Trápne veci, ktoré sa stanú, keď máte pomalý internet

Internet je dobrý sluha, ale zlý pán. Obzvlášť, keď sa rozhodne spomaliť či úplne zastaviť v momente, keď ho najviac potrebujeme.

Jeho absencia nás potom môže dostať do veľmi nepríjemných a hlavne trápnych situácií. Väčšinou to nie sú žiadne veľké tragédie a tak sa na nich s odstupom času vieme dobre zasmiať. 

Na Sóde sme pre vás vytvorili zoznam situácií, ktoré spôsobuje práve pomalý internet a ich výsledkom sú zvyčajne pocity trápnosti. Našli ste sa v niektorom bode? Pretože my hneď v niekoľkých.

Video sa zasekne v tej najhoršej chvíli

Hudobné videoklipy, seriály či filmy sú často obohatené o intímne scény, tanečníčky v bikinách alebo vypracované mužské telá. Ak si krátite chvíle v práci či doma sledovaním vyššie menovaných vecí a váš internet nepatrí k najrýchlejším, dávajte pozor.

Zákon schválnosti totiž hovorí, že video sa vždy zasekne v tej najnevhodnejšie chvíli a ako bonus práve vtedy vojde do miestnosti kolega, kamarát alebo celá rodina. Ich podozrievavý úškrn pre vás určite nebude príjemný.

Nepodarí sa vám odoslať správu

„Správu sa nepodarilo odoslať! Skúsiť znova.“ Túto vetičku v rôznych obmenách sme pravdepodobne videli už všetci. Ak internet štrajkuje, naša správa sa jednoducho neodošle. Tí menej trpezliví z nás, potom ťukajú na tlačidlo „Skúsiť znova“ aj desaťkrát za minútu a v momente, keď sa internet rozbehne,  príde príjemcovi nešpecifikované množstvo správ. Odosielateľovi potom zostáva už len prečkať trápnu chvíľu alebo nájsť si dobrú výhovorku.

Zdržovanie radu pri pokladni

Appky združujúce rôzne vernostné karty sa v dnešnej dobe tešia veľkej obľube. Na ich fungovanie však potrebujete internet. Ten vás môže zradiť (a často zradí) práve vtedy, keď chcete svoje ťažko nazbierané body a kupóny použiť pri pokladni. Počas zdržovania a čakania na načítanie appky si môžete vychutnať bodavé pohľady zväčšujúcej sa „fronty“.

Rozmazaný obraz počas videohovoru

Videohovory sú skvelým vynálezom. Ak ste od osoby na druhej strane linky ďaleko alebo neviete zosúladiť svoje kalendáre, videohovor dokáže takmer na 100 % nahradiť osobné stretnutie. To však platí len v prípade, ak váš internet spolupracuje a nerozhodne sa nahodiť slimačie tempo. V opačnom prípade môže váš videohovor vyzerať skôr ako počítačová hra z roku 1980 a vy alebo príjemca hovoru budete vidieť len zopár pixelov a machuľu.

Obraz sa počas videohovoru zasekne a grimasa je na svete

Ak pri video hovore nemáte problém s rozmazaným obrazom, máte napoly vyhraté. Aj čistý obraz však môže sekať. Sekanie spôsobí, že vaša tvár sa na obraze stopne v neprirodzených grimasách a človek na druhej strane hovoru zažije kopec zábavy, alebo strachu, pretože budete vyzerať buď ako skvelý mimický komik, alebo, ako keby vám bolo nevoľno.

Oneskorený zvuk počas hovoru

Do tretice, problém týkajúci sa internetovej komunikácie a pomalého internetu, tento krát zvuk. Oneskorený či zrýchlený zvuk môže takisto priniesť niekoľko trápnych situácií. Počas video hovoru môžete napríklad chvíľu vyzerať ako kapor, pretože budete otvárať ústa naprázdno a zvuk dorazí až o niekoľko sekúnd, poprípade budete hovoriť s druhou osobou naraz a tak sa veru dohodnúť nedá.

Nahrávanie súborov trvá večnosť

Fotografia, ktorú chcete zavesiť na sociálnu sieť alebo súbor, ktorý potrebujete rýchlo poslať šéfovi, pretože ste mu to sľúbili. Tieto jednoduché úkony sa pri pomalom internete môžu stať behom na dlhú trať. Internet a nahrávanie súborov sa zastaví a počas nekonečného čakania si môžete, napríklad v telefónnom zozname, hľadať čísla na nového lepšieho poskytovateľa internetu.

