Ako v našom teste obstála vlajková loď Huawei Mate 20 Pro?

Pozrite sa, čo všetko ponúka high-end smartfón od Huawei.

Spoločnosť Huawei neustále pracuje na nových modeloch. Len niekoľko mesiacov po predstavení série P20 prichádza na trh s novinkou Huawei Mate 20 Pro. Čo všetko môžeme od tohto špičkového zariadenia očakávať?

Perfektná konštrukcia

Ako je už pri tejto značke zvykom, na dizajne smartfónu Huawei Mate 20 Pro si dali naozaj záležať a zariadenie pôsobí skutočne luxusným dojmom. Na prednej strane sa nachádza 6,39-palcový displej s rozlíšením 1 440 x 3 120, ktorý ponúka 16,7 milióna farieb.


Súčasťou displeja je aj integrovaný snímač odtlačkov prstov. Vďaka certifikácii IP68 je mobilný telefón odolný proti vode aj proti prachu.

Fotoaparát novej generácie

Na zadnej strane  zariadenia Huawei Mate 20 Pro je umiestnený trojitý ultra širokouhlý fotoaparát novej generácie od renomovanej spoločnosti Leica.

Nechýba integrovaná umelá inteligencia, ktorá vám fotoaparát automaticky nastaví podľa snímaného objektu. Dokáže rozpoznať viac ako 200 objektov, prináša 100 fotografických režimov a celkovo zdokonaľuje možnosti fotoaparátu. Môžem len potvrdiť, že kvalita fotografi í je naozaj prvotriedna.

Bleskový výkon a zabezpečenie

O perfektný chod celého zariadenia sa stará špičkový čipset Kirin 980 s integrovanou umelou inteligenciou. Tá umožňuje zvýšiť výkon zariadenia až o 20 % s úsporou energie 25 %.

Nová vlajková loď má grafický čip s 12 jadrami, vďaka čomu ponúka o 40 % vyšší výkon. Na zasekávanie tak môžete hneď zabudnúť. Huawei Mate 20 Pro beží na najnovšom operačnom systéme Android 9 s nadstavbou EMUI 9.0. O jeho optimalizáciu sa tiež postará už spomenutá umelá inteligencia.

Okrem integrovaného snímača odtlačkov prstov ponúka operačný systém aj podporu 3D odomknutia tvárou. Zabezpečenie týmto spôsobom je čoraz populárnejšie pre svoju spoľahlivosť. Vďaka 3D snímaču je ešte bezpečnejšie a celkový čas na odomknutie zariadenia sa znížil na menej ako 0,5 s, čo ma rozhodne potešilo.

Bezdrôtové nabíjanie a obrovská výdrž

V prípade tohto modelu výrobca na kapacite batérie rozhodne nešetril. K dispozícii je až 4 200 mAh. Optimalizovaný systém zabezpečí vďaka umelej inteligencii dvojdňovú výdrž aj pri náročnom zaťažení.

Vďaka technológii SuperCharge 2.0 sa batéria nabije na 70 % za 30 minút. Novinkou je aj podpora bezdrôtového nabíjania. Bezdrôtová nabíjačka s príkonom 15 W, ktorá však netvorí súčasť balenia, je momentálne najrýchlejšia na trhu. Nechýba ani podpora reverzného nabíjania.

Hodnotenie O2 Guru: Vlajková loď, ktorá vás ohromí

Mobilný telefón Huawei Mate 20 Pro predstavuje špičkové zariadenie, ktoré ocení každý, kto si potrpí na kvalitu. Ponúka prémiový vzhľad, bleskový výkon aj gigantickú výdrž a vďaka trojitému fotoaparátu novej generácie zachytí všetky vaše dôležité momenty v tej najlepšej kvalite.


Huawei Mate 20 Pro môžete mať k O2 Paušálu alebo k O2 Dátam na začiatok od 2 €. Ak sa rozhodnete pre vylepšený Zlatý alebo Platinový O2 Paušál, získate k neobmedzeným volaniam a SMS do všetkých sietí na Slovensku a v EÚ aj päťkrát viac dát, vďaka čomu už nebudete musieť neustále strážiť svoju spotrebu.

Michal Pakos, O2 Guru zo Zákazníckeho centra O2

Zariadenie Huawei Mate 20 Pro pre vás otestoval O2 Guru Michal Pakos.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

„Potešilo ma intuitívne ovládanie, krásne fotky a herný mód.” Lucia Šicková hodnotí nový Honor View20

Čím si Honor View20 získal spoluzakladateľku herného štúdia Pixel Federation?

Spoluzakladateľke herného štúdia Pixel Federation sme na skúšku požičali nový Honor View20. Aj keď sa Lucia Šicková považuje za skalnú fanúšičku Apple, vie si bez problémov predstaviť fungovanie s novinkou od Honoru. Očarili ju hlavne živé farby fotiek a ideálny hardvér na hry.

Prvé dojmy

Telefón je ľahší ako môj iPhone 8 a veľmi dobre sa drží v ruke. Na snímač odtlačkov na zadnej strane by som si zvykala ťažšie, ale viem si s ním v pohode predstaviť fungovanie, je to celkom prirodzené. Páči sa mi aj veľký displej, na ktorom okrúhly výrez nepôsobí rušivo.

Fotoaparát

Veľmi rada fotím a kvalita fotoaparátu ma potešila. Fotky majú pekné živé farby a aj keď zvyknem používať sofistikovanejšie nástroje na úpravu, s natívnym fotoeditorom sa dobre pracuje.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Honor View20 nie je obyčajným duálnym fotoaparátom. Okrem veľmi kvalitnej 48 Mpx hlavnej kamery má aj senzor s technológiou Time of Flight, ktorá umožňuje mapovať objekty v 3D a následne ich meniť.”

Ovládanie

Používateľský zážitok je veľmi intuitívny. Napriek tomu, že som Apple človek, nemala som žiadne problémy s ovládaním. Zaujali ma aj netradičné gestá pomocou hánky na ruke.

Bavilo ma robiť hánkou písmená, ktoré mi otvárali moje najviac používané aplikácie. Nechala som si prednastavené písmeno C na otváranie fotoaparátu, k písmenu S som si priradila Slack a K mi otváralo kalendár.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Mimoriadne intuitívne ovládanie má na svedomí nové Magic UI, ktoré prináša aj veľmi prispôsobiteľné ovládanie gestami a prepojenie s umelou inteligenciou. ”

Zobrazenie

Veľkou výhodou je možnosť pripojenia telefónu na väčšiu obrazovku. Či už pri práci, alebo pri video streamovacích appkách. Veľa cestujem a ako pracovný nástroj používam iPad, ktorého kópiou je zároveň môj telefón. Robím veľa prezentácii, takže možnosť preniesť menšie zariadenie na väčší displej je skvelé.

Hlavne ak k tomu pridáme super Split Screen funkciu, vďaka ktorej viem využívať dve appky súčasne.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Model Honor View20 má 6,4” All-view displej, vďaka ktorému je takmer celá predná strana venovaná len tomu, čo chcete vidieť. Výrez pre prednú kameru má len 4,5 mm a nepôsobí rušivo.”

Hry

Pre mňa sú na telefóne veľmi dôležité hry, mám ich vždy rozohratých niekoľko. Cením si možnosť spravovať všetky hry na jednom mieste aj prepnutie telefónu do herného módu.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Hoci tak na prvý pohľad nevyzerá, Honor View20 je aj výborným herným telefónom. Dokazuje to výkonný čip, unikátna technológia chladenia  alebo dodatočná wi-fi anténa umiestnená v strede telefónu. ”

Celkové hodnotenie

Honor View20 robí krásne fotky, má intuitívne ovládanie a dobre padne do ruky. Navyše sa veľmi rýchlo nabíja, 50 % baterky je nabitých približne za 30 minút. Aj keď sa mi to ako vernému iPhone používateľovi ťažko hovorí, viem si predstaviť, že by som tento telefón používala naďalej.

Lucia Šicková je spoluzakladateľkou Pixel Federation. Šíri osvetu o hrách a je presvedčená, že videohry sú dobrým vzdelávacím nástrojom. Je projektovou manažérkou iniciatívy Pixel Federation – Edufactory, ktorá si kladie za cieľ podporovať inovácie vo vzdelávaní na Slovensku a zároveň odovzdávať know-how v tejto oblasti.


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové