Nachystajte si vreckovky: Týchto 10 romantických filmov vás chytí za srdce

Láska, nádej a šťastné konce sú prísady, ktorých v živote nikdy nie je dosť. Vďaka romantickým filmom si ich môžete dopriať kedykoľvek.

Vedeli ste, že pozeranie romantických filmov vám môže zlepšiť vzťah? Ak ich budete pozerať s partnerom a potom o nich diskutovať, pravdepodobnosť, že sa rozvediete, klesne po troch rokoch na polovicu. Ak partnera práve nemáte, môžete sa rovno pustiť do ich sledovania a nemusíte sa dohadovať, či si pozriete romantiku alebo akčnú snímku. 

Prinášame vám výber romantických filmov, ktoré si môžete pozrieť na HBO GO – od osvedčenej klasiky až po súčasné trháky. Hrdinovia pochádzajú z najrôznejších častí sveta a majú za sebou (a hlavne pred sebou) pestré životné cesty.

Sledujte filmy cez O2 a vychutnajte si službu HBO GO aj s predplatným a neobmedzenými dátami ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť viac

Ona/Her

Foto: © 2013 Untitled Rick Howard Company LLC. All Rights Reserved

Fúzatý intelektuál s ponožkami v sandáloch sa zaľúbi do operačného systému. Ak si neviete predstaviť, ako takýto romantickí hrdina môže vypredávať kiná, získať Oscara a zožať skvelé hodnotenia od divákov aj kritikov, pozrite si film Ona. Budete príjemne prekvapení.

Raňajky u Tiffanyho/Breakfast at Tiffany’s

Foto: © 2020 BY Paramount Pictures Corporation. All Rights Reserved

Klasika z roku 1961 definovala žáner romantického filmu a dodnes nestarne. Film je natočený podľa románu amerického spisovateľa Trumana Capota a hrá v ňom šarmantná Audrey Hepburn.

Na Hromnice o den více/Neuveriteľný deň/Groundhog Day

Foto: © 1993 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved

Hĺbavá a zároveň vtipná romantická komédia, v ktorej je hlavný hrdina nútený prežívať ten istý deň stále dokola. Film už má 27 rokov, ale Bill Murray, ktorý hrá ústrednú postavu, bude trendy naveky.

Popoluška/Cinderella

Foto: © 2012 Disney. All Rights Reserved

Nová adaptácia disneyovskej princeznovskej klasiky vznikla v roku 2015. Honosne spracované klišé rozdeľuje divákov na dva tábory: tých, čo zívajú od nudy a tých, čo film považujú za dokonalý nadčasový rozprávkový zážitok.

Otestujte sa: Ste skôr Iron Man alebo Captain America? Zistite, ktorý z pôvodných Avengerov sa na vás najviac podobá

Sedem životov/Seven Pounds

Foto: © 2008 Columbia Pictures Industries, Inc. and Beverly Blvd LLC. All Rights Reserved

Will Smith hrá muža, ktorého máta tajomstvo z minulosti. Vykúpenie chce dosiahnuť tým, že zmení životy siedmich ľudí, ktorých nepozná. Neráta však s tým, že do jedného z nich sa zamiluje.

Aj slnko je hviezda/The Sun Is Also a Star

Foto: © 2019 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved

Natašu a jej rodinu čaká deportácia z USA na Jamajku, keď ju osud spojí s Danielom, mladým Američanom kórejského pôvodu. Popri dvoch krásnych mladých ľuďoch vo filme hviezdi aj mesto New York.

Aurora

Foto: © Dionysos Films

Fínska romantická komédia je plná podivných postavičiek a bizarného humoru. Aurora je kráľovná večierkov, ktorá trpí fóbiou zo záväzkov. Pri laponskom stánku s hotdogmi ju náhle požiada o ruku Iránec Darian, ktorý sa potrebuje oženiť s Fínkou, aby získal azyl pre seba a svoju dcéru.

Svatba na horním konci/Top End Wedding

Foto: © 2019 GTTC Holdings Pty Ltd, Screen Australia, The South Australian Film Corporation, Adelaide Film Festival

Mama nevesty zmizla bez stopy a do svadby zostáva 10 dní. Pri pátraní sa budúci manželia vydajú na road trip odľahlým severom Austrálie, spoznávajú majestátnu krajinu a jej svojráznych obyvateľov a nevesta znovu objavuje svoje aborigénske korene.

Pravidlá muštárne/The Cider House Rules

Foto: © Miramax

Sladká romantická dráma z roku 1999 je natočená podľa knihy amerického prozaika Johna Irvinga. Film o láske, pochopení a zodpovednosti zahreje srdce, no pritom otvára viaceré morálne dilemy.

