Honor 8S vyvracia predsudsky o lacných smartfónoch

Nie každý z nás potrebuje mať vo vrecku práve vlajkovú loď. Základné smartfóny nikdy nevynikali výkonom a často ani dizajnom. Honor 8S tento predsudok vyvracia.

Keď som Honor S8 testoval, pýtal som sa známych, akú cenovku by na tento kúsok od čínskeho výrobcu Honor nalepili. Najnižšia suma, akú som počul, bola 250 €. Vôbec sa tomu nečudujem, zariadenie skutočne nepôsobí dojmom lacného smartfónu.

Dizajn

Hneď v úvode ma prekvapila jeho hmotnosť. Zadný kryt je vyrobený z plastu, vďaka čomu je smartfón skutočne ľahučký. Celú prednú časť zaberá displej, iba v hornej časti sa nachádza malý výrez, v ktorom nájdete prednú kameru.

Výrobca stále ponecháva možnosť softvérovo ho skryť. Smartfón celkovo pôsobí robustne, niť nevŕzga ani neodstáva.

Výkon a užívateľské prostredie

Výkon zariadenia Honor 8S zodpovedá jeho cene. Nenáročným používateľom však bohato postačí. Štvorjadrový procesor s 2 GB RAM poháňa Android 9 s nadstavbou EMUI 9.0. Práve nadstavba umožňuje prispôsobiť si Android podľa seba. Môžete si vybrať zo stoviek motívov, pozadí alebo dizajnov ikon.

Bezpečnosť

Pri zabezpečení ma trošku mrzí absencia snímača odtlačkov prstov, ktoré zastupuje odomknutie tvárou. Najmä v kombinácii s funkciou zapnutia obrazovky pri vybratí smartfónu z vrecka alebo zobratia zo stola ide o návykovú funkciu. Funkcia pracuje spoľahlivo aj pri slabšom osvetlení alebo v prípade, ak máte slnečné okuliare.

Ak odomknutiu tvárou neveríte, môžete si, samozrejme, vybrať spomedzi starých známych možností ako uzamknutie kódom, heslom alebo vzorom.

Fotoaparát

Výrobca použil ako hlavnú zadnú kameru 13 Mpx snímač, vďaka ktorému vytvorí Honor 8S pri dobrých svetelných podmienkach skutočne pekné fotografie. Prostredie fotoaparátu je spracované veľmi intuitívne a prepínanie medzi jednotlivými módmi je plynulé.

V rámci základného rozloženia sú dostupné režimy na skrášlenie, automatické rozpoznanie scény a video. V rozšírených možnostiach si môžete vybrať HDR režim, panorámu alebo plne manuálny režim. V manuálnom režime upravíte ISO, svetelnosť alebo vyváženie bielej presne podľa vašich predstáv.

Multimédiá

S displejom na celej prednej strane je Honor 8S priam stvorený na sledovanie filmov a seriálov, prípadne prezeranie fotografií. Hoci reproduktor nepatrí k tým najhlasnejším, jeho výkon je dostatočný na pohodlné sledovanie filmu aj na počúvanie hudby.

Ak nechcete rušiť svoje okolie, slúchadlá si môžete pripojiť prostredníctvom 3,5 mm jacka alebo bluetooth.

Hodnotenie O2 Guru: Základná trieda smartfónu v šate tej strednej

Zariadenie Honor 8S je z kategórie tých lacnejších, patrí tam však viac-menej iba cenou, získa si vás svojím spracovaním a dizajnom. Je to šikovný smartfón pre nenáročného užívateľa a skvele poslúži aj v prípade, že hľadáte sekundárne zariadenie. Splní všetko, čo od smartfónu vyžadujete, a pritom jeho kúpa neurobí veľký prievan vo vašej peňaženke.

Získajte mesiac poistenia zadarmo

Spoločnosť O2 ochráni váš nový telefón práve vtedy, keď je najzraniteľnejší. Zoberte si k ľubovoľnému O2 Paušálu smartfón a o jeho poistenie sa prvý mesiac postará modrý operátor.

Ivan Štubniak

Tento smartfón pre vás otestoval Ivan Štubniak, tímlíder kontaktného centra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Ako správne a bezpečne predbiehať

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako predbiehať tak, aby ste neohrozili seba ani ostatných účastníkov cestnej premávky.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v podobe O2 Extra výhod. Vo videu sa tentoraz zameral na manéver, ktorý patrí pri riadení vozidla medzi najriskantnejšie.

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Aby ste mohli bezpečne predbiehať, musíte si byť istý sami sebou aj svojím autom. Rasťo Chvála vysvetľuje, ako správne predbiehať s autom, ktoré má pod kapotou veľa koní, aj s takým, ktoré je staré či slabšie.

Pozrite si video a presvedčte sa, ako správne predbiehať:

Oslovilo vás toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Čo všetko ovláda umelá inteligencia vo vašom smartfóne?

Čítaj viac

Férová nadácia O2 podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú hodnoty slobody a demokracie

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac