Honor 8S vyvracia predsudsky o lacných smartfónoch

Nie každý z nás potrebuje mať vo vrecku práve vlajkovú loď. Základné smartfóny nikdy nevynikali výkonom a často ani dizajnom. Honor 8S tento predsudok vyvracia.

Keď som Honor S8 testoval, pýtal som sa známych, akú cenovku by na tento kúsok od čínskeho výrobcu Honor nalepili. Najnižšia suma, akú som počul, bola 250 €. Vôbec sa tomu nečudujem, zariadenie skutočne nepôsobí dojmom lacného smartfónu.

Dizajn

Hneď v úvode ma prekvapila jeho hmotnosť. Zadný kryt je vyrobený z plastu, vďaka čomu je smartfón skutočne ľahučký. Celú prednú časť zaberá displej, iba v hornej časti sa nachádza malý výrez, v ktorom nájdete prednú kameru.

Výrobca stále ponecháva možnosť softvérovo ho skryť. Smartfón celkovo pôsobí robustne, niť nevŕzga ani neodstáva.

Výkon a užívateľské prostredie

Výkon zariadenia Honor 8S zodpovedá jeho cene. Nenáročným používateľom však bohato postačí. Štvorjadrový procesor s 2 GB RAM poháňa Android 9 s nadstavbou EMUI 9.0. Práve nadstavba umožňuje prispôsobiť si Android podľa seba. Môžete si vybrať zo stoviek motívov, pozadí alebo dizajnov ikon.

Bezpečnosť

Pri zabezpečení ma trošku mrzí absencia snímača odtlačkov prstov, ktoré zastupuje odomknutie tvárou. Najmä v kombinácii s funkciou zapnutia obrazovky pri vybratí smartfónu z vrecka alebo zobratia zo stola ide o návykovú funkciu. Funkcia pracuje spoľahlivo aj pri slabšom osvetlení alebo v prípade, ak máte slnečné okuliare.

Ak odomknutiu tvárou neveríte, môžete si, samozrejme, vybrať spomedzi starých známych možností ako uzamknutie kódom, heslom alebo vzorom.

Fotoaparát

Výrobca použil ako hlavnú zadnú kameru 13 Mpx snímač, vďaka ktorému vytvorí Honor 8S pri dobrých svetelných podmienkach skutočne pekné fotografie. Prostredie fotoaparátu je spracované veľmi intuitívne a prepínanie medzi jednotlivými módmi je plynulé.

V rámci základného rozloženia sú dostupné režimy na skrášlenie, automatické rozpoznanie scény a video. V rozšírených možnostiach si môžete vybrať HDR režim, panorámu alebo plne manuálny režim. V manuálnom režime upravíte ISO, svetelnosť alebo vyváženie bielej presne podľa vašich predstáv.

Multimédiá

S displejom na celej prednej strane je Honor 8S priam stvorený na sledovanie filmov a seriálov, prípadne prezeranie fotografií. Hoci reproduktor nepatrí k tým najhlasnejším, jeho výkon je dostatočný na pohodlné sledovanie filmu aj na počúvanie hudby.

Ak nechcete rušiť svoje okolie, slúchadlá si môžete pripojiť prostredníctvom 3,5 mm jacka alebo bluetooth.

Hodnotenie O2 Guru: Základná trieda smartfónu v šate tej strednej

Zariadenie Honor 8S je z kategórie tých lacnejších, patrí tam však viac-menej iba cenou, získa si vás svojím spracovaním a dizajnom. Je to šikovný smartfón pre nenáročného užívateľa a skvele poslúži aj v prípade, že hľadáte sekundárne zariadenie. Splní všetko, čo od smartfónu vyžadujete, a pritom jeho kúpa neurobí veľký prievan vo vašej peňaženke.

Získajte mesiac poistenia zadarmo

Spoločnosť O2 ochráni váš nový telefón práve vtedy, keď je najzraniteľnejší. Zoberte si k ľubovoľnému O2 Paušálu smartfón a o jeho poistenie sa prvý mesiac postará modrý operátor.

Ivan Štubniak

Tento smartfón pre vás otestoval Ivan Štubniak, tímlíder kontaktného centra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Zdenka Studenková odporúča: 4 seriály z ponuky HBO GO, ktoré by ste si mali pozrieť

Vo výbere obľúbených seriálov hereckej ikony nájdete intímnu drámu, výpravnú fantasy ságu aj historický triler.

Zdenka Studenková je veľkou fanúšičkou seriálov. Vyberá si naprieč rôznymi žánrami, pričom kladie dôraz na umelecké spracovanie a hĺbku emócií. Keďže je skúsenou herečkou, dokáže oceniť scenár aj produkciu. Prezradila nám, ktoré seriály z ponuky HBO GO odporúča a prečo. 

Inšpirujte sa pri skladaní svojho paušálu známou herečkou a získajte predplatné služby HBO GO aj 10 GB extra dát na jej sledovanie. Zistite viac o Zdenkinom O2 SMART Paušále

Zdenka Studenková si zážitok zo sledovania najradšej vychutnáva doma a na jedno posedenie si pozrie aj tri diely.

Impérium – Mafia v Atlantic City/Boardwalk Empire
historická gangsterská dráma

Seriál Impérium – Mafia v Atlantic City sa odohráva v americkom meste plnom kasín v čase prohibície v 20. rokoch minulého storočia. Sleduje osud politika Nuckyho Thompsona, ktorý konšpiruje s gangstrami.

Foto: © 2010 Home Box Office, Inc.

Herečka Zdenka Studenková oceňuje najmä herecké výkony. „Steve Buscemi, ktorý si v tomto seriáli zahral hlavnú úlohu, je veľký herec. Baví ma, ako on aj jeho kolegovia modelujú svoje postavy. Nič v seriáli nie je na prvú, je tam zjavná herecká ekvilibristika. Vždy ma prekvapí, ako v tej ktorej situácii zareagujú,“ vysvetľuje.

„Oceňujem aj nečakané dejové zvraty a dramaturgiu, ktorá výborne pracuje s ľudským podvedomím,” dopĺňa Zdenka ďalšie dôvody, pre ktoré si seriál obľúbila.

Hra o tróny/Game of Thrones
výpravná fantasy sága

„Tento seriál je základ a musí ho vidieť každý,“ hovorí Zdenka Studenková o dobrodružno-fantastickej ságe Hra o tróny, ktorá vznikla podľa knižnej série od Georgea R. R. Martina. Jej slová potvrdzujú nielen zástupy fanúšikov, ale aj kritici. Zarytí fanúšikovia tvrdia, že sa od seriálu nevedeli odtrhnúť a úplne zmenil ich pohľad na televíznu tvorbu.

Foto: © 2011 Home Box Office, Inc.

Hru o tróny s výpravnou produkciou si populárna herečka obľúbila nielen pre nádherné scenérie a prepracované dejové línie, ale aj komplexné postavy a herecké výkony vyrážajúce dych.

Černobyľ/Chernobyl
miniséria o pozadí nukleárnej katastrofy

„Mám rada dokumentárne seriály, pretože dokážu do detailov ozrejmiť historické udalosti. Divadelné predstavenie trvá okolo troch hodín a to je príliš krátko na to, aby sme mali priestor kompletne vysvetliť historické pozadie,“ hovorí Zdenka.

Foto: © 2019 Home Box Office, Inc.

„V programe Slovenského národného divadla máme hru Dnes večer nehráme, ktorá mapuje udalosti Nežnej revolúcie. Seriál Černobyľ je naozaj skvelý a predstavuje výborný úvod práve k tejto hre. Ukazuje v priamom svetle obludnosť minulého režimu a odhaľuje dôvody, prečo sa nemohol udržať,“ približuje.

MatkaOtecSyn/MotherFatherSon
intímna rodinná dráma z prostredia moci 

Seriálový triler o naštrbených vzťahoch v rozpadnutej rodine, ktorej členovia sa pohybujú v politike a médiách, si získal aj Zdenku Studenkovú. Oceňuje ho najmä pre jeho hĺbku a vnorenie sa do témy.

Foto: © BBC

„Som veľká fanúšička kníh. Jedným z mojich obľúbených autorov je Rob Tom Smith. Keď som pozerala seriál MatkaOtecSyn, hovorila som si, že ho musel napísať famózny scenárista. Aké bolo moje prekvapenie, keď som sa dozvedela, že scenár písal práve Rob Tom Smith,” približuje.

Vyberte si svoj O2 SMART Paušál a užívajte si extra dáta na obľúbené aplikácie. Ak sa rozhodnete pre Zdenkin O2 SMART Paušál, získate nielen neobmedzené volania, SMS a MMS a základný balík 3 GB dát, ale aj predplatné služby HBO GO s 10 GB extra dát na jej sledovanie a ďalších 10 GB dát na používanie appky WhatsApp. Ak si chcete do svojho paušálu vybrať iné aplikácie, kliknite na www.o2.sk


Máte v ruke nový smartfón? Týchto 6 vecí by ste mali spraviť ako prvých

Čítaj viac

5 smartfónov, ku ktorým dostanete v O2 aj druhý mobil

Čítaj viac

Nové tváre O2 Luddo a Moya spoznávajú svet ľudí

Čítaj viac