Financovanie malej firmy v roku 2017? Spôsobov je mnoho

S príchodom nového roka prídu aj nové podnikateľské príležitosti a výzvy a na tie treba mať peniaze.

S príchodom nového roka prídu aj nové podnikateľské príležitosti a výzvy a na tie treba mať peniaze. Rodina, priatelia, blázni – takto by sa dali charakterizovať zdroje financií, ktoré majú začínajúci podnikatelia spravidla k dispozícii. Nie je to však celkom tak. Ak ste malý alebo začínajúci podnikateľ, máte viacero možností, ako na firemný účet dostať potrebné prostriedky.

Vlastné zdroje

Najťažšia cesta, ktorou sa môžete vybrať, no zároveň sa nemusíte o nič s nikým deliť a nikomu nič platiť. Daňou za to je pomalší rozbeh a tiež skutočnosť, že si musíte aj všetko sami ustriehnuť. Cash flow, odvody, poplatky, výplaty, a popri tom zháňať nové zákazky na vlastnú päsť.

Rodina a priatelia

Možno budú od vás chcieť nejaké záruky, no vlastným domom zrejme ručiť nebudete musieť. Ak máte vysoké finančné nároky, budete musieť rodinných príslušníkov a priateľov osloviť viacero a každého znova a znova presviedčať o svojom zámere. Je tu však väčšia šanca, že sa vám nebudú snažiť zasahovať do podnikania.

Financovanie firmy

Odberatelia

V prípade, že máte dobrý produkt, vaši odberatelia vo vás môžu vidieť potenciál. Ak sa bude produkt dobre predávať, budú ho chcieť ešte viac a vy sa stanete ich investíciou do budúcnosti. Treba však počítať s tým, že za svoju dôveru budú očakávať veľmi konkrétne výsledky a záruky.

Platby od klientov vopred

Výborný spôsob financovania hlavne na vyrovnanie záporného cash-flow, keď máte vysoké výrobné alebo predajné náklady. Mať na účte peniaze vtedy, keď potrebujete, je aj za cenu prípadnej zľavy pre firmu lepšie, než ich mať viac, no neskoro.

Granty

Pripravte sa na úmornú byrokraciu, neustále presviedčanie o životaschopnosti vášho zámeru a nekončiace kontroly. Je to časovo náročný proces, pri ktorom nikdy neviete, kedy a či vôbec sa k peniazom dostanete. Ak sa to však podarí, máte peniaze takmer zadarmo.

Financovanie firmy

Investori

Úprimne, šanca, že sa o vás bude zaujímať investor je veľmi malá. Väčšinou vyhľadávajú veľmi špecifické typy firiem s produktom, ktorý má potenciál masovo sa rozšíriť. Nie je  to však nemožné. Ak to náhodou bude váš prípad, môžete so svojou firmou vystreliť vpred, no výmenou za značný vlastnícky podiel.

Bankové pôžičky

Banky veľmi dobre poznajú potreby svojich klientov, a preto majú pomerne širokú ponuku služieb, ktoré dokážu ušiť na mieru konkrétnym klientom. K peniazom sa viete dostať veľmi rýchlo, pričom samotné banky sa snažia celú administratívu čo najviac zjednodušiť.

Článok vznikol v spolupráci so Slovenskou sporiteľňou, ktorá podnikateľom radí, ako najvhodnejšie prefinancovať vaše zámery, ak chcete svoje podnikanie rozšíriť o nové činnosti alebo jednoducho vyrábať a predávať ešte viac. Okrem riešenia financovania záujemcom umožní získať aj dobré rady od skúsených mentorov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Mobilné hry pre najmenších, ktoré pobavia aj niečo nové naučia

Tieto aplikácie majte pripravené v situáciách, keď od vás dieťa dranká smartfón na hranie.

Nie je otázkou či, ale kedy začnú od vás vaše malé ratolesti drankať smartfón, aby sa na ňom mohli hrať. Na tom nie je nič zlé, pokiaľ hraním netrávia priveľa času a hrajú hry, ktoré rozvíjajú ich postreh, kreativitu alebo ich niečo naučia. Prinášame vám pár tipov na aplikácie, ktoré sa oplatí mať v talóne.

Prvou aplikáciou je Abeceda pre deti. Okrem toho, že deti zabaví, tak ich aj niečo naučí. V aplikácií sa zobrazujú rôzne písmená (veľké aj malé), obrázky predmetov, ktoré začínajú na zobrazené písmeno a podobne. Všetko je kompletne v slovenskom jazyku, prerozprávané hlasom, ktorý jasne artikuluje. V demo verzii sú dostupné písmená od A po H, plná verzia stojí 3,37 eura.

 

English with Flupe je určená pre najmenšie deti, a preto je úplne jednoduchá. Po nainštalovaní a spustení stačí stlačiť jediné tlačidlo a už ste v prvej lekcii. Na obrazovke sa zobrazujú rôzne objekty (ľudia, zvieratá,..) a pod nimi ich anglické názvy, ktoré, samozrejme, aplikácia prečíta. Postupne sa dieťa od jednoduchých slovíčok dostane až  k slovným spojeniam a krátkym vetám. Za splnené úlohy aplikácia dieťa symbolicky odmení, aby nestratilo motiváciu. Je to veľmi jednoduchá cesta ako vášho potomka zoznámiť s cudzou rečou už od útleho veku.

 

Pou je obdobou kedysi populárneho Tamagotchi. Mimozemšťan, o ktorého sa bude vaše dieťa môcť starať ako o svojho domáceho miláčika v reálnom svete. Čím lepšie sa oň bude starať, tým rýchlejšie bude rásť. Aplikácia v sebe zahŕňa aj minihry, za ktoré sa dajú získať mince na nákup oblečenia a ďalších veci pre virtuálneho miláčika.

 

Snáď najsladšia hra na svete v smartfónoch, ktorá baví ako chlapcov, tak aj dievčatá všetkých vekových kategórií – Candy Crush Saga. Hra je založená na jednoduchom princípe, kde musíte pospájať tri rovnaké symboly, v našom prípade cukríky. Graficky a zvukovo premakaná hra pohltí nejedného hráča, a to hlavne vďaka rôznym bonusom a prvkom. Tie výrazne spestrujú inak klasický postup v dosahovaní ďalších levelov.


Lifetech: Čo je nové