Leto patrí Samsungu, najviac sa oplatí jeden z týchto 9 smartfónov

Samsung v lete k svojim smartfónom primiešava kokteil rôznych výhod a darčekov. Pozrite si prehľad všetkých modelov, na ktoré platí letná akcia.

Každý z nás ma vlastné kritéria, ktorými sa riadi pri výbere produktov. U niekoho je to výkon, u iného rozmanitosť funkcií, u ďalšieho značka. V lete si na svoje prídu všetci. Pripravili sme pre vás výber modelov od značky Samsung, na ktoré sa viaže jedna z troch letných akcií.

Samsung Galaxy S10e

Nový dizajn s laserovo presným výrezom na prednú kameru vám pri Samsungu Galaxy S10e vyrazí dych. Jeho inteligentný fotoaparát vám odporučí najlepšiu možnú kompozíciu pre dokonalý záber. Nabitie 3 100 mAh batérie trvá prekvapivo krátko vďaka bezdrôtovému rýchlonabíjaniu. Ak niektorému z vašich zariadení bude chýbať energia, S10e môžete použiť ako externú nabíjačku.

Letné akcie pre Samsung Galaxy S10e:

Samsung Galaxy S10

Dynamický AMOLED displej Samsungu Galaxy S10 verne zobrazuje farby a je ako stvorený na prácu s multimédiami. Dokonalý dizajn s infinity displejom, pod ktorým sa skrýva snímač odtlačkov prstov, vás ohromí. Trojitý zadný fotoaparát s umelou inteligenciou navrhne najlepšiu kompozíciu a vaše fotografie získajú nový rozmer. Okrem skvelého uhla snímania ponúka aj dvojitý optický zoom. Rovnako môžete jeho energiu využiť na nabitie ďalších zariadení.

Letné akcie pre Samsung Galaxy S10 :

Samsung Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10+ má všetko, čo ponúka verzia S10, ale vo väčšom rozsahu. Väčší displej, väčšia batéria, ale aj väčšia hmotnosť. K tomu navyše druhá selfie kamera, ktorá slúži ako senzor hĺbky. Vďaka tomu získate ešte kvalitnejšie selfie.

Letné akcie pre Samsung Galaxy S10+:

Samsung Galaxy Xcover 4

Aktívny život prináša veľa hrozieb pre bežné smartfóny. Nový Samsung Galaxy Xcover 4 sa však žiadnej nezľakne, pretože je odolný a vhodný do každého počasia. Intuitívny displej môžete pohodlne ovládať aj v rukaviciach. Vďaka prednému 5 Mpx a zadnému 13 Mpx fotoaparátu sa môžete svoje zážitky deliť okamžite so svojimi priateľmi.

Letné akcie pre Samsung Galaxy Xcover 4:

Samsung Galaxy A50

Pri Samsungu Galaxy A50 sa pripravte na displej bez hraníc. Takmer nepostrehnuteľný výrez v hornej časti vás svojou veľkosťou kvapky nebude vôbec rušiť. Trojitý zadný fotoaparát s umelou inteligenciou automaticky upozorní na chyby v kompozícii, ako je žmurknutie alebo rozmazaný objekt. Osemjadrový procesor a 4 GB RAM sa postarajú o plynulý chod operačného systému aj náročnejších aplikácií.

Letné akcie pre Samsung Galaxy A50:

Samsung Galaxy A70

Samsung Galaxy A70 je smartfón stvorený na prácu a multimédia. Jeho veľký 6,7-palcový displej ponúka zážitok pri sledovaní obľúbených filmov alebo seriálov. Snímač odtlačkov prstov je umiestnený pod displejom, teda nijak nenaruší dizajn zariadenia. Trojitý fotoaparát s nízkou svetelnosťou vytvorí skvelé fotografie aj pri horších svetelných podmienkach.

Letné akcie pre Samsung Galaxy A70:

Samsung Galaxy A20e

Krásny dizajn a displej takmer bez rámika nezaťaží vašu peňaženku tak, ako by ste si na prvý pohľad mohli myslieť. Duálny fotoaparát sa na svet pozerá rovnakým 123-stupňovým uhlom ako ľudské oko a dodá fotkám nevídaný rozmer. Štíhly dizajn Samsungu Galaxy A20e dokonale sadne do ruky.

Letné akcie pre Samsung Galaxy A20e:

Samsung Galaxy A40

Samsung Galaxy A40 je všestranné zariadenie, ktoré ponúka vysoký výkon za rozumnú cenu. 5,9-palcový displej v kombinácii s výkonným procesorom je ideálna kombinácia na hranie hier. Predná 25 Mpx kamera je určená najmä fanúšikom selfie. Vďaka rôznym foto režimom budú vaše selfie pôsobiť tak, ako by ich robil profesionálny fotograf. Dostatok energie na celý deň mu dodá batéria s kapacitou až 3 100 mAh.

Letné akcie pre Samsung Galaxy A40:

Samsung Galaxy Note 9

Modely Note potešia predovšetkým tých, ktorí smartfóny využívajú ako pracovný nástroj. Samsung Galaxy Note 9 má aj výborný duálny fotoaparát (2 × 12 Mpx) s optickou stabilizáciou a špičkový 6,4-palcový displej, ktorý odomknete odtlačkom prstu alebo naskenovaním očnej rohovky.

Zaujímavosťou je vodoodolné dotykové pero S Pen, ktoré je elegantne vstavané do zariadenia. Dokážete si ho spárovať s telefónom cez Bluetooth a využívať ako diaľkové ovládanie k rôznym aplikáciam vrátane fotoaparátu.

Letné akcie pre Samsung Galaxy Note9:

Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek model od kórejského výrobcu, určite budete spokojní. Samsung je dlhodobo silným hráčom na našom trhu a neustále prináša zaujímavé novinky v oblasti smartfónov.

Letné dobrodružstvá bez strachu

So službou O2 Poistka sa nemusíte báť nehôd, náhodného poškodenia, ani krádeže. Poistite si svoj nový smartfón rovno pri kúpe v O2 Predajni, teraz navyše na prvých 6 mesiacov bez poplatkov. Ponuka platí pre zákazníkov s O2 Paušálom alebo O2 Dátami do 31. 8. 2019, alebo do vypredania zásob pre vybrané modely Samsung Galaxy.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Fyzioterapeut Mateja Tótha radí rodičom: Všímajte si, ako vaše dieťa sedí, aj ako sa hrá

„Ak sa dieťa venuje rôznym pohybovým aktivitám, v centrálnej nervovej sústave si vytvára programy, z ktorých neskôr môže ťažiť práve v špecializovanej príprave,“ hovorí Denis Freudenfeld.

Denis Freudenfeld pôsobil ako dvorný fyzioterapeut biatlonistky Naste Kuzminovej a dlhodobo spolupracuje s atlétom Matejom Tóthom, ktorého sprevádzal na nejednej olympiáde. Porozprávali sme sa s ním o dôležitosti pohybu pre dnešné deti aj o zdravotných problémoch, ktoré ich trápia.

V rozhovore sa ďalej dozviete:

  • ako pandémia ovplyvnila pohyb detí,
  • na ktoré signály tela by rodičia mali u detí dávať pozor,
  • kedy treba vyhľadať fyzioterapeuta,
  • prečo treba venovať pozornosť správnemu dýchaniu.

Ako rozhýbať deti doma? Zacvičte si spolu s nimi podľa videí O2 Športovej akadémie Mateja Tótha

Ste fyzioterapeutom najúspešnejších slovenských športovcov. V čom presne spočíva vaša práca?

Pracujem vo Vojenskom športovom centre DUKLA v Banskej Bystrici ako fyzioterapeut, ktorý sa stará o talentovaných športovcov. V centre zabezpečujeme prípravu štátnej športovej reprezentácie Slovenska na rôznych súťažiach a olympiádach.

Mojou úlohou ako fyzioterapeuta je diagnostika, liečba a prevencia rôznych pohybových problémov. To znamená, že občas pomasírujem alebo ponaprávam a ak za mnou príde športovec s nejakým problémom, diagnostikou sa snažím zistiť, z ktorej časti tela pochádza. Často sa totiž stáva, že problém je prenesený. To znamená, že niekoho bolí koleno, no v skutočnosti bolesť spočíva v zlom postavení chodidla, v posunutej panve alebo jej príčinou môžu byť aj kríže.

Niekedy je to taká detektívka, pri ktorej vyšetrujem konkrétneho športovca, a po následnej diagnostike sa cvičeniami snažíme uvoľniť alebo posilniť určité svalové partie na tele, ktoré jeho problém vyvolávajú.

Vychádzate pri svojej práci z konkrétnej metodiky?

Pracujem najmä s dynamickou neuromuskulárnou stabilizáciou. Je to metodika založená na dýchacích cvičeniach, pri ktorých sa svaly uvoľňujú. Dokonca aj bez toho, aby ich bolo nutné stláčať či klasicky masírovať. Pri práci so športovcami sa venujeme riadeniu ich pohybu. To znamená, že sa učíme novému pohybu alebo ho naprávame a dávame mu iný rozsah.

S Matejom spolu cvičíme, a keď treba, poskytujem mu regeneračné procedúry. Často pozeráme jeho videá z tréningu a na základe nich sa snažíme zdokonaliť jeho techniku, aby bol jeho pohyb ekonomickejší a rýchlejší a aby svoje telo čo najmenej preťažoval.

Mnohým rodičom by som odporučil, aby po skončení pandémie so svojimi deťmi navštívili pediatra. Dieťa sa nemusí sťažovať na bolesť, ale je možné, že diagnostikou sa odhalí, že niečo naozaj nie je v poriadku.

Fyzioterapia upozorňuje na dôležitosť správneho pohybu. Ako veľmi je dôležitý pohyb pre deti a ako ho ovplyvnila pandémia?

Každé dieťa sa potrebuje hýbať – pohyb je pre jeho vývoj nesmierne dôležitý. Keď sú deti v škole, hýbu sa často. Po skončení hodiny vstanú, vyjdú na chodbu, naháňajú sa, majú hodinu telesnej výchovy, jednoducho stále niečo robia.

Je dôležité uvedomiť si, že kostra dieťaťa potrebuje pre svoj zdravý vývoj určité antigravitačné zaťaženie – nielen chrbtice, ale aj končatín. Tak ako sa vyvíja kostra, menia sa aj uhly v kĺboch. Bedrové i ramenné kĺby sa u malých detí vždy prispôsobujú záťaži, u väčších detí kosti zosilňujú.

Keď dieťa stojí alebo sa pohybuje, má zaťažené dolné končatiny i kardiovaskulárny aparát. Pri dištančnej výučbe sa to nedeje, pretože deti presedia celé hodiny doma pri počítači a mobile a nemajú zabezpečený dostatočný pohyb. Ten veľmi ovplyvňuje aj psychika, ktorá sa premieta do tela a pohybového aparátu detí.

Dôležitá je aj socializácia detí a správna dávka súťaživosti. Svoje tu zohráva už len to, že človek rozpráva a gestikuluje, používa reč tela. Zdravý vývoj dieťaťa značne ovplyvňuje aj obezita, ktorá neraz obmedzuje jeho pohyb, pričom dôsledky sa prejavia až o rok alebo o dva.

Čo by si mali všímať rodičia na svojich deťoch? 

Najdôležitejšie je všímať si guľatý chrbátik, kolienka a chodidlá. V prvom rade by mali sledovať, ako ich dieťa sedí. Či má guľatý, alebo vystretý chrbát, či nemá predsunutú hlavu, alebo či jeho krčná chrbtica nie je veľmi zaklonená.

Keď sa dieťa hrá a čupne si, je dôležité všímať si, či mu idú kolienka k sebe, alebo či nemá vytočené chodidlá do strany.

Kedy je čas vyhľadať fyzioterapeuta?

Ak napríklad rodič upozorní dieťa na zlé držanie tela a aj napriek tomu ho nedokáže korigovať, je to jasný signál, že niečo nie je v poriadku. Ak mu odstávajú rebrá, má preliačený hrudník alebo sa mu prepadáva klenba chodidiel, prípadne má nohy do X (kolená vbočené dovnútra k sebe), je čas vyhľadať odborníka.

Mnohým rodičom by som odporučil, aby po skončení pandémie so svojimi deťmi navštívili pediatra. Dieťa sa nemusí sťažovať na bolesť, ale je možné, že diagnostikou sa odhalí, že niečo naozaj nie je v poriadku. Vtedy mu dokáže pomôcť práve fyzioterapeut, ktorý mu nastaví potrebné cvičenia.

Dieťaťu nestačí kúpiť kolobežku a povedať si, že to stačí. Potrebuje aj hrať sa s loptou, šplhať po strome, bicyklovať sa a robiť rôzne iné aktivity. Pohyb by mal preň byť predovšetkým zábavou.

Veľa hovoríte aj o správnom dýchaní a potrebe bránicového dýchania, ku ktorému vediete aj športovcov. V čom je takéto dýchanie prínosné?

Rodič si niekedy môže myslieť, ako veľmi je jeho dieťa ohybné a flexibilné a ako dobre trénuje, pričom nevidí, že jeden pohyb nahrádza druhým alebo k nemu pridružuje ďalšie pohyby. Dýchanie u detí sa dnes mení, preto je nesmierne dôležité venovať mu pozornosť.

U nás pracujeme s vývojovou kineziológiou, ktorú cvičíme aj spolu s Matejom. Ide o jednoduché cviky, pri ktorých sa napodobňujú vývojové fázy dieťaťa a ktorých základom má byť bránicové dýchanie, treba teda správne dýchať do brucha. Bránica totiž nemá len dychovú, ale aj stabilizačnú posturálnu funkciu. Stabilizuje telo, čím pomáha, aby bol pohyb človeka jednoduchší a efektívnejší.

Dýchanie do brucha zabezpečuje pevnosť celej pohybovej sústavy. Pohyb je tak oveľa menej závislý od svalov a energeticky menej náročný.

Koľko času by mali deti tráviť pohybom?

Je to veľmi individuálne a závisí to od mnohých faktorov. Určite by však športové aktivity nemali rodičia deťom nanucovať. Treba brať do úvahy, či ide o malé dieťa, alebo tínedžera. Malé deti by mali mať zabezpečenú rôznorodosť pohybu, nemali by sme ich však dlhodobo zaťažovať. Staršie deti potrebujú viac trénovať.

Dôležitú úlohu v tom zohráva aj psychika, ktorú treba rešpektovať. Najlepšia je zlatá stredná cesta, ktorá sa u detí prejavuje príjemnou únavou, keď už nemajú chuť vymýšľať nič iné.

Čítajte aj: Príklad rodičov je pre deti dôležitý nielen v čase pandémie, hovorí detský tréner

Dieťa by malo robiť to, čo ho baví, rodič by sa preto nemal sústrediť iba na konkrétny šport. Potrebuje prirodzený pohyb. Nestačí mu kúpiť kolobežku a povedať si, že to stačí. Dieťa potrebuje aj hrať sa s loptou, šplhať po strome, bicyklovať sa a robiť rôzne iné aktivity. Pohyb by mal preň byť predovšetkým zábavou.

Ak dieťa robí nejaký šport v mladom veku, malo by ho robiť pre radosť, určite neodporúčam ťažké tréningy. Dieťa by si v prvom rade malo šport užívať. Nemalo by preň byť povinnosťou tvrdo sa orientovať na výkon.

Veľkou témou je špecializácia detí na konkrétny šport, s ktorou sa často začína veľmi skoro. Kedy by s ňou dieťa malo začať?

Závisí od druhu športu, ktorému sa dieťa venuje. Odporúčam s ním však začať až na druhom stupni základnej školy. Ak dieťa robí nejaký šport v mladom veku, malo by ho robiť pre radosť, určite neodporúčam ťažké tréningy. Dieťa by si v prvom rade malo šport užívať. Nemalo by preň byť povinnosťou tvrdo sa orientovať na výkon.

Ak je dieťa malé, je dobré, aby malo zabezpečenú rôznorodosť pohybu. Môže sa naučiť niečo z gymnastiky a z koordinačných cvičení pri rôznych druhoch športu, môže si precvičovať vytrvalosť i rýchlosť.

Dieťa je ako špongia − od útleho veku nasáva informácie. Ak sa venuje rôznym pohybovým aktivitám, v centrálnej nervovej sústave si vytvára programy, z ktorých neskôr môže ťažiť práve v špecializovanej príprave.

Deti sa veľa učia pozorovaním alebo napodobňovaním, keď im niekto niečo vysvetľuje. Počúvajú, vidia, vnímajú, premietajú si to do tela a daný pohyb napodobňujú a kreujú. Voláme to motorické učenie, ktoré pomáha aj pri rozvoji koordinácie a iných pohybových kvalít. Čím viac sa teda dieťa učí, tým viac to zužitkuje v budúcnosti.

Na pohyb detí je zameraná aj O2 Športová akadémia Mateja Tótha, ktorá v čase zatvorených škôl a prerušených krúžkov začala zverejňovať videá na cvičenie doma. V čom vidíte ich hlavný prínos?

Akadémia je zameraná predovšetkým na deti na prvom stupni základných škôl, kde sa venujeme všeobecnému pohybovému rozvoju dieťaťa. Deti prostredníctvom hravých online videí Telesnej na doma môžu získať správny športový základ, ale aj pozitívny vzťah k pohybu.

Je to skvelá pomôcka pre rodičov i pre deti, ktoré počas pandémie nemohli chodiť do školy, a tak boli odrezané od pohybových aktivít, na ktoré boli zvyknuté. Cvičiť tak môžu v domácom prostredí. Tu je dôležité podotknúť, že nestačí iba cvičiť, treba aj vedieť, ako správne cvičiť, ako pri cvičení funguje telo, a to všetko Akadémia deti učí.

Denis Freudenfeld

Je jedným z najuznávanejších slovenských fyzioterapeutov. Fyzioterapii sa venuje od roku 2000, od roku 2005 pôsobí vo Vojenskom športovom centre DUKLA v Banskej Bystrici. Na konte má veľa úspechov so špičkovými slovenskými športovcami. Pri svojej práci kladie dôraz na dynamickú neuromuskulárnu stabilizáciu, ktorej priekopníkom bol český fyzioterapeut Pavel Kolář. Pochádza zo Žiliny, momentálne žije v Banskej Bystrici, má dve deti.


Skladačka, novinka s AI vychytávkami aj obrovský tablet. Vybrali sme 5 zariadení, na ktorých displej je radosť sa pozerať

Čítaj viac

Hudobník a spisovateľ Braňo Jobus: Dospelosť ma nezomlela, v mojich knižkách pre deti si stále žmýkam srdce

Čítaj viac

Šetrenie nám dáva slobodu aj priestor zlyhať. Simona a Gréta vedú projekt o peniazoch a poradia, ako si nastaviť vlastnú finančnú rovnováhu

Čítaj viac