4 appky, ktoré zachránia pekné zábery

Úprava fotiek nikdy nebola jednoduchšia. Vybrali sme pre vás aplikácie, vďaka ktorým si s ňou bez problémov.

Radi na dovolenke fotíte mobilom, no mnohé na prvý pohľad pekné fotky pôsobia neskôr mdlo alebo vám na nich prekáža okoloidúci, ktorý sa priplietol do záberu? S týmito aplikáciami dotiahnete svoje fotky do dokonalosti.

Zoberte si s O2 Voľnosťou toľko dát, koľko potrebujete, napríklad 1 GB za 1 €, a užite si appky vo svojom mobile naplno. Viac informácií

ReTouch vás zbaví všetkého, čo na fotku nepatrí

Cena: 1,99 €/Android, 2,29 €/iOS
Stiahnuť: Android, iOS

Naozaj dokonalých momentiek sa človeku spravidla podarí zachytiť len málo. Často sa totiž stane, že pekný záber naruší prechádzajúci chodec, letiaci holub alebo visiaci kábel. ReTouch vám pomôže odstrániť z fotky neželané objekty.

Táto appka funguje naozaj veľmi šikovne a pritom dokáže zachovať konzistenciu fotky tak, akoby tam objekt, ktorý ste sa rozhodli vymazať, nikdy nebol.

Najšikovnejšia funkcia je odstraňovanie káblov, ktoré aplikácia dokáže pekne identifikovať.

Aplikácia má, samozrejme, svoje obmedzenia. So zložitými pozadiami, napríklad vzormi, si lepšie poradí klasický Photoshop.

Snapseed ponúka široký výber nástrojov na úpravu

Cena: zadarmo
Stiahnuť: Android, iOS

Hoci je táto appka bezplatná, výber nástrojov je naozaj široký. Okrem klasických úprav celej fotky viete pracovať aj s jej časťami.

Ak je napríklad polovica záberu príliš tmavá, môžete ju vyvážiť. Stačí použiť nástroj Brush (Štetec) a označiť, ktoré časti záberu chcete upraviť. Vyzerá to nasledovne:

Pixaloop oživí vaše fotky

Cena: zadarmo
Stiahnuť: Android, iOS

Ak ste aktívnym užívateľom Instagramu, môžete svojich sledovateľov prekvapiť animovanými fotkami.

Stačí v appke označiť, aké časti fotky chcete animovať a aké nechať statické. Pixaloop si najlepšie poradí s vodou a s oblohou:

Aplikácie vie navyše na fotke automaticky identifikovať oblohu a zmeniť ju. Ozvláštni tak aj tie najnudnejšie zábery:

SKRWT upraví skreslenú perspektívu

Cena: 1,59 €/Android, 2,29 €/iOS,
Stiahnuť: Android, iOS,

Stáva sa vám, že objekty na vašich fotkách akoby padali a hoci samotný záber nie je zlý, budova vyzerá nejako zvláštne a kazí vám dobrý dojem?

Aplikácia SKRWT dokáže objektu jednoducho vrátiť správne proporcie. Funguje tak, že časť záberu roztiahne a oreže nepravidelné okraje.

Porovnajte:

Surfujte slobodne s novými dátovými balíkmi

Zoberte si s dobíjacou kartou O2 Voľnosť toľko dát, koľko potrebujete a užívajte si nerušené surfovanie a šikovné appky s novými dátovými balíkmi od O2, v rýchlej 4G sieti od O2, ktoré je dostupná pre viac ako 96 % obyvateľov Slovenska. Vyberte si z balíkov ten, ktorý vám najvac vyhovuje, napríklad 1 GB dát už za 1 €.

O2 si navyše pre všetkých zákazníkov, ktorí si aktivujú niektoré z denných dát alebo dátových balíkov pre dobíjaciu kartu O2 Voľnosť, pripravilo súťaž. Tak ako dáta, aj výhry môžete vyhrať na deň, týždeň alebo 4 týždne.

Do 18. augusta 2019 sa každý týždeň hrá o:

  • deň s autom Tesla,
  • týždeň v kine,
  • 4 týždne vo fitku s osobným trénerom.

Viac informácií o vynovených dátových balíčkoch, o denných dátach aj o súťaži nájdete na www.o2.sk/volnost.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje o predbiehaní: Nepodceňte situáciu

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely radí, ako správne predbiehať tak, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam aj prípadným nehodám.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, Rasťo Chvála v blogu približuje, ako predbiehať nielen na obojsmernej ceste. 

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Občas zídem dole z rýchlostnej komunikácie R1 a len tak pre spomienky a relax brázdim cesty prvej triedy medzi Nitrou a Žiarom nad Hronom. Inokedy zas na týchto cestách urobím mojim deťom exkurziu do minulosti a rozprávam, ako sme tu jazdili v 90. rokoch.

Na takzvanej ceste smrti vtedy všetci predbiehali. Doslova to pripomínalo automobilové preteky, akurát tu išli pretekári aj v protismere. Dnes by mi to už strach nedovolil, ale vtedy to bol národný šport.

Keď prichádzal na rad úsek s krátkou rovinkou, bolo treba podradiť, aby mal motor ideálne otáčky. Potom nasledovalo nazbieranie rýchlosti, priblíženie k autu a ak za zákrutou nič nešlo, ostával len mrk do zrkadla, či náhodou nejde zozadu niekto rýchlejší, a šup, už bol predbiehací manéver hotový. Kto takto nevedel predbiehať, skončil zle.

„V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor.“

Áno, mrazí ma pri predstave, ako sa jazdilo na ceste číslo 65. Na druhej strane často sa predbiehalo ako z učebnice, dnes mnohým šoférom táto skúsenosť chýba. Často predbiehajú na nevhodnom prevodovom stupni a nepozerajú sa za seba.

V časoch rýchlych áut treba brať do úvahy, že niekto začal predbiehať skôr ako najbližšie auto za kamiónom. Predbiehací manéver na obojsmernej ceste je špecifický tým, že trvá veľmi krátko, za ten čas však treba vyhodnotiť veľa informácií: vhodný úsek, autá v protismere, autá vzadu, auto pred nami a v neposlednom rade technické danosti auta.

V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor, lebo nevieme, ako rýchlo a kde sa vystrčí oproti idúce auto. Špeciálne si všímajme horizonty alebo nenápadné odbočky, z ktorých môže na cestu vybehnúť iné auto.

Stále ostáva dôležité sledovať prostredie vôkol cesty, a tak trochu si načítať správanie šoféra pred nami. Aj keď to nevyzerá ako nutné, predbiehací manéver začnime vždy v otáčkach, pri ktorých motor začína poriadne ťahať. Oplatí sa podradiť alebo pri automatickej prevodovke stlačiť plyn na podlahu.

„Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla.“

Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla. Ak predbiehame viac áut v kolóne, počítajme s tým, že nie každý nás vidí, a tak môže začať predbiehať.

Na zaradenie späť do svojho pruhu treba tiež priestor a predbiehací manéver by sme mali začať len vtedy, ak existuje miesto na zaradenie. Nie je správne, ak miesto na zaradenie musia vytvoriť iní vodiči brzdením.

Zlé predbiehanie na obojsmernej ceste, našťastie, nepatrí medzi časté príčiny dopravných nehôd, ale pokiaľ ide o následky, je na tom najhoršie. Najmä čerství šoféri by si mali prvé predbiehania skúsiť na naozaj prehľadných cestách a nezačínať s predbiehaním kamiónov.

V začiatkoch pomôže natrénovať si pomyselný predbiehací manéver okolo kamióna na diaľnici. Aspoň zistíte, akú dráhu na to potrebujete.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy Rasťa Chválu:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac