Testovali sme jeden z najlepších smartfónov súčasnosti Huawei P30 Pro

Špičkové spracovanie, stabilizácia obrazu, rýchle reakcie, umelá inteligencia. Výpočet výnimočných vlastností Huawei P30 Pro sa týmto rozhodne nekončí. V rukách som držal jeden z najlepších mobilov súčasnosti.

Už po otvorení škatuľky vás ohúri svojím výnimočným dizajnom a pri hlbšom skúmaní sa nebudete stačiť diviť, čo všetko dokáže.

Ovládať ním môžete aj spotrebiče

6,47″ zahnutý OLED Full View displej s výrezom v tvare kvapky. Takto nejako bude vyzerať váš prvý kontakt s týmto zariadením. Vo výreze je ukrytá aj predná 32 Mpx selfie kamera.

Konštrukcia predstavuje spojenia skla a kovu. Farby displeja sú čisté a ostré. Rámik je minimalistický, takže takmer celú prednú plochu zaberá displej. Pri hornej hrane nájdete infračervený snímač, ktorý sa dá použiť aj na ovládanie domácich spotrebičov.

Stačí pár minút nabíjania

Nabíjať môžete pomocou USB-C kábla, prípadne použitím bezdrôtového nabíjania. Mne osobne sa veľmi páči funkcia rýchleho nabíjania, vďaka ktorej zariadenie na celodenné použitie nabijete v priebehu pár minút. Kapacita batérie Huawei P30 Pro je až 4200mAh na jedno nabitie mi vystačila takmer na dva plnohodnotné dni.

Budete potrebovať bezdrôtové slúchadlá

Na spodnej strane smartfónu nájdete okrem nabí-jacieho konektoru aj slot na SIM kartu a reproduktor s mikrofónom. Pri tomto modeli však chýba 3,5 mm vstup na slúchadlá. Ak teda počúvate hudbu prostredníctvom telefónu, chýbajúci konektor nahradíte bezdrôtovými slúchadlami.

Keď je fotografovanie radosť

Zadnú stranu zariadenia Huawei P30 Pro zdobí štvoritý fotoaparát Leica s Huawei SuperSpectrum snímačom a LED bleskom. V aplikácii fotoaparát nechýbajú viaceré režimy–portrét, noc či režim pro pre ozajstných majstrov fotografie.

Ak obľubujete kreslené zvieratá a máte malé deti, v rámci funkcie viac určite oceníte voľbu AR objektív. Ide o 3D Qmoji, s ktorými si viete nahrať krátke až 10 s video alebo GIF.

Telefón aj prekladateľ

Umelú inteligenciu pri rozpoznávaní scén si v režime fotografia nastavíte jednoduchým kliknutím na ikonu AI v hornom riadku. Telefón bude sám rozoznávať objekty a scény, pričom sa v danom momente prispôsobí tak, aby ste vytvorili čo najlepší finálny záber.

Umelú inteligenciu využiteje aj pri cestovaní, napríklad keď chcete preložiť nápis na dverách, ale aj pri nakupovaní, rátaní kalórií či pri plánovaní jedálneho lístka.

Jednoduché ovládanie

Pri tomto modeli som si obľúbil program tipy, v rámci ktorého priamo v telefóne nájdete informácie, čo všetko zariadenie dokáže, a jednotlivé funkcie si tak môžete veľmi rýchlo osvojiť.

Snímač odtlačkov je v prípade Huawei P30 Pro zabudovaný v displeji a reaguje pomerne rýchlo. Ja osobne však preferujem čítačku tváre. Z môjho pohľadu ide o rýchlejší spôsob odomykania.

Hodnotenie O2 Guru

Skvelé riešenie, ak chcete skĺbiť prácu, fotografovanie aj zábavu. Smartfón Huawei P30 Pro je určený náročnému používateľovi, ktorý presne vie, na čo svoj telefón potrebuje. Ide o výkonný nástroj na prácu, fotografovanie, ale aj na zábavu, ktorý nezaskočí ani náročná požiadavka. Reaguje rýchlo a prostredie EMUI je odladené pre čo najlepší používateľský komfort. Nebojím sa povedať, že je to „pán telefón“. Ak niekto hľadá skutočnú špičku, kúpu tohto zariadenia vrelo odporúčam.

Získajte mesiac poistenia zadarmo

Spoločnosť O2 ochráni váš nový telefón práve vtedy, keď je najzraniteľnejší. Zoberte si k ľubovoľnému O2 Paušálu smartfón a o jeho poistenie sa prvý mesiac postará modrý operátor.

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Bista, O2 Guru Master.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Baví vás rozširovať si všeobecný prehľad? Začnite pozerať týchto 7 YouTube kanálov

Vybrali sme náučné videá pre všetkých, ktorým robí radosť vzdelávať sa a každý deň potrebujú novú dávku vedomostí.

Niekedy stačí 10 minút denne, aby sme sa dozvedeli niečo nové alebo oprášili svoje vedomosti, doplnili si kontext a zistili súvislosti. Ak sa radi vzdelávate, pozrite si naše odporúčanie na náučné YouTube kanály. 

Sledujte YouTube cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môže byť aj 10 GB extra dát na používanie tejto appky. Chcem vedieť viac

Crash Course

Crash Course je zlatou baňou náučných videí. Nájdete tu krátke série, ktoré výborne spracúvajú rôzne témy – od literatúrymytológie cez počítačové vedyfilozofiupo chémiuastronómiu.

Pozrieť si všetky Crash Course videá je časovo nemožné, určite však odporúčame začať svetovou alebo európskou históriou. John Green, ktorý kanál produkuje, prináša moderný prístup k dejepisu, založený na pochopení súvislostí medzi historickými udalosťami z viacerých uhlov pohľadu.

Dejepis Inak

Pri histórii ešte na chvíľku zostaneme. Sandra Sviteková a jej kanál Dejepis Inak patrí v súčasnosti k tomu najlepšiemu, čo vzniká na slovenskej YouTube scéne.

Vyštudovaná učiteľka sa vo svojich videách nevenuje iba dejepisu, ale rozoberá aj filozofické a spoločenské témy. Dozviete sa napríklad viac o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, o Charte 77, o vzniku Európskej únie, ale aj prečo ženy nosia podprsenky či prečo sa holíme.

Kurzgesagt – In a Nutshell

Náš favorit z tohto zoznamu je kanál Kurzgesagt – In a Nutshell, pretože kladie podnetné otázky a odpovedá na ne krásnymi minimalistickými animáciami nemeckého dizajnového štúdia Kurzgesagt.

Prečo nás krásne veci robia šťastnými? Aká je skutočná podstata reality? Je Európska únia demokratická? Je organické jedlo zdravšie? Môžete vôbec týmto videám veriť?

The Cosmonaut Variety Hour

Doteraz sme sa venovali obsahu, ktorý sa snaží zachovať objektivitu a pri skúmaní sveta využíva akademické princípy. V tomto odporúčaní to už neplatí, Marcus Turner buď niečo miluje, alebo nenávidí.

Na svojom kanáli The Cosmonaut Variety Hour prináša subjektívne názory na rôzne popkultúrne fenomény. Marcus miluje Star Wars a nenávidí poslednú sériu Hry o tróny. O oboch však dokáže rozprávať zaujímavo, fundovane a vidno, že aj napriek zaujatosti mu nechýbajú vedomosti a obrovský prehľad v modernej kultúre.

Mimozemšťania, klimatické zmeny aj inšpiratívne ženy vo vede. Máme pre vás 7 tipov na zaujímavé vedecké články

The Nerdwriter

Evan Puschack považuje svoju tvorbu za mix esejí, reportáží, fotožurnalistiky a dokumentu. Nájsť jednu tematickú strechu je pri jeho videoesejách náročné – jeden týždeň sa venuje tomu, ako Donald Trump odpovedá na otázky, inokedy zase vysvetľuje, ako interpretovať obrazy Pabla Picassa.

Do nášho zoznamu sa jeho kanál The Nerdwriter dostal vďaka filmovým a umeleckým témam. Odporúčame napríklad video o tom, ako sa vývoj maľby a umenia dostal až k drip maľbám Jacksona Pollocka.

Tifo Football

Aj k športu sa dá pristupovať akademicky. Ak patríte medzi futbalových fanúšikov, ktorým už nestačí len sledovať zápasy a zostrihy, preskrolujte si videá na kanáli Tifo Football.

Väčšina z nich sa venuje taktikám, profilom trénerov či príbehom hráčov, no pravidelne tu nájdete aj zaujímavejšie témy. Napríklad prečo vidíme čoraz menej ofsajdov alebo že Čína využíva futbal v Afrike ako vyjednávací nástroj v diplomacii.

Vox

Americký web Vox sa preslávil svojím prístupom k tzv. vysvetľujúcej novinárčine a musíme uznať, že krátke náučné videá na úplný kaleidoskop tém robia famózne.

Pri takom množstve videí sa ťažko odporúča jedno konkrétne, ale vyskúšajte napríklad explainer o histórii palestínsko-izraelského konfliktu alebo možno ľahšiu tému – prečo máme vždy dosť miesta na dezert.

Vyberte si svoj O2 SMART Paušál a získajte extra dáta na obľúbené aplikácie. Ak sa rozhodnete pre Strieborný O2 SMART Paušál, získate nielen neobmedzené volania, SMS a MMS a 3 GB dát, ale aj 2 × 10 GB na dve aplikácie podľa vášho výberu. Vybrať si môžete napríklad YouTube a Instagram alebo Facebook. Viac o nových O2 SMART Paušáloch a ich možnostiach sa dozviete na www.o2.sk.


Máte v ruke nový smartfón? Týchto 6 vecí by ste mali spraviť ako prvých

Čítaj viac

5 smartfónov, ku ktorým dostanete v O2 aj druhý mobil

Čítaj viac

Nové tváre O2 Luddo a Moya spoznávajú svet ľudí

Čítaj viac