Tri dni bez nabíjačky robia z Realme 8 perfektného parťáka na prácu aj cestovanie

Vyladené fotoaparáty, extrémna výdrž batérie a prémiový dizajn v dostupnej cene, taká je v skrakte novinka od Realme.

Značka Realme sa postupne etabluje na našom trhu a prináša telefóny s výbornými parametrami za dostupnú cenu. Stále sa snaží niečím zaujať a podarilo sa jej to aj pri modeli Realme 8.

Ak si práve vyberáte nový mobil, tu je náš výber 6 smartfónov, ktoré výborne odzrkadľujú najnovšie trendy

Čo sa vydarilo? 

Od prvých sekúnd testovania ma zaujal kvalitný displej. Technológia AMOLED nie je v tejto cenovej kategórii štandardom, preto ma prekvapili sýte zobrazované farby, ktoré som si užil hlavne pri sledovaní videí a hraní hier. 

S Realme 8 sa výborne pracuje aj na priamom slnku, čomu pomáha funkcia automatickej regulácie jasu. Najviac však musím vyzdvihnúť výdrž batériu. Tento model má batériu s kapacitou až 5 000 mAh, ktorá zvládne tri dni aktívneho používania. Ak častejšie cestujete alebo používate smartfón ako pracovný nástroj, určite vás to poteší. Oceňujem aj pevné vyhotovenie s nádychom prémiovosti.

Čo mohlo byť lepšie?

Realme 8 nemá veľa slabín. Občas som postrehol pomalšie reakcie systému, ktoré sú daňou za menej výkonný procesor. Citeľné je to hlavne pri používaní fotoaparátu, prepínanie medzi jednotlivými režimami fotenia bolo občas pomalšie.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Určite oceňujem široké možnosti fotografovania a bohatý výber scén. Fotky vytvorené širokouhlým objektívom sú očarujúce a potešil ma aj makro objektív. Úžasné fotografie vytvoríte už od pár centimetrov, čo viete využiť napríklad pri fotení kvetov. 

Poteší aj vyladený režim portrétu. Predná selfie kamera fotí výborné a poteší hlavne selfie maniakov. 

Hodnotenie na záver: Nesklame milovníkov fotenia a dlhej výdrže

Táto novinka od Realme v žiadnom smere nesklame ani náročnejšieho používateľa. Výborne fotí aj natáča videá a milovníci fotenia si ho rýchlo obľúbia. Vďaka extra veľkej kapacite batérie ho budete nabíjať tak raz za tri dni, čo je výborná hodnota. Aj pomer ceny a výkonu je výborný. V danej cenovej hladine ponúka Realme 8 slušný hardvér a prémiové vyhotovenie. Poteší tiež bohaté balenie s rýchlonabíjačkou, dátovým káblom a obalom.


Realme 8 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do 100 %.

Roman Škopík, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Roman Škopík, asistent kontaktného centra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Samsung Galaxy A32 je dostupný 5G smartfón s prekvapivou výdržou batérie

Samsung s modelom A32 5G oslovuje nenáročných používateľov a rozširuje výber lacnejších a dostupnejších 5G smartfónov.

Ak hľadáte smartfón s možnosťou 5G pripojenia a nechcete zaň zaplatiť veľa, výber veľmi pestrý nie je. Okrem toho, že Samsung Galaxy A32 5G podporuje 5G a má príjemnú cenu, ide o zariadenie, ktoré úplne postačuje na bežné každodenné používanie. 

Ak si práve vyberáte nový mobil, tu je náš výber 6 smartfónov, ktoré výborne odzrkadľujú najnovšie trendy

Čo sa vydarilo? 

Samsung Galaxy A32 5G sa určite vydaril po dizajnovej stránke. Zaujímavosťou je najmä zadná strana, kde foťák nenájdete v štvorci, kruhu alebo inom do oči bijúcom orámovaní. Samsung  jednoducho v ľavom hornom rohu umiestnil všetky šošovky vedľa seba. Je to niečo nové, dobre to vyzerá a hlavne sa s telefónom pri fotení výborne manipuluje. 

Ďalej musím pochváliť čítačku odtlačkov prstov, ktorú výrobca strategicky integroval do bočného tlačidla na vypnutie a zapnutie zariadenia. Je pomerne veľká, takže váš palec nasníma takmer vždy na prvýkrát a rovnako rýchlo aj reaguje.

No a nakoniec je tu samotná podpora 5G siete, ktorá bude zrejme jedným z hlavných dôvodov, prečo väčšina záujemcov siahne po tomto mobilnom telefóne.  

Čo by mohlo byť lepšie?

Bohatú ponuku smartfónov s 5G konektivitou a bohatou výbavou by sme v strednej cenovej kategórii hľadali len márne. Preto pri cenovo priaznivom modeli A32 5G musím prijať fakt, že ide o smartfón pre bežného používateľa. 

Veľa konkurentov má v rovnakej cenovke, avšak bez podpory 5G, lepšie takmer všetko, od výkonu a displeja až po fotoaparát. Výbava mohla byť lepšia, no bolo by to na úkor ceny, a to zrejme nebol zámer Samsungu. 

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Na tomto mobilnom telefóne ma najviac prekvapila batéria a jej výdrž. Výrobca v tomto smere nešetril a nájdeme v ňom štedrých 5 000 mAh. Telefón vydržal celý pracovný deň, keď som ho naozaj nešetril a bez potreby dobíjania sme to spolu potiahli až do večera druhého dňa, ktorý bol rovnako náročný. 

Keď som ho používal na bežné účely ako telefonovanie, surfovanie po internete a počúvanie hudby, batéria dala o sebe vedieť dokonca až po troch dňoch. 

Hodnotenie na záver: 5G za príjemnú cenu

Smartfón Samsung Galaxy A32 5G je ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú záujem o zariadenie s podporou 5G siete, kladú dôraz na výdrž batérie a zároveň nechcú siahnuť hlboko do vrecka. Je to šikovný spoločník na každodenné, bežné používanie. 


Samsung Galaxy A32 5G môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do 100 %.

Michal Pakos, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Pakos, O2 Guru  zozákazníckeho centra O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ste pripravení na 5G? Vybrali sme 5 mobilov s rýchlym pripojením a naloženou výbavou

Čítaj viac

Rozhodujete sa medzi smart náramkom a smart hodinkami? Toto by ste mali vedieť

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac