Pozreli sme sa bližšie na novinku Huawei P Smart 2019

Zvažujte kúpu nového zariadenia? Huawei P Smart 2019 ponúka dobrý pomer ceny a výkonu.

Čínsky výrobca nás koncom minulého roku prekvapil, keď predstavil prvú novinku strednej triedy na rok 2019 v podobe vynovenej verzie obľúbeného modelu Huawei P Smart 2019. Oproti prvotnému modelu prináša množstvo zlepšení.

Nový špičkový dizajn a zabezpečenie

Na to, že Huawei posúva dizajnové novinky do strednej triedy, sme už zvyknutí. Hneď po otvorení škatule ma upútal 6,21-palcový FullHD+ displej s pomerom strán 19,5 : 9. Ak nepatríte k milovníkom výrezov, poteší vás jeho minimalistický tvar kvapky s prednou kamerou. Telefón sa vďaka zaobleným hranám aj pri svojej veľkosti dobre drží v ruke.

Vybrať si môžete z dvoch farebných úprav – aurora blue, ktorú si používatelia obľúbili, alebo luxusne pôsobiacu čiernu. Zadná strana je síce plastová, no tento fakt si poriadne ani neuvedomíte. Na zadnej strane sa nachádzajú duálny fotoaparát a snímač odtlačkov prstov.

Nemusí to však byť jediný spôsob zabezpečenia, keďže toto zariadenie ponúka aj možnosť snímania tváre cez prednú kameru. Tá je čoraz populárnejšia, ja som stavila na kombináciu odomykania snímaním tváre a odtlačkov prstov.

Plynulá práca aj pri väčšom zaťažení

O to, aby telefón zvládol aj zložitejšie operácie, sa stará osemjadrový procesor Kirin 710, ktorému sekunduje operačná pamäť s kapacitou 3 GB. Spoločne s najnovším Androidom zabezpečujú svižný chod aj pri práci s viacerými aplikáciami súčasne. Ani hranie graficky náročnejších hier nie je problém. Oproti vlaňajšiemu modelu prináša zlepšenie výkonnosti o 40 %.

Dostatok miesta na fotky aj na dokumenty budete mať vďaka vnútornej pamäti s veľkosťou 64 GB, ktorú možno rozšíriť použitím microSD karty s kapacitou do 512 GB. Treba si však vybrať medzi ňou a druhou SIM kartou.

Nabíjanie a reproduktor

Huawei P Smart 2019 sa prekvapivo nabíja cez microUSB port, takže na rýchle nabíjanie môžete zabudnúť. Túto maličkosť však kompenzuje dlhá výdrž, o ktorú sa stará 3 400 mAh batéria. Pri bežnom používaní zaručuje dvojdňové fungovanie.

Výrobca sa pohral aj s výdržou pri nižších teplotách. Pri fotení v zime som nezaznamenala žiadny väčší úbytok batérie, čo sa pri jeho predchodcoch povedať nedalo. Na spodnej hrane sa okrem nabíjacieho portu nachádza aj reproduktor, priaznivcov kvalitného zvuku však veľmi nepoteší. Vynahradí im to 3,5 mm jack, vďaka ktorému si môžu užiť hudbu cez svoje headsety.

Aj pre fotomaniakov

Huawei P Smart 2019 síce nepatrí medzi najdrahšie zariadenia, fotovýbava je však na túto triedu naozaj kvalitná. Zadný fotoaparát pozostáva z kombinácie 13 Mpx hlavného senzora a 2 Mpx hĺbkového senzora, ktorý sa používa na fotky s rozmazaným pozadím. Tieto čísla zďaleka nie sú najlepšie na trhu, no vďaka umelej inteligencii dosiahnete krásne farebné a ostré snímky najmä pri dobrom svetle.

Predná kamera má síce rozlíšenie iba 8 Mpx, aj ňou však zhotovíte veľmi pekné zábery. Rovnako ako pri zadnej kamere môžete využiť viac fotomódov, o lepšiu kvalitu sa postará umelá inteligencia.

Nový smartfón? To znie ešte lepšie s novým reprákom, napríklad s Huawei AM08. Kompletnú ponuku príslušenstva nájdete na www.o2.sk/eshop.

Hodnotenie O2 Guru: Kvalita za výnimočne nízku cenu

Telefón Huawei P Smart 2019 je veľmi dobrým štartom výrobcu do nového roka. Ukazuje nám, že na prémiový dizajn, veľkú škálu funkcií a na dlhú výdrž batérie nemusíme míňať množstvo peňazí. Ak hľadáte kvalitný a vizuálne lákavý telefón na bežné používanie, je tento model pre vás ako stvorený.

Nezabudnite, že Huawei P Smart 2019 môžete mať k O2 Paušálu alebo k O2 Dátam na začiatok od 2 €. Aby ste si svoj smartfón užili naozaj naplno, siahnite po bohatom príslušenstve z ponuky O2.

Jana Vrabcová, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestovala O2 Guru Jana Vrabcová.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

„Potešilo ma intuitívne ovládanie, krásne fotky a herný mód.” Lucia Šicková hodnotí nový Honor View20

Čím si Honor View20 získal spoluzakladateľku herného štúdia Pixel Federation?

Spoluzakladateľke herného štúdia Pixel Federation sme na skúšku požičali nový Honor View20. Aj keď sa Lucia Šicková považuje za skalnú fanúšičku Apple, vie si bez problémov predstaviť fungovanie s novinkou od Honoru. Očarili ju hlavne živé farby fotiek a ideálny hardvér na hry.

Prvé dojmy

Telefón je ľahší ako môj iPhone 8 a veľmi dobre sa drží v ruke. Na snímač odtlačkov na zadnej strane by som si zvykala ťažšie, ale viem si s ním v pohode predstaviť fungovanie, je to celkom prirodzené. Páči sa mi aj veľký displej, na ktorom okrúhly výrez nepôsobí rušivo.

Fotoaparát

Veľmi rada fotím a kvalita fotoaparátu ma potešila. Fotky majú pekné živé farby a aj keď zvyknem používať sofistikovanejšie nástroje na úpravu, s natívnym fotoeditorom sa dobre pracuje.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Honor View20 nie je obyčajným duálnym fotoaparátom. Okrem veľmi kvalitnej 48 Mpx hlavnej kamery má aj senzor s technológiou Time of Flight, ktorá umožňuje mapovať objekty v 3D a následne ich meniť.”

Ovládanie

Používateľský zážitok je veľmi intuitívny. Napriek tomu, že som Apple človek, nemala som žiadne problémy s ovládaním. Zaujali ma aj netradičné gestá pomocou hánky na ruke.

Bavilo ma robiť hánkou písmená, ktoré mi otvárali moje najviac používané aplikácie. Nechala som si prednastavené písmeno C na otváranie fotoaparátu, k písmenu S som si priradila Slack a K mi otváralo kalendár.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Mimoriadne intuitívne ovládanie má na svedomí nové Magic UI, ktoré prináša aj veľmi prispôsobiteľné ovládanie gestami a prepojenie s umelou inteligenciou. ”

Zobrazenie

Veľkou výhodou je možnosť pripojenia telefónu na väčšiu obrazovku. Či už pri práci, alebo pri video streamovacích appkách. Veľa cestujem a ako pracovný nástroj používam iPad, ktorého kópiou je zároveň môj telefón. Robím veľa prezentácii, takže možnosť preniesť menšie zariadenie na väčší displej je skvelé.

Hlavne ak k tomu pridáme super Split Screen funkciu, vďaka ktorej viem využívať dve appky súčasne.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Model Honor View20 má 6,4” All-view displej, vďaka ktorému je takmer celá predná strana venovaná len tomu, čo chcete vidieť. Výrez pre prednú kameru má len 4,5 mm a nepôsobí rušivo.”

Hry

Pre mňa sú na telefóne veľmi dôležité hry, mám ich vždy rozohratých niekoľko. Cením si možnosť spravovať všetky hry na jednom mieste aj prepnutie telefónu do herného módu.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Hoci tak na prvý pohľad nevyzerá, Honor View20 je aj výborným herným telefónom. Dokazuje to výkonný čip, unikátna technológia chladenia  alebo dodatočná wi-fi anténa umiestnená v strede telefónu. ”

Celkové hodnotenie

Honor View20 robí krásne fotky, má intuitívne ovládanie a dobre padne do ruky. Navyše sa veľmi rýchlo nabíja, 50 % baterky je nabitých približne za 30 minút. Aj keď sa mi to ako vernému iPhone používateľovi ťažko hovorí, viem si predstaviť, že by som tento telefón používala naďalej.

Lucia Šicková je spoluzakladateľkou Pixel Federation. Šíri osvetu o hrách a je presvedčená, že videohry sú dobrým vzdelávacím nástrojom. Je projektovou manažérkou iniciatívy Pixel Federation – Edufactory, ktorá si kladie za cieľ podporovať inovácie vo vzdelávaní na Slovensku a zároveň odovzdávať know-how v tejto oblasti.


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové