a odomknutý telefón je okamžite k dispozícii s jednoduchým a praktickým užívateľským prostredím EMUI od Huawei a Androidom 6.0.

Huaweiu môžeme na záver iba poďakovať za tento veľmi príjemný pokus o smartfón s pocitom vlajkovej lode a príťažlivou cenou.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Modra: Mesto, ktoré tvaroval vinársky a keramický priemysel

A je tomu tak sčasti až dodnes. Malebné mestečko neďaleko Bratislavy si zakladá na svojej pestrej histórii, významných obyvateľoch a na označení “perla malých Karpát”.

Dnes je Modra známa najmä pre viniče, ktoré lemujú jej polia a vytvárajú základ pre miestny prekvitajúci vinársky priemysel. Modra mala kedysi najväčšiu rozlohu viníc na Slovensku. Dnes v tejto kategórii už síce nevedie, no stále si udržuje popredné priečky.

Ešte predtým, než sa v Modre usídlila vinárska tradícia, prekvitalo v meste aj iné remeslo – keramikárstvo. Jeho stopy sa dajú sledovať až do praveku. Dodnes sa v meste odohrávajú udalosti na počesť tohto dedičstva, napríklad tzv. Slávnosti hliny.

Ide o podujatie keramikárov, ktorí takto prezentujú činnosť kedysi oveľa rozšírenejšieho remesla. Podujatie môžete navštíviť každý rok v prvý septembrový víkend.

Keramika v Modre

Dnes hrajú prvé husle vinárske podujatia a vinobrania, ktoré lákajú ľudí z celého okolia. Malokarpatské vinobranie je v Modre každý tretí septembrový víkend.

Ak ste na školských hodinách dejepisu dávali pozor, zrejme si pamätáte aj to, že toto mesto je späté s osudom jedného z našich najväčších literárnych umelcov a národovcov – Ľudovítom Štúrom.

Aj keď z Modry nepochádza, prisťahoval sa sem po smrti svojho brata, aby sa postaral o jeho sedem detí. A neslávne tu aj zomrel, keď sa počas prechádzky v okolí postrelil do nohy. Na cintoríne v Modre je aj pochovaný.

Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre

Štúrovcov si Modra pamätá celkom dosť. Okrem najznámejšieho Ľudovíta tu totiž do svojej smrti žil a pôsobil ako evanjelický kňaz jeho brat, Karol. Usadil sa tu aj Ľudovítov bratranec Dionýz Štúr, ktorý je známy vďaka jeho vedecko-geologickej činnosti.

Do Modry sa prisťahoval spolu s otcom, Jozefom Štúrom, ktorý v Modre zase pôsobil ako evanjelický učiteľ.

Ďalšou zaujímavou osobnosťou z okolia je Ján Smrek, ktorý sa tu síce tiež nenarodil, no po smrti otca tu skončil v sirotinci. Žil tu až do svojich dvadsiatich troch rokov a práve počas štúdia na modranskom učiteľskom ústave vznikali jeho prvé diela.

Modra sa môže pochváliť aj svojimi historickými pamiatkami, vzhľadom na jej vek. Už v 12. storočí vznikali o meste prvé záznamy. Približne z tohto približného obdobia pochádzajú aj gotický kostol sv. Jána Krstiteľa a gotický kostol sv. Barbory.

Dom vinohradníkov v Modre

Štatút slobodného kráľovského mesta Modra získala trochu neskôr, v 17. storočí. Už vtedy bol jej symbolom na mestskom erbe vinič, ktorý históriu mesta pretkáva už stáročia.

Modra na mape vysokorýchlostného internetu

Vďaka výsokorychlostnému pripojeniu 4G LTE sú odteraz obyvatelia Modry prepojení s celým svetom viac ako kedykoľvek predtým.

Od tejto jesene Modra patrí medzi slovenské mestá a obce s najrýchlejším mobilným internetovým pripojením na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac