Už ste videli všetky vianočné klasiky? Vyskúšajte jeden z týchto 6 filmov

Užite si najkrajšie sviatky roka naplno a oddýchnite si pri romantickom filme či rozprávke s vianočnou tematikou.

Len máločo navodí atmosféru lepšie, ako pozrieť si pohodový film v kruhu najbližších. Pre všetkých milovníkov Vianoc sme preto pripravili tipy na filmy a rozprávky, ktoré vám doma vykúzlia pravú sviatočnú pohodu. Všetky filmy si môžete kedykoľvek pozrieť na službe HBO GO. Stačí si ju aktivovať ako súčasť nového O2 SMART Paušálu.

Sledujte filmy cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môže byť aj predplatné HBO GO aj 10 GB extra dát. Chcem vedieť viac

Ľadové kráľovstvo/Frozen

Foto: © 2012 Disney Enterprises

Mimoriadne obľúbená rozprávka z dielne Walta Disneyho je vzdialenou adaptáciou Andersenovej rozprávky Ľadová kráľovná. Hlavnou hrdinkou je princezná Anna a jej staršia sestra Elsa, ktorá utiekla do ľadového paláca po tom, čo jej kúzla uväznili kráľovstvo do večnej zimy.

Anna sa vydáva na dobrodružnú výpravu, aby svoju sestru našla, a na svojej ceste stretáva mladíka Kristoffa, soba Svena a veselého snehuliaka Olafa.

Zamilované Vianoce/Christmas in Love

Foto: © 2018 HP Christmas Jingle Productions Inc.

Oddychový romantický film z produkcie Hallmarku prináša príbeh sympatickej Ellie, ktorá pracuje v malom mestečku v menšej pekárni a všetci ju tu poznajú najmä zásluhou jej delikátneho vianočného pečiva.

Jedného dňa prichádza na návštevu pekárne nový generálny riaditeľ Nick, ktorý je presvedčený, že by mali prepustiť zamestnancov a nahradiť ich strojmi. Ellie sa rozhodne Nickovi ukázať, že úspech stojí v prvom rade na ľuďoch.

Krajina vianočných zázrakov/Wonderland (aka Joulumaa)

Foto: © Helsinki-filmi Oy 2017

Helenu opustil manžel, a tak ju jej najlepšia kamarátka pozve, aby strávila Vianoce na ekologickej farme v tradičnom vidieckom duchu. Je to totiž jediné miesto, ktoré si môžu spolu dovoliť a ktoré ešte nie je beznádejne obsadené.

Netušia, že pobyt v „krajine zázrakov“ ich osudy nadobro zmení. Tento príjemný fínsky film o kľúčových rozhodnutiach v živote si určite nenechajte ujsť.

Užite si vianočné sviatky s HBO GO

V televízii nič nedávajú? Na HBO GO nájdete tie najlepšie vianočné fi lmy, animáky či rodinné komédie. A nielen to. Kedykoľvek si môžete vybrať a pustiť niečo z viac ako 6 200 častí seriálov – českých i zahraničných, či viac ako 800 filmov, dokumentov a detských relácií.

HBO GO sledujete cez internet vo svojom počítači, televízii, tablete aj v mobile. Veľkou výhodou je, že drvivá väčšina ponúkaných titulov podporuje český dabing či titulky. Registrácia je pritom jednoduchá a službu môžete zrušiť kedykoľvek. HBO GO si môžete vybrať v rámci prémiovej pozície napríklad v Zlatom O2 SMART Paušále, v ktorom nájdete aj neobmedzené volania, SMS, MMS, balík dát a bonus na nové zariadenie len za 30 € mesačne.

Vianoce v paláci/Christmas at the Palace 

Foto: © 2018 Medalia Productions LTD/10526347 Canada Inc. a Subsidiary of Intuitive Pictures Productions Inc.

Ak sa vám počas Vianoc zažiada dávka romantiky, dobre určite padne aj film Vánoce v paláci. Hlavnou postavou je bývalá profesionálna krasokorčuliarka Katie, ktorú si najme kráľ San Senovy Alexander, aby pomohla jeho dcére s vianočným krasokorčuliarskym predstavením.

Katie a Alexander sa do seba po čase zamilujú, dovolia však obyvatelia kráľovstva, ktorí ctia tradície, aby si ich kráľ vzal za ženu cudzinku?

Mary Poppins sa vracia/Mary Poppins Returns

Foto: © 2018 Disney Enterprises, Inc.

Máte radi nestarnúcu klasiku Mary Poppins? Potom si určite pozrite aj jej nové pokračovanie Mary Poppins sa vracia. Hlavná hrdinka, ktorú stvárnila Emily Bluntová, v nej rodine Banksovcov pomáha znovu objaviť radosť, ktorá im v živote chýba.

Rozprávka o čarovnej pestúnke od Disneyho, ktorá vďaka svoím schopnostiam premení akúkoľvek úlohu na nezabudnuteľné dobrodružstvo, vám zaručene spríjemní sviatočné dni.

Luskáčik a štyri kráľovstvá/The Nutcracker and the Four Realms

Klasická rozprávka v modernom kabáte s nádherným vizuálom, na ktorom sa podieľali herecké hviezdy ako Keira Knightley, Mackenzie Foy a Morgan Freeman. Príbeh sa začína na Štedrý večer, keď Klára dostane darček – skrinku so vzácnym darom od jej zosnulej mamičky. Kľúč na otvorenie jej však, bohužiaľ, chýba.

Na oslave u strýka Drosselmeyera ju zlatá niť ku kľúču dovedie, avšak ten náhle zmizne v záhadnom a čarovnom paralelnom svete.

Vyberte si svoj O2 SMART Paušál a získajte extra dáta na obľúbené aplikácie. Ak sa rozhodnete pre Zlatý O2 SMART Paušál, získate nielen neobmedzené volania, SMS a MMS a 10 GB dát, ale aj 3 × 10 GB na tri aplikácie podľa vášho výberu. Vybrať si môžete napríklad streamovaciu službu HBO GO aj s predplatným a k tomu Instagram a Facebook. Viac o nových O2 SMART Paušáloch a ich možnostiach sa dozviete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako si zariadiť mobilnú kanceláriu? Vybrali sme smartfóny a aplikácie, ktoré vám pomôžu

Ktoré parametre pri výbere smartfónu nepodceniť a ktoré aplikácie z neho spravia plnohodnotný pracovný nástroj? Prinášame prehľad zariadení a toolov na uľahčenie podnikania.

Kanceláriu v súčasnosti netvoria iba štyri steny so stolovým počítačom, podobne ako podnikanie nepredstavuje len vysedávanie v nej. Dnes hrá prím mobilita a kanceláriou sa stáva akýkoľvek priestor, v ktorom sa práve nachádzame. Pozná to každý živnostník, freelancer alebo malý podnikateľ. Ako si nastaviť mobilnú kanceláriu a v čom môže vášmu biznisu pomôcť?

Najdôležitejší je, samozrejme, smartfón, ktorým môžete rovno z vrecka dohadovať, pripravovať, sledovať či vyhodnocovať vaše biznisové projekty. A to bez toho, aby ste museli hľadať miesto, kde sa zložíte s počítačom, pretože túto „kanceláriu“ máte k dispozícii kedykoľvek a s najširšou 4G LTE sieťou operátora O2 na Slovensku aj inde.

O2 vám spolu s novým SMART paušálom a ďalšími produktmi na mieru pre svojich biznis klientov prináša aj inšpiratívny obsah, ktorý vás posunie vo férovom podnikaní. Pripravené sú pre vás videá, praktické rady a manuály aj rozhovory s férovými podnikateľmi z celého Slovenska. Viac článkov nájdete na www.soda.o2.sk/biznis.

Výber správneho zariadenia

Aby ste mohli začať svoj smartfón vnímať ako pracovný nástroj, musíte si najskôr vybrať vhodný model podľa typu práce, na ktorú ho potrebujete. Základom je dostatočná operačná pamäť pre hladký chod potrebných aplikácií a dostatočne veľké úložisko na fotky, videá, poznámky, prezentácie a dokumenty. Rovnako je dôležitá výdrž batérie.

Dnes už dokážu poskytnúť minimálny štandard všetky smartfóny, nie každý sa však hodí ako firemný telefón. Vybrali sme pre vás niekoľko zariadení, ktoré by sa mohli hodiť ako základ vašej mobilnej kancelárie.

BlackBerry Key2

Firma BlackBerry sa vždy zameriavala na biznis sektor a model Key2 nie je výnimkou. Ten je vybavený reálnou a funkčnou klávesnicou s fyzickým ohlasom, ktorý vám umožní veľmi jednoducho a rýchlo písať. Vďaka tomu sa môžete sústrediť na text a nie na to, či triafate správne písmeno na displeji. Klávesy navyše fungujú ako skratky na ďalšie aplikácie či úkony (napr. hovor na vybraný kontakt).

Výkon, výdrž, bezpečnosť aj dizajn je prispôsobený práve biznis sfére, vďaka čomu sa produkty BlackBerry medzi podnikateľmi a manažérmi stále tešia veľkej obľube. BlackBerry Key2 vám odporúčame hlavne vtedy, ak základom vašej práce je elektronická komunikácia, či už cez maily alebo aplikácie ako Messenger, WhatsApp či Viber. Ak na prácu potrebujete aj vysokokvalitný fotoaparát a veľký displej, zvoľte radšej iné zariadenie.

Samsung Galaxy Note 10

Note 10 má skutočne všetko, čo očakávate od moderného smartfónu a pre váš biznis poskytne aj niečo navyše. Okrem obrovskej 6,3“ obrazovky, moderného dizajnu a špičkovej výbavy má totiž aj špeciálne dotykové pero S Pen. Pre veľa používateľov možno zbytočná hračka, no v mobilnej kancelárii skvelá pomôcka, ktorá dokáže plnohodnotne nahradiť počítačovú myš.

Triafanie sa do správnej bunky v Exceli totiž môže byť na dotykovom displeji vyčerpávajúce, no s perom to ide rýchlo a pohodlne. Rovnako ním viete upravovať fotky pre váš firemný účet na Instagrame alebo podpisovať dokumenty.

Ak to váš rozpočet dovolí, Note 10 je ideálne zariadenie pre všetkých náročných používateľov bez kompromisov. Pre fanúšikov Apple je vhodnou alternatívou nový iPhone 11 Pro.

CAT S52

Ak vás pri práci čakajú výjazdy do terénu, odporúčame investovať do odolného smartfonu. CAT S52 s vojenským certifikátom odolnosti ponúka okrem odolnosti proti vode, prachu a nárazom aj dostatočne veľký displej a primeraný výkon. Toto zariadenie má v sebe všetko, čo potrebujete pre efektívnu mobilnú kanceláriu. Ak hľadáte smartfón, ku ktorému sa netreba správať „v rukavičkách”, CAT S52 určite oceníte.

Príslušenstvo

Odvrátenou stránkou moderných smartfónov je ich závislosť od elektrickej energie, ktorej pri prevádzke spotrebujú nemalé množstvo. Súčasťou vašej mobilnej kancelárie by určite mala byť aj externá batéria, aj keď vlastníte smartfón s vyššou výdržou.

Pracovný deň sa môže nečakane predĺžiť, a keď využívate zariadenie naplno, môže „šťavu” navyše potrebovať. Odporúčame vám aspoň dvojnásobnú kapacitu oproti tej, ktorú má váš smartfón. Prípadne siahnite po ešte väčšej, ako napríklad PowerBank Pocket 10 000 mAh.

Čím efektívnejšie budete používať svoj smartfón pre váš biznis, tým častejšie ho budete vyberať z vrecka. A tým častejšie sa vám môže ošúchať či vypadnúť z ruky. Treba s tým rátať a smartfón vhodne ochrániť, najlepšie puzdrom a ochranným sklom.

Ďalší doplnok, ktorý vám pomôže využiť váš čas optimálne, je držiak do auta. Jednoduché plastové príslušenstvo prakticky zmení váš smartfón na palubný počítač a uľahčí vám presúvanie so zapnutou navigáciou. S novým Zlatým SMART O2 Paušálom si teraz môžete vybrať aj 10 GB dát navyše pre aplikáciu Google Maps či Waze.

Širokú ponuku držiakov, puzdier a iného príslušenstva nájdete v ponuke O2.

Začínate s podnikaním? Pripravili sme pre vás podrobného sprievodcu s množstvom praktických tipov. Chcem vedieť viac

Aplikácie

Kým správny hardvér predstavuje fyzické rozloženie vašej mobilnej kancelárie a jej možnosti, softvér je jej dušou. Smartfón už dnes neslúži len na vybavenie hovoru či odoslanie e-mailu a množstvo aplikácií tomu zodpovedá.

Manažment úloh

Ak pracujete s klientmi, dodávateľmi alebo si potrebujete zorganizovať prácu, aplikácie na manažment úloh by mali byť stredom vašej pozornosti. Postačí vám jedna, no venujte jej čas. Vráti sa vám to.

Trello

Aplikácia Trello (AndroidiOS) funguje na princípe populárnej metódy Kanban, ktorá sa v súčasnosti uplatňuje od logistiky až po vývoj softvéru. V podstate ide o sledovanie jednotlivých úloh a ich presúvanie medzi rôznymi stavmi, ako napríklad „práve sa na tom pracuje”, „čaká na schválenie” a „vybavené”.

Každému projektu či zákazníkovi môžete priradiť vlastnú nástenku, vlastný tím a každá úloha má vlastnú záložku. Priamo v prostredí aplikácie môžete diskutovať ohľadne konkrétnych úloh, všetko priamo cez váš smartfón.

ClickUp

Alternatívou môže byť ClickUp (AndroidiOS), ktorý funguje veľmi podobne, no má modernejší dizajn, používateľské prostredie a možnosti. Nevýhodou je, že sa nedokáže synchronizovať s inými známymi aplikáciami v takej miere ako spomínané Trello.

Komunikácia

Komunikácia s klientom, dodávateľom, partnerom či kolegom je pri modernom a dynamickom štýle biznisu kľúčová, pričom sa čoraz častejšie odohráva elektronicky.

WhatsApp

Jednou z najpopulárnejších aplikácií je WhatsApp (AndroidiOS), ktorý umožňuje zasielanie šifrovaných správ medzi účastníkmi komunikácie. Aj túto aplikáciu si môžete vybrať so Zlatým SMART O2 Paušálom, a tak získať pre vašu bezpečnú komunikáciu 10 GB navyše.

Slack

Hoci WhatsApp (AndroidiOS) umožňuje aj tímovú komunikáciu, vhodnejšou alternatívou je platforma Slack, ktorá je stvorená na virtuálny kancelársky rozhovor, zdieľanie dokumentov aj kalendárov.

Meranie času

Úspešný podnikateľ by mal poznať hodnotu svojho času. Pri nastavovaní procesov a príprave cenových ponúk vám môže výrazne pomôcť presný odhad časovej náročnosti jednotlivých činností. Našťastie existuje množstvo aplikácií, ktoré dokážu merať čas strávený rôznymi úlohami. Vďaka tomu získate dobrý prehľad o tom, koľko času strávite komunikáciou, exekutívou a administratívou pri jednotlivých projektoch.

Toggl

Aplikácia Toggl (AndroidiOS) je kľúčová pre malé tímy, ale oplatí sa aj freelancerom. Umožňuje jednoducho merať čas strávený pri konkrétnej úlohe či pri projekte. Výsledné reporty sú vhodné na optimalizáciu vlastného biznisu smerom dovnútra aj ako podklad pri rokovaní s klientmi o cene dodaných služieb.

Tip na záver

HBO GO

Obľúbený seriál padne vhod či už ako reset po náročnom dni, v rámci oddychu alebo ako prestávka medzi úlohami. Predplatné tejto aplikácie s 10 GB dát navyše môžete mať ako súčasť Zlatého O2 SMART Paušálu.

Postavte svoje podnikanie na novú úroveň. Zlatý O2 SMART Paušál je pre váš biznis ideálnym partnerom. Okrem neobmedzeného volania, neobmedzených SMS a MMS v celej EÚ získate aj 10 GB dát spolu s ďalšími extra dátami pre vaše obľúbené appky, predplatným prémiovej služby a bonusom na smartfón.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako vybrať mobil pre školáka? Máme pre vás 8 tipov

Čítaj viac

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac