Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček
Ak si nový model od Samsungu predobjednáte do 7. marca, môžete sa tešiť aj na bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds.
Zdieľať
20. 2. 2019;Autor: Michal Pakos, Foto: Samsung
[Predobjednávka je ukončená] Tešíte sa na nové zariadenia od Samsungu? Predobjednajte si model Samsung Galaxy S10 alebo S10+ už teraz a radosť vám spraví nielen nový smartfón, ktorý získate medzi prvými, ale aj praktický darček – bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds.
Nová generácia špičkových smartfónov Samsung Galaxy S10 príde na náš trh už čoskoro. Ak ho však chcete mať medzi prvými a získať aj darček v podobe bezdrôtových slúchadiel, nečakajte a predobjednajte si ho už teraz.
Stačí, ak od 20. februára do 7. marca 2019 vytvoríte predobjednávku a zaregistrujete sa na stránke www.samsung-bonus.eu/sk. Ponuka platí do 7. marca 2019 alebo do vypredania zásob.
Čo prinášajú nové zariadenia Samsung Galaxy S10 a Samsung Galaxy S10+?
Pohlcujúci Infinity displej s veľkosťou 6,1″ v prípade modelu Samsung Galaxy S10 a 6,4″ pri modeli S10+.
Bleskový výkon vďaka 8-jadrovému procesoru Exynos 9820, ktorému pri špičkovom chode sekunduje operačná pamäť RAM s veľkosťou 8 GB.
Ultrazvukový snímač odtlačkov prstov, ktorý je integrovaný priamo do displeja.
Profesionálny fotoaparát, s ktorým pekne zachytíte všetky dôležité momenty.
Celodenná výdrž s kapacitou 3 400 mAh v prípade modelu Samsung Galaxy S10 a 4 100 mAh pri modeli S10+.
Funkcia bezdrôtového zdieľania batérie, tzv. reverzné dobíjanie – tieto smartfóny môžete použiť aj na nabitie iného smartfónu.
Nový Samsung Galaxy S10 alebo Samsung Galaxy S10+ si môžete predobjednať so Zlatým O2 Paušálom a získať ho na začiatok od 2 €. S týmto volacím programom získate neobmedzené volania a SMS do všetkých sietí na Slovensku a v EÚ, ako aj 10 GB dát, ktoré si môžete naplno vychutnať vďaka rýchlej 4G sieti, ktorá je dostupná pre viac ako 96 % obyvateľov Slovenska. A to všetko bez viazanosti.
Ako postupovať
Predobjednávka je ukončená.
V termíne od 20. februára do 7. marca 2019 si záväzne predobjednajte nový Samsung Galaxy S10 alebo Samsung Galaxy S10+. Stačí, ak vyplníte uvedený formulár.
V termíne od 20. februára do 7. marca 2019 sa zaregistrujte na www.samsung-bonus.eu/sk. Pri registrácii uveďte svoje osobné údaje a názov predobjednaného modelu. Pozor, túto registráciu nebude možné vytvoriť po 7. marci 2019.
Po prijatí nového mobilného telefónu je potrebné v termíne od 8. do 7. apríla 2019 dokončiť na www.samsung-bonus.eu/sk registráciu. Na jej úspešné dokončenie budete potrebovať IMEI kód zariadenia a kópiu dokladu o jeho kúpe. Na jednu registráciu možno zaregistrovať maximálne tri modely Samsung Galaxy S10 alebo S10+.
Po overení a schválení údajov získate darček v podobe bezdrôtových slúchadiel Samsung Galaxy Buds. Bonus vo forme darčeka sa nevzťahuje na model Samsung Galaxy S10e.
Ak si robíte zálusk na niektorú novinku od Samsungu, neváhajte a predobjednajte si ju už teraz. Vyplňte najneskôr do 7. marca 2019 predobjednávkový formulár a zaregistrujte sa na www.samsung-bonus.eu/sk. K novému smartfónu navyše získate skvelý darček – bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds. Pre viac informácií navštívtewww.samsung.com/sk/predobjednavky.
Páčil sa vám článok?
Slabé
Loading...
Super
Páči sa vám, čo práve čítate?
Rôzne pohľady na celospoločenské otázky, vzťahy aj duševné zdravie a pohyb, popkultúru či technológie si môžete nájsť v mailovej schránke každý druhý týždeň.
Ďakujeme za prihlásenie na odber nášho newslettera. Už to skoro je, len ešte jedna drobnosť. Potrebujeme ešte potvrdiť Vašu e-mailovú adresu. Stačí, aby ste klikli na odkaz, ktorý sme vám práve zaslali na váš e-mail.
Galaxy S10+ predstavuje ďalšiu úroveň inovácií od spoločnosti Samsung. Dizajnovú špičku predstavuje ultratenké prevedenie telefónu s Infinity-O displejom. Jeho kompaktné telo zdobí 6,4″ Dynamic AMOLED obrazovka, ktorú nenaruší žiaden výrez. A skvelé zábery za každých okolností zaistí pätica fotoaparátov s množstvom šikovných funkcií.
Čítačka odtlačkov prstov v displeji
Majte prístup k funkciám a obsahu vášho telefónu okamžite a pritom bezpečne. Priamo v displeji smartfónu Galaxy S10+ nájdete ultrazvukový snímač odtlačkov prstov, ktorý predstavuje ďalšiu z úžasných technológii od spoločnosti Samsung. Vďaka šikovnej a rýchlej 3D čítačke máte istotu, že smartfón odomknete iba vy.
Päť objektívov na každú príležitosť
Fantastické zábery sú pri Galaxy S10+ samozrejmosťou. Smartfón je totiž vybavený hneď piatimi objektívmi. Dva sú umiestnené na prednej strane a umožnia vám tvoriť dychberúce selfie, pri ktorých je možné aj meniť hĺbku ostrosti. Na zadnej strane nájdete kombináciu teleobjektívu, ultraširokouhlého snímača a širokouhlého objektívu. Tie vám predstavia až neskutočné možnosti zachytávania každodenných momentov, ktoré stojí za to zaznamenať.
Či už fotíte večerné momentky alebo portréty na ostrom slnku, Galaxy S10+ vždy zaistí snímky tej najvyššej triedy vďaka svojej variabilnej clone. Tá sa dokáže dokonale prispôsobiť akýmkoľvek podmienkam. V tvorbe bezchybných záberov vás navyše podporí aj funkcia viacnásobnej expozície, ktorá z niekoľkých v priebehu chvíľky vytvorených záberov vyskladá jeden perfektný.
Nechajte si pri fotení poradiť
Pri fotografovaní s piatimi objektívmi naplno využijete aj ďalšie technológie, ktorými spoločnosť Samsung obohatila smartfón Galaxy S10+. Ešte lepšie fotky zaistí neurálny procesor a funkcie strojového učenia a optimalizácie scény. Samozrejmosťou je aj systém detekcie vád, ktorý ihneď identifikuje žmurknutie či rozmazanie a upozorní vás. Dokonalé fotky tak na seba nenechajú dlho čakať.
Nabíjanie, o ktoré sa môžete podeliť
Pri využívaní početných funkcií smartfónu Galaxy S10+ je nesmierne dôležitá aj spoľahlivá výdrž batérie. Preto vďaka riešeniu Fast Wireless Charging 2.0 telefón dobijete behom momentu. Batéria navyše disponuje kapacitou až 4100 mAh a funguje dokonca aj ako bezdrôtová nabíjačka. Stačí na ňu jednoducho priložiť akýkoľvek prístroj s certifikáciou Qi a dodať mu energiu.
Šikovné užívateľské rozhranie
Pre ešte lepší zážitok z používania smartfónu Galaxy S10+ prišla spoločnosť Samsung s nadstavbou operačného systému Android v podobe užívateľského rozhrania One UI. To sa vyznačuje skutočne komfortným ovládaním. Svoj smartfón tak môžete ovládať iba jednou rukou a ušetriť si množstvo námahy a času.
Bezpečnosť na prvom mieste
Vďaka bezpečnostnej platforme Samsung Knox je smartfón Galaxy S10+ naozaj chránený pred hrozbami rozličného druhu. Riešenie ponúka viacvrstvovú ochranu, ktorá je integrovaná v hardvérovej aj softvérovej časti telefónu. Pre uschovanie citlivých dát ponúka spoľahlivé riešenie Zabezpečený priečinok.
Mobilná herná stanica
Nenechajte sa pri hraní vašich obľúbených hier ničím vyrušiť a spomaliť. Galaxy S10+ sa vďaka kvapalnému chladeniu nikdy neprehreje. Nad svojím herným súperom hravo zvíťazíte aj vďaka šikovnému systému umelej inteligencie, ktorý sa postará o rýchly a plynulý priebeh hry. Navyše je tu pre hráčov funkcia Game Launcher, ktorá ponúkne ďalšie široké možnosti spríjemnenia herných zážitkov.
Tri modely Galaxy S10. Vyberte si ten svoj
Všetky sa pýšia rovnako fantastickým Infinity-O displejom. Výkon im dodáva rovnako rýchly procesor. Ale každý ponúka jedinečný dizajn, originálnu farebnosť a rozličné rozmery. Vyberte si z trojice telefónov novej generácie Samsung Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+ práve ten, ktorý vám najlepšie padne do ruky a ktorý sa vám páči úplne najviac. Všetky nové modely sú už k dispozícii v O2 e-shope.
Páčil sa vám článok?
Slabé
Loading...
Super
Páči sa vám, čo práve čítate?
Rôzne pohľady na celospoločenské otázky, vzťahy aj duševné zdravie a pohyb, popkultúru či technológie si môžete nájsť v mailovej schránke každý druhý týždeň.
Ďakujeme za prihlásenie na odber nášho newslettera. Už to skoro je, len ešte jedna drobnosť. Potrebujeme ešte potvrdiť Vašu e-mailovú adresu. Stačí, aby ste klikli na odkaz, ktorý sme vám práve zaslali na váš e-mail.
Fyzioterapeut Mateja Tótha radí rodičom: Všímajte si, ako vaše dieťa sedí, aj ako sa hrá
„Ak sa dieťa venuje rôznym pohybovým aktivitám, v centrálnej nervovej sústave si vytvára programy, z ktorých neskôr môže ťažiť práve v špecializovanej príprave,“ hovorí Denis Freudenfeld.
Zdieľať
30. 4. 2021;Autorka: Petra Nagyová, Foto: Katarína Baranyai
Denis Freudenfeld pôsobil ako dvorný fyzioterapeut biatlonistky Naste Kuzminovej a dlhodobo spolupracuje s atlétom Matejom Tóthom, ktorého sprevádzal na nejednej olympiáde. Porozprávali sme sa s ním o dôležitosti pohybu pre dnešné deti aj o zdravotných problémoch, ktoré ich trápia.
V rozhovore sa ďalej dozviete:
ako pandémia ovplyvnila pohyb detí,
na ktoré signály tela by rodičia mali u detí dávať pozor,
Ste fyzioterapeutom najúspešnejších slovenských športovcov. V čom presne spočíva vaša práca?
Pracujem vo Vojenskom športovom centre DUKLA v Banskej Bystrici ako fyzioterapeut, ktorý sa stará o talentovaných športovcov. V centre zabezpečujeme prípravu štátnej športovej reprezentácie Slovenska na rôznych súťažiach a olympiádach.
Mojou úlohou ako fyzioterapeuta je diagnostika, liečba a prevencia rôznych pohybových problémov. To znamená, že občas pomasírujem alebo ponaprávam a ak za mnou príde športovec s nejakým problémom, diagnostikou sa snažím zistiť, z ktorej časti tela pochádza. Často sa totiž stáva, že problém je prenesený. To znamená, že niekoho bolí koleno, no v skutočnosti bolesť spočíva v zlom postavení chodidla, v posunutej panve alebo jej príčinou môžu byť aj kríže.
Niekedy je to taká detektívka, pri ktorej vyšetrujem konkrétneho športovca, a po následnej diagnostike sa cvičeniami snažíme uvoľniť alebo posilniť určité svalové partie na tele, ktoré jeho problém vyvolávajú.
Vychádzate pri svojej práci z konkrétnej metodiky?
Pracujem najmä s dynamickou neuromuskulárnou stabilizáciou. Je to metodika založená na dýchacích cvičeniach, pri ktorých sa svaly uvoľňujú. Dokonca aj bez toho, aby ich bolo nutné stláčať či klasicky masírovať. Pri práci so športovcami sa venujeme riadeniu ich pohybu. To znamená, že sa učíme novému pohybu alebo ho naprávame a dávame mu iný rozsah.
S Matejom spolu cvičíme, a keď treba, poskytujem mu regeneračné procedúry. Často pozeráme jeho videá z tréningu a na základe nich sa snažíme zdokonaliť jeho techniku, aby bol jeho pohyb ekonomickejší a rýchlejší a aby svoje telo čo najmenej preťažoval.
Mnohým rodičom by som odporučil, aby po skončení pandémie so svojimi deťmi navštívili pediatra. Dieťa sa nemusí sťažovať na bolesť, ale je možné, že diagnostikou sa odhalí, že niečo naozaj nie je v poriadku.
Fyzioterapia upozorňuje na dôležitosť správneho pohybu. Ako veľmi je dôležitý pohyb pre deti a ako ho ovplyvnila pandémia?
Každé dieťa sa potrebuje hýbať – pohyb je pre jeho vývoj nesmierne dôležitý. Keď sú deti v škole, hýbu sa často. Po skončení hodiny vstanú, vyjdú na chodbu, naháňajú sa, majú hodinu telesnej výchovy, jednoducho stále niečo robia.
Je dôležité uvedomiť si, že kostra dieťaťa potrebuje pre svoj zdravý vývoj určité antigravitačné zaťaženie – nielen chrbtice, ale aj končatín. Tak ako sa vyvíja kostra, menia sa aj uhly v kĺboch. Bedrové i ramenné kĺby sa u malých detí vždy prispôsobujú záťaži, u väčších detí kosti zosilňujú.
Keď dieťa stojí alebo sa pohybuje, má zaťažené dolné končatiny i kardiovaskulárny aparát. Pri dištančnej výučbe sa to nedeje, pretože deti presedia celé hodiny doma pri počítači a mobile a nemajú zabezpečený dostatočný pohyb. Ten veľmi ovplyvňuje aj psychika, ktorá sa premieta do tela a pohybového aparátu detí.
Dôležitá je aj socializácia detí a správna dávka súťaživosti. Svoje tu zohráva už len to, že človek rozpráva a gestikuluje, používa reč tela. Zdravý vývoj dieťaťa značne ovplyvňuje aj obezita, ktorá neraz obmedzuje jeho pohyb, pričom dôsledky sa prejavia až o rok alebo o dva.
Čo by si mali všímať rodičia na svojich deťoch?
Najdôležitejšie je všímať si guľatý chrbátik, kolienka a chodidlá. V prvom rade by mali sledovať, ako ich dieťa sedí. Či má guľatý, alebo vystretý chrbát, či nemá predsunutú hlavu, alebo či jeho krčná chrbtica nie je veľmi zaklonená.
Keď sa dieťa hrá a čupne si, je dôležité všímať si, či mu idú kolienka k sebe, alebo či nemá vytočené chodidlá do strany.
Kedy je čas vyhľadať fyzioterapeuta?
Ak napríklad rodič upozorní dieťa na zlé držanie tela a aj napriek tomu ho nedokáže korigovať, je to jasný signál, že niečo nie je v poriadku. Ak mu odstávajú rebrá, má preliačený hrudník alebo sa mu prepadáva klenba chodidiel, prípadne má nohy do X (kolená vbočené dovnútra k sebe), je čas vyhľadať odborníka.
Mnohým rodičom by som odporučil, aby po skončení pandémie so svojimi deťmi navštívili pediatra. Dieťa sa nemusí sťažovať na bolesť, ale je možné, že diagnostikou sa odhalí, že niečo naozaj nie je v poriadku. Vtedy mu dokáže pomôcť práve fyzioterapeut, ktorý mu nastaví potrebné cvičenia.
Dieťaťu nestačí kúpiť kolobežku a povedať si, že to stačí. Potrebuje aj hrať sa s loptou, šplhať po strome, bicyklovať sa a robiť rôzne iné aktivity. Pohyb by mal preň byť predovšetkým zábavou.
Veľa hovoríte aj o správnom dýchaní a potrebe bránicového dýchania, ku ktorému vediete aj športovcov. V čom je takéto dýchanie prínosné?
Rodič si niekedy môže myslieť, ako veľmi je jeho dieťa ohybné a flexibilné a ako dobre trénuje, pričom nevidí, že jeden pohyb nahrádza druhým alebo k nemu pridružuje ďalšie pohyby. Dýchanie u detí sa dnes mení, preto je nesmierne dôležité venovať mu pozornosť.
U nás pracujeme s vývojovou kineziológiou, ktorú cvičíme aj spolu s Matejom. Ide o jednoduché cviky, pri ktorých sa napodobňujú vývojové fázy dieťaťa a ktorých základom má byť bránicové dýchanie, treba teda správne dýchať do brucha. Bránica totiž nemá len dychovú, ale aj stabilizačnú posturálnu funkciu. Stabilizuje telo, čím pomáha, aby bol pohyb človeka jednoduchší a efektívnejší.
Dýchanie do brucha zabezpečuje pevnosť celej pohybovej sústavy. Pohyb je tak oveľa menej závislý od svalov a energeticky menej náročný.
Koľko času by mali deti tráviť pohybom?
Je to veľmi individuálne a závisí to od mnohých faktorov. Určite by však športové aktivity nemali rodičia deťom nanucovať. Treba brať do úvahy, či ide o malé dieťa, alebo tínedžera. Malé deti by mali mať zabezpečenú rôznorodosť pohybu, nemali by sme ich však dlhodobo zaťažovať. Staršie deti potrebujú viac trénovať.
Dôležitú úlohu v tom zohráva aj psychika, ktorú treba rešpektovať. Najlepšia je zlatá stredná cesta, ktorá sa u detí prejavuje príjemnou únavou, keď už nemajú chuť vymýšľať nič iné.
Dieťa by malo robiť to, čo ho baví, rodič by sa preto nemal sústrediť iba na konkrétny šport. Potrebuje prirodzený pohyb. Nestačí mu kúpiť kolobežku a povedať si, že to stačí. Dieťa potrebuje aj hrať sa s loptou, šplhať po strome, bicyklovať sa a robiť rôzne iné aktivity. Pohyb by mal preň byť predovšetkým zábavou.
Ak dieťa robí nejaký šport v mladom veku, malo by ho robiť pre radosť, určite neodporúčam ťažké tréningy. Dieťa by si v prvom rade malo šport užívať. Nemalo by preň byť povinnosťou tvrdo sa orientovať na výkon.
Veľkou témou je špecializácia detí na konkrétny šport, s ktorou sa často začína veľmi skoro. Kedy by s ňou dieťa malo začať?
Závisí od druhu športu, ktorému sa dieťa venuje. Odporúčam s ním však začať až na druhom stupni základnej školy. Ak dieťa robí nejaký šport v mladom veku, malo by ho robiť pre radosť, určite neodporúčam ťažké tréningy. Dieťa by si v prvom rade malo šport užívať. Nemalo by preň byť povinnosťou tvrdo sa orientovať na výkon.
Ak je dieťa malé, je dobré, aby malo zabezpečenú rôznorodosť pohybu. Môže sa naučiť niečo z gymnastiky a z koordinačných cvičení pri rôznych druhoch športu, môže si precvičovať vytrvalosť i rýchlosť.
Dieťa je ako špongia − od útleho veku nasáva informácie. Ak sa venuje rôznym pohybovým aktivitám, v centrálnej nervovej sústave si vytvára programy, z ktorých neskôr môže ťažiť práve v špecializovanej príprave.
Deti sa veľa učia pozorovaním alebo napodobňovaním, keď im niekto niečo vysvetľuje. Počúvajú, vidia, vnímajú, premietajú si to do tela a daný pohyb napodobňujú a kreujú. Voláme to motorické učenie, ktoré pomáha aj pri rozvoji koordinácie a iných pohybových kvalít. Čím viac sa teda dieťa učí, tým viac to zužitkuje v budúcnosti.
Na pohyb detí je zameraná aj O2 Športová akadémia Mateja Tótha, ktorá v čase zatvorených škôl a prerušených krúžkov začala zverejňovať videá na cvičenie doma. V čom vidíte ich hlavný prínos?
Akadémia je zameraná predovšetkým na deti na prvom stupni základných škôl, kde sa venujeme všeobecnému pohybovému rozvoju dieťaťa. Deti prostredníctvom hravých online videí Telesnej na doma môžu získať správny športový základ, ale aj pozitívny vzťah k pohybu.
Je to skvelá pomôcka pre rodičov i pre deti, ktoré počas pandémie nemohli chodiť do školy, a tak boli odrezané od pohybových aktivít, na ktoré boli zvyknuté. Cvičiť tak môžu v domácom prostredí. Tu je dôležité podotknúť, že nestačí iba cvičiť, treba aj vedieť, ako správne cvičiť, ako pri cvičení funguje telo, a to všetko Akadémia deti učí.
Denis Freudenfeld
Je jedným z najuznávanejších slovenských fyzioterapeutov. Fyzioterapii sa venuje od roku 2000, od roku 2005 pôsobí vo Vojenskom športovom centre DUKLA v Banskej Bystrici. Na konte má veľa úspechov so špičkovými slovenskými športovcami. Pri svojej práci kladie dôraz na dynamickú neuromuskulárnu stabilizáciu, ktorej priekopníkom bol český fyzioterapeut Pavel Kolář. Pochádza zo Žiliny, momentálne žije v Banskej Bystrici, má dve deti.
Páči sa vám, čo práve čítate?
Rôzne pohľady na celospoločenské otázky, vzťahy aj duševné zdravie a pohyb, popkultúru či technológie si môžete nájsť v mailovej schránke každý druhý týždeň.
Ďakujeme za prihlásenie na odber nášho newslettera. Už to skoro je, len ešte jedna drobnosť. Potrebujeme ešte potvrdiť Vašu e-mailovú adresu. Stačí, aby ste klikli na odkaz, ktorý sme vám práve zaslali na váš e-mail.
Inšpiratívne články o duševnom zdraví, pohybe, spoločenských témach, popkultúre či technológiách posielame každú druhú nedeľu.
Ďakujeme za prihlásenie na odber nášho newslettera. Už to skoro je, len ešte jedna drobnosť. Potrebujeme ešte potvrdiť Vašu e-mailovú adresu. Stačí, aby ste klikli na odkaz, ktorý sme vám práve zaslali na váš e-mail.