Testovali sme jeden z najlepších smartfónov súčasnosti Huawei P30 Pro

Špičkové spracovanie, stabilizácia obrazu, rýchle reakcie, umelá inteligencia. Výpočet výnimočných vlastností Huawei P30 Pro sa týmto rozhodne nekončí. V rukách som držal jeden z najlepších mobilov súčasnosti.

Už po otvorení škatuľky vás ohúri svojím výnimočným dizajnom a pri hlbšom skúmaní sa nebudete stačiť diviť, čo všetko dokáže.

Ovládať ním môžete aj spotrebiče

6,47″ zahnutý OLED Full View displej s výrezom v tvare kvapky. Takto nejako bude vyzerať váš prvý kontakt s týmto zariadením. Vo výreze je ukrytá aj predná 32 Mpx selfie kamera.

Konštrukcia predstavuje spojenia skla a kovu. Farby displeja sú čisté a ostré. Rámik je minimalistický, takže takmer celú prednú plochu zaberá displej. Pri hornej hrane nájdete infračervený snímač, ktorý sa dá použiť aj na ovládanie domácich spotrebičov.

Stačí pár minút nabíjania

Nabíjať môžete pomocou USB-C kábla, prípadne použitím bezdrôtového nabíjania. Mne osobne sa veľmi páči funkcia rýchleho nabíjania, vďaka ktorej zariadenie na celodenné použitie nabijete v priebehu pár minút. Kapacita batérie Huawei P30 Pro je až 4200mAh na jedno nabitie mi vystačila takmer na dva plnohodnotné dni.

Budete potrebovať bezdrôtové slúchadlá

Na spodnej strane smartfónu nájdete okrem nabí-jacieho konektoru aj slot na SIM kartu a reproduktor s mikrofónom. Pri tomto modeli však chýba 3,5 mm vstup na slúchadlá. Ak teda počúvate hudbu prostredníctvom telefónu, chýbajúci konektor nahradíte bezdrôtovými slúchadlami.

Keď je fotografovanie radosť

Zadnú stranu zariadenia Huawei P30 Pro zdobí štvoritý fotoaparát Leica s Huawei SuperSpectrum snímačom a LED bleskom. V aplikácii fotoaparát nechýbajú viaceré režimy–portrét, noc či režim pro pre ozajstných majstrov fotografie.

Ak obľubujete kreslené zvieratá a máte malé deti, v rámci funkcie viac určite oceníte voľbu AR objektív. Ide o 3D Qmoji, s ktorými si viete nahrať krátke až 10 s video alebo GIF.

Telefón aj prekladateľ

Umelú inteligenciu pri rozpoznávaní scén si v režime fotografia nastavíte jednoduchým kliknutím na ikonu AI v hornom riadku. Telefón bude sám rozoznávať objekty a scény, pričom sa v danom momente prispôsobí tak, aby ste vytvorili čo najlepší finálny záber.

Umelú inteligenciu využiteje aj pri cestovaní, napríklad keď chcete preložiť nápis na dverách, ale aj pri nakupovaní, rátaní kalórií či pri plánovaní jedálneho lístka.

Jednoduché ovládanie

Pri tomto modeli som si obľúbil program tipy, v rámci ktorého priamo v telefóne nájdete informácie, čo všetko zariadenie dokáže, a jednotlivé funkcie si tak môžete veľmi rýchlo osvojiť.

Snímač odtlačkov je v prípade Huawei P30 Pro zabudovaný v displeji a reaguje pomerne rýchlo. Ja osobne však preferujem čítačku tváre. Z môjho pohľadu ide o rýchlejší spôsob odomykania.

Hodnotenie O2 Guru

Skvelé riešenie, ak chcete skĺbiť prácu, fotografovanie aj zábavu. Smartfón Huawei P30 Pro je určený náročnému používateľovi, ktorý presne vie, na čo svoj telefón potrebuje. Ide o výkonný nástroj na prácu, fotografovanie, ale aj na zábavu, ktorý nezaskočí ani náročná požiadavka. Reaguje rýchlo a prostredie EMUI je odladené pre čo najlepší používateľský komfort. Nebojím sa povedať, že je to „pán telefón“. Ak niekto hľadá skutočnú špičku, kúpu tohto zariadenia vrelo odporúčam.

Získajte mesiac poistenia zadarmo

Spoločnosť O2 ochráni váš nový telefón práve vtedy, keď je najzraniteľnejší. Zoberte si k ľubovoľnému O2 Paušálu smartfón a o jeho poistenie sa prvý mesiac postará modrý operátor.

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Bista, O2 Guru Master.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Letná akcia Huawei: K modelom z radu P30 dostanete slúchadlá zdarma

Bezdrôtové slúchadlá FreeLace môžete nabíjať priamo cez váš nový smartfón.

Tohtoročné vlajkové lode čínskej značky Huawei patria k úplnej špičke súčasných smartfónov. Modely P30, P30 Pro a P30 Lite nadchnú fanúšikov príťažlivého dizajnu, krásnych fotiek aj spoľahlivého výkonu. 

Ak si počas leta kúpite ktorýkoľvek z tejto trojice smartfónov, dostanete k nemu ako darček bezdrôtové slúchadlá FreeLace. Na jedno nabitie vydržia až 18 hodín a ak nemáte po ruke nabíjačku, stačí ich zapojiť do mobilu a o 5 minút získate ďalšie 4 hodiny počúvania.

Smartfóny Huawei P30, Huawei P30 ProHuawei P30 Lite si môžete kúpiť k O2 Paušálom alebo k O2 Dátam už od 2 €.

Akcia platí:


Video: Ako počas jazdy zvládnuť krízovú situáciu

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako zvládnuť krízovú situáciu, v rámci ktorej treba nečakane zabrzdiť a vyhnúť sa prekážke.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. V tomto videu sa zameral na vodičov, ktorí so šoférovaním ešte len začínajú alebo už dlhšie nešoférovali, a ukazuje, ako zvládnuť neočakávané situácie.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

Sám má najazdených viac ako dva milióny kilometrov a tisíce za volantom pretekárskeho auta a rád učí ľudí šoférovať. V tejto časti seriálu si sadol na sedadlo spolujazdca a za volant pustil svoju dcéru.

Pozrite si video plné šikovných rád aj s praktickým testom, ktorý ukazuje, ako auto reaguje v krízovej situácii:

Páčilo sa vám toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac

Fotografka radí, ako aj v noci urobiť dobré fotky so smartfónom

Čítaj viac

Notebook na dovolenke netreba, ak máte jeden z týchto 6 tabletov

Čítaj viac