Ako v našom teste obstála vlajková loď Huawei Mate 20 Pro?

Pozrite sa, čo všetko ponúka high-end smartfón od Huawei.

Spoločnosť Huawei neustále pracuje na nových modeloch. Len niekoľko mesiacov po predstavení série P20 prichádza na trh s novinkou Huawei Mate 20 Pro. Čo všetko môžeme od tohto špičkového zariadenia očakávať?

Perfektná konštrukcia

Ako je už pri tejto značke zvykom, na dizajne smartfónu Huawei Mate 20 Pro si dali naozaj záležať a zariadenie pôsobí skutočne luxusným dojmom. Na prednej strane sa nachádza 6,39-palcový displej s rozlíšením 1 440 x 3 120, ktorý ponúka 16,7 milióna farieb.


Súčasťou displeja je aj integrovaný snímač odtlačkov prstov. Vďaka certifikácii IP68 je mobilný telefón odolný proti vode aj proti prachu.

Fotoaparát novej generácie

Na zadnej strane  zariadenia Huawei Mate 20 Pro je umiestnený trojitý ultra širokouhlý fotoaparát novej generácie od renomovanej spoločnosti Leica.

Nechýba integrovaná umelá inteligencia, ktorá vám fotoaparát automaticky nastaví podľa snímaného objektu. Dokáže rozpoznať viac ako 200 objektov, prináša 100 fotografických režimov a celkovo zdokonaľuje možnosti fotoaparátu. Môžem len potvrdiť, že kvalita fotografi í je naozaj prvotriedna.

Bleskový výkon a zabezpečenie

O perfektný chod celého zariadenia sa stará špičkový čipset Kirin 980 s integrovanou umelou inteligenciou. Tá umožňuje zvýšiť výkon zariadenia až o 20 % s úsporou energie 25 %.

Nová vlajková loď má grafický čip s 12 jadrami, vďaka čomu ponúka o 40 % vyšší výkon. Na zasekávanie tak môžete hneď zabudnúť. Huawei Mate 20 Pro beží na najnovšom operačnom systéme Android 9 s nadstavbou EMUI 9.0. O jeho optimalizáciu sa tiež postará už spomenutá umelá inteligencia.

Okrem integrovaného snímača odtlačkov prstov ponúka operačný systém aj podporu 3D odomknutia tvárou. Zabezpečenie týmto spôsobom je čoraz populárnejšie pre svoju spoľahlivosť. Vďaka 3D snímaču je ešte bezpečnejšie a celkový čas na odomknutie zariadenia sa znížil na menej ako 0,5 s, čo ma rozhodne potešilo.

Bezdrôtové nabíjanie a obrovská výdrž

V prípade tohto modelu výrobca na kapacite batérie rozhodne nešetril. K dispozícii je až 4 200 mAh. Optimalizovaný systém zabezpečí vďaka umelej inteligencii dvojdňovú výdrž aj pri náročnom zaťažení.

Vďaka technológii SuperCharge 2.0 sa batéria nabije na 70 % za 30 minút. Novinkou je aj podpora bezdrôtového nabíjania. Bezdrôtová nabíjačka s príkonom 15 W, ktorá však netvorí súčasť balenia, je momentálne najrýchlejšia na trhu. Nechýba ani podpora reverzného nabíjania.

Hodnotenie O2 Guru: Vlajková loď, ktorá vás ohromí

Mobilný telefón Huawei Mate 20 Pro predstavuje špičkové zariadenie, ktoré ocení každý, kto si potrpí na kvalitu. Ponúka prémiový vzhľad, bleskový výkon aj gigantickú výdrž a vďaka trojitému fotoaparátu novej generácie zachytí všetky vaše dôležité momenty v tej najlepšej kvalite.


Huawei Mate 20 Pro môžete mať k O2 Paušálu alebo k O2 Dátam na začiatok od 2 €. Ak sa rozhodnete pre vylepšený Zlatý alebo Platinový O2 Paušál, získate k neobmedzeným volaniam a SMS do všetkých sietí na Slovensku a v EÚ aj päťkrát viac dát, vďaka čomu už nebudete musieť neustále strážiť svoju spotrebu.

Michal Pakos, O2 Guru zo Zákazníckeho centra O2

Zariadenie Huawei Mate 20 Pro pre vás otestoval O2 Guru Michal Pakos.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Tón po tóne, slovíčko po slovíčku. Nové vedomosti a zručnosti si viete osvojiť z pohodlia gauča.

Už dlhšie uvažujete nad novým hobby, ktoré by vám vyplnilo voľný čas a zároveň by ste sa vďaka nemu niečo nové naučili? Dlhé „pandemické večery“ sú ideálne na osvojenie nových zručností alebo precvičenie mozgových neurónov.

Ako často si čistíte smartfón? 3 tipy ako si túto rutinu zjednodušíte

Zabudnite na novoročné predsavzatia, na nové výzvy netreba čakať do januára, začnite hneď. Vybrali sme 6 aplikácií, pri ktorých sa zabavíte a strávite so smartfónom zmysluplný čas.

Prihláste sa na bezplatné kurzy

Aplikáciu Udemy si môžete predstaviť ako školu, ktorá ponúka viac ako 130-tisíc video kurzov rôzneho zamerania. Videá vás naučia správne cvičiť jogu, programovať v jazykoch ako Python či Java alebo hrať na hudobnom nástroji.

V appke nájdete vyše 2 000 tém, v ktorých sa môžete vzdelávať a zdokonaľovať. Niektoré kurzy sú bezplatné, iné sú za menší poplatok. Aj keď Udemy ponúka 65 jazykov kurzov, spoliehať sa na slovenčinu neodporúčame. Ak treba, začnite doučovaním angličtiny, ktorá vám otvorí dvere k ďalším kurzom.

Udemy si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Venujte 15 minút tréningu mozgu

Udržať mozog v kondícii je výhodné nielen pre vzdelávanie sa, ale aj pre každodenný život. Budete si viac pamätať, lepšie sa sústrediť a rýchlejšie myslieť. Vedecké riešenie NeuroNation ponúka účinné mozgové tréningy formou hier, na ktoré vám stačí 15 minút denne.

Účinky aplikácie NeuroNation potvrdila aj spolupráca s Katedrou všeobecnej psychológie na Freie Universität Berlin. NeuroNation pracuje s 27 cvičeniami na 250 úrovniach. Appka na začiatku komplexne analyzuje vaše silné a slabšie stránky, na základe ktorých vám vytvorí personalizovaný tréningový plán.

NeuroNation si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Zabudnite na slovíčka, učte sa jazyk, ktorý reálne využijete

Aplikácie, ktoré ponúkajú zázračne rýchle zvládnutie cudzieho jazyka, zvyčajne nefungujú. Prečo potom veriť Duolingo? Táto appka je zameraná na učenie jazykov podľa filozofie užitočnej pomoci a nesľubuje vám nereálne ciele.

V praxi to znamená, že predtým, než vycestujete na dovolenku alebo na zahraničnú pracovnú cestu, si osvojíte základné jazykové znalosti krajiny, do ktorej mierite. Mali by ste zvládnuť objednať si jedlo v reštaurácii, zorientovať sa v turistických atrakciách či osloviť miestneho a vyriešiť nepohodlnú situáciu.

Na výber máte až 80 svetových jazykov, ktorým sa môžete venovať jednoduchou hravou formou pár minút denne a stále vidieť pokrok.

Duolingo si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Pustite sa do kreslenia

Zrejme neexistuje človek, ktorý si aspoň raz v živote nepovedal, že by sa chcel naučiť kresliť. Túto zábavu, samozrejme, nemusíme brať úplne vážne, preto nám stačí začať s kreslením postavičiek, drakov alebo lietadiel.

How To Draw vás naučí kresliť vďaka milému a zábavnému prostrediu a predlohám, ktoré potešia aj mladšie ročníky. Potrebujete len aplikáciu. Každý obrázok, ktorý budete kresliť, je rozdelený do niekoľkých krokov, aby sa vám kreslilo čo najjednoduchšie. Stavíme sa, že časom si začnete veriť a kresliť vlastné obrázky bez predlohy.

How To Draw si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Spoznajte „pikošky“ o Slovensku

Malý vývojár Strelushick nás chce naučiť niečo nové o Slovensku pomocou zábavného kvízu. Aplikácia je aktuálne dostupná v dvoch jazykoch, v slovenčine a angličtine, a ponúka 160 otázok v štyroch kategóriách: geografia, príroda, história a kultúra.

Kvíz sa nezameriava na tradičné fakty, naučí vás skôr „pikošky“. Veľmi silnou zbraňou aplikácie je jej jednoduchosť a prehľadnosť. Ak sa stanete expertom v kategórii geografia, zrazu zistíte, že rozhodnúť sa, kde na Slovensku dovolenkovať, nie je také jednoduché. Lákavých miest, ktoré ste zrejme pred appkou nepoznali, je naozaj veľa.

Slovakia Quiz SK si môžete nainštalovať, len ak používate operačný systém Android.

Naučte sa hrať svoje obľúbené skladby

Gitara, klavír, basa alebo ukulele. Vyberte si nástroj, ktorý sa vám najviac páči, nainštalujte si Yousician a začnite krok za krokom hrať prvé tóny. Appka je skutočným učiteľom hry na hudobnom nástroji, takže budete potrebovať reálnu gitaru, ak sa pre ňu rozhodnete.

Pomerne rýchlo sa naučíte hrať svoje obľúbené skladby bez toho, aby ste učením strávili hodiny denne. Stačí pár desiatok minút. Ak by ste chceli trénovať viac, môžete. Aplikácia ponúka aj funkciu, pomocou ktorej si vypočujete, čo hráte, a tak vám dá spätnú väzbu.

Yousician si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.


Šikovný smartfón s dostatkom dát na vzdelávacie appky môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.


Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac