Testovali sme smarthodinky Samsung Galaxy Watch 46mm

Ako v našom hodnotení obstáli hodinky nabité funkciami?

Tentoraz som mal možnosť vyskúšať si tzv. nositeľné príslušenstvo, konkrétne smarthodinky od Samsungu. Výrobca nezostal svojej povesti nič dlžný, tieto hodinky sú totiž jedny z najlepších na trhu.

Konštrukcia

Samsung Galaxy Watch 46mm sa mi zapáčili hneď na prvý pohľad. Ich jednoduchý dizajn sa hodí na každú príležitosť. Remienok v balení je síce gumený, nosí sa však príjemne a v prípade potreby si ho viete jednoducho vymeniť za iný. Telo je vyrobené z chirurgickej ocele, doplnené čiernou otočnou lunetou, teda obvodovým krúžkom na puzdre hodiniek. Okrúhly Super AMOLED displej má priemer 1,3 palca. Vďaka použitej technológii je čitateľnosť naozaj dobrá aj na ostrom svetle.

Rozlíšenie a základné funkcie

Rozlíšenie je dostatočné a hoci sa displej môže zdať malý, zobrazuje verne. Vďaka ochrannému sklu sa nemusíte báť, že by sa hodinky pri bežných aktivitách poškodili.

Na pravej strane sa nachádzajú dve tlačidlá. Horné má funkciu krok späť a spodné umožňuje návrat na hlavnú obrazovku. V tejto časti nechýba ani otvor na mikrofón, reproduktor je umiestnený na opačnej strane. Na zadnej strane zariadenia sa nachádza senzor na meranie tepu.

Odolnosť proti vode aj zvuk mechanických hodiniek

S hodinkami si môžete aj zaplávať. Majú totiž špecifikáciu odolnosti IP68, teda toho zvládnu pomerne veľa. Ak budete mať pocit, že po plávaní reproduktor nefunguje ako predtým, vyskúšajte aplikáciu na jeho vyčistenie – postupne bude prehrávať tón a voda sa v dôsledku vibrácií dostane z reproduktora preč. Veľmi ma potešila funkcia tikania. Hodinky si viete nastaviť tak, aby vydávali zvuk ako klasické mechanické.

Párovanie a ovládanie pomocou lunety

Ak nemáte skúsenosti s párovaním takéhoto príslušenstva, v prípade hodiniek od Samsungu nemusíte mať obavy. Všetko ide intuitívne a môžem potvrdiť, že aj celkom rýchlo. Zariadenie vás samo naviguje, čo treba spraviť. V princípe si treba stiahnuť tri aplikácie – Samsung Accessory Service, Samsung Galaxy Watch Plugin a Samsung Galaxy Wearable. Posledná vám umožní nastaviť hodinky presne podľa vašich potrieb. Vybrať si môžete napríklad zo stoviek ciferníkov.

Na ovládanie budete často používať lunetu. Otočením doľava si pozriete posledné notifikácie, doprava vyhľadáte želanú aplikáciu.

Aj pre športovcov

Nadšenci športových aktivít si v prípade týchto hodiniek tiež prídu na svoje. Takmer v nich nenájdete šport, ktorý by nerozoznali a nedokázali by vám pomôcť pri zhodnotení vašich výsledkov.

Mňa ako športovca teoretika napríklad pochválili za rýchlu chôdzu a nabádali ma, aby som si udržal tempo. Hodinky teda dokážu samy rozpoznať, akú aktivitu vykonávate.

Výborná výdrž, množstvo vychytávok

Spomenúť musím aj výbornú výdrž batérie. Pri plnohodnotnom využívaní hodinky bez problémov zvládli takmer tri dni.

K ďalším vychytávkam, ktoré som počas svojho testovania využíval, patria aj telefonovanie cez hodinky, analýza spánku, možnosť nájsť telefón, využívanie smart notifikácií či možnosť odpovedať na správu.

Hodnotenie O2 Guru: Hodinky, ktoré si vás získajú

Uvažujete o kúpe smarthodiniek a hľadáte model, ktorý by bol nabitý funkciami, mal dobrý výkon a zároveň aj dobre vyzeral? Kúpu hodiniek Samsung Galaxy Watch 46mm určite neoľutujete.

Nezabudnite, že Samsung Galaxy Watch 46mm môžete mať k O2 Paušálu alebo k O2 Dátam na začiatok od 2 €.

Michal Bista, O2 Guru Master

Tieto hodinky pre vás otestoval O2 Guru Master Michal Bista.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Hľadáte high-end smartfón? Otestovali sme pre vás vlajkovú loď Huawei Mate 20 Pro

O2 Guru Michal Kmeť pre vás zhodnotil vlajkovú loď od Huawei.

Patríte k náročnejším zákazníkom a od svojho mobilného zariadenia očakávate nielen špičkový výkon a veľkú výdrž, ale aj prémiový dizajn a bohatú funkcionalitu? Smartfón Huawei Mate 20 si vás zaručene získa.

 Dizajn, ktorý vás dostane

Značka Huawei je známa svojím dômyselným dizajnom a model Mate 20 Pro to naozaj potvrdzuje. Smartfón s uhlopriečkou displeja 6,39 palca, ktorý ponúka až 16,7 milióna farieb, pôsobí naozaj luxusne a štýlovo.

Zaujímavosťou je snímač odtlačkov prstov integrovaný priamo do displeja. Hoci tento prvok nie je úplná novinka, stále je veľmi zriedkavý. Osobne ho považujem za naozaj originálne a mimoriadne vkusné riešenie odomykania zariadenia.

Fotky a videá, ktoré si zamilujete

Za jednu z najlepších vecí na Huawei Mate 20 Pro považujem skvelú kameru, predovšetkým tú zadnú. Vďaka trojitému ultra širokouhlému fotoaparátu od spoločnosti Leica sa toho do záberu dostane oveľa viac, než ste zvyknutí. Plusom je aj naozaj kvalitné makro, ktoré pri mnohých zariadeniach vôbec nepatrí k štandardu. Svojou kvalitou vás zaručene nesklamú ani videá, sú na špičkovej úrovni.

Pozrite si špeciálny záznam skladby Beh od Korben Dallas, ktorý sa natáčal 11 smartfónmi Huawei Mate 20 Pro:

Ak máte radi technológie, určite si rovnako ako ja obľúbite umelú inteligenciu, ktorá fotoaparát automaticky nastaví podľa toho, aký objekt sníma. Rozpozná ich viac ako 200 a možnosti fotoaparátu posúva na ešte vyššiu úroveň.

Naozaj bezchybný výkon

Výkonu zariadenia Huawei Mate 20 Pro naozaj niet čo vyčítať. Plynulý chod zabezpečuje čipset Kirin 980 s integrovanou umelou inteligenciou. Tá zvyšuje výkon smartfónu až o 20 %, pričom dokáže usporiť až štvrtinu energie. Zabudnúť teda môžete na akékoľvek zasekávania, s týmto zariadením je naozaj radosť pracovať. Smartfón využíva najnovší operačný systém Android 9 s nadstavbou EMUI 9.0, pričom o jeho optimalizáciu sa stará už spomínaná umelá inteligencia.

Ak nie ste takým veľkým fanúšikom odomykania zariadenia pomocou odtlačku prsta, možno si vás získa 3D odomykanie tvárou. Môžem potvrdiť, že toto zabezpečenie je naozaj spoľahlivé. Celkový čas odomknutia sa pritom znížil na menej ako 0,5 s, čo určite ocenia nielen nedočkavci.

Skvelá výdrž, bezdrôtové aj reverzné nabíjanie

Osobitne musím vyzdvihnúť aj výdrž zariadenia. Kapacita batérie 4 200 mAh je viac ako štedrá a hoci má smartfón naozaj veľký displej, určite vás nezradí. Skvele optimalizovaný systém sa postará o dvojdňovú výdrž aj pri náročnom zaťažení, čo môžem plne potvrdiť. Za veľkú výhodu považujem aj naozaj rýchle nabíjanie. Vďaka technológii SuperCharge 2.0 sa batéria nabije na 70 % za 30 minút.

Model Huawei Mate 20 Pro navyše podporuje aj bezdrôtové nabíjanie, pričom bezdrôtová nabíjačka s príkonom 15 W je momentálne najrýchlejšia na trhu. Ak ho však chcete nabíjať týmto spôsobom, nabíjačku si musíte kúpiť osobitne, pretože nie je súčasťou balenia.

Nechýba ani podpora reverzného nabíjania, ktoré je naozaj ojedinelé. Pomocou tohto smartfónu môžete nabíjať iné zariadenia – či už káblom alebo bezdrôtovo.

Hodnotenie O2 Guru: Vlajková loď, ktorej kúpu neoľutujete

Zariadenie Huawei Mate 20 Pro predstavuje vlajkovú loď so všetkým, čo k tomu patrí. Nie je preto nič zvláštne, že ho mnohí milovníci technológií označili za najlepší smartfón minulého roka. Jeho kúpu určite neoľutujete.

Nezabudnite, že Huawei Mate 20 Pro môžete mať k O2 Paušálu alebo k O2 Dátam na začiatok od 2 €. Aby ste si svoj smartfón užili naozaj naplno, siahnite po bohatom príslušenstve z ponuky O2.

Michal Kmeť, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval O2 Guru Michal Kmeť zo Zákazníckeho centra O2.


Lifetech: Čo je nové