Mobilné hry pre najmenších, ktoré pobavia aj niečo nové naučia

deti

19. 1. 2017; Autor: Marek Tonka, Foto: Pexels

Nie je otázkou či, ale kedy začnú od vás vaše malé ratolesti drankať smartfón, aby sa na ňom mohli hrať. Na tom nie je nič zlé, pokiaľ hraním netrávia priveľa času a hrajú hry, ktoré rozvíjajú ich postreh, kreativitu alebo ich niečo naučia. Prinášame vám pár tipov na aplikácie, ktoré sa oplatí mať v talóne.

Prvou aplikáciou je Abeceda pre deti. Okrem toho, že deti zabaví, tak ich aj niečo naučí. V aplikácií sa zobrazujú rôzne písmená (veľké aj malé), obrázky predmetov, ktoré začínajú na zobrazené písmeno a podobne. Všetko je kompletne v slovenskom jazyku, prerozprávané hlasom, ktorý jasne artikuluje. V demo verzii sú dostupné písmená od A po H, plná verzia stojí 3,37 eura.

Zdroj: Google Play

 

English with Flupe je určená pre najmenšie deti, a preto je úplne jednoduchá. Po nainštalovaní a spustení stačí stlačiť jediné tlačidlo a už ste v prvej lekcii. Na obrazovke sa zobrazujú rôzne objekty (ľudia, zvieratá,..) a pod nimi ich anglické názvy, ktoré, samozrejme, aplikácia prečíta. Postupne sa dieťa od jednoduchých slovíčok dostane až  k slovným spojeniam a krátkym vetám. Za splnené úlohy aplikácia dieťa symbolicky odmení, aby nestratilo motiváciu. Je to veľmi jednoduchá cesta ako vášho potomka zoznámiť s cudzou rečou už od útleho veku.

Zdroj: Pixabay

 

Pou je obdobou kedysi populárneho Tamagotchi. Mimozemšťan, o ktorého sa bude vaše dieťa môcť starať ako o svojho domáceho miláčika v reálnom svete. Čím lepšie sa oň bude starať, tým rýchlejšie bude rásť. Aplikácia v sebe zahŕňa aj minihry, za ktoré sa dajú získať mince na nákup oblečenia a ďalších veci pre virtuálneho miláčika.

Zdroj: Google Play

 

Snáď najsladšia hra na svete v smartfónoch, ktorá baví ako chlapcov, tak aj dievčatá všetkých vekových kategórií – Candy Crush Saga. Hra je založená na jednoduchom princípe, kde musíte pospájať tri rovnaké symboly, v našom prípade cukríky. Graficky a zvukovo premakaná hra pohltí nejedného hráča, a to hlavne vďaka rôznym bonusom a prvkom. Tie výrazne spestrujú inak klasický postup v dosahovaní ďalších levelov.

Zdroj: Google Play
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Smartfón vám uľahčí cestovanie. Pozrite sa ako

Sprievodca, navigátor, hoteliér alebo denník. Toto všetko môže byť smartfón pre cestovateľa.

čítaj viac