Samsung Galaxy A7 2018 v sebe spája dizajn, kvalitu a výbornú fotovýbavu

Pozreli sme sa bližšie na novinku obľúbeného výrobcu Samsung.

Známy kórejský výrobca mobilných telefónov obohatil modelový rad A o nové zariadenie A7. Ide o prvý model od Samsungu s tromi fotoaparátmi na zadnej strane. Nebudem však predbiehať a predstavím vám ho pekne od začiatku.

Konštrukcia

Zariadenie Samsung Galaxy A7 2018 prináša obľúbenú kombináciu kovu a skla – kovový rámik po obvode a ochranné sklo Gorila Glass vpredu aj vzadu. Výrobca nezabudol ani na 3,5 mm jack na slúchadlá, ktorý sa objavuje čoraz menej.

Na moje prekvapenie telefón ešte stále na nabíjanie používa microUSB konektor. Na ľavej strane je spoločný slot na dve samostatné SIM karty a na pamäťovú kartu. Vpravo sa nachádzajú klasické tlačidlá na ovládanie hlasitosti a tlačidlo napájania.

Pri tomto tlačidle sa nachvíľu pristavím. Tentoraz je v ňom ukrytá čítačka odtlačkov prstov, ktorá reaguje pomerne rýchlo. Ak ste fanúšikmi odomykania telefónu pomocou tváre, zariadenie zvládne aj to. Je fajn, ak si funkciu čítačky a odomykania tvárou zlúčite a telefón pri používaní sám určí, čo použije.

Predná strana smartfónu ukrýva šošovku fotoaparátu pre selfie nadšencov s rozlíšením 24 Mpx, blesk a najmä prémiový displej s označením Super AMOLED. Na zadnej strane sa nachádza ďalší blesk a trojica šošoviek.

Fotoaparát

Šošovky sú rozdelené a každá má svoju osobitú úlohu. Prvá má rozlíšenie 24 Mpx a je určená na každodenné snímanie. Druhá je širokouhlá s rozlíšením 8 Mpx a vďaka nej spravíte záber široký až 120°. Tretiu s rozlíšením 5 Mpx možno použiť, ak chcete rozostrené pozadie.

Všetky funkcie fotoaparátu sú dostupné v jednoduchom menu. Musím sa priznať, že sa mi celkom páčilo, keď som nemusel prepínať medzi možnosťami nahrávania videí a fotoaparátu. Obe funkcie sú totiž na obrazovke viditeľné hneď, vďaka čomu vám neujde žiadny dôležitý moment.

Ak sa vám na fotkách páčia zvieracie ušká, prípadne iné živé emotikony, užijete si s týmto zariadením skvelú zábavu. Stačí, keď zapnete funkciu Emoji AR. Fotoaparát  zariadenia Samsung Galaxy A7 2018 disponuje aj funkciou automatického rozpoznávania scén, zvládne ich rovno 19.

Výkon a výbava

V útrobách tohto smartfónu sa nachádza 8-jadrový procesor, veľké 64 GB úložisko a dostatočná operačná pamäť RAM s kapacitou 4 GB. Na bežné používanie postačí aj zvolená veľkosť batérie, vďaka ktorej zvládnete plnohodnotný deň.

Ak patríte k hudobným fanúšikom, určite vás poteší priestorový zvuk Dolby ATMOS. Stačí, keď použijete slúchadlá.

Hodnotenie O2 Guru: Zariadenie, ktoré musíte mať

Zariadenie Samsung Galaxy A7 2018 predstavuje veľmi dobrú voľbu v prípade, ak hľadáte telefón s veľkým kvalitným displejom, výbornou fotovýbavou a krásnym spracovaním. Práve jemné línie a kombinácia použitých materiálov robia z tohto modelu lákadlo, ktoré jednoducho musíte mať.

Samsung Galaxy A7 2018 môžete mať k O2 Paušálu alebo k O2 Dátam na začiatok od 2 €. Ak sa rozhodnete pre vylepšený Zlatý alebo Platinový O2 Paušál, získate k neobmedzeným volaniam a SMS do všetkých sietí na Slovensku a v EÚ aj päťkrát viac dát, vďaka čomu už nebudete musieť neustále strážiť svoju spotrebu.

Michal Bista, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval O2 Guru Michal Bista.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

„Potešilo ma intuitívne ovládanie, krásne fotky a herný mód.” Lucia Šicková hodnotí nový Honor View20

Čím si Honor View20 získal spoluzakladateľku herného štúdia Pixel Federation?

Spoluzakladateľke herného štúdia Pixel Federation sme na skúšku požičali nový Honor View20. Aj keď sa Lucia Šicková považuje za skalnú fanúšičku Apple, vie si bez problémov predstaviť fungovanie s novinkou od Honoru. Očarili ju hlavne živé farby fotiek a ideálny hardvér na hry.

Prvé dojmy

Telefón je ľahší ako môj iPhone 8 a veľmi dobre sa drží v ruke. Na snímač odtlačkov na zadnej strane by som si zvykala ťažšie, ale viem si s ním v pohode predstaviť fungovanie, je to celkom prirodzené. Páči sa mi aj veľký displej, na ktorom okrúhly výrez nepôsobí rušivo.

Fotoaparát

Veľmi rada fotím a kvalita fotoaparátu ma potešila. Fotky majú pekné živé farby a aj keď zvyknem používať sofistikovanejšie nástroje na úpravu, s natívnym fotoeditorom sa dobre pracuje.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Honor View20 nie je obyčajným duálnym fotoaparátom. Okrem veľmi kvalitnej 48 Mpx hlavnej kamery má aj senzor s technológiou Time of Flight, ktorá umožňuje mapovať objekty v 3D a následne ich meniť.”

Ovládanie

Používateľský zážitok je veľmi intuitívny. Napriek tomu, že som Apple človek, nemala som žiadne problémy s ovládaním. Zaujali ma aj netradičné gestá pomocou hánky na ruke.

Bavilo ma robiť hánkou písmená, ktoré mi otvárali moje najviac používané aplikácie. Nechala som si prednastavené písmeno C na otváranie fotoaparátu, k písmenu S som si priradila Slack a K mi otváralo kalendár.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Mimoriadne intuitívne ovládanie má na svedomí nové Magic UI, ktoré prináša aj veľmi prispôsobiteľné ovládanie gestami a prepojenie s umelou inteligenciou. ”

Zobrazenie

Veľkou výhodou je možnosť pripojenia telefónu na väčšiu obrazovku. Či už pri práci, alebo pri video streamovacích appkách. Veľa cestujem a ako pracovný nástroj používam iPad, ktorého kópiou je zároveň môj telefón. Robím veľa prezentácii, takže možnosť preniesť menšie zariadenie na väčší displej je skvelé.

Hlavne ak k tomu pridáme super Split Screen funkciu, vďaka ktorej viem využívať dve appky súčasne.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Model Honor View20 má 6,4” All-view displej, vďaka ktorému je takmer celá predná strana venovaná len tomu, čo chcete vidieť. Výrez pre prednú kameru má len 4,5 mm a nepôsobí rušivo.”

Hry

Pre mňa sú na telefóne veľmi dôležité hry, mám ich vždy rozohratých niekoľko. Cením si možnosť spravovať všetky hry na jednom mieste aj prepnutie telefónu do herného módu.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Hoci tak na prvý pohľad nevyzerá, Honor View20 je aj výborným herným telefónom. Dokazuje to výkonný čip, unikátna technológia chladenia  alebo dodatočná wi-fi anténa umiestnená v strede telefónu. ”

Celkové hodnotenie

Honor View20 robí krásne fotky, má intuitívne ovládanie a dobre padne do ruky. Navyše sa veľmi rýchlo nabíja, 50 % baterky je nabitých približne za 30 minút. Aj keď sa mi to ako vernému iPhone používateľovi ťažko hovorí, viem si predstaviť, že by som tento telefón používala naďalej.

Lucia Šicková je spoluzakladateľkou Pixel Federation. Šíri osvetu o hrách a je presvedčená, že videohry sú dobrým vzdelávacím nástrojom. Je projektovou manažérkou iniciatívy Pixel Federation – Edufactory, ktorá si kladie za cieľ podporovať inovácie vo vzdelávaní na Slovensku a zároveň odovzdávať know-how v tejto oblasti.


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové