7 populárnych telefónov s možnosťou bezdrôtového nabíjania

Osloboďte sa od káblov vďaka bezdrôtovému nabíjaniu. Z ponuky O2 sme pre vás vybrali smartfóny, ktoré túto funkciu podporujú.

Nabíjanie smartfónu je každodennou záležitosťou, na ktorú sme si zvykli. Je tu však spôsob, ako si túto činnosť zjednodušiť.

To, že dáta prenášame vzduchom, je v súčasnosti úplne bežné, v prípade energií na to však nie sme úplne zvyknutí.

Technológia ale pokročila už aj v tomto smere a bezdrôtové nabíjanie už nie je pomalšie ako to tradičné prostredníctvom nabíjačky. Práve funckia bezdrôtového nabíjania sa čoraz častejšie spája s vlajkovými loďami mnohých značiek a možmo očakávať, že postupom času sa objaví aj v nižších triedach.

Ako funguje bezdrôtové nabíjanie?

Bezdrôtové nabíjanie so štandardom Qi funguje na princípe indukcie a dokáže prenášať energiu na vzdialenosť 1 cm. V praxi to znamená, že namiesto hľadania správneho kábla či v horšom prípade konektora, len položíte smartfón na podložku a batéria sa začne nabíjať.

Takýto spôsob nabíjania prináša široké možnosti uplatnenia. Pekným príkladom je známy výrobca nábytku, ktorý do niektorých nočných lámp alebo stolíkov začal bezdrôtové nabíjanie priamo integrovať. V takomto prípade postačí, ak svoj smartfón na lampu, resp. nočný stolík položíte a o nič viac sa nemusíte starať.

Zaujala vás táto možnosť zjednodušiť si nabíjanie svojho smartfónu? Z ponuky O2 sme pre vás vybrali šikovné telefóny, ktoré bezdrôtové nabíjanie podporujú.

iPhone X

Bezdrôtové nabíjanie s výkonom 7,5 W.

Nadupaná novinka od spoločnosti Apple zaujme svojím bezrámikovým displejom a unikátnym Face ID, ktoré umožňuje odomknúť zariadenie zoskenovaním tváre. Vďaka duálnemu fotoaparátu vytvoríte ostré fotky aj pri slabšom osvetlení, funkcia Slow motion video sa postará o naozaj nevšedné zábery.

iPhone 88 Plus

Bezdrôtové nabíjanie s výkonom 7,5 W.

Smartfóny iPhone 8 a 8 Plus zaujmú svojím kvalitným vyhotovením. Zadnú stranu tvorí sklo s niekoľkými vrstvami farby, čo jej dodáva väčšiu hĺbku. Odladený systém a výkonný hardvér zabezpečia plynulý chod.

Model iPhone 8 Plus má v porovnaní s iPhonom 8 väčší displej, duálny fotoaparát, batériu s väčšou kapacitou a stereo reproduktor pre vernú reprodukciu hudby. Novinkou je aj portretovací mód fotoaparátu pre oku lahodiace portréty. Vďaka odladenému systému a výkonnému hardvéru môžete očakávať naozaj plynulý chod.

LG V30

Bezdrôtové nabíjanie s výkonom 8 W.

Aj spoločnosť LG má vo svojej ponuke smartfón V30 s funkciou bezdrôtového nabíjania. Vodeodolný 6-palcový Andorid s výkonným hardvérom a rýchlou čítačkou odtlačkov prstov ašpiruje na víťaza katergórie Top Android smartfón 2017. Veľký displej telefónu zaberie takmer celú prednú stranu, o pekné fotky sa postará dvojica fotoaparátov, pričom jeden z nich je širokouhlý pre ešte zaujímavejšie fotografie.

Samsung S8S8+

Bezdrôtové nabíjanie s výkonom 9 W.

Pri vlajkových lodiach od spoločnosti Samsung sme si zvykli na nekompromisné riešenia. Ani mobily Samsung Galaxy S8 a S8+ nie sú výnimkou. V porovnaní s ich predchodcom majú infinity displej na takmer celej prednej strane a displej dokonca vytlačil aj hardvérové tlačidlo.

Špičkový fotoaparát s rozlíšením 12 Mpix zachytí nádherné fotky s vernými farbami. Verzia S8+ ponúka takmer to isté ako model S8. Je však o 16 % väčšia s väčším 6,2-palcovým displejom a o 15 % ťažšia. Väčšia je aj kapacita batérie.

Samsung Note 8

Bezdrôtové nabíjanie s výkonom 9 W.

Vlajková loď zo série Note vás osloví veľkým 6,3-palcovým infinty displejom a duálnym fotoaparátom. O bezpečnosť sa stará sken očnej dúhovky a rýchle poznámky si môžete zaznamenať elegantným dotykovým perom S Pen, ktoré je momentálne najpokrokovejším stylusom na mobilných zariadeniach.

Oslovil vás niektorý z týchto smartfónov? Akýkoľvek telefón z ponuky O2 môžete získať k ľubovoľnému O2 Paušálu na začiatok už za 2 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 10 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Moje O2: Vybavte všetko dôležité z pohodlia svojho domova

Čítaj viac