Nemáte radi kompromisy? Stavte na Honor 8X

Honor prichádza na náš trh s nástupcom úspešného modelu 7X, ktorý nesie názov 8X.

Značka postupne dokazuje, že to s dizajnom svojich mobilov naozaj vie, a tak som mohol otestovať nové zariadenie Honor 8X s pevnou konštrukciou, ktorej prednú časť tvorí veľký 6,5-palcový displej a zadnú sklo.

Modrá farba telu naozaj pristane a na svetle sa efektne odráža. Audiokonektor, microUSB koncovka a reproduktor sú umiestnené na spodnej strane, zatiaľ čo snímač odtlačku prsta sa nachádza na zadnej strane. Všetko pekne usporiadané tak, ako má byť.

Na prednej strane ma ohúril žiarivý displej s výrezom, ktorý sa však dá skryť. Takýto dizajn sa už stáva zaužívaný a používateľsky prijateľný.

Bezchybné odomykanie

Značku Honor mám rád, pretože za málo peňazí dostanete veľa muziky. Ako príklad uvediem odomykanie telefónu, či už prstom alebo tvárou.

Pri vlajkovej lodi Honor 10 bola táto funkcia priam bezchybná a žasol som nad jej rýchlosťou. No a v prípade o polovicu lacnejšieho modelu Honor 8X funguje presne takisto. Obrazovku máte odomknutú za okamih. Veľký displej s Full HD rozlíšením sa rozsvieti a telefón je pripravený na používanie.

Keďže Honor neponúka skoro žiadnu vstavanú aplikáciu, môžete si ho pekne prispôsobiť svojim potrebám a nainštalovať si iba to, čo naozaj budete využívať. Viacero aplikácií potom môžete mať spustených aj na pozadí.

Honor 8X si s tým hravo poradí vďaka 4 GB RAM pamäti a 8-jadrovému procesoru. Pri používaní smartfónu zabudnete na to, čo znamenajú výrazy ako sekanie a mrznutie systému.

Fotoaparát

Dôležitú úlohu, samozrejme, zohráva fotoaparát. Honor v tejto kategórii nechcel zaostávať, a tak tu nájdeme dnes už štandardný duálny fotoaparát, ale s rozlíšením 20 Mpx a s clonou f/1.8.

Tieto čísla nielenže vyzerajú dobre na papieri, ale prispievajú k skvelým fotkám, ktoré telefón robí. Dopomôže vám k nim aj umelá inteligencia, ktorá farby jemne prikrášli. Osobne som mal však túto funkciu vypnutú.

Nesmieme zabudnúť ani na selfie kameru, ktorá má nadpriemerné rozlíšenie 16 Mpx. V tejto cenovej kategórii je to naozaj skvelá výbava.

Batéria

Poviete si: Fajn, mám rýchly telefón s krásnym displejom, ktorý robí super ostré fotky a videá, no vydrží mi sotva deň. Ani toto však nebude kameňom úrazu, pretože tento smartfón poháňa batéria s kapacitou 3 750 mAh, ktorá vám umožní plnohodnotne ho využívať aj dva dni.

Jediné, čo ma zamrzelo, bola absencia USB-C konektora, ktorý by batériu nabil podstatne rýchlejšie.

Hodnotenie O2 Guru: Jednoducho skvelé zariadenie

Toto zariadenie by som odporučil všetkým ľuďom, ktorí nechcú robiť kompromisy. Honor 8X je skvelý smartfón s veľkým multimediálnym displejom, výkonným hardvérom, so silnou batériou a s fotoaparátom, ktorý vás bude baviť. A to celé je zabalené v síce šmykľavom, ale krásnom sklenom tele.

Honor 8X môžete mať k O2 Paušálu alebo k O2 Dátam na začiatok od 2 €. Ak sa rozhodnete pre vylepšený Zlatý alebo Platinový O2 Paušál, získate k neobmedzeným volaniam a SMS do všetkých sietí na Slovensku a v EÚ aj päťkrát viac dát, vďaka čomu už nebudete musieť neustále strážiť svoju spotrebu.

Martin Liptai, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval O2 Guru Martin Liptai.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje: Darček k osemnástke

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely spomína na svoje šoférske začiatky a ponúka rady začínajúcim šoférom a ich blízkym.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, vo svojom blogu hovorí o svojich začiatkoch za volantom a prináša návod, ako by mal na šoférsku dráhu vstúpiť každý nový držiteľ vodičského preukazu.

Stojím o pol ôsmej ráno na zastávke autobusu a netrpezlivo prestupujem z nohy na nohu. Snáď mi tá „Polomka“ neušla, lebo je to jediný spoj, ktorý v tomto čase ide priamo cez našu obec až do Banskej Bystrice. Skôr než sa objaví legendárny autobus modrá harmonika značky Ikarus, skontrolujem si občiansky preukaz.

Tieto jarné prázdniny mi musí MDŽ klapnúť podľa plánu, pretože práve dnes mám osemnásť a v hlave veľký plán: Okolo deviatej budem v Banskej Bystrici, prebehnem pešo na inšpektorát a ak budem mať šťastie, chytím „Polomku“ cestou späť na Beňuš. Doma zoberiem rodinnú Škodu 100 a pôjdem odviezť veci na horskú chatu, kde máme ísť podvečer ako vedúci s deťmi na výlet.

„Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje.“

Mamina je doma, lebo je učiteľka, a hneď pochopí, prečo potrebujem auto. Akurát ja nechápem, prečo ma brzdí a chce ísť so mnou ako dozor. Naveľa som pristal na kompromis: mať auto hoci s dozorom.

Hore úzkou a ešte miestami zasneženou dolinou to nebola jazda podľa mojich predstáv, aspoň dvakrát mi ušiel zadok auta do mierneho driftu. Decká z nášho malého spoločenstva som v rámci druhej jazdy opatrne vyviezol hore a osemnástku som oslávil bez ujmy.

Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty. Všetko ostatné bolo divoké, rýchle a vášnivé. Napriek čerstvo skončenej autoškole mi síce nechýbala zručnosť, ale aj tak to bola odvaha.

„Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.“

Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje. Ideálny stav je podľa mňa vodičský preukaz v sedemnástke a povinné jazdenie so skúseným šoférom. Efektívne formovať možno jedine mladého šoféra.

Ak ste práve skončili autoškolu, začnite jazdiť v spoločnosti dobrého šoféra. Pred prvou sólo jazdou si premyslite, kam a kadiaľ pôjdete. Jazdite po známych cestách, aby sa všetka vaša pozornosť sústredila na riadenie auta. Jazdite často a pokiaľ to ide v menej exponovaných časoch. Začnite počas dňa a až po nazbieraní skúseností jazdite v noci. Aj na prvé nočné jazdy sú lepšie známe cesty.

Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.

Záznamy z výskumu nehôd ukazujú, že vodiči v krízovej situácii často nedostatočne brzdia alebo nevyužijú možnosti auta na vyhnutie sa kolíziám. Investujte do kurzu bezpečnej jazdy, aby ste si vyskúšali, ako sa auto správa pri krízovom brzdení. Možno sa naučíte, ako sa dá súčasne brzdiť a obísť prekážku.

„Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty.“

K veľkému počtu nehôd by vôbec nemuselo prísť, keby mal vodič správne návyky, ako zvládnuť krízovú situáciu, a keďže nikto učený z neba nespadol, tréning bude dôležitý. Ak nie v škole, aspoň na letisku.

Ak vám ide hlava prasknúť a stále neviete, aký darček svojej ratolesti kúpiť, nezúfajte a investujte do školy bezpečnej jazdy, kondičnej jazdy alebo si aspoň sadnite na sedadlo spolujazdca, ako to vtedy prezieravo urobila moja mama.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy:

Jazdite zodpovedne, osvojte si Rasťove tipy na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.

Rasťo Chvála

Je motoristický novinár, ktorý už viac ako 20 rokov testuje autá. V súčasnosti sa naplno venuje vlastnému projektu na YouTube Garáž TV, ktorý môžete sledovať aj na Instagrame @garaz.tv. Je bývalý majster Slovenska v rely a svoje skúsenosti z motošportu sa snaží preniesť aj do odporúčaní pre vodičov v každodennej premávke. Stal sa ambasádorom kampane O2 Nebuď pirát, v rámci ktorej vznikla aj aktivita Chvála bezpečnej jazde. Tá vodičom prináša nielen množstvo cenných rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod.


O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac

Fotografka radí, ako aj v noci urobiť dobré fotky so smartfónom

Čítaj viac

Notebook na dovolenke netreba, ak máte jeden z týchto 6 tabletov

Čítaj viac