Motorola Moto G9 Play je ideálnym spoločníkom pre mládež

Pri tejto novinke vôbec nepocítite, že ide o jeden z najlacnejších smartfónov značky Motorola.

Motorola Moto G9 Play na mňa urobila výborný dojem, ktorý si zachovala aj pri detailnejšom skúmaní. 

Nemáte miesto na nové fotky a appky? Máme 5 tipov, ako si vyčistiť pamäť v telefóne

Prvé dojmy a veľkosť

Po rozbalení sa mi okamžite zapáčila zelená farba testovaného modelu, vďaka ktorej pôsobí telefón elegantne a reprezentatívne. Smartfón je svižný hneď od začiatku a displej veľkosti 6,5“ a pomerom strán 20:9 má pekné žiarivé farby.

Cenovo dostupný a príjemný spoločník

Či som surfoval po webe, skroloval sociálne siete, riešil pracovné veci, pozeral videá,alebo hral hry, smartfón ani raz nezaváhal. Reakcie boli vždy rýchle, zobrazenie displeja vždy jasné a čitateľné, dokonca aj na priamom slnku.

Ani raz som nemal dojem, že mám v rukách telefón z tejto cenovej kategórie, práve naopak, veľakrát ma prekvapil svojou rýchlosťou a svižnosťou aj pri náročnejších úlohách.

Štandardne dobrá batéria

V poslednom období som si zvykol, že novinky od Motoroly majú výborné batérie. Nie je tomu inak ani v tomto prípade. Batériu s kapacitou až 5 000 mAh bezproblémovo vydrží 2 dni aktívneho a 3 dni striedmejšieho používania. Aj keď som pozeral seriály niekoľko hodín, z batérie takmer neubudlo.

Ak by sa vám predsa len podarilo telefón vybiť, poteší podpora rýchleho nabíjania, vďaka ktorému za pár minút na nabíjačke získate niekoľko hodín používania navyše.

Dobrý výkon a krásne fotky

Smartfón dostal trojicu fotoaparátov, z ktorých hlavný snímač má až 48 Mpx. Či už budete fotografovať v šere, alebo za krásneho slnečného dňa, vždy budete mať aj s pomocou umelej inteligencie pekné a ostré fotografie.

Príjemným prekvapením bola funkcia Night Vision, ktorá sa postará a čisté a jasné zábery aj v úplnej tme. Na fotografiách dokonca uvidíte aj to, čo ste počas snímania záberu voľným okom nevideli.

Hodnotenie O2 Guru: Ideálny spoločník

Motorolu Moto G9 Play odporúčam všetkým, ktorí hľadajú cenovo priaznivý, no zároveň značkový smartfón s dobrým fotoaparátom a dlhou výdržou batérie. Bez problémov zvládne aj bežné hry, a teda je ideálnym spoločníkom pre mládež.


Motorolu Moto G9 Play môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok od 0 €.

Peter Krajči, O2 Guru

Peter Krajči, zástupca supervízora O2 Predajne v OC Bory Mall v Bratislave.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

O2 si pripomína November 89 Rozprávkou o slobode z pera Daniela Heviera

Pri príležitosti výročia Nežnej revolúcie O2 opäť zdôrazňuje, že sloboda nie je samozrejmosť.

O2 aj v roku 2020 pripomína širokej verejnosti hodnoty, ktoré nám priniesol November 89 a skutočnosť, že sloboda nie je samozrejmosť. Tentoraz sa spojilo s Danielom Hevierom, s ktorým dlhodobo pracuje na spoločnom projekte O2 Radostná škola s Danielom Hevierom, ktorého cieľom je meniť školstvo systematicky zdola.

Spisovateľ a textár napísal Rozprávku o slobode, ktorá je určená (nielen) detským čitateľom. Poučenie z nej si môžu vziať čitatelia každej generácie.

Čítajte aj: 9 pesničiek o slobode, ktoré si treba pripomínať 

V rozprávke je viac reality ako fantázie, hovorí Hevier

„Za svoj spisovateľský život som napísal hádam aj pol tisíca rozprávok. A predsa je moja Rozprávka o slobode trochu iná: je v nej oveľa viac reality ako fantázie. V rozprávkarovi Zachariášovi je niečo zo mňa, ale aj z mnohých ľudí, ktorí žili v minulých časoch,“ hovorí Daniel Hevier.

„Sloboda je pre mňa vysokou hodnotou a neustále ju v sebe obnovujem. My ako národ a spoločenstvo sme ju v rôznych dobách získavali i strácali, a azda prichádzame na to, že sloboda nemôže byť anarchiou ani svojvôľou, že musí byť spojená so zodpovednosťou za jej užívanie a s účasťou na živote ľudí okolo nás,“ dopĺňa obľúbený spisovateľ.

Gažík: Chceme, aby si aj mladí ľudia uvedomovali cenu slobody

Generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady O2 Férovej nadácie Peter Gažík zdôrazňuje, že tému slobody treba otvárať aj s mladšími ročníkmi, ktoré o udalostiach Novembra 89 a živote predtým často veľa nevedia.

„Hodnota slobody nie je nikdy príliš často a príliš silno zdôrazňovaná, nikdy to nie je už cez čiaru. Je totiž stále aktuálna a naším cieľom je, aby si mladí ľudia už v skorom veku uvedomili jej cenu, a to nielen vtedy, keď v našich životoch absentuje, ale predovšetkým vtedy, keď je prítomná a keď ju môžeme oceniť a užívať si ju,“ vysvetľuje.

„Som úprimne rád, že aj v dnešnej neštandardnej situácii sme schopní zachovať túto tradíciu, ktorou je pre nás pripomínanie Novembra 89, a to nie iba pri príležitosti okrúhlych výročí, ale systematicky každoročne. Ešte radšej som, že sa nám podarilo vytvoriť takéto unikátne spojenie s pánom Hevierom, ktoré je pre nás, vyplývajúc z našej dlhodobej spolupráce, úplne prirodzené,“ dopĺňa Peter Gažík.

Rozprávku o slobode si môžete vypočuť aj ako podcast

Rozprávku o slobode si môžete prečítať priamo v Sóde a pripravené je aj špeciálne video, v rámci ktorého vás a vaše deti prenesie do nie takej dávnej minulosti svojím charakteristickým hlasom herec Robert Roth. Rozprávku si môžete vypočuť aj v špeciálnom podcaste SME Rozprávky.

Príbeh o mladom rozprávkarovi Zachariášovi vyšiel aj v špeciálnom tlačenom magazíne Sóda, ktorý je k dispozícii v O2 Predajniach. Obrázky k rozprávke nakreslila ilustrátorka Hedviga Gutierrez, ktorá výborne zachytila atmosféru obdobia, v ktorom sa príbeh odohráva. Kampaň na sociálnych sieťach podporili aj slovenské osobnosti a známe tváre ako Fero Joke, Kristína Tormová, Mára Čírová, Matej Tóth, Lenka Šóošová, Lady Zika, Vladimír Kobielsky a ďalší.

O2 v rámci pripomenutia udalostí 17. novembra zverejnilo na streamovacej službe Tidal svoj playlist revolučných songov a v spolupráci s HBO GO upriamilo pozornosť na filmy s tematikou Novembra 89. Ďalší zaujímavý obsah vrátane rozhovoru s Danielom Hevierom nájdete aj v Sóde.


Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Traja králi O2: Vianočný bonus na tri smart zariadenia pomáha aj deťom, ktoré nemôžu vyrastať vo svojej rodine

Čítaj viac

PlayStation 5 je konečne tu a toto sú 4 dôvody, prečo sme sa novú konzolu tak tešili

Čítaj viac