Motorola Moto X Play: Len krôčik k vlajkovej lodi

30. 3. 2016

S legendárnou americkou značkou Motorola, konkrétne s jej mobilnou divíziou, to posledné roky bolo ako na húsenkovej dráhe. Najprv ju kúpil Google a zdalo sa, že sa stane ďalším výrobcom mobilného hardvéru. Zrazu však prišla správa, že ju predáva firme Lenovo. Ázijský drak dosiahol za pár rokov prvenstvo v predaji počítačov a chce to zopakovať aj s mobilmi. K tým s vlastným logom začal ponúkať aj Motorolu.

Edíciu najnovšej vlajkovej lode Moto X Play teraz do svojej ponuky zaradilo O2.

Luxusná stredná trieda

Moto X Play je jemne odľahčená verzia modelu Moto X. Ťažko ju škatuľkovať, ale môžeme ju označiť za luxusnú strednú triedu. Cena smartfónu je síce porovnateľná s bežnou strednou triedou, výbavou sa však doťahuje na prémiové kúsky za stovky eur.

Smartfón v prvom rade zaujme veľkosťou. Na 5,5-palcový displej s Full HD rozlíšením si ľahko zvyknete. Uhlo­priečka je rovnaká ako pri iPhone 6S Plus, no celkové rozmery sú pre tenký rám viditeľne menšie. Moto X Play by mala lahodiť aj oku pedanta. Za ústredný motív by sme totiž mohli považovať súmernosť.

Rám nad displejom aj pod ním je rovnako veľký a oba majú v sebe tenký reproduktor. Malý rozdiel
je v tom, že na hornej strane je aj objektív fotoaparátu. Objektív a blesk zadnej kamery sú presne uprostred, konektor pre slúchadlá je tiež na hornej strane. Dotvára sa tak takmer zrkadlový obraz vertikálne aj horizontálne.

Nahmatáte ju aj potme

Hrúbka mobilu nie je v každom bode rovnaká a v najhrubšom mieste dosahuje 11 mm. Zadná strana zariadenia je totiž zaoblená, okraje sú omnoho tenšie. Pochváliť musíme celkový pocit z držania smartfónu.

Kovový rám je príjemný bonus, ale ako praktické sa ukázali drobnosti – napríklad vzorovaný povrch hlavného tlačidla, ktorý sa potme lepšie nahmatá. Moto X Play sa skvele drží aj preto, že zadný odnímateľný kryt je z pogumovaného plastu a vôbec sa nešmýka.

Malou raritou je odolnosť proti prachu a postriekaniu vodou (IP52). O výkon sa stará Snapdragon 615 a 2 GB operačnej pamäte. Tieto čísla patria do spomínanej strednej triedy. V praxi však vytvárajú veľmi dobrý základ aj na náročnejšie aplikácie.

Vysúvacie ovládanie

V danej cenovej kategórii musíme pochváliť aj 21-megapixelový fotoaparát. Živé, a pritom prirodzené zábery a prvotriedne zaostrovanie aj na rýchlo sa pohybujúce objekty. Pri záberoch v šere už boli výsledky horšie, ale len v porovnaní s niekoľkými vybranými konkurentmi s dvojnásobnou cenou. Ovládanie je vyriešené akousi obručou, ktorá sa vysúva z ľavej strany obrazovky.

Počas fotenia je na displeji len softvérová spúšť a ikona na zmenu režimu snímania. Moto X Play dopadol dobre aj pri teste spotreby. Batéria 3 630 mAh je nadštandard a vydrží aj dva dni. Smartfón tiež podporuje novú funkciu TurboPower, teda zrýchlené nabíjanie. Problém je, že funguje len s Turbo nabíjačkou, ktorú si treba dokúpiť. V balení je len klasická.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Huawei Y3 II: Dobrý prvý krok

Nebudeme si nič nahovárať, cenovka vie meniť pohľad na smartfón.

čítaj viac