Huawei Y6 Pro: Smartfón a powerbanka v jednom

30. 3. 2016; Autor: Sóda

Do ponuky O2 pribudol ďalší kúsok so zaujímavým pomerom výbava/cena. Huawei Y6 Pro je napumpovaná verzia vlaňajšieho Y6, ktorá patrí svojimi parametrami skôr do low-endov.

Ibaže zdokonalená verzia pridala takmer pri všetkých parametroch a posunula šestkový ypsilon do strednej triedy. Okrem iného sa kapacita batérie prakticky zdvojnásobila.

Aj základný Y6 je fajn kúsok pre menej náročných. Prečo si však nedopriať zaujímavejšie a praktickejšie parametre len za pár eur navyše? Veď smartfón už človek používa častejšie než čokoľvek iné – tak nech to nie sú premárnené chvíle. Huawei Y6 Pro sa zmenil v jednom základnom ohľade. Kapacita batérie sa z 2 200 mAh vyšplhala na úctyhodných 4 000 mAh.

Číslo samo osebe ešte nemusí nič znamenať. Podobnú kapacitu majú aj rôzne vlajkové lode. Lenže tie stoja aj trojnásobok a sú vybavené výkonnejším procesorom či displejom s vyšším rozlíšením. A to všetko má vplyv na výdrž.

Trochu pribral

Huawei Y6 Pro ide strednou cestou a nemá natoľko energeticky náročné komponenty. To neznamená, že by boli nedostačujúce na plnohodnotné využitie smartfónu. Len si robotu urobia bez intenzívneho žmýkania batérie. Spomínaná kapacita by sa dala chápať ako smartfón a k nemu pripojená power­banka. Samozrejme, silná batéria má aj nejaké rozmery.

Preto hrúbka Y6 Pro mierne vzrástla. Konkrétne na 9,7 mm. Spolu s hmotnosťou 160 g je to stále znesiteľné.

Výbavu dopĺňa MediaTek MT6735 taktovaný na 1,3 GHz, 2 GB operačnej pamäte, 16 GB na ukladanie dát. A tiež klasiky ako GPS, Bluetooth, LTE či WiFi. Plynulosť systému je na dobrej úrovni, pomáha aj vyladený Android 5.1.

Huawei ho obohatil o svoju grafickú nadstavbu Emotion UI. Má to svoje pozitíva, napríklad zaujímavé hranie s tapetami, ktoré sa menia po každom zapnutí displeja. Alebo rozdelenie hlavného menu potiahnutím prstom smerom dole – na notifikácie a na
nastavenia v separátnych záložkách.

Lepšie selfiečka

Okrem batérie sa zvýšilo aj rozlíšenie fotoaparátov. Na zadnej strane to je 13-megapixelový snímač, vpredu zas 5-megapixelový. Testovacie fotografie neurazia, zázraky je však v tejto kategórii zbytočné očakávať.

Poteší aj funkcia Beauty shot, ktorá zlepšuje selfie zábery. Ide o akýsi okamžitý jemný mejkap a vie aj ubrať pár kilogramov.

Huawei sa rozhodol pre 5-palcový displej s HD rozlíšením. Podáva slušné výsledky a jemnosť je dostatočná. Trochu ruší, že okolo obrazovky je asi 2 mm čierny rám. Ako keby sa pár pixelov po stranách nezobrazovalo. Až potom nasleduje klasický plastový rám smartfónu. Na funkčnosť to vplyv nemá, estetike to však nepridáva.

Celkový vzhľad Y6 Pro by sa dalo označiť ako štandard. Je fajn, že plastové telo spája kovový rám. Škoda, že znova je ovládač hlasitosti tesne nad hlavným tlačidlom. Používateľ si teda musí zvyknúť, aby nechtiac nestláčal to, čo práve nepotrebuje.

Podčiarknuté a zrátané, nenáročný používateľ, ktorý chce mať za dobrú cenu pár zlepšení, si pri tejto novinke môže prísť na svoje. A užívať si ju bude na jedno nabitie podľa používania aj dva či tri dni.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Huawei Y3 II: Dobrý prvý krok

Nebudeme si nič nahovárať, cenovka vie meniť pohľad na smartfón.

čítaj viac