Testovali sme jeden z najlepších smartfónov súčasnosti Huawei P30 Pro

Špičkové spracovanie, stabilizácia obrazu, rýchle reakcie, umelá inteligencia. Výpočet výnimočných vlastností Huawei P30 Pro sa týmto rozhodne nekončí. V rukách som držal jeden z najlepších mobilov súčasnosti.

Už po otvorení škatuľky vás ohúri svojím výnimočným dizajnom a pri hlbšom skúmaní sa nebudete stačiť diviť, čo všetko dokáže.

Ovládať ním môžete aj spotrebiče

6,47″ zahnutý OLED Full View displej s výrezom v tvare kvapky. Takto nejako bude vyzerať váš prvý kontakt s týmto zariadením. Vo výreze je ukrytá aj predná 32 Mpx selfie kamera.

Konštrukcia predstavuje spojenia skla a kovu. Farby displeja sú čisté a ostré. Rámik je minimalistický, takže takmer celú prednú plochu zaberá displej. Pri hornej hrane nájdete infračervený snímač, ktorý sa dá použiť aj na ovládanie domácich spotrebičov.

Stačí pár minút nabíjania

Nabíjať môžete pomocou USB-C kábla, prípadne použitím bezdrôtového nabíjania. Mne osobne sa veľmi páči funkcia rýchleho nabíjania, vďaka ktorej zariadenie na celodenné použitie nabijete v priebehu pár minút. Kapacita batérie Huawei P30 Pro je až 4200mAh na jedno nabitie mi vystačila takmer na dva plnohodnotné dni.

Budete potrebovať bezdrôtové slúchadlá

Na spodnej strane smartfónu nájdete okrem nabí-jacieho konektoru aj slot na SIM kartu a reproduktor s mikrofónom. Pri tomto modeli však chýba 3,5 mm vstup na slúchadlá. Ak teda počúvate hudbu prostredníctvom telefónu, chýbajúci konektor nahradíte bezdrôtovými slúchadlami.

Keď je fotografovanie radosť

Zadnú stranu zariadenia Huawei P30 Pro zdobí štvoritý fotoaparát Leica s Huawei SuperSpectrum snímačom a LED bleskom. V aplikácii fotoaparát nechýbajú viaceré režimy–portrét, noc či režim pro pre ozajstných majstrov fotografie.

Ak obľubujete kreslené zvieratá a máte malé deti, v rámci funkcie viac určite oceníte voľbu AR objektív. Ide o 3D Qmoji, s ktorými si viete nahrať krátke až 10 s video alebo GIF.

Telefón aj prekladateľ

Umelú inteligenciu pri rozpoznávaní scén si v režime fotografia nastavíte jednoduchým kliknutím na ikonu AI v hornom riadku. Telefón bude sám rozoznávať objekty a scény, pričom sa v danom momente prispôsobí tak, aby ste vytvorili čo najlepší finálny záber.

Umelú inteligenciu využiteje aj pri cestovaní, napríklad keď chcete preložiť nápis na dverách, ale aj pri nakupovaní, rátaní kalórií či pri plánovaní jedálneho lístka.

Jednoduché ovládanie

Pri tomto modeli som si obľúbil program tipy, v rámci ktorého priamo v telefóne nájdete informácie, čo všetko zariadenie dokáže, a jednotlivé funkcie si tak môžete veľmi rýchlo osvojiť.

Snímač odtlačkov je v prípade Huawei P30 Pro zabudovaný v displeji a reaguje pomerne rýchlo. Ja osobne však preferujem čítačku tváre. Z môjho pohľadu ide o rýchlejší spôsob odomykania.

Hodnotenie O2 Guru

Skvelé riešenie, ak chcete skĺbiť prácu, fotografovanie aj zábavu. Smartfón Huawei P30 Pro je určený náročnému používateľovi, ktorý presne vie, na čo svoj telefón potrebuje. Ide o výkonný nástroj na prácu, fotografovanie, ale aj na zábavu, ktorý nezaskočí ani náročná požiadavka. Reaguje rýchlo a prostredie EMUI je odladené pre čo najlepší používateľský komfort. Nebojím sa povedať, že je to „pán telefón“. Ak niekto hľadá skutočnú špičku, kúpu tohto zariadenia vrelo odporúčam.

Získajte mesiac poistenia zadarmo

Spoločnosť O2 ochráni váš nový telefón práve vtedy, keď je najzraniteľnejší. Zoberte si k ľubovoľnému O2 Paušálu smartfón a o jeho poistenie sa prvý mesiac postará modrý operátor.

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Bista, O2 Guru Master.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

„Potešilo ma intuitívne ovládanie, krásne fotky a herný mód.” Lucia Šicková hodnotí nový Honor View20

Čím si Honor View20 získal spoluzakladateľku herného štúdia Pixel Federation?

Spoluzakladateľke herného štúdia Pixel Federation sme na skúšku požičali nový Honor View20. Aj keď sa Lucia Šicková považuje za skalnú fanúšičku Apple, vie si bez problémov predstaviť fungovanie s novinkou od Honoru. Očarili ju hlavne živé farby fotiek a ideálny hardvér na hry.

Prvé dojmy

Telefón je ľahší ako môj iPhone 8 a veľmi dobre sa drží v ruke. Na snímač odtlačkov na zadnej strane by som si zvykala ťažšie, ale viem si s ním v pohode predstaviť fungovanie, je to celkom prirodzené. Páči sa mi aj veľký displej, na ktorom okrúhly výrez nepôsobí rušivo.

Fotoaparát

Veľmi rada fotím a kvalita fotoaparátu ma potešila. Fotky majú pekné živé farby a aj keď zvyknem používať sofistikovanejšie nástroje na úpravu, s natívnym fotoeditorom sa dobre pracuje.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Honor View20 nie je obyčajným duálnym fotoaparátom. Okrem veľmi kvalitnej 48 Mpx hlavnej kamery má aj senzor s technológiou Time of Flight, ktorá umožňuje mapovať objekty v 3D a následne ich meniť.”

Ovládanie

Používateľský zážitok je veľmi intuitívny. Napriek tomu, že som Apple človek, nemala som žiadne problémy s ovládaním. Zaujali ma aj netradičné gestá pomocou hánky na ruke.

Bavilo ma robiť hánkou písmená, ktoré mi otvárali moje najviac používané aplikácie. Nechala som si prednastavené písmeno C na otváranie fotoaparátu, k písmenu S som si priradila Slack a K mi otváralo kalendár.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Mimoriadne intuitívne ovládanie má na svedomí nové Magic UI, ktoré prináša aj veľmi prispôsobiteľné ovládanie gestami a prepojenie s umelou inteligenciou. ”

Zobrazenie

Veľkou výhodou je možnosť pripojenia telefónu na väčšiu obrazovku. Či už pri práci, alebo pri video streamovacích appkách. Veľa cestujem a ako pracovný nástroj používam iPad, ktorého kópiou je zároveň môj telefón. Robím veľa prezentácii, takže možnosť preniesť menšie zariadenie na väčší displej je skvelé.

Hlavne ak k tomu pridáme super Split Screen funkciu, vďaka ktorej viem využívať dve appky súčasne.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Model Honor View20 má 6,4” All-view displej, vďaka ktorému je takmer celá predná strana venovaná len tomu, čo chcete vidieť. Výrez pre prednú kameru má len 4,5 mm a nepôsobí rušivo.”

Hry

Pre mňa sú na telefóne veľmi dôležité hry, mám ich vždy rozohratých niekoľko. Cením si možnosť spravovať všetky hry na jednom mieste aj prepnutie telefónu do herného módu.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Hoci tak na prvý pohľad nevyzerá, Honor View20 je aj výborným herným telefónom. Dokazuje to výkonný čip, unikátna technológia chladenia  alebo dodatočná wi-fi anténa umiestnená v strede telefónu. ”

Celkové hodnotenie

Honor View20 robí krásne fotky, má intuitívne ovládanie a dobre padne do ruky. Navyše sa veľmi rýchlo nabíja, 50 % baterky je nabitých približne za 30 minút. Aj keď sa mi to ako vernému iPhone používateľovi ťažko hovorí, viem si predstaviť, že by som tento telefón používala naďalej.

Lucia Šicková je spoluzakladateľkou Pixel Federation. Šíri osvetu o hrách a je presvedčená, že videohry sú dobrým vzdelávacím nástrojom. Je projektovou manažérkou iniciatívy Pixel Federation – Edufactory, ktorá si kladie za cieľ podporovať inovácie vo vzdelávaní na Slovensku a zároveň odovzdávať know-how v tejto oblasti.


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové