5 aplikácií, ktoré prinesú Vianoce do vášho smartfónu

Tipy na vianočné tapety, hry a appky pre Android.

Vianočná atmosféra nám dýcha na krk najmä v supermarketoch a nákupných centrách. Komu sa máli, ten si môže urobiť Vianoce aj vo svojom Android smartfóne s týmito aplikáciami.

Christmas Rink Wallpaper

S týmto živým pozadím sa plocha vášho smartfónu zmení na mestské klzisko, po ktorom sa naháňajú malé deti, alebo zamilované páriky. Výber konkrétneho klziska ako aj korčuliarov je samozrejme len a len na vás.

 

Christmas Lite Countdown

Jednoduché živé pozadie, ktoré zobrazuje vianočný stromček s odpočtom zostávajúcich dní do Vianoc. Dvojklikom na prázdne miesto pracovnej plochy vám prehrá náhodnú vianočnú melódiu. Instantná vianočná nálada.

 

Christmas Free LWP

Tretie živé pozadie z nášho zoznamu je asi najjednoduchšie. Príjemnou animáciou zobrazuje len zlatý vianočný stromček a po chvíli počet dní a hodín do Štedrého večera. Veď, v jednoduchosti je krása.

 

Zoznam darčekov (Gift list)

Zabudnúť kúpiť vianočný darček sa nevypláca. Zháňať ho na poslednú chvíľu je ešte horšie. Vytvorte si preto s aplikáciou Gift list prehľadný zoznam darčekov. Jednoducho si zvolíte rozpočet, zadáte darčeky, ktoré chcete zaobstarať a v aplikácií len jednoducho odškrtávate, či ste už darček kúpili.

Pri následnom balení darčekov chaos nehrozí, v zozname jednoducho zakliknete, ktorý darček už je zabalený. Takto žiadne ponožky nezostanú mimo balíčku.

 

Google Santa Tracker

Vianočné pozadie nastavené máte, darčeky v zozname tiež. Je čas na trochu zábavy. Táto aplikácia združuje mnohé hry s vianočnou tematikou. Každým dňom sa sprístupnia ďalšie a ďalšie mini hry alebo úlohy.

Môžete absolvovať elfský kurz tanca, plávať s tučniakom, alebo sa guľovať so škriatkami. Na štedrý deň budete môcť sledovať Santa Clausa, ako postupuje po mape pri roznášaní darčekov. Možnosť sledovať Ježiška ani Deda Mráza sme však nenašli.

 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Chcete s firmou do nových priestorov? Nad týmto sa poriadne zamyslite

Dodržaním týchto piatich rád určite nič nepokazíte.

Kúpiť? Prenajať? Koľko metrov štvorcových? Každá firma je špecifická, rovnako aj každá nehnuteľnosť.

Neexistuje univerzálny recept na to, ako čo najjednoduchšie a najvýhodnejšie prísť k ideálnym obchodným priestorom. Avšak, dodržaním týchto piatich rád určite nič nepokazíte.

Nájdite si dobrých poradcov

Účtovník vám urobí kalkuláciu, za akých okolností sa oplatí priestor kúpiť alebo či si ho radšej iba prenajať, ako budete účtovať amortizáciu, koľko budete platiť daní atď.

„Papierovačky” prenechajte dobrému právnikovi, ktorý celý postup pretaví do zmluvy, ktorá bude zárukou spokojnosti oboch strán.

Vyberte si správnu lokalitu

Aké sú tri najdôležitejšie kritériá, na ktoré treba dbať pri kúpe či prenájme nehnuteľnosti? „Poloha, poloha a ešte poloha,” povedal by vám každý, kto rozumie realitám.

Ešte dôležitejšie je to v prípade biznisov s kamennými predajňami, kam musí dostatok zákazníkov skrátka prísť po vlastných.

Poloha však nie je iba o frekventovanosti, ale aj o vekovom zložení a kúpyschopnosti ľudí, ktorí sa v oblasti nachádzajú. A samozrejme, netreba zabúdať na to, koľko konkurencie je v okolí.

V prípade, že prevádzkujete online biznis, zrejme budete potrebovať dobre prístupný sklad alebo výdajňu, kde sa dá dobre zaparkovať.

Vyberte správny priestor

Nepodceňte veľkosť a vždy si pri plánovaní nechajte potrebnú rezervu. Samozrejme, že nemusíte mať hneď kanceláriu s výhľadom pre každého zamestnanca. Než si však vyberiete priestor, premyslite si najmä to, či vám bude stačiť – aspoň na rok dopredu.

Zmestia sa doň všetci aktuálni zamestnanci, poprípade nejakí noví? Časté sťahovanie nevyhovuje nikomu – klientom, vám, zamestnancom, ani pracovnému nasadeniu.

Ak si nehnuteľnosť kupujete, overte si, či sa v danom objekte alebo lokalite môžu vykonať prípadné stavebné úpravy, aké sú tam obmedzenia a či v budúcnosti nebude priestor potrebovať väčšiu finančnú injekciu.

Overte si, čo kupujete

Ak už máte vybratý priestor, ktorý sa najviac približuje vašim predstavám, urobte si hĺbkový prieskum.

Poobzerajte sa po technických vadách, ale nezanedbajte ani právnu stránku, aby ste si nekúpili objekt s ťarchou, ktorá vám s ním zabráni plnohodnotne nakladať.

Nájdite si partnera na financovanie

V úvode článku sme spomínali účtovníka a právnika, avšak túto dvojicu by mal doplniť aj poradca na financovanie. Môže vám poskytnúť potrebnú hotovosť, ale aj pomôcť splniť kritériá na získanie úveru.

Článok vznikol v spolupráci so Slovenskou sporiteľňou, ktorá podnikateľom radí, ako najvhodnejšie prefinancovať vaše zámery, ak chcete svoje podnikanie rozšíriť o nové činnosti alebo jednoducho vyrábať a predávať ešte viac. Okrem riešenia financovania záujemcom umožní získať aj dobré rady od skúsených mentorov.


Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové