Testovali sme smarthodinky Samsung Galaxy Watch 46mm

Ako v našom hodnotení obstáli hodinky nabité funkciami?

Tentoraz som mal možnosť vyskúšať si tzv. nositeľné príslušenstvo, konkrétne smarthodinky od Samsungu. Výrobca nezostal svojej povesti nič dlžný, tieto hodinky sú totiž jedny z najlepších na trhu.

Konštrukcia

Samsung Galaxy Watch 46mm sa mi zapáčili hneď na prvý pohľad. Ich jednoduchý dizajn sa hodí na každú príležitosť. Remienok v balení je síce gumený, nosí sa však príjemne a v prípade potreby si ho viete jednoducho vymeniť za iný. Telo je vyrobené z chirurgickej ocele, doplnené čiernou otočnou lunetou, teda obvodovým krúžkom na puzdre hodiniek. Okrúhly Super AMOLED displej má priemer 1,3 palca. Vďaka použitej technológii je čitateľnosť naozaj dobrá aj na ostrom svetle.

Rozlíšenie a základné funkcie

Rozlíšenie je dostatočné a hoci sa displej môže zdať malý, zobrazuje verne. Vďaka ochrannému sklu sa nemusíte báť, že by sa hodinky pri bežných aktivitách poškodili.

Na pravej strane sa nachádzajú dve tlačidlá. Horné má funkciu krok späť a spodné umožňuje návrat na hlavnú obrazovku. V tejto časti nechýba ani otvor na mikrofón, reproduktor je umiestnený na opačnej strane. Na zadnej strane zariadenia sa nachádza senzor na meranie tepu.

Odolnosť proti vode aj zvuk mechanických hodiniek

S hodinkami si môžete aj zaplávať. Majú totiž špecifikáciu odolnosti IP68, teda toho zvládnu pomerne veľa. Ak budete mať pocit, že po plávaní reproduktor nefunguje ako predtým, vyskúšajte aplikáciu na jeho vyčistenie – postupne bude prehrávať tón a voda sa v dôsledku vibrácií dostane z reproduktora preč. Veľmi ma potešila funkcia tikania. Hodinky si viete nastaviť tak, aby vydávali zvuk ako klasické mechanické.

Párovanie a ovládanie pomocou lunety

Ak nemáte skúsenosti s párovaním takéhoto príslušenstva, v prípade hodiniek od Samsungu nemusíte mať obavy. Všetko ide intuitívne a môžem potvrdiť, že aj celkom rýchlo. Zariadenie vás samo naviguje, čo treba spraviť. V princípe si treba stiahnuť tri aplikácie – Samsung Accessory Service, Samsung Galaxy Watch Plugin a Samsung Galaxy Wearable. Posledná vám umožní nastaviť hodinky presne podľa vašich potrieb. Vybrať si môžete napríklad zo stoviek ciferníkov.

Na ovládanie budete často používať lunetu. Otočením doľava si pozriete posledné notifikácie, doprava vyhľadáte želanú aplikáciu.

Aj pre športovcov

Nadšenci športových aktivít si v prípade týchto hodiniek tiež prídu na svoje. Takmer v nich nenájdete šport, ktorý by nerozoznali a nedokázali by vám pomôcť pri zhodnotení vašich výsledkov.

Mňa ako športovca teoretika napríklad pochválili za rýchlu chôdzu a nabádali ma, aby som si udržal tempo. Hodinky teda dokážu samy rozpoznať, akú aktivitu vykonávate.

Výborná výdrž, množstvo vychytávok

Spomenúť musím aj výbornú výdrž batérie. Pri plnohodnotnom využívaní hodinky bez problémov zvládli takmer tri dni.

K ďalším vychytávkam, ktoré som počas svojho testovania využíval, patria aj telefonovanie cez hodinky, analýza spánku, možnosť nájsť telefón, využívanie smart notifikácií či možnosť odpovedať na správu.

Hodnotenie O2 Guru: Hodinky, ktoré si vás získajú

Uvažujete o kúpe smarthodiniek a hľadáte model, ktorý by bol nabitý funkciami, mal dobrý výkon a zároveň aj dobre vyzeral? Kúpu hodiniek Samsung Galaxy Watch 46mm určite neoľutujete.

Nezabudnite, že Samsung Galaxy Watch 46mm môžete mať k O2 Paušálu alebo k O2 Dátam na začiatok od 2 €.

Michal Bista, O2 Guru Master

Tieto hodinky pre vás otestoval O2 Guru Master Michal Bista.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

„Potešilo ma intuitívne ovládanie, krásne fotky a herný mód.” Lucia Šicková hodnotí nový Honor View20

Čím si Honor View20 získal spoluzakladateľku herného štúdia Pixel Federation?

Spoluzakladateľke herného štúdia Pixel Federation sme na skúšku požičali nový Honor View20. Aj keď sa Lucia Šicková považuje za skalnú fanúšičku Apple, vie si bez problémov predstaviť fungovanie s novinkou od Honoru. Očarili ju hlavne živé farby fotiek a ideálny hardvér na hry.

Prvé dojmy

Telefón je ľahší ako môj iPhone 8 a veľmi dobre sa drží v ruke. Na snímač odtlačkov na zadnej strane by som si zvykala ťažšie, ale viem si s ním v pohode predstaviť fungovanie, je to celkom prirodzené. Páči sa mi aj veľký displej, na ktorom okrúhly výrez nepôsobí rušivo.

Fotoaparát

Veľmi rada fotím a kvalita fotoaparátu ma potešila. Fotky majú pekné živé farby a aj keď zvyknem používať sofistikovanejšie nástroje na úpravu, s natívnym fotoeditorom sa dobre pracuje.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Honor View20 nie je obyčajným duálnym fotoaparátom. Okrem veľmi kvalitnej 48 Mpx hlavnej kamery má aj senzor s technológiou Time of Flight, ktorá umožňuje mapovať objekty v 3D a následne ich meniť.”

Ovládanie

Používateľský zážitok je veľmi intuitívny. Napriek tomu, že som Apple človek, nemala som žiadne problémy s ovládaním. Zaujali ma aj netradičné gestá pomocou hánky na ruke.

Bavilo ma robiť hánkou písmená, ktoré mi otvárali moje najviac používané aplikácie. Nechala som si prednastavené písmeno C na otváranie fotoaparátu, k písmenu S som si priradila Slack a K mi otváralo kalendár.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Mimoriadne intuitívne ovládanie má na svedomí nové Magic UI, ktoré prináša aj veľmi prispôsobiteľné ovládanie gestami a prepojenie s umelou inteligenciou. ”

Zobrazenie

Veľkou výhodou je možnosť pripojenia telefónu na väčšiu obrazovku. Či už pri práci, alebo pri video streamovacích appkách. Veľa cestujem a ako pracovný nástroj používam iPad, ktorého kópiou je zároveň môj telefón. Robím veľa prezentácii, takže možnosť preniesť menšie zariadenie na väčší displej je skvelé.

Hlavne ak k tomu pridáme super Split Screen funkciu, vďaka ktorej viem využívať dve appky súčasne.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Model Honor View20 má 6,4” All-view displej, vďaka ktorému je takmer celá predná strana venovaná len tomu, čo chcete vidieť. Výrez pre prednú kameru má len 4,5 mm a nepôsobí rušivo.”

Hry

Pre mňa sú na telefóne veľmi dôležité hry, mám ich vždy rozohratých niekoľko. Cením si možnosť spravovať všetky hry na jednom mieste aj prepnutie telefónu do herného módu.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Hoci tak na prvý pohľad nevyzerá, Honor View20 je aj výborným herným telefónom. Dokazuje to výkonný čip, unikátna technológia chladenia  alebo dodatočná wi-fi anténa umiestnená v strede telefónu. ”

Celkové hodnotenie

Honor View20 robí krásne fotky, má intuitívne ovládanie a dobre padne do ruky. Navyše sa veľmi rýchlo nabíja, 50 % baterky je nabitých približne za 30 minút. Aj keď sa mi to ako vernému iPhone používateľovi ťažko hovorí, viem si predstaviť, že by som tento telefón používala naďalej.

Lucia Šicková je spoluzakladateľkou Pixel Federation. Šíri osvetu o hrách a je presvedčená, že videohry sú dobrým vzdelávacím nástrojom. Je projektovou manažérkou iniciatívy Pixel Federation – Edufactory, ktorá si kladie za cieľ podporovať inovácie vo vzdelávaní na Slovensku a zároveň odovzdávať know-how v tejto oblasti.


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové