Aktivujte si Digitálny box a získajte bonus 2 € ku každej faktúre

O2 upravuje cenník svojich služieb. Zákazníkov, ktorí fungujú digitálne, sa však zmena nedotkne.

Domáca izolácia, zatvorené úrady a predajne nám ukázali, že v mnohých oblastiach už dokážeme fungovať digitálne. Digitalizácia bude časom nevyhnutná a v mnohých prípadoch pomôže, ak si ju osvojíme čo najskôr. 

Dobrým príkladom je súčasná pandémia, ktorá so sebou priniesla aj príležitosť prispieť k digitalizácii, ktorá je pohodlná pre ľudí a šetrnejšia k životnému prostrediu. Ako motiváciu k prechodu na digitálne služby zavádza O2 Digitálny bonus.

Papierové faktúry nepotrebujete

Potrebujete držať v rukách kus papiera zabalený do ďalšieho papiera, aby ste mohli zaplatiť svoju faktúru? Určite nie, dokonca ani vtedy, ak faktúru dávate do účtovníctva.

Musíte ísť faktúru zaplatiť na pobočku, dokonca v hotovosti? Nemusíte, dokonca teraz by ste v rámci prevencie ani nemali. Všetko dokážete vyriešiť pár klikmi z pohodlia svojho gauča.

Na platenie faktúr, na aktivovanie dátových balíčkov, ako aj na množstvo ďalších služieb môžete už teraz využívať appku Moje O2.

Vďaka digitalizácii tak dokážete odbremeniť zamestnancov pôšt a pobočiek a zároveň prispieť k ekologickejšiemu fungovaniu spoločnosti.

A k tomu všetkému memusíte stáť v rade a dokonca ani vstať zo svojej sedačky.

Bonus za Digitálny box

Plnohodnotné digitálne služby sa v čase koronakrízy ukázali ako nevyhnutné. Keďže sa spoločnosť O2 snaží byť digitálnym spoločníkom, rozhodla sa ešte viac podporiť digitálne nastavenie svojich zákazníkov.

Digitálne nastavenie v O2 pozostáva z troch kritérií:

  • Aktívna služba Digitálna faktúra, vďaka ktorej nebudete dostávať domov papierovú faktúru.
  • Digitálna platba faktúr, ktorá sa vzťahuje na všetky spôsoby úhrady okrem platenia v O2 Predajniach alebo na poštách.
  • Aktívny Digitálny box, ktorý slúži ako schránka všetkých užitočných dokumentov v appke Moje O2 alebo v časti Moje O2 na www.o2.sk.

O2 chce svojich zákazníkov motivovať k zodpovednejšiemu digitálnemu správaniu aj zvýšením cien fakturovaných programov o 2 €. Každý, kto si však uplatní všetky tri digitálne kritériá, dostane každý mesiac zľavu 2 €.

Úprava cien sa tak „digitálnych“ zákazníkov nedotkne. Využívanie Digitálnej faktúry a Digitálneho boxu je bezplatné, stačí si ich aktivovať raz na začiatku.

„Okrem toho, že digitálne správanie je zodpovednejšie k spoločnosti aj životnému prostrediu, je aj jednoznačne ekonomickejšie. Naopak, nedigitálne správanie, pod ktoré spadajú napríklad papierové faktúry či platba faktúr v predajniach, dlhodobo prináša zvýšené náklady nám aj našim zákazníkom,“ vysvetľuje riaditeľ marketingu O2 Slovakia Igor Tóth.

„Preto sme hľadali spôsob, ktorý by tieto náklady zohľadnil a zároveň reflektoval neustále navyšovanie hodnoty paušálov pri zachovaní pôvodných cien. Výsledkom je práve Digitálny bonus, ktorý zvýhodní tých zákazníkov, ktorí sa rozhodnú správať digitálne a ekologicky. Zároveň je to aj motivácia pre zákazníkov, aby sa začali správať viac digitálne tam, kde to je prirodzené, jednoduché, efektívne a pohodlné,” dopĺňa Tóth.

Pomoc pre seniorov

O2 si uvedomuje, že pre niektorých ľudí nemusí byť prechod na digitálne fungovanie jednoduchý. Preto chce povzbudiť ľudí, aby seniorom vo svojom okolí s digitálnym nastavením pomohli. Za odmenu dostanú ako súčasť kampane Dobré dáta 10 GB dát navyše.

„Sme si vedomí toho, že v spoločnosti sú skupiny ľudí, pre ktorých to bude náročnejšie. Týmto, ale aj ďalším zákazníkom radi pomôžeme. Veríme, že digitalizáciu ocenia aj v bežnom živote, keď nebudú musieť každý mesiac chodiť na poštu alebo do predajne, aby uhradili faktúru,” avizuje Igor Tóth pomoc pre seniorov.

Ak hľadáte rady, ako postupovať pri digitálnom nastavení, navštívte stránku www.o2.sk/digital a poradia vám aj na O2 Chate či na facebookovej stránke operátora. Zavolať môžete aj na Zákaznícku linku 949 alebo sa obráťte na zamestnancov ktorejkoľvek O2 Predajne.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Telefonovať bez nutnosti, mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokážu naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité, ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu, je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä, ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste podnikateľ, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Huawei Free Buds 4i, alebo bez nožičky, ako napríklad Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, je len vecou osobnej preferencie.

Huawei Free Buds 4i, Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, OnePlus Buds

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad OnePlus Buds, ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

SBS BT501, Sturdo Pro Sport

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športové štuple sú SBS BT501 alebo Sturdo Pro Sport, ktoré majú odnímateľný fixačný nadstavec do ucha.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

Ako ulahodiť fanúšikom kvalitného zvuku a dizajnu? Slúchadlami dnes už legendárnej značky Bang & Olufsen

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Model B & O Beoplay E8 je výborným príkladom toho, ako si hi-fi spoločnosti predstavujú smartfónové slúchadlá. Prémiové materiály, pekný dizajn, v tomto prípade aj aktuálne Bluetooth 5.1 pripojenie a komfortné ovládanie, no chýba spomenuté potláčanie hluku a nižšia odolnosť proti vode.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých je dôležitý kodek AptX. Ten sa stará o zníženie latencie zvuku voči obrazu. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri týchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá Sony WH-XB900N, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú aj ANC alebo výdrž batérie na jedno nabitie 30 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2, k akémukoľvek O2 SMART Paušálu ich môžete mať na začiatok už od 0 €.


Ste pripravení na 5G? Vybrali sme 5 mobilov s rýchlym pripojením a naloženou výbavou

Čítaj viac

Rozhodujete sa medzi smart náramkom a smart hodinkami? Toto by ste mali vedieť

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac