Smartfón s veľkou vstavanou pamäťou a výborným foťákom, aj o tom je Samsung Galaxy J3

4. 11. 2016; Autor: O2 Guru

Spoločnosť Samsung po dlhé roky myslí na všetkých zákazníkov, a preto si pripravila dostupný smartfón aj pre menej náročných používateľov. Aj keď tento model má plastové telo, ponúka vynikajúcu kombináciu parametrov a kvalitného AMOLED displeja.

To však nie je všetko, telefón obsahuje aj kvalitný zadný 8 MP fotoaparát, vďaka čomu si tento smartfón naozaj naplno užijete.

Známy dizajn

Tvarom nás J3 neprekvapí, jednoduché prevedenie však na prvý pohľad ponúka oveľa viac. S rozmermi 142,3 x 71 x7,9 mm a hmotnosťou iba 138 gramov sa telefón príjemné a ľahko drží a tlačidlá po bokoch jemne vyčnievajú, preto sú aj funkcie ako zapínanie telefónu alebo pridávanie hlasitosti jednoduchšie či už s ochranným obalom alebo bez.

Rozmer telefónu naznačuje veľkosť päť palcov, čo je pri cene tohto telefónu naozaj veľkým plus. A k tomu nezabudnime spomenúť kvalitný 8 Mpix fotoaparát na zadnej strane a 5 Mpix fotoaparát na prednej strane.

Vďaka týmto fotoaparátom zachytíme všetky zážitky vo vynikajúcej kvalite alebo si môžeme natočiť videá v HD kvalite pri rozlíšení 720 x 1 280 bodov, pričom Amoled displej zabezpečí živé a bohaté farby videa.

Prekvapenie vo vnútri

Že ide o ľahký päť palcový smartfón sme si už povedali. Čo však poháňa tento ľahko dostupný smartfón?

Je to štvorjadrový procesor s výkonom 1,2 GHz s veľkosťou RAM 1,5 GB, vďaka čomu si s telefónom užijeme veľa zábavy nielen pri využívaní bežných aplikácií, ale aj pri hraní menej náročných hier. Výhodou je tiež 2 600 mAh batéria, ktorá zabezpečí dlhú výdrž smartfónu.

Navyše je vymeniteľná v prípade potreby. A ak nastane situácia, že sme zabudli smartfón nabiť, je možné zapnúť extrémny šetrič displeja. Osvetlenie displeja sa zníži na minimum, bude čierno-biely, ale stále môžeme využívať volania, SMS správy, ako aj aplikáciu Facebook či vstavaný internetový prehliadač.

Za zmienku určite stojí vnútorná pamäť telefónu, ktorá je celkovo 8 GB a preto nie je potrebné telefón hneď rozšíriť o pamätovú kartu. Pokiaľ sa však rozhodnete o rozšírenie, to je možné do 128 GB pomocou spomínanej pamäťovej karty. A to sa určite oplatí pokiaľ budete do smartfónu zachytávať každý zážitok. Veľkou výhodou je tiež možnosť využívať dve SIM karty.

 

Známe prostredie

Grafické prostredie tohto dostupného smartfónu je ako pri všetkých značkách – Touchwiz, ktoré je niekoľko rokov vyvíjané samotným výrobcom zariadenia.

Preto v ňom nechýba nič, na čo sú priaznivci tejto značky zvyknutý – prispôsobený e-mailový klient, prehľadný denník hovorov a správ, prípadne rýchle odoslanie alebo aj vytočenie hovoru po potiahnutí do niektorej strany. A určite tiež poteší FM rádio.

Záver

Samsung Galaxy J3(2016) je dostupný smartfón, ktorý má čo ponúknuť každému používateľovi. Veľký päťpalcový displej s veľkou pamäťou, kvalitným zadným fotoaparátom a nádherným rozhraním poteší každého, kto hľadá spoľahlivý smartfón v pomere cena – výkon.

Navyše je tento telefón dostupný k programu O2 Paušál Strieborný v rôznych farbách za doplatok dve eurá.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Lenovo VIBE K5: Strieborná stredná cesta

Pred dvoma rokmi by to bol luxusný top model. Ani teraz však nestráca na atraktivite.

čítaj viac