Týchto 12 projektov už získalo stotisíc eur od Férovej nadácie. Pomôžu mladým uplatniť sa

Mladí ľudia to nemajú s uplatnením na trhu práce jednoduché. Naštastie existujú ľudia s dobrými nápadmi a ochotou pomôcť s úspešným štartom do pracovného života.

Mladí ľudia to nemajú s uplatnením na trhu práce jednoduché. Naštastie existujú ľudia s dobrými nápadmi a ochotou pomôcť s úspešným štartom do pracovného života. Práve preto sa Férová Nadácia O2 rozhodla prispieť k lepšej budúcnosti Slovenska tak, že aj tento rok podporí projekty, ktoré naštartujú začínajúcich podnikateľov alebo pomôžu bojovať proti nezamestnanosti mladých ľudí.

Minulý rok získalo grant 12 projektov. Rozhodla o nich správna rada nadácie v zložení Juraj Vaculík, Michal Truban a René Parák.

„Potešila nás vysoká úroveň prihlásených prác a veľmi dobré prezentačné schopnosti mladých. Je to znakom ich talentu a obrovského potenciálu, ktorý veľmi radi podporíme,“ uviedol René Parák.

Víťazi minulého ročníka

Spolu sa prihlásilo viac ako 120 žiadateľov. A takto vyzerá 12 víťazných projektov:

StartupAwards.SK

Oceňuje začínajúce podnikateľské tímy s ponukou inovatívnych služieb a produktov. Tento rok sa uskutoční už siedmyy ročník projektu a jeho sprievodné podujatia prebiehajú počas roka v mestách po celom Slovensku (Košice, Žilina, Banská Bystrica, Bratislava).

Startup or Shutdown

Jednodňová konferencia pre začínajúcich podnikateľov s inovatívnými nápadmi, zameraná na zlepšenie ich finančného riadenia.

Startup program Povolanie podnikateľ

Program projektu  je zameraný na vytvorenie príležitostí a podporu pri objavovaní a rozvoji podnikateľského nápadu, či už ide o vytvorenie nového výrobku/služby, alebo o inovovanie už existujúceho produktu.

Bašta pre Bystricu

Férová Nadácia O2 podporila aj projekt na rekonštrukciu Bašty pri Lazovnej bráne v Banskej Bystrici, ktorá prinavráti život chátrajúcej národnej pamiatke.

Európska noc výskumníkov

Projekt má za cieľ popularizovať vedu a výskum širokej laickej verejnosti interaktívnym spôsobom.

Playground Bratislava

Co-workingové centrum s unikátnym riešením najmä pre pracujúcich rodičov, ktorí chcú byť blízko svojich malých detí, vo forme prepojeného priestoru zdieľanej kancelárie a opatrovateľského centra. Projekt chce tiež zvýšiť podiel pracujúcich rodičov, najmä matiek malých detí, pomôcť profesionálnemu rozvoju a inovačnému potenciálu rodičov a tiež podporiť malé a stredné firmy pri podnikaní.

Študentská podnikateľská cena

Projekt organizácie JCI-Slovensko (Junior Chamber International – Slovakia), ktorý mal za cieľ ukázať širokej verejnosti, že je možné zvládnuť budovať firmu už počas štúdia na vysokej škole. Zároveň sa snaží aktivitami prispievať k tomu, aby počet nezamestnaných mladých ľudí na Slovensku bol stále nižší.

Sokratov inštitút – štart pre mladých lídrov

Akreditované doplnkové vzdelávanie pre elitných študentov vysokých škôl a mladých ľudí do 32 rokov si kladie za cieľ vychovávať aktívnych, čestných, šikovných a pokorných ľudí, ktorí sa budú aktívne podieľať na premene Slovenska na modernú a demokratickú krajinu.

Voices Train21

Ide o tvorivý priestor na spoluprácu a podujatia v Trenčíne, v ktorom majú podnikaví ľudia z kraja každý mesiac štyri kvalitné vzdelávacie podujatia s odbornými konzultáciami.

Startup Stock Photo

Kid (Innovative Kid)

Súťažný, výchovno-vzdelávací program sa zameriava na inšpiráciu a podporu slovenských škôl v rozvoji kreativity a inovácií a na implementovanie podnikateľských zručností do vzdelávacieho procesu výlučne zážitkovou formou. Je určený pre žiakov základných škôl vo veku od 10 do 14 rokov.

Rozbiehačský kurz

R! kurz je program rozvoja podnikavosti žiakov stredných škôl. Jeho cieľom je do roku 2020 inšpirovať k rozbehnutiu vlastného podnikania stotisíc mladých ľudí a zaviesť program na 250 stredných školách.

…out of the box

Projekt študentskej kaviarne, ktorý má za cieľ vytvoriť priestor pre stretávanie sa s inšpiratívnymi ľuďmi.

Neváhajte a prihláste svoj projekt do Férovej nadácie a pomôžete spraviť Slovensko ešte lepšou krajinou.
 Tu nájdete formulár na prihlásenie aj detailné informácie o projekte a prihlasovacie podmienky. Prihlásiť sa je možné do 10. júla 2017.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

10 vecí, ktorými si Nokia 3310 získala srdcia fanúšikov

Legendu medzi mobilnými telefónmi predstavili na trhu v roku 2000. Po celom svete sa predalo 126 miliónov kusov.

Nokia 3310 predstavuje to najodolnejšie, čo mobilný svet priniesol. V časoch bez mobilných dát a kvalitných fotoaparátov nás tešili funkcie, na ktoré dnes spomíname s úsmevom.

Legenda medzi telefónmi hlási po sedemnástich rokoch návrat. Vynovená Nokia 3310 bude čoskoro dostupná. Nechajte nám email – o spustení predaja budete vedieť medzi prvými.

Zaspomínajte si zatiaľ na vlastnosti starej Nokie, ktoré sme si na obľúbenom telefóne zamilovali najviac.

Batéria vydržala celé dni

Telefón sme nabíjali raz za niekoľko dní. Dnes je zabudnutá nabíjačka na dovolenke nočnou morou, v časoch Nokie 3310 bola poslednou vecou, na ktorú sme mysleli. Batéria vydržala bežne viac než týždeň, a aj tá posledná palička bola v čase núdze nekonečná.

Hadíka sme hrali hodiny

Keby sme spočítali čas strávený majiteľmi 3310ky pri tejto hre, dostali by sme celé dni. Hadíka sme hrávali v škole, v autobuse, na záchode aj vonku na sídlisku.

 

 Zdroj: Wikimedia

Zvonenie sme menili denne

Jednou z najlepších vecí bol výber (na tú dobu priam neuveriteľných) 35 monofonických zvonení, ktoré sme si od radosti menili niekedy aj každý deň.

Melódie sme si skladali

Keď nás omrzeli predvolené zvonenia na telefóne, v hudobnom editore sme si poskladali vlastné. Niektorí túto kratochvíľu povýšili priam na umenie.

Konečne sme písali dlhé správy

S Nokiou 3310 sme mohli konečne posielať trojnásobne dlhšie SMS správy, než bolo povolené. Správa dlhá 450 znakov, to už bolo niečo. Samozrejme, zaplatiť sme museli za všetky tri.

Vynovená 3310 bude už čoskoro v predaji. Kým čakáte, pozrite si aktuálnu ponuku Nokia telefónov Viac info.

Telefón sme nosili na šnúrke

Telefón sme si vylepšovali ako sa len dalo. Na horný roh Nokie 3310 sme si pripevňovali rôzne prívesky alebo praktické šnúrky. Čím farebnejšie a nápadnejšie, tým lepšie.

Najfarebnejší kryt vyhrával

Kto nemal aspoň jeden uletený kryt? Limit vo farbách, motívoch a tvaroch neexistoval. Kryty  prinajlepšom na hranici gýča živili celé obchody.

Zdroj: Shutterstock

Pád mobilu neublížil

Niektorí ju utopili vo vode, iným spadla z niekoľkých metrov. Telefón prežil všetko. Rozbitý displej či ošúchané hrany? Tieto problémy vtedy neexistovali.

Hrali sme Space Impact

Space Impact bola ďalšia hra, ktorú sme vydržali hráť celý deň. Vesmír zobrazený na monochromatickej obrazovke znie v dnešnej dobe predpotopne, no na hodiny strieľania na mimozemských nepriateľov nám to kedysi stačilo.

Klávesnica svietila

Okrem krytu sme na mobile menili aj podsvietenie klávesnice. Pod tlačidlá sme jednoducho vsúvali farebné fólie. Najdôležitejšie bolo, aby telefón vyzeral presne podľa našich predstáv.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čítaj viac

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac