Výborne spracovaný smartfón: Recenzia novinky Honor 20 Lite

Kvalitné fotografie už aj v noci, dlhá výdrž batérie, vysoký výkon či veľké úložisko – parametre, ktoré môže tomuto telefónu konkurencia závidieť.

Honor už tradične čerpá know-how a hardvér zo spolupráce s materskou spoločnosťou Huawei. Aj to je dôvodom, prečo sa mu u nás darí čím ďalej, tým viac. Mne sa do rúk dostala novinka Honor 20 Lite, ktorá dokonale vystihuje všetky plusy tejto značky. Ide o kvalitne spracovaný smartfón s výbornými parametrami a so skvelou cenou.

Veľký displej v malom tele

Novinka Honor 20 Lite ma hneď na úvod zaujala optimálnou veľkosťou aj napriek tomu, že disponuje až 6,21-palcovým displejom. Pohodlne sa dá ovládať jednou rukou, čo pri podobne veľkých displejoch nie je bežné.

Smartfón je tenký a ľahký aj vďaka plastovému krytu na zadnej strane. Nad použitím plastu netreba hneď lámať palicu. Výhodou je, že sa nerozbije a nezostávajú na ňom odtlačky ako na skle či na kove.

Inteligentný fotoaparát

Na zadnej strane zariadenia sa nachádza trojitý fotoaparát, ktorý spolupracuje s umelou inteligenciou. Honor sa rozhodol, že ku klasickej 24 Mpx šošovke a k 8 Mpx šošovke, ktorá meria hĺbku scény a je určená na rozmazanie pozadia, pridal ešte ďalšiu 2 Mpx širokouhlú šošovku. Na výber teda máte z troch základných režimov a ďalších v rámci doplnkových nastavení.

Či už fotíte klasické scény, portréty, alebo potrebujete dostať do záberu širokú scénu, Honor 20 Lite má odpoveď na všetko. Výsledné fotky sú ostré a farebne dobre vyvážené. Vyzdvihnúť by som chcel najmä fotenie v noci a za zníženého osvetlenia. Na fotenie v noci má Honor 20 Lite samostatný nočný režim s dlhšou clonou pri uzávierke. Do šošovky sa tak dostáva viac svetla a fotky sú výrazne jasnejšie. Konkurencia môže len závidieť.

Prekvapujúca vnútorná pamäť

Na radosť z fotiek a videí potrebujete, samozrejme, aj dostatok vnútornej pamäte. Honor 20 Lite stavil na vnútorné úložisko s kapacitou 128 GB. Ak to však bude niekomu málo, pomocou klasickej SD karty sa dá rozšíriť až na veľkosť 512 GB.

K vnútornej pamäti sa pridáva operačná pamäť RAM s kapacitou 4 GB spolu s 8-jadrovým procesorom vyššej strednej triedy Kirin 710F. Táto kombinácia zabezpečuje plynulý chod aplikácií bez sekania či náznakov mrznutia.

Celý systém je poháňaný batériou s kapacitou 3 400 mAh. Pri plnej testovacej prevádzke vydržala jeden a pol dňa, a to som smartfón rozhodne nešetril.

Pohrať by sa mali s odomykaním

Malú chybičku krásy som však našiel aj na tomto zariadení – odomykanie smartfónu skenom tváre nefungovalo práve najlepšie. Tvár sa mi podarilo úspešne nasnímať až na tretí-štvrtý pokus, a to som bol v presvetlenej miestnosti. Všetko však zachraňuje snímač odtlačku prsta, ktorý je umiestnený na zadnej strane v ideálnej výške. Počas celého testu fungoval bezchybne a bleskurýchle.

Hodnotenie O2 Guru: Skvelý telefón aj napriek pár drobnostiam

Drobný nedostatok so snímaním tváre zariadeniu Honor 20 Lite určite odpustíte. Ostatné parametre hovoria jasne v jeho prospech. V rámci testovania som s ním bol nadmieru spokojný a mrzela ma len jediná vec – že som si ho nemohol nechať dlhšie.

Získajte mesiac poistenia zadarmo

Spoločnosť O2 ochráni váš nový telefón práve vtedy, keď je najzraniteľnejší. Zoberte si k ľubovoľnému O2 Paušálu smartfón a o jeho poistenie sa prvý mesiac postará modrý operátor.

Martin Liptai

Tento smartfón pre vás otestoval Martin Liptai, vedúci O2 Predajne Rožňava.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Zdenka Studenková odporúča: 4 seriály z ponuky HBO GO, ktoré by ste si mali pozrieť

Vo výbere obľúbených seriálov hereckej ikony nájdete intímnu drámu, výpravnú fantasy ságu aj historický triler.

Zdenka Studenková je veľkou fanúšičkou seriálov. Vyberá si naprieč rôznymi žánrami, pričom kladie dôraz na umelecké spracovanie a hĺbku emócií. Keďže je skúsenou herečkou, dokáže oceniť scenár aj produkciu. Prezradila nám, ktoré seriály z ponuky HBO GO odporúča a prečo. 

Inšpirujte sa pri skladaní svojho paušálu známou herečkou a získajte predplatné služby HBO GO aj 10 GB extra dát na jej sledovanie. Zistite viac o Zdenkinom O2 SMART Paušále

Zdenka Studenková si zážitok zo sledovania najradšej vychutnáva doma a na jedno posedenie si pozrie aj tri diely.

Impérium – Mafia v Atlantic City/Boardwalk Empire
historická gangsterská dráma

Seriál Impérium – Mafia v Atlantic City sa odohráva v americkom meste plnom kasín v čase prohibície v 20. rokoch minulého storočia. Sleduje osud politika Nuckyho Thompsona, ktorý konšpiruje s gangstrami.

Foto: © 2010 Home Box Office, Inc.

Herečka Zdenka Studenková oceňuje najmä herecké výkony. „Steve Buscemi, ktorý si v tomto seriáli zahral hlavnú úlohu, je veľký herec. Baví ma, ako on aj jeho kolegovia modelujú svoje postavy. Nič v seriáli nie je na prvú, je tam zjavná herecká ekvilibristika. Vždy ma prekvapí, ako v tej ktorej situácii zareagujú,“ vysvetľuje.

„Oceňujem aj nečakané dejové zvraty a dramaturgiu, ktorá výborne pracuje s ľudským podvedomím,” dopĺňa Zdenka ďalšie dôvody, pre ktoré si seriál obľúbila.

Hra o tróny/Game of Thrones
výpravná fantasy sága

„Tento seriál je základ a musí ho vidieť každý,“ hovorí Zdenka Studenková o dobrodružno-fantastickej ságe Hra o tróny, ktorá vznikla podľa knižnej série od Georgea R. R. Martina. Jej slová potvrdzujú nielen zástupy fanúšikov, ale aj kritici. Zarytí fanúšikovia tvrdia, že sa od seriálu nevedeli odtrhnúť a úplne zmenil ich pohľad na televíznu tvorbu.

Foto: © 2011 Home Box Office, Inc.

Hru o tróny s výpravnou produkciou si populárna herečka obľúbila nielen pre nádherné scenérie a prepracované dejové línie, ale aj komplexné postavy a herecké výkony vyrážajúce dych.

Černobyľ/Chernobyl
miniséria o pozadí nukleárnej katastrofy

„Mám rada dokumentárne seriály, pretože dokážu do detailov ozrejmiť historické udalosti. Divadelné predstavenie trvá okolo troch hodín a to je príliš krátko na to, aby sme mali priestor kompletne vysvetliť historické pozadie,“ hovorí Zdenka.

Foto: © 2019 Home Box Office, Inc.

„V programe Slovenského národného divadla máme hru Dnes večer nehráme, ktorá mapuje udalosti Nežnej revolúcie. Seriál Černobyľ je naozaj skvelý a predstavuje výborný úvod práve k tejto hre. Ukazuje v priamom svetle obludnosť minulého režimu a odhaľuje dôvody, prečo sa nemohol udržať,“ približuje.

MatkaOtecSyn/MotherFatherSon
intímna rodinná dráma z prostredia moci 

Seriálový triler o naštrbených vzťahoch v rozpadnutej rodine, ktorej členovia sa pohybujú v politike a médiách, si získal aj Zdenku Studenkovú. Oceňuje ho najmä pre jeho hĺbku a vnorenie sa do témy.

Foto: © BBC

„Som veľká fanúšička kníh. Jedným z mojich obľúbených autorov je Rob Tom Smith. Keď som pozerala seriál MatkaOtecSyn, hovorila som si, že ho musel napísať famózny scenárista. Aké bolo moje prekvapenie, keď som sa dozvedela, že scenár písal práve Rob Tom Smith,” približuje.

Vyberte si svoj O2 SMART Paušál a užívajte si extra dáta na obľúbené aplikácie. Ak sa rozhodnete pre Zdenkin O2 SMART Paušál, získate nielen neobmedzené volania, SMS a MMS a základný balík 3 GB dát, ale aj predplatné služby HBO GO s 10 GB extra dát na jej sledovanie a ďalších 10 GB dát na používanie appky WhatsApp. Ak si chcete do svojho paušálu vybrať iné aplikácie, kliknite na www.o2.sk


Máte v ruke nový smartfón? Týchto 6 vecí by ste mali spraviť ako prvých

Čítaj viac

5 smartfónov, ku ktorým dostanete v O2 aj druhý mobil

Čítaj viac

Nové tváre O2 Luddo a Moya spoznávajú svet ľudí

Čítaj viac