7 populárnych telefónov s možnosťou bezdrôtového nabíjania

Osloboďte sa od káblov vďaka bezdrôtovému nabíjaniu. Z ponuky O2 sme pre vás vybrali smartfóny, ktoré túto funkciu podporujú.

Nabíjanie smartfónu je každodennou záležitosťou, na ktorú sme si zvykli. Je tu však spôsob, ako si túto činnosť zjednodušiť.

To, že dáta prenášame vzduchom, je v súčasnosti úplne bežné, v prípade energií na to však nie sme úplne zvyknutí.

Technológia ale pokročila už aj v tomto smere a bezdrôtové nabíjanie už nie je pomalšie ako to tradičné prostredníctvom nabíjačky. Práve funckia bezdrôtového nabíjania sa čoraz častejšie spája s vlajkovými loďami mnohých značiek a možmo očakávať, že postupom času sa objaví aj v nižších triedach.

Ako funguje bezdrôtové nabíjanie?

Bezdrôtové nabíjanie so štandardom Qi funguje na princípe indukcie a dokáže prenášať energiu na vzdialenosť 1 cm. V praxi to znamená, že namiesto hľadania správneho kábla či v horšom prípade konektora, len položíte smartfón na podložku a batéria sa začne nabíjať.

Takýto spôsob nabíjania prináša široké možnosti uplatnenia. Pekným príkladom je známy výrobca nábytku, ktorý do niektorých nočných lámp alebo stolíkov začal bezdrôtové nabíjanie priamo integrovať. V takomto prípade postačí, ak svoj smartfón na lampu, resp. nočný stolík položíte a o nič viac sa nemusíte starať.

Zaujala vás táto možnosť zjednodušiť si nabíjanie svojho smartfónu? Z ponuky O2 sme pre vás vybrali šikovné telefóny, ktoré bezdrôtové nabíjanie podporujú.

iPhone X

Bezdrôtové nabíjanie s výkonom 7,5 W.

Nadupaná novinka od spoločnosti Apple zaujme svojím bezrámikovým displejom a unikátnym Face ID, ktoré umožňuje odomknúť zariadenie zoskenovaním tváre. Vďaka duálnemu fotoaparátu vytvoríte ostré fotky aj pri slabšom osvetlení, funkcia Slow motion video sa postará o naozaj nevšedné zábery.

iPhone 88 Plus

Bezdrôtové nabíjanie s výkonom 7,5 W.

Smartfóny iPhone 8 a 8 Plus zaujmú svojím kvalitným vyhotovením. Zadnú stranu tvorí sklo s niekoľkými vrstvami farby, čo jej dodáva väčšiu hĺbku. Odladený systém a výkonný hardvér zabezpečia plynulý chod.

Model iPhone 8 Plus má v porovnaní s iPhonom 8 väčší displej, duálny fotoaparát, batériu s väčšou kapacitou a stereo reproduktor pre vernú reprodukciu hudby. Novinkou je aj portretovací mód fotoaparátu pre oku lahodiace portréty. Vďaka odladenému systému a výkonnému hardvéru môžete očakávať naozaj plynulý chod.

LG V30

Bezdrôtové nabíjanie s výkonom 8 W.

Aj spoločnosť LG má vo svojej ponuke smartfón V30 s funkciou bezdrôtového nabíjania. Vodeodolný 6-palcový Andorid s výkonným hardvérom a rýchlou čítačkou odtlačkov prstov ašpiruje na víťaza katergórie Top Android smartfón 2017. Veľký displej telefónu zaberie takmer celú prednú stranu, o pekné fotky sa postará dvojica fotoaparátov, pričom jeden z nich je širokouhlý pre ešte zaujímavejšie fotografie.

Samsung S8S8+

Bezdrôtové nabíjanie s výkonom 9 W.

Pri vlajkových lodiach od spoločnosti Samsung sme si zvykli na nekompromisné riešenia. Ani mobily Samsung Galaxy S8 a S8+ nie sú výnimkou. V porovnaní s ich predchodcom majú infinity displej na takmer celej prednej strane a displej dokonca vytlačil aj hardvérové tlačidlo.

Špičkový fotoaparát s rozlíšením 12 Mpix zachytí nádherné fotky s vernými farbami. Verzia S8+ ponúka takmer to isté ako model S8. Je však o 16 % väčšia s väčším 6,2-palcovým displejom a o 15 % ťažšia. Väčšia je aj kapacita batérie.

Samsung Note 8

Bezdrôtové nabíjanie s výkonom 9 W.

Vlajková loď zo série Note vás osloví veľkým 6,3-palcovým infinty displejom a duálnym fotoaparátom. O bezpečnosť sa stará sken očnej dúhovky a rýchle poznámky si môžete zaznamenať elegantným dotykovým perom S Pen, ktoré je momentálne najpokrokovejším stylusom na mobilných zariadeniach.

Oslovil vás niektorý z týchto smartfónov? Akýkoľvek telefón z ponuky O2 môžete získať k ľubovoľnému O2 Paušálu na začiatok už za 2 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Mobil týždňa: Honor 9

Každý týždeň vám O2 Guru predstavia jeden produkt, ktorý je podľa nich výnimočný a zaslúži si vašu pozornosť. Tento raz pre vás vybrali všestranný smartfón Honor 9.

Výnimočný smartfón Honor 9 si vás získa netradičným dizajnom a dobrým výkonom. Ak je pre vás pri výbere mobilu dôležitý pomer ceny a výkonu, ste na správnej adrese.

Prečo Honor 9?

  • Tento smartfón sa postará o bezpečnosť vašich dát a všetkých zachytených zážitkov. Spoľahnúť sa môžete na kapacitný snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený na spodnej strane 5,15-palcového displeja.
  • Vďaka duálnemu fotoaparátu 20 MP so senzorom 12 MP vytvoríte fotografie v profesionálnej kvalite aj pri šere. Dokonalé vylepšenie každej fotenej scény zabezpečí dvojšošovkový hybridný zoom.
  • Technológia Huawei Histen 3D vám prinesie nezabudnuteľný zážitok z akejkoľvek audio nahrávky.
  • O rýchlosť a pružnosť sa postará 8-jadrový procesor, vďaka ktorému sa môžete spoľahnúť na hladký chod zariadenia aj pri väčšom zaťažení.
  • Ak pri práci so smartfónom vyžadujete dostatočnú pamäť, 64 GB úložného priestoru určite oceníte.

Chcete o tomto telefóne vedieť viac? Prečítajte si recenziu od O2 Guru.

Smartfón Honor 9 môžete rovnako ako všetky telefóny z ponuky O2 získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Beata Kalaiová

„Ak je pre vás fotenie zážitok, tento telefón vám môžem len odporučiť a navyše si zamilujete aj jeho žiarivý dizajn.“


Lifetech: Čo je nové