Sám život/Life Itself

Foto: © 2018 Full Circle Productions, LLC, Nostromo Pictures, S.L. and Life Itself AIE. All Rights Reserved

Sám život je jeden z filmov, ktorý kritici zvozili pod čiernu zem, ale diváci ho napriek tomu milujú. Tí, ktorí dali tejto melodramatickej multigeneračnej ságe o láske a peripetiách ľudského života šancu, tvrdia, že z nich vyžmýkala všetky emócie a pri pozeraní sa smiali aj plakali.


Radi by ste si pozreli dobrý film či seriál a zabudli pri tom na dátové obmedzenia? Vyberte si nekonečné O2 SMART Paušály, ktoré okrem neobmedzených volaní, SMS a MMS prinášajú aj neobmedzené dáta a predplatné prémiových aplikácií ako HBO GO, TIDAL či O2 TV. Viac o vylepšenej ponuke O2 SMART Paušálov nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nekupujte v Tatrách suveníry z Číny. 7 rád, ako cestovať udržateľne

Ako si vybrať udržateľné ubytovanie aj atrakcie a pripraviť sa na dovolenku tak, aby ste maximalizovali svoje zážitky, radí Veronika Šipoš Rosputinská z blogu She Makes Me Travel.

Na to, ako cestovať udržateľne, neexistuje jednoznačný návod. Dôležité je zapojiť rozum a správať sa zodpovedne. Niektoré rozhodnutia vás síce budú stáť viac času a peňazí, no vo výsledku sa môžete tešiť na hlbšie zážitky, menej stresu a lepší pocit z dovolenky.

Cestujte lokálne a pustite sa do objavovania svojho okolia. Pri plánovaní výletov, výbere ubytovania či hľadaní miestnych podnikov môžete využiť 4G sieť od O2, ktorá je k dispozícii už pre 97 % obyvateľov Slovenska.

Spomaľte a spoznajte svoju domovinu

Čoraz populárnejším pojmom v cestovaní je staycation, ktorý vznikol spojením anglických slov stay (zostať) a vacation (dovolenka). Staycation je dovolenka, ktorú trávite doma alebo vo svojej domovine a robíte si denné výlety na lokálne miesta. 

Foto: Peter Oslanec/Unsplash

V čase pandémie je staycation pre mnohých z núdze cnosť, má však určite svoje výhody: umožní vám spomaliť a zabudnúť na bezhlavé naháňanie sa za atrakciami. Pomôže vám naladiť sa na svoje potreby a spoznať okolie.

Vďaka tomu, že necestujete lietadlom ani sa neprepravujete na veľké vzdialenosti, nezvyšujete ani svoju uhlíkovú stopu a peniaze, ktoré miniete, sa vrátia do lokálnej ekonomiky. 

Ak vás láka exotika, uprednostnite jednu dlhšiu cestu pred viacerými krátkymi dovolenkami: nebudete sa musieť nikam naháňať, preniknete hlbšie do miestnej prírody a kultúry a popri tom spotrebujete menej zdrojov.

Ubytovanie si vyberajte tak, aby ste podporili domácich

Pri cestovaní (rovnako ako v bežnom živote) je dôležité míňať peniaze tak, aby ste podporili to, čo je vám blízke. Keď si hľadáte ubytovanie, snažte sa nájsť menšie rodinné miesta. Vyhýbajte sa globálnym hotelovým sieťam a zahraničným investorom, ktorí na danom mieste skúpili nehnuteľnosti. 

Foto: Zuzana Kacerová/Unsplash

Ak si vyberiete penzión alebo malé rodinné ubytovanie, podporíte ľudí, ktorí podnikajú srdcom, čo na tej službe aj vidieť. Je to výhra pre obe strany, keďže v konečnom dôsledku z nej profitujete aj vy.

Buďte obozretní pri výbere atrakcií

Atrakcie lákajú do regiónov turistov, ktorí tu minú peniaze a regióny môžu následne peniaze využiť na to, aby im poskytli lepšie služby. 

Foto: Shutterstock

No minca má aj druhú stranu: atrakcie môžu ničiť prírodu a znepríjemňovať život domácim obyvateľom. Snažte sa preto vyhnúť atrakciám, ktoré nerešpektujú prírodu, zneužívajú zvieratá a snažia sa priživovať na turistoch.

Nakupujte suveníry od miestnych

Aj suveníry je dobré nakupovať s rozvahou. Nekupujte si v Tatrách magnetku, ktorá bola vyrobená v Číne. Kúpte si suvenír, ktorý vyrobili miestni obyvatelia a podporte tak malých lokálnych umelcov a remeselníkov.

Foto: Shutterstock

Plastové magnetky sú si podobné ako vajce vajcu, či sú z Bali alebo z Tatier, ale ručne spracovaný výrobok napríklad z vlny miestnych oviec je unikátny a poteší mnohonásobne viac. 

Nezanedbajte prípravu

Plánovanie pred dovolenkou vám umožní naladiť sa na prázdninovú vlnu dlho pred samotným cestovaním. Ak chcete cestovať zodpovedne, oplatí sa túto fázu nepodceniť.

Veľa tour operátorov a organizácií zistilo, že keď niečo nazvú eko alebo udržateľné, dobre sa to predáva. No často sa nepríjemná skutočnosť len schováva za pekné pojmy.

Foto: oxana v/Unsplash

Mnohí ľudia sa napríklad dajú nalákať na slonie sirotince. Lenže iba časť z nich sa stará o osirelé slony a zvyšok používa na vábenie turistov odchytené a zotročené slony. Na druhej strane pre niektoré prírodné rezervácie je vyslovene dôležité, aby tam chodili turisti. Peniazmi od turistov sa v rezerváciách financuje napríklad boj s pytliakmi.

Čítajte aj: Udržateľné cestovanie vám prinesie zážitky, o ktoré bežní turisti prichádzajú

Takýchto príkladov je viacero v rôznych oblastiach. Nič nie je čierno-biele, preto je dobré dopredu si naštudovať informácie o miestach, ktoré sa chystáte navštíviť.

Rešpektujte ľudí a prírodu

Plánovanie dovolenky, výber ubytovania či atrakcií si vyžaduje od človeka viac energie a väčšie investície. Sú však aj veci, ktoré sú úplne jednoduché: ak chcete dovolenkovať udržateľnejšie, stačí byť ohľaduplný, rešpektovať kultúru a náboženstvo ľudí v krajine, ktorú navštívite.

Foto: Ibrahim Rifath/Unsplash

Rešpekt sa človeku vráti. Ak miestni vidia snahu, alebo keď človek prejaví záujem o kultúru, resp. sa pýta, čo je vhodné a čo nie, otvára to dvere. Miestni sú potom oveľa srdečnejší, ochotne vám pomôžu a často vám doprajú zážitok, ktorý by ste inak nezažili. A ak u miestnych aj bývate, je to ešte obohacujúcejšie.

Necestujte kvôli Instagramu, ale kvôli sebe

Každý cestuje z iného dôvodu. Niekto preto, lebo chce ujsť alebo si oddýchnuť. Iný je zvedavý a túži spoznávať alebo cestuje za konkrétnou aktivitou. Čoraz viac však narastá skupina ľudí, ktorí cestujú preto, aby mali fotku na sociálnych sieťach. 

Foto: Jan Böke/Unsplash

Niekedy ich ani nezaujíma destinácia, iba vedia, že fotka bude mať úspech na Instagrame. Podľa výskumov až 37 % ľudí vo veku 18 až 34 rokov ovplyvňujú v rozhodovaní, kam ísť na dovolenku, pekné fotky alebo videá.

Mnohí ľudia dnes necestujú, aby videli svet, ale aby boli videní, ako cestujú. Je to symptóm spoločenskej zmeny, v ktorej má online reputácia čím ďalej, tým vyššiu hodnotu najmä pre mladšie generácie. 

Pre instagramových cestovateľov platia rovnaké pravidlá: aj v honbe za dobrou storkou rešpektujte domácich, nepoškodzujte prírodu a buďte zodpovední. Tieto detaily možno nebude vidno vo videu, určite vám však prinesú lepší pocit, a aj o to pri cestovaní predsa ide.

Chystáte sa v lete konečne lepšie spoznať Slovensko? Pri plánovaní výletov, výbere ubytovania či hľadaní miestnych podnikov sa môžete spoľahnúť na rýchly mobilný internet od O2, ktorý je vďaka 4G sieti dostupný už pre 97 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií o 4G sieti aj mapu dostupnosti služieb nájdete na www.o2.sk.

Veronika Šipoš Rosputinská

Je novinárka a blogerka, ktorá v rámci blogu She Makes Me Travel píše o uvedomelom živote a cestovaní a prináša aj množstvo tipov na výlety po Slovensku. Blog tvorí so svojím mužom, ktorý cestovanie nenávidí a dokáže o tom vtipne písať. Prinášajú tak dva rôzne pohľady na rovnaké situácie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čítaj viac

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac