Moto G5S Plus: Ideálny na prácu aj na zábavu

Tentoraz sa skupina Lenovo Moto rozrástla o ďalšieho člena – Moto G5S Plus.

Mobilný telefón pôsobí na prvý dojem giganticky, napriek jeho rozmerom sa však dobre drží v ruke. Telefón nekĺže, je ľahký a tenký, hoci má kovové telo a rám. Na pravej strane sa nachádza tlačidlo na vypnutie a zapnutie mobilného telefónu a tlačidlo na reguláciu hlasitosti. Na hornej strane nájdete 3,5 mm jack, na spodnej strane sa okrem reproduktora nachádza mikro USB 2.0 konektor. Nesmie chýbať ani snímač odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza na prednej strane telefónu.

Po odblokovaní príjemne prekvapí grafika obrazovky. Viditeľnosť na LCD displeji s veľkosťou 5,5″ s rozlíšením 1 080 x 1 920 pixelov je veľmi dobrá, a to aj na priamom slnku. Navyše je zhotovený z pevného skla Gorilla Glass 3, ktoré ho chráni pred nepríjemnými pádmi, nárazmi a škrabancami.

Výkon, ktorý zaručí rýchle reakcie

O výkon sa stará 8-jadrový procesor Snapdragon s taktom 2,0 GHz a pomáha mu 4 GB RAM, čo prináša plynulú prácu s viacerými aplikáciami naraz. Telefón reaguje naozaj pohotovo. Vnútorná pamäť 32 GB úplne postačuje, náročnejší používatelia si ju však môžu rozšíriť vďaka SD karte až na 256 GB. Telefón je DUAL SIM, no neumožňuje využívať dve SIM karty a SD kartu súčasne. Práca s telefónom je intuitívna vďaka operačnému systému Android 7.1 (Nougat). Podpora 2G, 3G a 4G siete a funkcie ako Wi-Fi, Bluetooth, GSM a FM rádio sú v súčasnosti štandardom. Do tohto modelu výrobca oproti iným modelom z radu Moto pridal aj funkciu NFC.

Nevyberateľná Li-lon batéria s kapacitou 3 000 mAh vydrží fungovať zhruba jeden deň. Určite by sa nikto nenahneval, keby výrobca na kapacite batérie nešetril, čo nám už ukázal pri iných modeloch. Na druhej strane je v telefóne umiestených niekoľko senzorov – akcelerometer (senzor zrýchlenia pohybu telefónu), gyroskopický senzor (senzor naklonenia a natočenia telefónu) a proximity senzor (senzor priblíženia).

Duálny fotoaparát

V telefóne je umiestnený predný 8 Mpx fotoaparát s LED bleskom a zadný DUAL 13 Mpx fotoaparát takisto s LED bleskom. Výhodou duálneho fotoaparátu je širší uhol záberu, takže do fotografie sa zmestí viac, lepšia kvalita fotografie za zhoršených svetelných podmienok a lepšie zaostrovanie. Fotoaparát už klasicky ponúka funkcie ako automatické zaostrovanie, rôzne filtre, panoramatické snímky a HDR (sýte farby). Zaujímavosťou je, že vďaka pohybovému senzoru si fotoaparát rýchlo otvoríte dvojitým otočením tam a späť o 90°. Fotoaparát vystupuje z tela telefónu, čo však nijako neprekáža pri zachytávaní tých najlepších záberov.

Moto G5S Plus je praktický telefón určený pre každého, kto sa chce spoľahnúť na kvalitný výkon a na plynulý chod aplikácií a rovnako pre fanúšika multimédií, pretože vďaka veľkému displeju si v ňom okrem hier užijete aj sledovanie obľúbených seriálov či filmov.

Moto G5S Plus môžete mať k Striebornému O2 Paušálu na začiatok len za 2€.

Aj tento smartfón môže byť váš:

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac