Chcete zariadenie s veľkým displejom? Samsung Galaxy A71 vás poteší aj sýtymi farbami

Obľúbený výrobca ponúka v rámci svojej novinky prémiové vyhotovenie aj kvalitný foťák.

Juhokórejský gigant prišiel na trh s nástupcom minuloročného modelu A70. Pozrel som sa na to, akí užívatelia nový Samsung Galaxy A71 najviac ocenia. 

Nemáte miesto na nové fotky a appky? Máme 5 tipov, ako si vyčistiť pamäť v telefóne

Prémiový vzhľad, pekné farby

Hneď na úvod musím vyzdvihnúť, že vďaka tenkej konštrukcii, zaobleným hranám a nízkej hmotnosti pôsobí smartfón prémiovo.

Takmer celú prednú stranu s výnimkou malého výrezu pokrýva veľký bezrámikový displej. Zadný fotoaparát mierne vystupuje, no vďaka funkcii Always On máte o notifikáciách prehľad aj bez toho, aby ste telefón museli brať do rúk.

Pri úvodnom nastavení som ostal mierne skeptický. Potešenie z integrovaného snímača odtlačkov prstov v displeji vystriedal doslova boj. Snímač totiž reaguje pomaly, a tak som radšej používal tvárovú biometriu.

Telefón ma však nadchol sýtymi farbami. Spočiatku som mal pocit, že balón na pohyblivej tapete vyletí.

Perfektný výkon, silná batéria

Operačná pamäť RAM s kapacitou 6 GB a výkonný procesor sú zárukou čistého chodu bez zasekávania.

Vnútorné úložisko má kapacitu 128 GB, tí náročnejší ocenia možnosť rozšírenia pamäte. Ako pozitívum vnímam slot na dve SIM karty aj samostatný slot na SD kartu.

Batéria má kapacitu 4 500 mAh, vďaka čomu so mnou bez problémov zvládla výstup v horách. Po celom dni zapnutej navigácie a hudby v aute, sledovaní polohy, fotografovaní aj úprave fotiek a ich nahraní na sociálnu sieť svietilo na displeji slušných 23 %.

Dobíjanie predstavuje vďaka 25W nabíjačke časovo nenáročný proces a za plus považujem USB-C konektor.

Perfektné fotografie vďaka štvoritému fotoaparátu

So Samsungom Galaxy A71 zhotovíte pekné snímky za akýchkoľvek podmienok. Hlavnému fotoaparátu sekunduje ultra širokouhlý fotoaparát, vďaka ktorému zachytíte fotografie so 123° uhlom aj v tme. Makro objektív poslúži na fotenie objektov zblízka a štvoricu fotoaparátov uzatvára hĺbkový snímač.

Hodnotenie O2 Guru: Pre bežného aj náročnejšieho užívateľa

Samsung Galaxy A71 predstavuje vydarený smartfón, ktorý dobre vyzerá a ešte lepšie slúži. Vďaka veľkému farebne sýtemu displeju, perfektnému výkonu a skvelej výdrži si vychutnáte akýkoľvek sledovaný obsah. Toto zariadenie ocení bežný ale aj náročnejší užívateľ.


Samsung Galaxy A71 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok od 0 €.

Michal Pakos, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Pakos, O2 Guru zo zákazníckeho centra O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Prečítajte si alebo vypočujte Rozprávku o slobode

Spoznajte príbeh rozprávkara Zachariáša a pripomeňte si spolu s nami a so svojimi deťmi odkaz Novembra 89.

O2 si aj tento rok pripomína výročie Nežnej revolúcie a skutočnosť, že sloboda nie je samozrejmosť. Pri príležitosti 17. novembra vznikla aj špeciálna Rozprávka o slobode od Daniela Heviera, ktorá potvrdzuje, že Nežná revolúcia nebola žiadna rozprávka. 

Začítajte sa do príbehu rozprávkara Zachariáša alebo si ho vypočujte v podaní skvelého Roberta Rotha.

Čítajte aj: Slobodu potrebujem, aby som mohol tvoriť a existovať, hovorí Daniel Hevier

„Haló, počuje ma niekto? Počúva ma niekto? Som rozprávkar a chcem vám porozprávať rozprávku. Zvláštnu rozprávku. Bude skutočná, a nie vymyslená, ako už rozprávky bývajú. Toľko je okolo nás navymýšľaného, naklamaného, nakamuflovaného, že obyčajný rozprávkar so svojimi výmyslami nemá šancu. Ale ako hovorím, v mojom príbehu nebude nič vymyslené − hoci sa začína rozprávkovo…

Kde bolo, tam bolo, nebolo to ani tam, ani o kus ďalej, ale práve tu, na tomto sídlisku-bydlisku, v ktorom bol do zeme zasadený útulný dvanásťposchodový paneláčik. Na samom vrchu, pod strechou, z ktorej zatekalo, v malej garsónke býval mladý muž. 

Aby ste si vedeli predstaviť, o akom čase hovorím, pretočte si svoje neviditeľné hodiny o niekoľko rokov dozadu. Päť, desať, pätnásť, dvadsať − a sme na začiatku roku 2000. Ale pokračujeme ďalej, do hĺbky času: rok 1990, 1989, 1980… Tu by sme sa mohli zastaviť. 

Mladý muž je nielen na vrchole sídliskového činžiaka, ale aj na vrchole svojich síl. Je mladý, šťastný a… slobodný. Teda, niežeby niekde v blízkej diaľke nebola dievčinka, s ktorou sa navzájom našli. Ale zatiaľ sa to všetko iba chystá.“


Ak vás Zachariášov príbeh zaujal, celú Rozprávku o slobode nájdete aj na tomto mieste, kde si ju môžete stiahnuť alebo môžete pokračovať v jej čítaní po kliknutí na obrázok nižšie. 

Ak si chcete rozprávku radšej vypočuť, resp. pozrieť, máme pre vás aj špeciálne video, v rámci ktorého ju číta Robert Roth.

Poteší nás, ak sa do čítania, resp. počúvania pustíte spolu so svojimi deťmi a prostredníctvom Rozprávky o slobode im odhalíte kus našej minulosti, ktorá navždy zmenila život každého z nás. A ešte radšej budeme, ak sa o nej aj porozprávate.

Začať môžete aj týmito otázkami:

  • Zachariáš z Rozprávky o slobode bol slobodným umelcom – spisovateľom rozprávkarom. Poznáš aj ty nejakého slobodného umelca? Ak áno, čomu sa venuje?
  • Hlavný hrdina v príbehu sníva o krajine, kde by každý robil, čo uzná za vhodné, a čo najviac pomáhal ostatným. Je Slovensko podľa teba takou krajinou? Môžeme robiť, čo chceme? Pomáhame si?
  • V rozprávke sa veľa ráz spomína sloboda. Ako si ju predstavuješ ty? Kedy sa cítiš slobodný/-á?

Spoločnosť O2 si aj tento rok pripomína výročie Nežnej revolúcie a skutočnosť, že sloboda nie je samozrejmosť, ako si často mylne myslíme. Okrem Rozprávky o slobode sme pre vás v Sóde pripravili aj ďalší zaujímavý obsah. Nájdete ho na tomto mieste.


Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Traja králi O2: Vianočný bonus na tri smart zariadenia pomáha aj deťom, ktoré nemôžu vyrastať vo svojej rodine

Čítaj viac

PlayStation 5 je konečne tu a toto sú 4 dôvody, prečo sme sa novú konzolu tak tešili

Čítaj viac