Nesúďte smartfón podľa plastového obalu. Xiaomi Redmi 9C NFC prináša do lacnejších modelov platenie mobilom

Elegantný, s dobrou základnou výbavou, pre ktorú nemusíte siahať hlboko do vrecka. Aj to sú kľúčové vlastnosti tejto novinky.

Čínska firma Xiaomi je už na Slovensku dobre známy hráč a pravidelne prináša špičkové smartfóny nabité technológiami za veľmi priaznivé ceny.

Ako často si čistíte smartfón? 3 tipy ako si túto rutinu zjednodušíte

Inak to nie je ani pri modeli zo série Redmi, 9C NFC. Novinka je výborný kompromis, ak chcete smartfón na každodenné používanie za pár eur.

Prvé dojmy, prvé dotyky

Redmi 9C NFC je naozaj veľký, no napriek tomu sa mi s ním pracovalo veľmi príjemne. Plastovú konštrukciu pri tejto cenovke nemôžeme nijako vyčítať, no tomu zodpovedá aj nízka hmotnosť. Pri väčších rozmeroch oceníte jemné vrúbkované línie zadnej strany, vďaka ktorým sa v rukách nekĺže.

Na zadnej nájdete tiež spoľahlivý snímač odtlačkov prstov, ktorý funguje pohotovo a nemal som s ním počas používania žiadny problém. Na ľavej strane kvitujem slot na microSD kartu a dve nano SIM karty a na hornej strane 3,5 mm jack.

Slušná základná výbava a fotoaparát

Výkon v modeli Redmi 9C NFC je pre bežného používateľa postačujúci. Práca s telefónom je plynulá, občas sa pridruží jemne oneskorená reakcia, ale graficky nenáročné hry zvláda bez väčších komplikácií.

 

Primárny fotoaparát zhotovuje na svoju cenu pomerne kvalitné fotografie, ktoré ma aj vďaka umelej inteligencii prekvapili. Samozrejme, so znižujúcim sa svetlom sa znižuje aj kvalita fotografi e, keďže chýba nočný režim.

Predný fotoaparát dostal rozlíšenie 5 Mpx, čo úplne postačí na videohovory a odomykanie smartfónu tvárou.

Najlepšie na záver

Veľkou výsadou novinky je podpora NFC, čo síce nie je žiadna technologická novinka, no štandardom býva skôr pri cenovo drahších zariadeniach. Vďaka NFC môžete platiť mobilom namiesto fyzickej karty.

Ďalšie veľké plus je veľká batéria s kapacitou úctyhodných 5 000 mAh. Pri bežnom používaní, ako je volanie, posielanie správ a surfovanie na internete, som sa s výdržou dostal na krásne tri dni.

Hodnotenie O2 Guru: Skvelá voľba pre nenáročných

Xiaomi Redmi 9C NFC ponúka za svoju nízku cenu v porovnaní s ostatnými modelmi v kategórii pomerne veľa. Je to ideálny spoločník na denné používanie pre nenáročného spotrebiteľa. Medzi jeho najväčšie výhody považujem dobrú základnú výbavu, konštrukciu, aj keď len plastovú, no najmä obrovskú batériu a podporu NFC.


Xiaomi Redmi 9C NFC môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0€ a k vybraným O2 SMART Paušálom môžete získať aj vianočný bonus, ktorým pomôžete deťom, ktoré nemôžu vyrastať vo svojej rodine.

Michal Pakos, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Pakos, O2 Guru  zozákazníckeho centra O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Prečítajte si alebo vypočujte Rozprávku o slobode

Spoznajte príbeh rozprávkara Zachariáša a pripomeňte si spolu s nami a so svojimi deťmi odkaz Novembra 89.

O2 si aj tento rok pripomína výročie Nežnej revolúcie a skutočnosť, že sloboda nie je samozrejmosť. Pri príležitosti 17. novembra vznikla aj špeciálna Rozprávka o slobode od Daniela Heviera, ktorá potvrdzuje, že Nežná revolúcia nebola žiadna rozprávka. 

Začítajte sa do príbehu rozprávkara Zachariáša alebo si ho vypočujte v podaní skvelého Roberta Rotha.

Čítajte aj: Slobodu potrebujem, aby som mohol tvoriť a existovať, hovorí Daniel Hevier

„Haló, počuje ma niekto? Počúva ma niekto? Som rozprávkar a chcem vám porozprávať rozprávku. Zvláštnu rozprávku. Bude skutočná, a nie vymyslená, ako už rozprávky bývajú. Toľko je okolo nás navymýšľaného, naklamaného, nakamuflovaného, že obyčajný rozprávkar so svojimi výmyslami nemá šancu. Ale ako hovorím, v mojom príbehu nebude nič vymyslené − hoci sa začína rozprávkovo…

Kde bolo, tam bolo, nebolo to ani tam, ani o kus ďalej, ale práve tu, na tomto sídlisku-bydlisku, v ktorom bol do zeme zasadený útulný dvanásťposchodový paneláčik. Na samom vrchu, pod strechou, z ktorej zatekalo, v malej garsónke býval mladý muž. 

Aby ste si vedeli predstaviť, o akom čase hovorím, pretočte si svoje neviditeľné hodiny o niekoľko rokov dozadu. Päť, desať, pätnásť, dvadsať − a sme na začiatku roku 2000. Ale pokračujeme ďalej, do hĺbky času: rok 1990, 1989, 1980… Tu by sme sa mohli zastaviť. 

Mladý muž je nielen na vrchole sídliskového činžiaka, ale aj na vrchole svojich síl. Je mladý, šťastný a… slobodný. Teda, niežeby niekde v blízkej diaľke nebola dievčinka, s ktorou sa navzájom našli. Ale zatiaľ sa to všetko iba chystá.“


Ak vás Zachariášov príbeh zaujal, celú Rozprávku o slobode nájdete aj na tomto mieste, kde si ju môžete stiahnuť alebo môžete pokračovať v jej čítaní po kliknutí na obrázok nižšie. 

Ak si chcete rozprávku radšej vypočuť, resp. pozrieť, máme pre vás aj špeciálne video, v rámci ktorého ju číta Robert Roth.

Poteší nás, ak sa do čítania, resp. počúvania pustíte spolu so svojimi deťmi a prostredníctvom Rozprávky o slobode im odhalíte kus našej minulosti, ktorá navždy zmenila život každého z nás. A ešte radšej budeme, ak sa o nej aj porozprávate.

Začať môžete aj týmito otázkami:

  • Zachariáš z Rozprávky o slobode bol slobodným umelcom – spisovateľom rozprávkarom. Poznáš aj ty nejakého slobodného umelca? Ak áno, čomu sa venuje?
  • Hlavný hrdina v príbehu sníva o krajine, kde by každý robil, čo uzná za vhodné, a čo najviac pomáhal ostatným. Je Slovensko podľa teba takou krajinou? Môžeme robiť, čo chceme? Pomáhame si?
  • V rozprávke sa veľa ráz spomína sloboda. Ako si ju predstavuješ ty? Kedy sa cítiš slobodný/-á?

Spoločnosť O2 si aj tento rok pripomína výročie Nežnej revolúcie a skutočnosť, že sloboda nie je samozrejmosť, ako si často mylne myslíme. Okrem Rozprávky o slobode sme pre vás v Sóde pripravili aj ďalší zaujímavý obsah. Nájdete ho na tomto mieste.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac