Elegantný Huawei Mate 20 Lite ponúka výborný pomer ceny a výkonu

Hľadáte zariadenie, ktoré vás nesklame v žiadnej situácii a nezruinuje váš rozpočet? Jedno sme pre vás našli.

Verzia Lite nemusí vždy prinášť len množstvo kompromisov, presvečil som sa o tom pri testovaní zariadenia Huawei Mate 20 lite.

Naozaj kvalitné spracovanie

Ak patríte k fanúšikom zariadení zo skla a z kovu, smartfón Huawei Mate 20 Lite si vás zaručene získa. Konštrukcia tohto modelu totiž ničím nenasvedčuje, že ide o zariadenie strednej triedy.

Displej je takmer bezrámikový, a hoci sa v spodnej časti nachádza tzv. brada, vôbec mi to neprekážalo. V hornej časti nechýba výrez, v ktorom nájdete aj predné kamery a reproduktor. Ak vám toto riešenie nie je blízke, výrobca ponúka možnosť softvérovo ho skryť.

LCD displej prináša verné farby, pričom určite oceníte naozaj dobrú čitateľnosť aj na priamom slnku. Celkový vzhľad tohto skutočne elegantne pôsobiaceho zariadenia nadchne najmä milovníkov oblých línií – hrany sú zaoblené podobne ako vlajkové lode výrobcu.

Svižný chod, dlhá výdrž

Na modeli Huawei Mate 20 Lite oceňujem, že jeho chod je svižný a smartfón sa vôbec nezasekáva, čo dokáže neraz pokaziť dobrý dojem. Zariadenie poháňa procesor Kirin 710, ktorému sekunduje operačná pamäť RAM s kapacitou 4 GB. Ak patríte k milovníkom hier, tento model si bez problémov poradí aj s tými náročnejšími.

Vysoký výkon a veľký displej s uhlopriečkou 6,3′‚ potešia najmä ľudí, ktorí často pracujú s multimédiami, teda sledujú seriály alebo si prezerajú fotografie. Devízou zariadenia je aj dlhá výdrž, vďaka ktorej bez problémov zvládne dva dni.

Fotky, ktoré vás nesklamú

Zariadenie Huawei Mate 20 Lite nesklame ani tých užívateľov, pre ktorých je naozaj dôležitá kvalita fotografií. Na zadnej strane nechýbajú dva fotoaparáty. Kým ten primárny má rozlíšenie 20 Mpx (clona iba f/1,8), sekundárny 2 Mpx a slúži na zachytenie hĺbky fotografie. Táto dvojica zabezpečí naozaj kvalitné závery, akými sa radi pochválite. Veľkým plusom je umelá inteligencia, ktorá zábery dotiahne do dokonalosti.

Naozaj príjemným prekvapením pre mňa boli dve predné kamery, primárna s rozlíšením 24 Mpx (clona f/2,0) a sekundárna s rozlíšením 2 Mpx, ktorá aj v tomto prípade slúži na zachytenie hĺbky záberu. Ak ste milovníkom selfie, vďaka tejto kombinácii budú vaše fotky kvalitné a ostré.

Spoľahlivé odomknutie, dobrá pripojiteľnosť

Huawei Mate 20 Lite prináša viaceré spôsoby odomknutia. Mne najviac vyhovuje odomknutie tvárou, ktoré funguje naozaj spoľahlivo a rýchlo, a to aj pri horších svetelných podmienkach.

Obľúbenou možnosťou je použitie odtlačku prsta. Snímač sa v prípade tohto zariadenia nachádza na zadnej strane (pod fotoaparátmi). Jeho umiestnenie je naozaj intuitívne, takže si naň vôbec nemusíte zložito zvykať. Plusom je, že snímač možno použiť aj ako spúšť fotoaparátu alebo na prehliadanie fotiek.

Vo sfére konektivity má Huawei Mate 20 Lite všetko potrebné – LTE, Wi-Fi, Bluetooth aj NFC. O nabíjanie sa postará USB-C konektor. Súčasťou balenia je aj rýchlonabíjačka, ktorou nabijete smartfón skutočne bleskurýchlo.

Hodnotenie O2 Guru: Naozaj kvalitné zariadenie za rozumnú cenu

Smartfón Huawei Mate 20 lite si ma získal nielen svojím naozaj kvalitným spracovaním a peknými fotkami, ale tiež dobrým výkonom a skvelou výdržou. Telefón ocenia aj všetci tí, pre ktorých je výkonné zariadenie nevyhnutné pri práci. Ide o naozaj kvalitný smartfón za rozumnú cenu, ktorý môžem len odporúčať.

Aby ste si svoj nový smartfón užili naozaj naplno, siahnite po bohatom príslušenstve z ponuky O2.

Michal Kmeť

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Kmeť, špecialista sociálnych médií.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Ako správne a bezpečne predbiehať

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako predbiehať tak, aby ste neohrozili seba ani ostatných účastníkov cestnej premávky.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v podobe O2 Extra výhod. Vo videu sa tentoraz zameral na manéver, ktorý patrí pri riadení vozidla medzi najriskantnejšie.

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Aby ste mohli bezpečne predbiehať, musíte si byť istý sami sebou aj svojím autom. Rasťo Chvála vysvetľuje, ako správne predbiehať s autom, ktoré má pod kapotou veľa koní, aj s takým, ktoré je staré či slabšie.

Pozrite si video a presvedčte sa, ako správne predbiehať:

Oslovilo vás toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac