Lenovo K6 Power: Kompaktný rozmermi, gigant batériou

9. 11. 2016; Autor: O2 Guru

Lenovo prináša novinku v strednej triede telefónov rady K – model K6 Power. Pod slovom Power myslí hlavne na výdrž. No nielen to.

Pri rade K sme si už u tohto výrobcu zvykli na takmer bezchybné prevedenie spojené s príjemnou cenou. Často aj špecifikáciami, ktoré skôr hľadáme pri vlajkových lodiach.

K6 Power v tomto smere nie je výnimkou. Má príjemné spracovanie, zaujme výkonom, či ovládaním a predovšetkým výdržou. Je to smartfón, ktorý rozhodne stojí za bližší pohľad.

Zaujme elegantným prevedením

Telefón ponúka kovové telo, príjemne sa drží a nekĺže. Zadný fotoaparát ako aj senzor odtlačkov prstov je umiestnený v strede, čo telefónu dodáva súmernosť.

Na zadnej strane nájdeme aj reproduktory Dolby Atmos, podobne ako v iných modeloch triedy K, zabezpečujúce prekvapivo kvalitný zvuk.

Vstupy na SIM kartu a SD kartu nájdeme tradične na boku telefónu a umožnia aj využívanie dvoch SIM kariet.

Rozmermi je K6 skôr priemerným, možno dokonca menším telefónom s päťpalcovým displejom. Čo vôbec nie je zlé, ak aj vám vyhovujú telefóny, ktoré sa nehrajú na tablet.

Samotný displej ale ponúka full HD rozlíšenie 1028 x 1920 bodov s hustotou 441 ppi. Výsledkom je jemný displej, ktorý postačí aj tým náročnejším.

Výkon na dlhé trate

Výkon telefónu zabezpečuje osemjadrový procesor o takte 1,4 GHz a 2GB operačnej pamäte. Vo výsledku je ovládanie telefónu a aplikácií plynulé a zasekávanie sa neobjavilo ani pri náročnejších úlohách.

Na aplikácie a hry máte k dispozícii 16 GB vlastnej pamäte s možnosťou rozšírenia o pamäťovú kartu vo veľkosti do 128 GB.

Ovládanie zabezpečované systémom Android 6.0 pôsobí vyladene, roky skúseností výrobcu Lenovo sa tu jasne prejavujú.

No a na to, aby ste si služby tohto zariadenia mohli vychutnať čo najdlhšie, je tu masívna 4000 mAh batéria. Pri Lenovo je síce veľká batéria zvykom, ale niečo podobné sa dá očakávať skôr v sedem palcovom tablete, ako päťpalcovom telefóne.

Výsledky hovoria za seba a s týmto telefónom si naozaj rýchlo odvyknete od rituálu v podobe nabíjania každý večer.

Telefón vám jednoducho pri bežnom používaní vydrží naozaj, naozaj dlho. Čo je zaujímavé, táto nepochybne veľká výhoda sa vôbec neodráža na váhe. Aj vďaka rozmerom tento telefón váži iba 145 gramov.

Pri fotkách nesklame

K6 Power je pripravený aj pokiaľ ide o fotky. Ak máte radi selfie, je tu 8 MP predná kamera. Zadná kamera je v rozlíšení 13 MP.

Samozrejmosťou je aj funkcia HDR, či video vo full HD kvalite. V rámci tejto triedy telefónov je K6 Power pripravený po všetkých stránkach.

Čo dodať na záver? Lenovo K6 Power je elegantné zariadenie pripravené po všetkých stránkach.

Kompaktný telefón s prémiovým spracovaním a mnohými vlastnosťami vlajkových lodí je pripravený pre vás. A s priam neuveriteľnou batériou je pozoruhodným zariadením.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Huawei P10: Vylepšený nástupca

Huawei len pred nedávnom na MWC v Barcelone predstavil nástupcu mimoriadne úspešnej vlajkovej lode Huawei P9. Výrobca stavil na úspech predchádzajúcich modelov a vylepšil nedostatky.

čítaj viac