4 zariadenia od LG, z ktorých si vyberie každý

Pozrite si výber smartfónov od LG a nájdite ten, ktorý bude vyhovovať práve vám.

Kórejský výrobca LG sa sústredí na náročných a citlivých spotrebiteľov. Pri návrhu zariadení sa snaží počúvať svojich zákazníkov a prinášať moderné inovácie, ktoré im uľahčia život. Z ponuky O2 sme pre vás vybrali štvoricu zariadení, z ktorých si vyberie začiatočník aj najnáročnejší používateľ.

LG K9

Ak hľadáte smartfón pre začiatočníka a nechcete zaň veľa platiť, LG K9 predstavuje správnu voľbu. Má robustné plastové telo a kvalitné spracovanie. Zaujímavosťou je odnímateľná batéria. Zariadenie je určené najmä pre nenáročného používateľa. Základné aplikácie sociálnych sietí aj chat komunikáciu zvláda hravo, bezproblémový je aj chod nenáročných hier.

Na 5-palcovom displeji si pohodlne prečítate e-maily a pozriete aj videá. Samozrejmosťou je 3,5 mm jack na pripojenie slúchadiel. Zadný aj predný fotoaparát sú dostatočne kvalitné na túto triedu smartfónov – pri dobrých svetelných podmienkach vytvorí pekné zábery aj selfie.

LG K11

Rovnako ako zariadenie LG K9 aj LG K11 patrí medzi cenovo dostupnejšie smartfóny. Jeho telo je však kovové a pôsobí dojmom, že zvládne aj zopár tvrdších pádov. Na veľkom 5,3-palcovom displeji môžete pohodlne sledovať seriály, čítať e-maily alebo hrať menej náročné hry. Dopomôžu k tomu aj stereo reproduktory s vysokou intenzitou hlasitosti. Plusom je aj výdrž batérie, ktorá je o niečo lepšia ako pri konkurentoch v tejto kategórii.

Na zadnej strane zariadenia nájdete snímač odtlačkov prstov. Fotoaparát síce patrí k tým priemernejším, ale pri dobrých svetelných podmienkach s ním zachytíte oku lahodiace snímky.

LG G7

Vlajková loď LG G7 je malý technologický zázrak. Krásny 6,1-palcový displej prináša aj kontroverzný výrez. LG však počúva svojich zákazníkov, preto poskytuje možnosť softvérovo ho „skryť“. Výkonný 8-jadrový procesor využijete pri sledovaní multimédií aj pri hraní tých najnáročnejších hier. O skvelý zážitok sa postarajú výkonné stereo reproduktory.

Napriek nižšej kapacite batérie vás zariadenie nesklame ani počas náročného dňa. Zadný duálny fotoaparát sa aj vďaka umelej inteligencii postará o krásne fotografie. Vďaka širokouhlej šošovke budú vaše zábery oveľa originálnejšie ako pri iných smartfónoch.

LG Q7

Ak sa vám páči vlajková loď od LG, no nechcete displej s výrezom, zariadenie LG Q7 bude pre vás to pravé. Tento model totiž vychádza z vlajkovej lode G7. Jeho 5,5-palcový displej neobsahuje výrez, no má rovnako kvalitné zobrazovacie schopnosti. LG pri tomto smartfóne stavilo najmä na kvalitné audio. Vďaka technológii DTS:X budete mať pri počúvaní prostredníctvom slúchadiel 3D zvuk.

Základný fotoaparát s rozlíšením 13 Mpx sa postará o kvalitné fotografie. Pri nižšom osvetlení mu pomáha LED blesk s fázovou detekciou scény. Pri plnom nabití vydrží zariadenie bez problémov celý deň. Čerešničkou na torte je certifikácia IP68, ktorá je zárukou odolnosti proti prachu a vode.

Získal si vás niektorý smartfón od LG? Nezabudnite, že akékoľvek zariadenie z ponuky O2 môžete mať s ľubovoľným O2 Paušálom na začiatok len za 2 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Stĺpček Martina Slávika: Sloboda je to, čo ma robí tým, čím chcem byť ja sám

Práve čítate Sódu. Klikli ste si na ňu, lebo ste chceli a mohli.

Mohli ste kliknúť kamkoľvek inde? Mohli. Nebude sa vám tento text páčiť? Môžete sa vyjadriť a okomentovať ho. Napísať, čo chcete, lebo jednoducho môžete. Lebo máme slobodu. Slobodu, ktorú už mnohí vnímame ako samozrejmosť. Slobodu, ktorú priniesol November 89.

Spoznajte Tváre slobody, ľudí, vďaka ktorým dnes máme slobodu. Viac informácií

Keď sa dnes pýtate stredoškolákov, prečo majú 17. novembra voľno a čo sa vtedy vlastne stalo, nevedia. Veď byť slobodný je také samozrejmé. A rovnako samozrejmé sú aj rôzne „zaručené pravdy“ o tom, že to všetko bolo organizované eštébákmi a neviem kým všetkým, ktoré si, žiaľ, môžete prečítať tiež.

Už len krátky pohľad do materiálov ŠtB, dnes bežne dostupných v špecializovaných archívoch inštitúcií, akou je Ústav pamäti národa alebo jeho český ekvivalent v Prahe, kde sú tieto materiály prístupné každému, kto má záujem, ukáže, že reči o organizovanom puči sú absolútnymi bludmi.

Na túto tému sa však toho už popísalo dosť, a tak si môžete informácie slobodne dohľadať aj sami. Sami sa môžete aj slobodne rozhodnúť, čomu budete veriť. Máte právo a slobodu veriť, čomu chcete. Dokonca aj nezmyslom, ak sa tak rozhodnete. A so svojím názorom môžete slobodne oboznámiť široké publikum a povedať, čo chcete.

Toto píšem zámerne, lebo sa často stretávam s tým, že opak je pravdou. Že nemôžem napísať, čo chcem, robiť, čo chcem, že slobodní nie sme a že je naivné myslieť si, že máme slobodu. Naozaj?

„Sami sa môžete aj slobodne rozhodnúť, čomu budete veriť. Máte právo a slobodu veriť, čomu chcete.“

V takýchto situáciách si kladiem pár kontrolných otázok. Môžem napísať a hovoriť, čo chcem? Môžem. Limituje ma v tom len legislatíva hovoriaca niečo o tom, že by som mal byť zdržanlivý vo verejnom šírení a v podnecovaní nenávisti.

Môžem študovať, čo chcem? Môžem. Môžem pracovať, kde chcem? V oblasti, v ktorej chcem? Môžem. Môžem si robiť žarty z politikov? Môžem. Môžem cestovať, kam chcem? Môžem.

Musím utekať do susednej krajiny, aby som si tam zaspieval a zatancoval? Nemusím. Môžem ísť, kam chcem. Aj stáť jednou nohou v Rakúsku a druhou na Slovensku a nemusím sa pritom báť, že ma zastrelia, poštvú na mňa psy alebo že ma zabije elektrina v drôtoch.

A keď chcem niekam ísť, nemusím si vybavovať kopu povolení u ľudí, ktorých jedinou kvalifikáciou je ich členstvo v partaji a tupá lojalita voči režimu.

Môžem v škole, na ulici a v práci hovoriť to isté čo doma? Môžem. Nemusím pestovať tú dvojtvárnosť totalitných režimov? Nemusím. Dokonca ani nemusím mať strach, že moje reči na pive niekto udá patričným úradom.

To znamená, že na tom s tou slobodou asi nebudem tak zle. Sloboda je to, čo ma robí tým, čím chcem byť ja sám, a umožňuje mi realizovať vlastné predstavy o živote.
A pozor, netvárim sa, že je to jednoduché. Nie je. Lebo sloboda to je aj zodpovednosť.

„Sloboda je to, čo ma robí tým, čím chcem byť ja sám, a umožňuje mi realizovať vlastné predstavy o živote.“

V tom je absolútny zlom, ktorý priniesol November 89. Režim, ktorý z nás robil vazalov a väzňov, nás vlastne istým spôsobom „chránil“. Neumožnil nám, aby sme boli v niektorých oblastiach zodpovední. Plná zodpovednosť prišla až s novembrom. A mnohí si na to nikdy nezvykli.

Strach zo slobody nie je nový fenomén. Mnohí z nás hľadali a budú hľadať niekoho, kto by im aspoň čiastočne odľahčil toto bremeno. Bremeno zodpovednosti. Budú hľadať niekoho, kto im sľúbi, že sa postará a ochráni ich. Lenže ono je to niekedy trochu dvojsečné.

Lebo skepsa z novembra má v sebe aj prvok toho, ako a čo žijeme dnes. Ako vyzerá a funguje naša krajina. Nie je tak trochu zrkadlom našich rozhodnutí? Našich rozhodnutí dať v slobodných voľbách hlas práve tomu, kto sa postará? Ale hlavne o seba a o svojich.

Tu vidím jediné negatívum Novembra 89. Jeho až prílišnú nežnosť. Nikto z tých, ktorí boli zodpovední za nespočetné zločiny bývalého režimu, nebol za svoje zločiny odsúdený. Teda bol – jeden. Aj to dostal podmienečný trest. A to je zjavne chyba, lebo nepotrestanie minulých zločinov vytvára v krajine zvláštnu kultúru beztrestnosti. Skutok sa jednoducho nestal vtedy a nestal sa ani dnes.

„Sloboda má určite aj pozitívnu perspektívu. Môžeme sa vždy slobodne rozhodnúť, že chceme niečo zmeniť.“

Lenže sloboda má určite aj pozitívnu perspektívu. Môžeme sa vždy slobodne rozhodnúť, že chceme niečo zmeniť. Nehovorím o bezbrehej slobode tvrdého individualizmu, ale o takej, v ktorej som schopný byť zodpovedný aj za druhých, o slobode solidarizujúcej s tými, čo si sami pomôcť nemôžu.

Pretože nemám zodpovednosť len sám za seba, ale aj za tých, s ktorými sa delím o tento priestor. Môžeme sa rozhodnúť participovať, ak chceme urobiť viac a aktívnejšie. Máme možnosť a slobodnú voľbu. A je na nás, ako sa k nej postavíme, či sa jej radšej vzdáme. Len treba vedieť, že stratiť slobodu je veľmi jednoduché, ale získať ju späť je oveľa ťažšie.

Tento článok je súčasťou špeciálneho vydania magazínu Sóda o slobode a 17. novembri 1989. Spoločnosť O2 si toto výročie pripomína už po tretí raz, tentokrát aj prostredníctvom webstránky www. tvareslobody.sk, kde od polovice októbra zbiera príbehy ľudí, ktorí v Novembri 89 vyšli do ulíc. O2 aj touto cestou ďakuje všetkým odvážnym ľuďom, ktorí pre nás vybojovali slobodu.

Martin Slávik

Desať rokov pracoval v pamäťových inštitúciách (Ústav pamäti národa a Ústav pro studium totalitních režimů) na Slovensku a v Česku. V rámci občianskeho združenia Living Memory, ktoré založil spolu s kolegami v roku 2016, realizuje v stredných školách diskusie s mladými ľuďmi o totalitných režimoch a o hodnote slobody.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Skladačka, novinka s AI vychytávkami aj obrovský tablet. Vybrali sme 5 zariadení, na ktorých displej je radosť sa pozerať

Čítaj viac

Hudobník a spisovateľ Braňo Jobus: Dospelosť ma nezomlela, v mojich knižkách pre deti si stále žmýkam srdce

Čítaj viac

Šetrenie nám dáva slobodu aj priestor zlyhať. Simona a Gréta vedú projekt o peniazoch a poradia, ako si nastaviť vlastnú finančnú rovnováhu

Čítaj viac