Chcete ochrániť svoj smartfón pred zneužitím dát? Nepodceňte uzamknutie obrazovky

V prvej časti nového seriálu Ako mať smartfón v bezpečí, ktorý vzniká v spolupráci s ČSOB, vám prezradíme viac o dôležitosti uzamknutia obrazovky vášho telefónu a predstavíme aj šikovnú aplikáciu, ktorá ho za vás skontroluje.

Aj do cudzieho dvora sa vám vstupuje ťažšie, keď za bránou stráži pes. Tým môže byť v prípade vášho telefónu aplikácia, ktorá možno zlodeja nevystraší, ale určite mu prístup do neho sťaží a prispeje k ochrane vášho telefónu pred únikom informácií, ktoré majú byť dostupné len vám.

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, no váš telefón ukrýva obrovské množstvo citlivých informácií a dát.

Nepodceňte bezpečnosť svojho mobilného telefónu a jeho obrazovku si vždy uzamknite. Zistite viac o jednoduchom spôsobe, ako prispieť k ochrane dát pred prípadným zneužitím.

A verte nám, ak skončí v cudzích rukách, bude status na Facebooku napísaný inou osobou tým posledným, čo vás bude trápiť. Fotografie, SMS-ky, e-maily, pracovné informácie, kalendár aktivít, prehľad účtov či faktúr, ale aj vaše peniaze –  to všetko sa s vaším telefónom dostane mimo váš dohľad.

Jedným z nevyhnutných krokov v otázke bezpečnosti by malo byť uzamknutie obrazovky vášho smartfónu, vďaka ktorému bude jeho obsah pre ostatných nedostupný.

Na kontrolu uzamknutia obrazovky myslí aj aplikácia ČSOB MobileControl, ktorú v týchto dňoch dostanete k účtu od ČSOB bezplatne.

Okrem samotnej kontroly uzamknutia aplikácia ďalej kontroluje bezpečnostné nastavenia vášho telefónu, nainštalované aplikácie a ich povolenia. Ak niektorú z nich vyhodnotí ako potenciálne nebezpečnú, odporučí vám, aby ste ju zo svojho telefónu odstránili.

Spolu s aplikáciou navyše získate aj výhodnejšiu cenu za bezpečnostné riešenia od spoločnosti ESET.

Chcete vedieť viac o ochrane svojich dát a dôležitosti uzamknutia obrazovky vášho smartónu? Pozrite si video, v ktorom vám viac prezradí blogerka a IT novinárka Alžbeta „Harry“ Gavendová.

Viac informácií o aplikácii ČSOB MobileControl a ďalších bezpečnostných riešeniach od ČSOB nájdete na www.csob.sk/chcem-to-vsetko.

ČSOB

Patrí medzi najväčšie univerzálne banky na slovenskom trhu. V jej portfóliu nechýbajú bežné účty, termínované vklady, spotrebné a hypotekárne úvery, kreditné karty, ako aj ďalšie produkty, napríklad životné a neživotné poistenia, podielové fondy, lízing a stavebné sporenie. ČSOB je členom Slovenskej bankovej asociácie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Vytvorte s nami mapu Dobrej siete – 4G LTE pokrytia Slovenska a získajte dáta navyše

Spoločnosť O2 pokračuje v koncepte kampaní, ktoré zapájajú ľudí a podporujú ich v aktivitách na zlepšovanie spoločnosti. Prostredníctvom geolokačnej súťaže Dobrá sieť sa zákazníci presvedčia o komforte, ktorý im najširšia 4G LTE sieť na Slovensku ponúka, získajú bezplatné dáta navyše a prispejú na dobrú vec.

Dobrá sieť štartuje už v pondelok 6.11. a zapojiť sa môžu všetci zákazníci O2. Ich úlohou je označiť sa v niektorej z viac ako 1 700 obcí Slovenska, ktoré sú pokryté 4G LTE signálom. Svojimi označeniami postupne vytvoria mapu pokrytia Slovenska.

„Každý týždeň aktualizujeme mapu pokrytia 4G LTE signálom o nové lokality, pričom ním v súčasnosti pokrývame viac ako 90 % obyvateľstva. Dôležitejšie ako toto číslo však je, aby sa o tom presvedčili samotní zákazníci,“ povedala hovorkyňa O2 Tereza Molnár.

„V najbližších týždňoch budú práve oni prieskumníkmi signálu 4G LTE a presvedčia sa tak, že aj v Orechovej Potôni, Zemplínskych Hámroch či Zvolenskej Slatine už nájdu LTE pokrytie. Potvrdením svojej polohy v 1 700 miestach na Slovensku budú nielen sami tvoriť mapu pokrytia, ale získajú aj dáta navyše,“ približuje Molnár.

Dobrá sieť podporí vzdelávanie na Slovensku

Dobrá sieť však nebude len súťažnou aktivitou, ale bude mať aj iný rozmer.

„Spoločnosť O2 si kladie za cieľ podieľať sa na zlepšovaní prostredia okolo seba. Dlhodobo sa orientujeme na podporu vzdelanosti a inovácií, preto sme sa rozhodli, že za každé súťažné checknutie venujeme 50 centov na podporu vzdelávania prostredníctvom platformy Dobrá krajina, konkrétne projektu Generácia 3.0, ktorý podporuje lepšie formy vzdelávania detí,“ vysvetlila hovorkyňa O2.

Generácia 3.0 zároveň združuje pokrokové školy a vzdelávacie iniciatívy v regiónoch. Projekt Generácia 3.0 rovnako ako platforma Dobrá krajina sú aktivitami Nadácie Pontis.

Ako sa zapojiť

  1. Zapnite si mobilné dáta.
  2. Povoľte geolokáciu pre stránku www.dobrasiet.o2.sk.
  3. Po označení aktuálnej polohy vám príde SMS s kódom na dáta navyše, ktoré si môžete uplatniť. Ak pravidelne dáta nevyužívate, máte možnosť zažiadať o štartovací balíček dát.

Podrobné podmienky súťaže nájdete tu.

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Lifetech: Čo je nové