Chcete ochrániť svoj smartfón pred zneužitím dát? Nepodceňte uzamknutie obrazovky

V prvej časti nového seriálu Ako mať smartfón v bezpečí, ktorý vzniká v spolupráci s ČSOB, vám prezradíme viac o dôležitosti uzamknutia obrazovky vášho telefónu a predstavíme aj šikovnú aplikáciu, ktorá ho za vás skontroluje.

Aj do cudzieho dvora sa vám vstupuje ťažšie, keď za bránou stráži pes. Tým môže byť v prípade vášho telefónu aplikácia, ktorá možno zlodeja nevystraší, ale určite mu prístup do neho sťaží a prispeje k ochrane vášho telefónu pred únikom informácií, ktoré majú byť dostupné len vám.

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, no váš telefón ukrýva obrovské množstvo citlivých informácií a dát.

Nepodceňte bezpečnosť svojho mobilného telefónu a jeho obrazovku si vždy uzamknite. Zistite viac o jednoduchom spôsobe, ako prispieť k ochrane dát pred prípadným zneužitím.

A verte nám, ak skončí v cudzích rukách, bude status na Facebooku napísaný inou osobou tým posledným, čo vás bude trápiť. Fotografie, SMS-ky, e-maily, pracovné informácie, kalendár aktivít, prehľad účtov či faktúr, ale aj vaše peniaze –  to všetko sa s vaším telefónom dostane mimo váš dohľad.

Jedným z nevyhnutných krokov v otázke bezpečnosti by malo byť uzamknutie obrazovky vášho smartfónu, vďaka ktorému bude jeho obsah pre ostatných nedostupný.

Na kontrolu uzamknutia obrazovky myslí aj aplikácia ČSOB MobileControl, ktorú v týchto dňoch dostanete k účtu od ČSOB bezplatne.

Okrem samotnej kontroly uzamknutia aplikácia ďalej kontroluje bezpečnostné nastavenia vášho telefónu, nainštalované aplikácie a ich povolenia. Ak niektorú z nich vyhodnotí ako potenciálne nebezpečnú, odporučí vám, aby ste ju zo svojho telefónu odstránili.

Spolu s aplikáciou navyše získate aj výhodnejšiu cenu za bezpečnostné riešenia od spoločnosti ESET.

Chcete vedieť viac o ochrane svojich dát a dôležitosti uzamknutia obrazovky vášho smartónu? Pozrite si video, v ktorom vám viac prezradí blogerka a IT novinárka Alžbeta „Harry“ Gavendová.

Viac informácií o aplikácii ČSOB MobileControl a ďalších bezpečnostných riešeniach od ČSOB nájdete na www.csob.sk/chcem-to-vsetko.

ČSOB

Patrí medzi najväčšie univerzálne banky na slovenskom trhu. V jej portfóliu nechýbajú bežné účty, termínované vklady, spotrebné a hypotekárne úvery, kreditné karty, ako aj ďalšie produkty, napríklad životné a neživotné poistenia, podielové fondy, lízing a stavebné sporenie. ČSOB je členom Slovenskej bankovej asociácie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Hľadáte spoľahlivý telefón s pekným dizajnom? Sony Xperia XA1 môžete teraz získať so slúchadlami zadarmo

S nezvyčajným dizajnom, nezvyčajne kvalitnými fotografiami a slúchadlami zadarmo si vás získal už teraz.

Ovládanie jednou rukou

Unibody dizajn značky Sony prináša práve veľké okraje na spodku aj vrchu zariadenia. Kombinácia plastu a kovu po okrajoch je vizuálne veľmi solídna a ťažko tu niečo vytknúť. Aj keď je dizajn tohto telefónu v dnešnej dobe skôr výnimkou oproti trendom, zistíte, že to vôbec nie je nevýhoda. Smartfón je dostatočne úzky na to, aby ste ho kedykoľvek mohli ovládať jednou rukou a vôbec nepôsobí ťažkopádne. Všetko sledujete na 5-palcovom displeji s rozlíšením 1 280 x 720.

Bezproblémový výkon

Smartfón ponúka viac ako dostatočný výkon vo svojej triede, čo pre vás znamená plynulý chod aplikácií a bezproblémové využívanie. Vďačí za to 3 GB RAM operačnej pamäte a 8-jadrovému procesoru, pričom pre aplikácie či fotky máte k dispozícii 32 GB vnútornej pamäte. K plynulému chodu prispieva aj Android 7.0 Nougat takmer v čistej forme, len s minimálnou nadstavbou od výrobcu, čo tiež šetrí pamäť.

Širokouhlý predný fotoaparát

Sony je známe svojím pôsobením na poli fotografie a tieto skúsenosti úspešne prenáša aj do sveta smartfónov. Výsledkom je fotoaparát s 23 MPx snímačom Exmor RS a svetelnosťou f/2.0, ktorý vám poskytne jedny z najlepších záberov vo svojej triede. Nezaostáva ani predný fotoaparát a rozlíšením 8 MPx a širokouhlým objektívom, vďaka ktorému sa toho do záberu zmestí viac.

Batéria a konektivita

Výdržou síce XA1 s 2 300 mAh neoslní, ale vďaka správnej optimalizácii softvéru vám zariadenie s prehľadom vydrží celý deň bežného používania. Nabíjanie zabezpečuje konektor USB typu C. Samozrejmosťou je Wi-Fi, Bluetooth, poteší ale aj NFC či možnosť rozšírenia pamäte microSD kartou s objemom do 256 GB.

A čo audio?

Tento telefón má aj čoraz zriedkavejší 3,5 mm jack pre vaše obľúbené slúchadlá, ktoré ale možno vôbec nepoužijete. K XA1 totiž automaticky dostanete výborné bezdrôtové slúchadlá Sony SBH60. S telefónom ich vďaka NFC spárujete v priebehu pár sekúnd a môžete si začať užívať hudbu prenášanú cez Bluetooth. Poslúžia vám nielen na výborný zážitok z hudby, ale jedným tlačidlom uľahčia aj zdvihnutie hovoru.

Ak hľadáte zariadenie, ktoré vám poslúži po všetkých stránkach a k tomu dodá výborné fotografie a kvalitný bezdrôtový zvuk, Sony Xperia XA1 si zaslúži vašu pozornosť.

Chcete telefón Sony Xperia XA1 a k nemu slúchadlá zadarmo? Navštívte niektorú z predajní O2.


Lifetech: Čo je nové