Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Tón po tóne, slovíčko po slovíčku. Nové vedomosti a zručnosti si viete osvojiť z pohodlia gauča.

Už dlhšie uvažujete nad novým hobby, ktoré by vám vyplnilo voľný čas a zároveň by ste sa vďaka nemu niečo nové naučili? Dlhé „pandemické večery“ sú ideálne na osvojenie nových zručností alebo precvičenie mozgových neurónov.

Ako často si čistíte smartfón? 3 tipy ako si túto rutinu zjednodušíte

Zabudnite na novoročné predsavzatia, na nové výzvy netreba čakať do januára, začnite hneď. Vybrali sme 6 aplikácií, pri ktorých sa zabavíte a strávite so smartfónom zmysluplný čas.

Prihláste sa na bezplatné kurzy

Aplikáciu Udemy si môžete predstaviť ako školu, ktorá ponúka viac ako 130-tisíc video kurzov rôzneho zamerania. Videá vás naučia správne cvičiť jogu, programovať v jazykoch ako Python či Java alebo hrať na hudobnom nástroji.

V appke nájdete vyše 2 000 tém, v ktorých sa môžete vzdelávať a zdokonaľovať. Niektoré kurzy sú bezplatné, iné sú za menší poplatok. Aj keď Udemy ponúka 65 jazykov kurzov, spoliehať sa na slovenčinu neodporúčame. Ak treba, začnite doučovaním angličtiny, ktorá vám otvorí dvere k ďalším kurzom.

Udemy si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Venujte 15 minút tréningu mozgu

Udržať mozog v kondícii je výhodné nielen pre vzdelávanie sa, ale aj pre každodenný život. Budete si viac pamätať, lepšie sa sústrediť a rýchlejšie myslieť. Vedecké riešenie NeuroNation ponúka účinné mozgové tréningy formou hier, na ktoré vám stačí 15 minút denne.

Účinky aplikácie NeuroNation potvrdila aj spolupráca s Katedrou všeobecnej psychológie na Freie Universität Berlin. NeuroNation pracuje s 27 cvičeniami na 250 úrovniach. Appka na začiatku komplexne analyzuje vaše silné a slabšie stránky, na základe ktorých vám vytvorí personalizovaný tréningový plán.

NeuroNation si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Zabudnite na slovíčka, učte sa jazyk, ktorý reálne využijete

Aplikácie, ktoré ponúkajú zázračne rýchle zvládnutie cudzieho jazyka, zvyčajne nefungujú. Prečo potom veriť Duolingo? Táto appka je zameraná na učenie jazykov podľa filozofie užitočnej pomoci a nesľubuje vám nereálne ciele.

V praxi to znamená, že predtým, než vycestujete na dovolenku alebo na zahraničnú pracovnú cestu, si osvojíte základné jazykové znalosti krajiny, do ktorej mierite. Mali by ste zvládnuť objednať si jedlo v reštaurácii, zorientovať sa v turistických atrakciách či osloviť miestneho a vyriešiť nepohodlnú situáciu.

Na výber máte až 80 svetových jazykov, ktorým sa môžete venovať jednoduchou hravou formou pár minút denne a stále vidieť pokrok.

Duolingo si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Pustite sa do kreslenia

Zrejme neexistuje človek, ktorý si aspoň raz v živote nepovedal, že by sa chcel naučiť kresliť. Túto zábavu, samozrejme, nemusíme brať úplne vážne, preto nám stačí začať s kreslením postavičiek, drakov alebo lietadiel.

How To Draw vás naučí kresliť vďaka milému a zábavnému prostrediu a predlohám, ktoré potešia aj mladšie ročníky. Potrebujete len aplikáciu. Každý obrázok, ktorý budete kresliť, je rozdelený do niekoľkých krokov, aby sa vám kreslilo čo najjednoduchšie. Stavíme sa, že časom si začnete veriť a kresliť vlastné obrázky bez predlohy.

How To Draw si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Spoznajte „pikošky“ o Slovensku

Malý vývojár Strelushick nás chce naučiť niečo nové o Slovensku pomocou zábavného kvízu. Aplikácia je aktuálne dostupná v dvoch jazykoch, v slovenčine a angličtine, a ponúka 160 otázok v štyroch kategóriách: geografia, príroda, história a kultúra.

Kvíz sa nezameriava na tradičné fakty, naučí vás skôr „pikošky“. Veľmi silnou zbraňou aplikácie je jej jednoduchosť a prehľadnosť. Ak sa stanete expertom v kategórii geografia, zrazu zistíte, že rozhodnúť sa, kde na Slovensku dovolenkovať, nie je také jednoduché. Lákavých miest, ktoré ste zrejme pred appkou nepoznali, je naozaj veľa.

Slovakia Quiz SK si môžete nainštalovať, len ak používate operačný systém Android.

Naučte sa hrať svoje obľúbené skladby

Gitara, klavír, basa alebo ukulele. Vyberte si nástroj, ktorý sa vám najviac páči, nainštalujte si Yousician a začnite krok za krokom hrať prvé tóny. Appka je skutočným učiteľom hry na hudobnom nástroji, takže budete potrebovať reálnu gitaru, ak sa pre ňu rozhodnete.

Pomerne rýchlo sa naučíte hrať svoje obľúbené skladby bez toho, aby ste učením strávili hodiny denne. Stačí pár desiatok minút. Ak by ste chceli trénovať viac, môžete. Aplikácia ponúka aj funkciu, pomocou ktorej si vypočujete, čo hráte, a tak vám dá spätnú väzbu.

Yousician si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.


Šikovný smartfón s dostatkom dát na vzdelávacie appky môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako často si čistíte smartfón? 3 tipy, ako si túto rutinu zjednodušíte

Po príchode domov by ste si okrem umytia rúk mali vydezinfikovať aj smartfón. Môžete použiť špeciálnu handričku alebo UV lampu.

Rúško − odstup − ruky. Základné bezpečnostné a hygienické návyky by ste už mali mať zvládnuté. Ale čo smartfón, ktorý pravidelne chytáte aj neumytými rukami a prikladáte si ho k tvári?

Dokáže smartfón pomôcť nastaviť zdravšie návyky? Inšpirujte sa našimi jednoduchými radami

Dezinfekciu mobilov a smart hodiniek by ste nemali podceňovať. Asi ničoho sa nedotýkame tak často ako displejov zariadení, ktoré využívame na prácu, komunikáciu a relax. Možno si hovoríte, že dezinfikovať mobil vždy, keď prídeme z vonku, je otravné, ale stačí začať a časom sa z toho stane prirodzená časť rutiny.

Zvyknúť si a zjednodušiť celý proces vám pomôžu aj tieto tri praktické rady a šikovné využitie príslušenstva od handričky po UV lampu.

Základom je handrička z mikrovlákna

Čo majú spoločné toaletný papier, alkohol a bežné čistiace prostriedky? Ani jedno by ste nemali používať na čistenie vášho smartfónu. Alkohol a domáce čističe môžu narušiť ochrannú vrstvu, ktorá chráni displej pred vodou a mastnotou. Toaletný papier a kuchynské utierky sa zase drobia a namiesto dezinfekcie môžu baktérie a vírusy roznášať.

Jednoduchým riešením je handrička z mikrovlákna, ktorú dôverne poznajú všetci, ktorí nosia okuliare. Takúto handričku môžete navlhčiť teplou vodou a namočiť do mydla, ktoré naruší tukovú membránu vírusu a zničí ho.

Rýchlejšou alternatívou môže byť nastriekať na handričku dezinfekciu so 70 % koncentráciou izopropylalkoholu, ktorú na čistenie svojich zariadení odporúča aj spoločnosť Apple.

Handričku z mikrovlákna si môžete objednať kliknutím na tento odkaz, handričku na karabínke nájdete tu a súpravu jednorazových dezinfekčných obrúskov ideálnych na udržiavanie hygieny aj mimo domu si môžete kúpiť kliknutím sem.

Na cesty a do práce si zabaľte prenosné kombo

Smartfón nestačí vyčistiť len po príchode domov. Ak nemôžete pracovať z domu a presúvate sa cez deň do práce, môže sa vám zísť praktický cestovný čistiaci prostriedok.

Dezinfekcia v spreji PanzerGlass Twice A Day dezinfikuje okrem displejov smartfónov aj tablety, notebooky a okuliare. Neobsahuje žiadne alergény, parfumy ani alkohol. Všetky jej zložky sú prírodného pôvodu a ničí až 99,999 % všetkých škodlivých mikroorganizmov. V balení je navyše aj spomínaná handrička z mikrovlákna, takže máte všetko potrebné na čistý smartfón v jednom.

Núdzovým riešením môže byť aj prenosná čistiaca súprava, ktorá posúva dimenziu 2 v 1 ešte ďalej. Mikrovláknová tkanina a čistič bez alkoholu a agresívnych chemikálií sú súčasťou jedného produktu, ktorý sa zmestí do ruksaku, kabelky aj do vrecka.

Nechce sa vám už nič čistiť? Vyrieši to za vás UV svetlo

Úplne rozumieme, ak sa vám čistenie a handričky spájajú s ďalšími povinnosťami v domácnosti a dezinfekčných prípravkov už máte tiež dosť na celý život. Ale čo sa dá robiť, hygienu treba dodržiavať.

Predošlé riešenia boli rýchle a lacné, ale ak máte čas a nevadí vám si za pohodlie priplatiť, s čistotou smartfónu vám pomôžu aj technologické vychytávky s UV svetlom.

Ultrafialová sterilizačná lampa od obľúbenej značky SBS Mobile vám napríklad telefón vydezinfikuje a zároveň aj bezdrôtovo nabije. Sterilizácia trvá približne 10 minút, potom stačí mobil vybrať a položiť na UV lampu a do polhodinky ho máte nabitý približne na štvrtinu. Dezinfikovať v nej môžete aj svoje smart hodinky, slúchadlá, prívesky, náramky, peňaženky alebo prstene.

Podobné dezinfekčné zariadenie značky FIXED má aj funkciu aróma difuzéra, čo znamená, že ak doň pridáte esenciálny olej, môžete mať smartfón dezinfikovaný aj navoňaný. Do zariadenia sa zmestia telefóny s displejom do 7 palcov. Rýchle porovnanie: do UV lampy od SBS Mobile sa zmestia predmety s rozmermi 160 x 95 x 13 mm, FIXED sterilizátor má vnútorné rozmery 180 × 100 × 22 mm.

Pre fanúšikov väčších smartfónov je riešením tretia generácia dezinfikátora Phonesoap, ktorý síce bezdrôtové nabíjanie neponúka, ale má vstup na USB aj USB-C, takže pri dezinfikovaní si môžete dobiť smartfón cez kábel. Pôjde však len o núdzové doplnenie energie, pretože Phonesoap sterilizuje smartfón už za päť minút.

Bonus: Po čistom mobile je ďalším krokom čistý vzduch

Pri práci z domu si často neuvedomíme, že máme vydýchaný vzduch, preto by sme nemali zabúdať pravidelne vetrať. Kto by si chcel ovzdušie v domácnosti zlepšiť, môže mu pomôcť čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier.

Na dotykovom OLED displeji vždy vidíte aktuálne informácie o kvalite a čistote vzduchu a 3-vrstvový HEPA filter odstráni až 99,97 % nečistôt v ovzduší vrátane dymu, prachu, srsti, spór plesní a peľu. Čistička dokáže pokryť plochu do 45 m² a spolupracovať s appkou Xiaomi Home a hlasovými asistentmi od Google aj Amazonu.


Všetky pomôcky na pohodlné čistenie smartfónu môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Prvotriedny smartfón aj pre náročných Huawei P60 Pro môžete získať s praktickým darčekom

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac