Osmička finalistov, ktorá vzišla z výberového procesu, bude na podujatí súťažiť o finančnú podporu svojho projektu, ale aj o pozornosť potenciálnych investorov. O konečnom víťazovi rozhodne aj na základe finálnych prezentácií medzinárodná porota.
V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom sa organizátori podujatia Startup Awards, ktorého partnerom je aj Férová Nadácia O2, rozhodli zúžiť počet kategórií zo štyroch na jednu hlavnú a venovať viac priestoru rečníkom, čo znamenalo znížiť počet finalistov. Tých bolo minulý rok až 12.
Organizátori podujatia sa tento rok zároveň rozhodli rozšíriť program o konferenciu FutureNow, ktorá sa bude konať v ten istý deň pred prezentáciami jednotlivých finalistov. Konferencia sa bude venovať 3 tematickým okruhom – internet, mobilita a vládnutie, pričom medzi prednášajúcimi nebude chýbať ani prezident Andrej Kiska.
Poďte sa spolu s nami bližšie pozrieť na najzaujímavšie slovenské start-upy.
Kontentino
Tento start-up vznikol ako spin-off, teda „odvodenina” digitálnej reklamnej agentúry Triad. Kontentino je webová aplikácia, ktorá pomáha s tvorbou a spravovaním príspevkov na sociálnych sieťach.
Je ideálna pre firmy, akými sú práve reklamné agentúry, ktoré sa starajú o sociálnu komunikáciu svojich klientov.
Matsuko
Kreatívne technologické štúdio Matsuko sa od 2010 venuje vývoju tzv. smart spoločníkov. Tieto 3D postavy nemajú robotické telo, sú to len hologramy, ktoré však reagujú na svoje okolie a vďaka umelej inteligencii dokážu komunikovať s ľuďmi.
V budúcnosti by sa takéto hologramy mohli využívať napríklad ako sprievodcovia v múzeách, recepční či predavači. Animované dinosaury z dielne štúdia už napríklad oživujú jednu zoologickú záhradu.
Minty
Online platforma Minty vznikla ako reakcia na potreby ilustrátorov, ktorí túžili po profesionálnych službách. Dnes pomáha desiatkam ilustrátorom dostať ich portfólio k potenciálnym klientom.
Prostredníctvom komunikačného nástroja priamo na stránke si môžete objednať dielo na zákazku alebo kúpiť licenciu na už existujúce diela.
Neseda
Start-up Neseda prichádza na trh s ergonomickou stoličkou, ktorá prepája funkčný dizajn a kvalitné spracovanie. Vďaka plnej nastaviteľnosti sa prispôsobí každému užívateľovi bez ohľadu na jeho výšku, váhu či preferenciu v dynamike stoličky.
Môžete na nej sedieť až šiestimi rôznymi spôsobmi, fantázii sa však medze nekladú. Predpredaj bol spustený počas tohto leta, na trhu sa objaví na prelome rokov 2017 a 2018.
Netcore (Unimus)
Takmer každá väčšia firma má v súčasnosti internú sieť nakonfigurovanú presne podľa svojich potrieb. Unimus od spoločnosti Netcore predstavuje riešenie na manažment sieťových zariadení.
Systém poskytuje správcom sietí možnosť odzálohovania nastavenia priebežne a automaticky. Ak sa teda v systéme vyskytne slabina, stačí použiť jednu zo starších, ale funkčných záloh. Netreba tak okamžite začať s novou konfiguráciou, čo by mohlo dočasne oslabiť vnútornú sieť firmy.
Poetic Studio (Sacred Fire)
Herné Poetic Studio pracuje na RPG hre Sacred Fire s prepracovanou psychológiou, prostredníctvom ktorej sa hráč vie vcítiť do jednotlivých postáv. Touto hrou chce štúdio predstaviť nový herný formát, na ktorom pracuje už 2 roky.
Pridanou hodnotu hry je optická prehľadnosť, vďaka ktorej sa presne dozviete, čo sa okolo vašej postavy deje a získate rady, čo robiť ďalej.
SaftraPhotonics
Spoločnosť SaftraPhotonics vznikla v roku 2014 na košickej Univerzite Pavla Jozefa Šafárika. Cieľom tímu je rozvoj fotoniky, biomedicíny a technologického transferu.
Projekty SaftraPhotonics sú rôznorodé. V minulosti sa táto firma podieľala aj na výrobe lieku proti autoimúnnym chorobám či analýze pamiatok kultúrneho dedičstva.
Virtual Medicine
Start-up Virtual Medicine využíva virtuálnu a rozšírenú realitu na priblíženie anatómie.
Pomocou scanov, ktoré majú vývojári k dispozícii, vytvárajú unikátne anatomické modely. Tie si vďaka aplikácii Human Anatomy VR môžete prostredníctvom špeciálnych okuliarov prezrieť v 3D.