Hudba na párty prestane hrať

K letu neodmysliteľne patria grilovačky, rôzne oslavy či párty pri bazéne s priateľmi alebo rodinou. Na takýchto akciách nesmie chýbať dobrá a niekedy aj hlasná hudba. Ak svoje obľúbené skladby plánujete púšťať cez niektorý z online prehrávačov, uistite sa, že váš internet to zvládne. Inak môže nastať hrobové ticho, ktoré počas poriadnej párty nikto neocení a vaša povesť špičkového hostiteľa bude náhle v ohrození.

Super video, ktoré sa však nepodarí načítať

„Včera som videl extrémne smiešne video, ukážem ti ho. Počkaj, počkaj, trošku seká, vydrž… No tak nič, nabudúce.“ Klasický scenár spôsobený pomalým internetom vytvorí situáciu ako z encyklopédie trápnosti a jediná vec, ktorá bude trvať dlhšie ako načítanie videa, bude nepríjemné trápne ticho.

Väčšina z nás zažila tieto situácie na vlastnej koži a hoci nám v živote nijako výrazne neublížili, nemusíme ich prežívať znova. Ak sa chcete podobným nepríjemnostiam navždy vyhnúť, pomôže vám rýchly a spoľahlivý 4G internet od O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje o predbiehaní: Nepodceňte situáciu

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely radí, ako správne predbiehať tak, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam aj prípadným nehodám.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, Rasťo Chvála v blogu približuje, ako predbiehať nielen na obojsmernej ceste. 

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Občas zídem dole z rýchlostnej komunikácie R1 a len tak pre spomienky a relax brázdim cesty prvej triedy medzi Nitrou a Žiarom nad Hronom. Inokedy zas na týchto cestách urobím mojim deťom exkurziu do minulosti a rozprávam, ako sme tu jazdili v 90. rokoch.

Na takzvanej ceste smrti vtedy všetci predbiehali. Doslova to pripomínalo automobilové preteky, akurát tu išli pretekári aj v protismere. Dnes by mi to už strach nedovolil, ale vtedy to bol národný šport.

Keď prichádzal na rad úsek s krátkou rovinkou, bolo treba podradiť, aby mal motor ideálne otáčky. Potom nasledovalo nazbieranie rýchlosti, priblíženie k autu a ak za zákrutou nič nešlo, ostával len mrk do zrkadla, či náhodou nejde zozadu niekto rýchlejší, a šup, už bol predbiehací manéver hotový. Kto takto nevedel predbiehať, skončil zle.

„V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor.“

Áno, mrazí ma pri predstave, ako sa jazdilo na ceste číslo 65. Na druhej strane často sa predbiehalo ako z učebnice, dnes mnohým šoférom táto skúsenosť chýba. Často predbiehajú na nevhodnom prevodovom stupni a nepozerajú sa za seba.

V časoch rýchlych áut treba brať do úvahy, že niekto začal predbiehať skôr ako najbližšie auto za kamiónom. Predbiehací manéver na obojsmernej ceste je špecifický tým, že trvá veľmi krátko, za ten čas však treba vyhodnotiť veľa informácií: vhodný úsek, autá v protismere, autá vzadu, auto pred nami a v neposlednom rade technické danosti auta.

V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor, lebo nevieme, ako rýchlo a kde sa vystrčí oproti idúce auto. Špeciálne si všímajme horizonty alebo nenápadné odbočky, z ktorých môže na cestu vybehnúť iné auto.

Stále ostáva dôležité sledovať prostredie vôkol cesty, a tak trochu si načítať správanie šoféra pred nami. Aj keď to nevyzerá ako nutné, predbiehací manéver začnime vždy v otáčkach, pri ktorých motor začína poriadne ťahať. Oplatí sa podradiť alebo pri automatickej prevodovke stlačiť plyn na podlahu.

„Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla.“

Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla. Ak predbiehame viac áut v kolóne, počítajme s tým, že nie každý nás vidí, a tak môže začať predbiehať.

Na zaradenie späť do svojho pruhu treba tiež priestor a predbiehací manéver by sme mali začať len vtedy, ak existuje miesto na zaradenie. Nie je správne, ak miesto na zaradenie musia vytvoriť iní vodiči brzdením.

Zlé predbiehanie na obojsmernej ceste, našťastie, nepatrí medzi časté príčiny dopravných nehôd, ale pokiaľ ide o následky, je na tom najhoršie. Najmä čerství šoféri by si mali prvé predbiehania skúsiť na naozaj prehľadných cestách a nezačínať s predbiehaním kamiónov.

V začiatkoch pomôže natrénovať si pomyselný predbiehací manéver okolo kamióna na diaľnici. Aspoň zistíte, akú dráhu na to potrebujete.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy Rasťa Chválu:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac