Testovali sme smarthodinky Samsung Galaxy Watch 46mm

Ako v našom hodnotení obstáli hodinky nabité funkciami?

Tentoraz som mal možnosť vyskúšať si tzv. nositeľné príslušenstvo, konkrétne smarthodinky od Samsungu. Výrobca nezostal svojej povesti nič dlžný, tieto hodinky sú totiž jedny z najlepších na trhu.

Konštrukcia

Samsung Galaxy Watch 46mm sa mi zapáčili hneď na prvý pohľad. Ich jednoduchý dizajn sa hodí na každú príležitosť. Remienok v balení je síce gumený, nosí sa však príjemne a v prípade potreby si ho viete jednoducho vymeniť za iný. Telo je vyrobené z chirurgickej ocele, doplnené čiernou otočnou lunetou, teda obvodovým krúžkom na puzdre hodiniek. Okrúhly Super AMOLED displej má priemer 1,3 palca. Vďaka použitej technológii je čitateľnosť naozaj dobrá aj na ostrom svetle.

Rozlíšenie a základné funkcie

Rozlíšenie je dostatočné a hoci sa displej môže zdať malý, zobrazuje verne. Vďaka ochrannému sklu sa nemusíte báť, že by sa hodinky pri bežných aktivitách poškodili.

Na pravej strane sa nachádzajú dve tlačidlá. Horné má funkciu krok späť a spodné umožňuje návrat na hlavnú obrazovku. V tejto časti nechýba ani otvor na mikrofón, reproduktor je umiestnený na opačnej strane. Na zadnej strane zariadenia sa nachádza senzor na meranie tepu.

Odolnosť proti vode aj zvuk mechanických hodiniek

S hodinkami si môžete aj zaplávať. Majú totiž špecifikáciu odolnosti IP68, teda toho zvládnu pomerne veľa. Ak budete mať pocit, že po plávaní reproduktor nefunguje ako predtým, vyskúšajte aplikáciu na jeho vyčistenie – postupne bude prehrávať tón a voda sa v dôsledku vibrácií dostane z reproduktora preč. Veľmi ma potešila funkcia tikania. Hodinky si viete nastaviť tak, aby vydávali zvuk ako klasické mechanické.

Párovanie a ovládanie pomocou lunety

Ak nemáte skúsenosti s párovaním takéhoto príslušenstva, v prípade hodiniek od Samsungu nemusíte mať obavy. Všetko ide intuitívne a môžem potvrdiť, že aj celkom rýchlo. Zariadenie vás samo naviguje, čo treba spraviť. V princípe si treba stiahnuť tri aplikácie – Samsung Accessory Service, Samsung Galaxy Watch Plugin a Samsung Galaxy Wearable. Posledná vám umožní nastaviť hodinky presne podľa vašich potrieb. Vybrať si môžete napríklad zo stoviek ciferníkov.

Na ovládanie budete často používať lunetu. Otočením doľava si pozriete posledné notifikácie, doprava vyhľadáte želanú aplikáciu.

Aj pre športovcov

Nadšenci športových aktivít si v prípade týchto hodiniek tiež prídu na svoje. Takmer v nich nenájdete šport, ktorý by nerozoznali a nedokázali by vám pomôcť pri zhodnotení vašich výsledkov.

Mňa ako športovca teoretika napríklad pochválili za rýchlu chôdzu a nabádali ma, aby som si udržal tempo. Hodinky teda dokážu samy rozpoznať, akú aktivitu vykonávate.

Výborná výdrž, množstvo vychytávok

Spomenúť musím aj výbornú výdrž batérie. Pri plnohodnotnom využívaní hodinky bez problémov zvládli takmer tri dni.

K ďalším vychytávkam, ktoré som počas svojho testovania využíval, patria aj telefonovanie cez hodinky, analýza spánku, možnosť nájsť telefón, využívanie smart notifikácií či možnosť odpovedať na správu.

Hodnotenie O2 Guru: Hodinky, ktoré si vás získajú

Uvažujete o kúpe smarthodiniek a hľadáte model, ktorý by bol nabitý funkciami, mal dobrý výkon a zároveň aj dobre vyzeral? Kúpu hodiniek Samsung Galaxy Watch 46mm určite neoľutujete.

Nezabudnite, že Samsung Galaxy Watch 46mm môžete mať k O2 Paušálu alebo k O2 Dátam na začiatok od 2 €.

Michal Bista, O2 Guru Master

Tieto hodinky pre vás otestoval O2 Guru Master Michal Bista.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Pre bežcov: Sprievodca technikami, tipmi a zariadeniami pre zdravý životný štýl

Nikdy nie je neskoro začať s pohybom a so zdravším životným štýlom.

Na Sóde často prinášame témy o pohybe a zdravom životnom štýle. Preto sme sa rozhodli pripravil špeciálny výber, v ktorom sme sa zamerali najmä na beh a zhrnuli sme pre vás tie najlepšie články, ktoré ocenia nielen začiatočníci, ale aj skúsení bežci.

50 užitočných tipov, ktoré zlepšia pôžitok z behu

V spolupráci s časopisom Running prinášame obšírny zoznam tipov a rád pre začínajúcich, ale aj zanietených bežcov.

Prečítajte si

Top smart hodinky tejto jari

Pozreli sme sa na aktuálnu ponuku smart zariadení v ponuke O2 a vybrali sme pre vás šesticu, ktorá by nemala ujsť vašej pozornosti.

Prečítajte si

Vylepšený Zlatý O2 Paušál prináša až 10 GB dát. Viac informácií

Športový lekár Pavel Malovič: Pohyb z vás urobí usmievavého človeka

Cvičiť, ale vo dvojici, mať kamaráta a každý deň absorbovať nové podnety. Pripustiť si, že starneme, ale udržiavať sa a nezabúdať na pozitívny prístup k životu. To je len zopár ingrediencií, ktoré môžu podľa odborníka človeku pomôcť na ceste „k večnej mladosti”.

Prečítajte si

Bežci, týmto potravinám sa radšej vyhnite

Jedným z faktorov, ktoré zapríčiňujú únavové zlomeniny, je aj strava. Dajte si pozor a potraviny, ktoré riziko zvyšujú, vyraďte zo svojho jedálnička.

Prečítajte si

Otestujte si telo a zistite, aké cviky potrebujete

Prinášame vám niekoľko veľmi jednoduchých cvičení, ktoré sú zároveň testom vašej mobility. Dokážete ich robiť každý týždeň a kdekoľvek – v práci, na ulici či pri sledovaní televízie.

Prečítajte si

5 aktivít na urýchlenie regenerácie

To, čo robíte po tréningu, je nemenej dôležité než samotný tréning. Aby ste sa mohli zlepšovať, musíte aj aktívne oddychovať.

Prečítajte si

Test smart hodiniek Samsung Galaxy Watch 46mm

Na záver vám prinášame recenziu hodiniek od Samsungu, ktoré pre vás otestoval O2 Guru Michal Bista. Zistite, či budú vyhovovať aj vám.

Prečítajte si


O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac

Fotografka radí, ako aj v noci urobiť dobré fotky so smartfónom

Čítaj viac

Notebook na dovolenke netreba, ak máte jeden z týchto 6 tabletov

Čítaj viac