Chýbajú vám slovenské a české filmové klasiky? Zapnite si Ottu

Vybrali sme štyri dôvody, prečo sa oplatí venovať pozornosť slovenskej streamovacej službe.

Na mesiac sme vyskúšali slovenskú streamovaciu službu Otta, ktorej tajným esom sú slovenské a české filmy, perfektné lokalizovanie a jednoduché ovládanie. Extra pozornosť si zaslúži aj Otta akadémia, ktorá vzdeláva nielen najmenších.

Láka vás streamovanie, ale nemáte smart TV? Máme pre vás jednoduché riešenie

Slovenská video streamovacia služba Otta od svojho spustenia v roku 2018 postupne naberá na popularite. Dôkazom je napríklad aj rastúce množstvo obsahu. Zatiaľ čo v roku 2018 bolo v ponuke okolo 600 videí, dnes ich je viac ako 1 500.

Čo je Otta? Streamovacia služba, ktorá umožňuje sledovanie video obsahu na internete naprieč viacerými platformami pomocou aplikácie. Video obsah teda môžete sledovať na počítači, inteligentnom televízore, dokonca aj na klasickom, ak máte set-top-box. Ottu však môžete sledovať aj na smartfónoch a tabletoch, tak s operačným systémom Android, ako aj iOS.

Otta je na prvých 30 dní zdarma, potom vás bude mesačne stáť menej než väčšina globálnych streamovacích služieb. Na jedno mesačné predplatné môžete prihlásiť až 10 zariadení a súčasne môžu videá pomocou jedného účtu sledovať maximálne traja používatelia. Viete si vytvoriť až štyri profily, napríklad pre každého člena rodiny. Ottu môžete bez obmedzení sledovať na vašom zariadení kdekoľvek v Európe.

Cez slovenskú video streamovaciu službu môžete okrem filmov, seriálov, dokumentov a koncertov sledovať aj slovenské a české TV stanice až 24 hodín spätne. Zároveň je k dispozícií sedemdňový archív originálnej tvorby TV staníc.

Ak ste niekedy zápasili s tým, že vás ponuka veľkej streamovacej služby už prestala baviť, istotne oceníte, že Otta ponuku filmov a seriálov pravidelne obmieňa. Filmy, seriály, dokumenty, ale aj koncerty môžete označiť ako obľúbené, vďaka čomu ich neskôr ľahšie nájdete, prípadne si ich môžete priamo odložiť, aby ste si to, čo vás upútalo, pozreli neskôr. V tomto prípade využijete vytváranie profilov pre každého člena rodiny zvlášť.

Istotne vám napadlo porovnanie so zahraničnými video streamovacími službami. Prečo by ste mali uprednostniť službu Otta?

Služba je plne lokalizovaná a obsah dabovaný

V ponuke nájdete veľké množstvo slovenských a českých filmov. Napríklad Vesničko má středisková, Čiara, Babovřesky, Cuky Luky film, Gympl, ságu o básnikoch a mnohé ďalšie. Všetky zahraničné filmy a seriály sú buď dabované, alebo so slovenskými či českými titulkami. Prevádzkovateľ do ponuky vyberá filmové trháky, ale aj filmy z festivalov Zlatá palma či Cannes. Na svoje si prídu aj náročnejší diváci.

Živé vysielanie s prehrávaním obsahu spätne o 24 hodín

On-line môžete sledovať Markízu, TV JOJ, Plus, WAU, Jednotku, Dvojku alebo českú Prima Cool. Ovládanie živého vysielania vrátane sledovania spätne, teda toho, čo sa vysielalo predošlý deň, je veľmi jednoduché a intuitívne. Nechýba funkcia Time Shift, ktorá umožňuje živé vysielanie ovládať ako film či seriál. Program môžete pozastaviť alebo sa v sledovaní vrátiť späť.

Akadémia – vzdelávanie zábavnou formou

Otta ponúka samostatnú vzdelávaciu sekciu akadémia. Obsahuje viac ako 1 000 videí, ktoré sú svižné a venujú sa od biológie cez ekonomiku až po vznik vesmíru. Videá sú spracované tak, že zabavia detského diváka a upútajú aj toho dospelého.

Príjemné prostredie a intuitívne ovládanie

Služba Otta bola od začiatku navrhovaná tak, aby sa jej prostredie veľmi nemenilo naprieč zariadeniami, na ktorých sa dá sledovať. Podarilo sa tak dosiahnuť veľmi jednoduché, intuitívne a jasné ovládanie, ktoré rýchlo zvládnu aj staršie ročníky. Otta je preto dobrým tipom na darček aj pre starých rodičov.


Nezvláda už váš starší mobil streamovanie obsahu? Nové moderné smartfóny môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

6 dôvodov, prečo je dotykové pero nenahraditeľnou podnikateľskou pomôckou

Nenápadný doplnok k smartfónu dokáže zefektívniť každodennú rutinu a od základov zmeniť spôsob, akým svoj telefón využívate.

Dotykové pero je súčasťou smartfónovej histórie takmer od jej začiatkov. Mainstreamovým hitom sa však nikdy nestalo. Bežnému užívateľovi totiž veľmi nepomôže. Ak ste však podnikateľ, kreatívec alebo stavebný inžinier, môže byť pre vás neoceniteľnou pomôckou. 

Neoceniteľná pomôcka pre podnikateľov? Dotykové pero, ktoré ponúka Moto G Pro

Ovládať smartfón cez dotykovú obrazovku prstom je zrejme to najpraktickejšie riešenie. Dokonalé riešenie však neexistuje a situácia, keď potrebujete veľmi presný dotyk, nie je nič výnimočné. Najmä ak používate smartfón na špecifický typ práce, napríklad na vypĺňanie tabuliek či úpravy grafických návrhov.

Ak ste podnikateľ, pre ktorého je smartfón hlavným pracovným nástrojom, potom je pre vás dotykové pero cestou k skutočne efektívnej práci. My sme vybrali šesť oblastí, v ktorých sa viac ako oplatí začať dotykové pero používať.

Vypĺňanie PDF a grafické poznámky

Medzi tie najpopulárnejšie aplikácie, ktoré dokážu využiť potenciál dotykového pera, patrí napríklad Squid, kde môžete s poznámkami pracovať takmer ako v grafickom programe. Na výber máte celú paletu rôznych typov čiar, plné farebné spektrum, zapísané poznámky môžete označiť ako obrázok a podľa potreby ich zväčšovať a zmenšovať. Vkladať môžete aj obrázky a fotky, do ktorých dokážete kresliť či písať. Podobné funkcie ponúka aj ďalšia populárna aplikácia Moleskine.

Aplikácia Nebo od vývojárskeho tímu MyScript dokonca dokáže rukou písaný text previesť na strojový. Ak do aplikácie vložíte tlačivo v PDF, dokážete ho veľmi pekne vyplniť a podpísať. Výsledok bude vyzerať, akoby ste tlačivo vypĺňali v sofistikovanom editore v počítači.

Keď sme už spomenuli PDF-ká. Väčšina PDF editorov si s perom dôverne rozumie. Ak v rámci práce robíte korektúry PDF dokumentov, opravujete texty, pripomienkujete obsah alebo grafiku, s perom vám to pôjde výrazne rýchlejšie a presnejšie. Priamo do PDF dokumentu môžete písať a kresliť. Tu je však pohodlnejšie, ak máte smartfón s väčšou uhlopriečkou displeja.

Tvorba jednoduchej grafiky a úprava fotiek

Influencerom, marketérom, dokonca fotografom a grafikom uľahčí dotykové pero jednoduché, ale aj stredne náročné úpravy fotografií, prípadne výrobu rýchlych grafík určených na sociálne siete.

Dobrým príkladom je populárna aplikácia Canva. Tá ponúka bohatú paletu vzorov plagátov, pozvánok, hlavičiek na Facebook či rámikov na fotky. Všetky vzory sú plne upraviteľné, no na malom displeji sa prstom upravujú trochu nemotorne. S perom bude práca oveľa presnejšia a rýchlejšia.

Efektívnejšie ovládanie smartfónu

Nie sú to len aplikácie tretích strán, kde pero zvyšuje efektivitu pri práci. Aj samotné ovládanie smartfónu je s dotykovým perom svižnejšie. Po odomknutí obrazovky a vytiahnutí pera sa v prípade väčšiny  smartfónov objaví plávajúce menu. Doň si môžete vybrať aplikácie, ktoré spolu s perom najčastejšie používate.

Nemusíte ich mať teda uložené na domovskej obrazovke, kde aby vám mohli prekážať a zaberať zbytočne miesto. V prípade Moto G Pro sa menu dá upraviť symbolom „+“, ktorý je poslednou položkou ponuky. Alebo v: Nastavenia – Dotykové pero – Keď je vytiahnuté dotykové pero – Zobraziť skratky.

Píšte na zamknutú obrazovku

Keď pero vytiahnete zo smartfónu, priamo na zamknutej obrazovke sa automaticky spustí poznámkový blok. Okamžite  si môžete začať robiť poznámky alebo skicovať bez toho, že by ste museli smartfón odmykať. Keď pero zasuniete späť do telefónu, poznámkový blok uloží vašu prácu, telefón sa zamkne a displej vypne. Na rýchle zapisovanie si nápadov je takéto riešenie veľmi šikovné aj preto, že ušetrí čas.

Poznámkové bloky, ktoré sa zobrazia na zamknutej obrazovke, bývajú pomerne jednoduché. Môžete zvoliť stopu pera, jej šírku a farbu, Motorola Moto G Pro tiež ponúka úpravu pracovnej plochy. Rozhodnúť sa môžete pre linajky, štvorčeky alebo „čistý papier“. Je to nástroj na tie najrýchlejšie poznámky.

Písanie mailov bez klávesnice

Na Android zariadeniach môžete perom písať všetky správy, e-maily a v podstate všade tam, kde sa vám vysúva klávesnica. Teda aj vo webovom prehliadači. Stačí otvoriť aplikáciu a vysunúť klávesnicu. Nad klávesnicou je v ľavom rohu kruh so znamienkom väčšie alebo menšie.

Ak na tento symbol kliknete, vysunie sa vám v riadku menu s možnosťou pridania nálepiek, GIF alebo prednastavených správ. Poslednou možnosťou je symbol ozubeného kolieska – Nastavenia. V nich vyberte Jazyk – Jazyky a rozloženie klávesnice. Označte Rukopis. Vráťte sa o krok späť a v spodnej časti displeja potvrďte Pridať klávesnicu.

Keď teraz podržíte medzerník, objaví sa ponuka Zmena klávesnice, kde vyberiete Slovenčina, Rukopis. Správu môžete písať dotykovým perom písaným alebo tlačeným písmom, smartfón váš text automaticky prevedie na strojový. Milým prekvapením je, že operačný systém Android pozná slovenčinu naozaj veľmi dobre, nemá teda problém ani s mäkčeňmi, s ô alebo ä.

Diaľkové ovládanie fotoaparátu

Perá v smartfónových vlajkových lodiach umožňujú ovládať telefón aj na diaľku. Ideálnym využitím je ovládanie fotoaparátu. Užitočná funkcia sa však zíde aj v prípade, ak smartfón používate pri prezentáciách. Pero sa v ruke drží o niečo pohodlnejšie než tablet, ktorým sa prezentácie zvyknú ovládať.

Spôsobov, ako využiť dotykové pero na efektívnejšie podnikanie, je celá plejáda. Je len na vás, čo si vyberiete a ako prispôsobíte svoje pracovné návyky, aby ste jeho potenciál využili na maximum.


Komunikácia je v podnikaní kľúčom k úspechu. Preto musí prebiehať bez omedzení a problémov. Potrebujete sa spoľahnúť, že s partnermi, klientmi a spolupracovníkmi budete vždy v kontakte. Práve toto rieši balík služieb O2 pre podnikateľov. Titánový O2 SMART paušál vám ponúka okrem neobmedzených dát, volaní, SMS, MMS aj predplatné aplikácií, ktoré si môžete variabilne vybrať tak, aby maximálne uľahčili váš biznis.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vyskúšali sme, či sa dá fungovať so smartfónom bez Google

Čítaj viac

Predobjednajte si novú PlayStation 5, ktorá predbehla evolúciu a prinesie novú éru hrania

Čítaj viac

Jeseň plná energie? Našich 6 obľúbených smartfónov vydrží na jedno nabitie aj dva dni

Čítaj viac