Trápne veci, ktoré sa stanú, keď máte pomalý internet

Internet je dobrý sluha, ale zlý pán. Obzvlášť, keď sa rozhodne spomaliť či úplne zastaviť v momente, keď ho najviac potrebujeme.

Jeho absencia nás potom môže dostať do veľmi nepríjemných a hlavne trápnych situácií. Väčšinou to nie sú žiadne veľké tragédie a tak sa na nich s odstupom času vieme dobre zasmiať. 

Na Sóde sme pre vás vytvorili zoznam situácií, ktoré spôsobuje práve pomalý internet a ich výsledkom sú zvyčajne pocity trápnosti. Našli ste sa v niektorom bode? Pretože my hneď v niekoľkých.

Video sa zasekne v tej najhoršej chvíli

Hudobné videoklipy, seriály či filmy sú často obohatené o intímne scény, tanečníčky v bikinách alebo vypracované mužské telá. Ak si krátite chvíle v práci či doma sledovaním vyššie menovaných vecí a váš internet nepatrí k najrýchlejším, dávajte pozor.

Zákon schválnosti totiž hovorí, že video sa vždy zasekne v tej najnevhodnejšie chvíli a ako bonus práve vtedy vojde do miestnosti kolega, kamarát alebo celá rodina. Ich podozrievavý úškrn pre vás určite nebude príjemný.

Nepodarí sa vám odoslať správu

„Správu sa nepodarilo odoslať! Skúsiť znova.“ Túto vetičku v rôznych obmenách sme pravdepodobne videli už všetci. Ak internet štrajkuje, naša správa sa jednoducho neodošle. Tí menej trpezliví z nás, potom ťukajú na tlačidlo „Skúsiť znova“ aj desaťkrát za minútu a v momente, keď sa internet rozbehne,  príde príjemcovi nešpecifikované množstvo správ. Odosielateľovi potom zostáva už len prečkať trápnu chvíľu alebo nájsť si dobrú výhovorku.

Zdržovanie radu pri pokladni

Appky združujúce rôzne vernostné karty sa v dnešnej dobe tešia veľkej obľube. Na ich fungovanie však potrebujete internet. Ten vás môže zradiť (a často zradí) práve vtedy, keď chcete svoje ťažko nazbierané body a kupóny použiť pri pokladni. Počas zdržovania a čakania na načítanie appky si môžete vychutnať bodavé pohľady zväčšujúcej sa „fronty“.

Rozmazaný obraz počas videohovoru

Videohovory sú skvelým vynálezom. Ak ste od osoby na druhej strane linky ďaleko alebo neviete zosúladiť svoje kalendáre, videohovor dokáže takmer na 100 % nahradiť osobné stretnutie. To však platí len v prípade, ak váš internet spolupracuje a nerozhodne sa nahodiť slimačie tempo. V opačnom prípade môže váš videohovor vyzerať skôr ako počítačová hra z roku 1980 a vy alebo príjemca hovoru budete vidieť len zopár pixelov a machuľu.

Obraz sa počas videohovoru zasekne a grimasa je na svete

Ak pri video hovore nemáte problém s rozmazaným obrazom, máte napoly vyhraté. Aj čistý obraz však môže sekať. Sekanie spôsobí, že vaša tvár sa na obraze stopne v neprirodzených grimasách a človek na druhej strane hovoru zažije kopec zábavy, alebo strachu, pretože budete vyzerať buď ako skvelý mimický komik, alebo, ako keby vám bolo nevoľno.

Oneskorený zvuk počas hovoru

Do tretice, problém týkajúci sa internetovej komunikácie a pomalého internetu, tento krát zvuk. Oneskorený či zrýchlený zvuk môže takisto priniesť niekoľko trápnych situácií. Počas video hovoru môžete napríklad chvíľu vyzerať ako kapor, pretože budete otvárať ústa naprázdno a zvuk dorazí až o niekoľko sekúnd, poprípade budete hovoriť s druhou osobou naraz a tak sa veru dohodnúť nedá.

Nahrávanie súborov trvá večnosť

Fotografia, ktorú chcete zavesiť na sociálnu sieť alebo súbor, ktorý potrebujete rýchlo poslať šéfovi, pretože ste mu to sľúbili. Tieto jednoduché úkony sa pri pomalom internete môžu stať behom na dlhú trať. Internet a nahrávanie súborov sa zastaví a počas nekonečného čakania si môžete, napríklad v telefónnom zozname, hľadať čísla na nového lepšieho poskytovateľa internetu.

Hudba na párty prestane hrať

K letu neodmysliteľne patria grilovačky, rôzne oslavy či párty pri bazéne s priateľmi alebo rodinou. Na takýchto akciách nesmie chýbať dobrá a niekedy aj hlasná hudba. Ak svoje obľúbené skladby plánujete púšťať cez niektorý z online prehrávačov, uistite sa, že váš internet to zvládne. Inak môže nastať hrobové ticho, ktoré počas poriadnej párty nikto neocení a vaša povesť špičkového hostiteľa bude náhle v ohrození.

Super video, ktoré sa však nepodarí načítať

„Včera som videl extrémne smiešne video, ukážem ti ho. Počkaj, počkaj, trošku seká, vydrž… No tak nič, nabudúce.“ Klasický scenár spôsobený pomalým internetom vytvorí situáciu ako z encyklopédie trápnosti a jediná vec, ktorá bude trvať dlhšie ako načítanie videa, bude nepríjemné trápne ticho.

Väčšina z nás zažila tieto situácie na vlastnej koži a hoci nám v živote nijako výrazne neublížili, nemusíme ich prežívať znova. Ak sa chcete podobným nepríjemnostiam navždy vyhnúť, pomôže vám rýchly a spoľahlivý 4G internet od O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Máte nápad, ktorý zmení svet? Prihláste ho a získajte podporu najlepších a podiel z 1 milióna dolárov

Svetové zviditeľnenie, finančná podpora, osobný koučing a množstvo nových priateľov medzi podnikateľmi zo sveta. To všetko sa dá získať v medzinárodnej súťaži Chivas VENTURE určenej inovatívnym podnikateľom.


Podnikáte? Takto si vyberiete ideálny smartfón s paušálom

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové