Samsung Galaxy A42 zamieša karty podporou 5G a neobkukaným dizajnom

Kórejský gigant tentoraz zacielil na strednú cenovú kategóriu a model A42 vďaka podpore 5G určite zamieša karty.

Novinka z dielne Samsungu má prepracovaný dizajn, slušný hardvér a podporu siete piatej generácie. Pri jeho cene sa vám navyše vôbec nezatočí hlava.

Ako platiť menej za internet? Čím viac služieb pod jednou strechou, tým väčšia zľava. Spoznajte O2 SPOLU

Čo sa vydarilo?

Dizajn nového Samsungu Galaxy A42 5G ešte nie je taký opozeraný, čo mu dodáva nádych výnimočnosti. Napriek väčším rozmerom sa s telefónom manipuluje jednoducho aj v jednej ruke.

Batéria s kapacitou 5 000 mAh zaručí bežnému používateľovi aj trojdňovú výdrž. Prispieva k tomu aj úsporný AMOLED displej a tmavý režim, ktorý okrem batérie šetrí aj váš zrak. Displej srší ostrými a žiarivými farbami, je svižný a dobre sa naň pozerá.

Oceňujem aj integrovaný snímač odtlačkov prstov, ktorý počas môjho testovania ani raz nezaprotestoval a telefón odomkol vždy pohotovo.

Čo mohlo byť lepšie?

Aby si model A42 5G udržal v porovnaní s konkurenciou 5G zariadení nižšiu cenu, niekde bolo treba ubrať. Pocítite to najmä pri manipulácii so smartfónom, pretože celá konštrukcia je plastová.

Niekomu to možno padne vhod, pretože telefón je vďaka tomu ľahší, no ja by som si vedel predstaviť kovovú či sklenenú konštrukciu, ktorá by zariadeniu dodala robustnosť a prémiovejší dojem.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Musím vyzdvihnúť zadný fotoaparát, ktorý dokáže výslednými snímkami konkurovať aj väčším hráčom na trhu. Za dobrých svetelných podmienok sú fotografi e naozaj kvalitné. Nech už fotíte čokoľvek, umelá inteligencia vyťaží z fotoaparátu maximum a vy sa tak môžete kochať takmer profi fotkami.

Samsung Galaxy A42 5G si ma jednoznačne získal aj svojou dostupnou cenou. Výrobcovi sa tu podarilo poskladať zariadenie s podporou 5G a veľmi slušnou výbavou a pritom v porovnaní s inými 5G smartfónmi nemusíte siahať hlboko do vrecka.

Hodnotenie O2 Guru: Šikovný spoločník s podporou 5G

Samsung Galaxy A42 5G je ideálna voľba, ak hľadáte šikovného spoločníka na denné používanie akéhokoľvek charakteru. Zvládne toho naozaj veľa, perfektne fotí a vďaka obrovskej batérii si dátovanie vychutnáte na maximum a nikdy vás nenechá v štichu. Ideálna zlatá stredná cesta, ak zháňate mobilný telefón s podporou 5G.


Samsung Galaxy A42 5G môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do 100 %.

Michal Pakos, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Pakos, O2 Guru  zozákazníckeho centra O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Na Xiaomi Mi 10T Lite 5G sa slabiny hľadajú ťažko, foťák má vyšperkovaný do detailov

Xiaomi prináša prémiové vyhotovenie, prémiový foťák a podporu najrýchlejšej 5G siete v stále dostupnej cene.

Označenie Lite často zvádza k tomu, že telefónu niečo chýba a je len akousi odľahčenou verziou prvotriednych modelov. Pri Xiaomi Mi 10T Lite 5G by ste však slabiny hľadali dosť dlho.

Ako platiť menej za internet? Čím viac služieb pod jednou strechou, tým väčšia zľava. Spoznajte O2 SPOLU

Čo sa vydarilo?

Dizajn predáva a pri tomto modeli to jednoznačne platí. Musím uznať, že telefón je nádherný. Dostupné sú hneď tri vyhotovenia zadného krytu – elegantná tmavomodrá a sivá verzia pre klasikov a tyrkysovo-zlatá pre odvážnejších. Displej s vysokou obnovovacou frekvenciou zabezpečuje úplne nový zážitok z hrania hier.

A to je len začiatok. Dopĺňa ho rýchly procesor, pri ktorom som nepostrehol žiadne zaváhanie. Hravo zvláda aj prácu s viacerými aplikáciami naraz.

Xiaomi si dáva záležať na veľkej kapacite batérií a výrazne sa zvýšila aj rýchlosť nabíjania. Vďaka pribalenej výkonnej nabíjačke je Xiaomi Mi 10T Lite 5G nabitý do pár minút. Bez problémov zvládne aj dva dni aktívneho používania, čo je dnes nadštandard.

Čo mohlo byť lepšie?

Zariadenie ma prekvapilo svojou vyššou hmotnosťou, ktorá je daňou za pevné vyhotovenie. Niekomu by mohli prekážať väčšie rozmery, mne sa však telefón dobre ovládal aj jednou rukou.

Preklad systému ma v niektorých momentoch pobavil, keďže nie je úplne dokonalý.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Xiaomi posunulo fotenie mobilom na ďalšiu úroveň a verím, že výsledky vás nadchnú rovnako ako mňa. Očarili ma hlavne zábery vytvorené širokouhlým objektívom. Dlho som nevidel význam veľkého zoomu pri fotení, tu však boli výsledky prekvapivé. Výsledné snímky vylepšuje režim umelej inteligencie, ktorý som si rýchlo obľúbil.


Systém je v porovnaní s minulosťou vyladený lepšie a nadstavba systému od výrobcu nie je preplnená zbytočnými aplikáciami.

Hodnotenie O2 Guru: Krásny dizajn a skvelý pomer ceny a výkonu

Xiaomi Mi 10T Lite 5G by som odporučil každému, kto hľadá čo najlepší pomer ceny a výkonu. Dizajn predáva a tento krásny model to jednoznačne potvrdzuje. Fotoaparát a jeho režimy sú prepracované do najmenších detailov. Výkonu je dostatok a aj najnovšie hry zvláda bez zaváhania. Veľkým plusom je nadštandardná kapacita batérie a jej veľmi rýchle nabíjanie.


Xiaomi Mi 10T Lite 5G môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do 100 %.

Roman Škopík, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Roman Škopík, asistent kontaktného centra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čítaj viac

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac