Výhodou Samsungu Galaxy A50 sú bohaté skúsenosti výrobcu

Za novinkou z áčkového radu je vidno kus dobrej roboty. Na žiarivom AMOLED displeji nenájdete žiadny rušivý element.

Modelový rad A od Samsungu bol a stále je skvelý, preto som rád, že Samsung okresal a sprehľadnil svoju skupinu smartfónov a všetky ich viac-menej unifikoval do jednotného dizajnu. V rámci testovania som vyskúšal model Samsung Galaxy A50, ktorý má rozhodne čo ponúknuť.

Pekný dizajn bez rušivých elementov

Smartfón Samsung Galaxy A50 je príjemne oblý, bez ostrých hrán a vďaka svojej veľkosti sadne akurát do ruky. Z dizajnového hľadiska sa mi páči, že na ňom nenájdete žiadny rušivý element ani vytŕčajúci fotoaparát, ani senzor na odtlačok prsta. Ten je zabudovaný priamo v displeji a umiestnený tak, aby ste si na jeho polohu ľahko zvykli.

Má to však aj mínus – odomykanie trvá dlhšie a je menej presné ako pri klasickom snímači. Odporúčam kombinovať ho s odomykaním tvárou, ktoré, naopak, funguje expresne rýchlo a spoľahlivo.

Displej, ktorý si vás získa

Pri vyšších radoch od Samsungu sa vždy teším na displej so skvelou AMOLED technológiou. V prípade tohto zariadenia je displej jasný, žiarivý a vďaka funkcii Always on vidíte na zamknutej obrazovke čas, stav batérie, notifikácie či práve počúvanú skladbu. Zapnúť si môžete aj filter modrého svetla a obrazovku ešte viac zväčšiť tým, že zariadenie budete ovládať prostredníctvom gest a nie pomocou spodnej lišty.

Super AMOLED displeje sa navyše vyznačujú aj úspornou spotrebou batérie. Samsung Galaxy A50batériu so slušnou kapacitou 4 000 mAh, vďaka ktorej zvládne takmer dva plné dni.

Výborná kombinácia operačnej a vnútornej pamäte

Ak však operačnú pamäť s kapacitou 4 GB poriadne zaťažíte a posťahujete si do úložiska s kapacitou 128 GB množstvo aplikácií, pripojíte zariadenie k nabíjačke ešte v daný deň. Samsung Galaxy A50 prináša naozaj výbornú kombináciu operačnej a vnútornej pamäte, ktorá by mala postačovať drvivej väčšine používateľov. Ak by ste zatúžili po ešte väčšej pamäti na uloženie fotiek a videí, môžete ju rozšíriť až o 512 GB.

Dobrý fotoaparát, ktorý si poradí aj v noci

O zhotovenie fotiek sa postará zadný fotoaparát s trom šošovkami. Prvá šošovka slúži na snímanie klasických fotiek, druhá zachytáva hĺbu scény a vytvára rozmazané pozadie a treťou je obľúbená širokouhlá šošovka. Podľa mňa ide o asi najlepšiu možnú kombináciu.

Oceňujem, že prostredie aplikácie na fotenie je naozaj jednoduché a intuitívne. Na zmenu režimov stačí prechádzať prstom sprava doľava alebo opačne. Popri klasických režimoch ponúka zariadenie Samsung Galaxy A50 aj režim Pro, Pomalý pohyb, Super spomalenie alebo Noc.

Najviac som však využíval klasický režim, v rámci ktorého som sa hral s normálnym a so širokouhlým záberom, a nočný režim. Ten funguje na podobnom princípe ako pri konkurencii. Pri stlačení spúšte pôsobí dlhšia uzávierka, vďaka čomu sa do šošovky dostane čo najviac vonkajšieho osvetlenia a zariadenie fotku ešte aj softvérovo prisvetlí. Vo výsledku sú teda fotky fotené v tme oveľa svetlejšie, jasnejšie a menej zašumené.

Hodnotenie O2 Guru: Zariadenie, ktoré vám bude robiť radosť

Samsung Galaxy A50 vychádza z bohatej histrórie výrobcu, čo je rozhodne plusom. Ak budete držať v ruke tento smartfón, nebudete mať pocit, že vám niečo chýba, pretože prináša naozaj všetko, čo potrebujete. Za týmto zariadením sa ukrýva kus dobre vykonanej práce, vďaka ktorej vám bude naozaj robiť radosť.

Samsung Galaxy A50 môžete mať k akémukoľvek O2 Paušálu alebo O2 Dátam na začiatok od 0 €.

Martin Liptai

Tento smartfón pre vás otestoval Martin Liptai, supervízor O2 Predajne Rožňava.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Baví vás rozširovať si všeobecný prehľad? Začnite pozerať týchto 7 YouTube kanálov

Vybrali sme náučné videá pre všetkých, ktorým robí radosť vzdelávať sa a každý deň potrebujú novú dávku vedomostí.

Niekedy stačí 10 minút denne, aby sme sa dozvedeli niečo nové alebo oprášili svoje vedomosti, doplnili si kontext a zistili súvislosti. Ak sa radi vzdelávate, pozrite si naše odporúčanie na náučné YouTube kanály. 

Sledujte YouTube cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môže byť aj 10 GB extra dát na používanie tejto appky. Chcem vedieť viac

Crash Course

Crash Course je zlatou baňou náučných videí. Nájdete tu krátke série, ktoré výborne spracúvajú rôzne témy – od literatúrymytológie cez počítačové vedyfilozofiupo chémiuastronómiu.

Pozrieť si všetky Crash Course videá je časovo nemožné, určite však odporúčame začať svetovou alebo európskou históriou. John Green, ktorý kanál produkuje, prináša moderný prístup k dejepisu, založený na pochopení súvislostí medzi historickými udalosťami z viacerých uhlov pohľadu.

Dejepis Inak

Pri histórii ešte na chvíľku zostaneme. Sandra Sviteková a jej kanál Dejepis Inak patrí v súčasnosti k tomu najlepšiemu, čo vzniká na slovenskej YouTube scéne.

Vyštudovaná učiteľka sa vo svojich videách nevenuje iba dejepisu, ale rozoberá aj filozofické a spoločenské témy. Dozviete sa napríklad viac o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, o Charte 77, o vzniku Európskej únie, ale aj prečo ženy nosia podprsenky či prečo sa holíme.

Kurzgesagt – In a Nutshell

Náš favorit z tohto zoznamu je kanál Kurzgesagt – In a Nutshell, pretože kladie podnetné otázky a odpovedá na ne krásnymi minimalistickými animáciami nemeckého dizajnového štúdia Kurzgesagt.

Prečo nás krásne veci robia šťastnými? Aká je skutočná podstata reality? Je Európska únia demokratická? Je organické jedlo zdravšie? Môžete vôbec týmto videám veriť?

The Cosmonaut Variety Hour

Doteraz sme sa venovali obsahu, ktorý sa snaží zachovať objektivitu a pri skúmaní sveta využíva akademické princípy. V tomto odporúčaní to už neplatí, Marcus Turner buď niečo miluje, alebo nenávidí.

Na svojom kanáli The Cosmonaut Variety Hour prináša subjektívne názory na rôzne popkultúrne fenomény. Marcus miluje Star Wars a nenávidí poslednú sériu Hry o tróny. O oboch však dokáže rozprávať zaujímavo, fundovane a vidno, že aj napriek zaujatosti mu nechýbajú vedomosti a obrovský prehľad v modernej kultúre.

Mimozemšťania, klimatické zmeny aj inšpiratívne ženy vo vede. Máme pre vás 7 tipov na zaujímavé vedecké články

The Nerdwriter

Evan Puschack považuje svoju tvorbu za mix esejí, reportáží, fotožurnalistiky a dokumentu. Nájsť jednu tematickú strechu je pri jeho videoesejách náročné – jeden týždeň sa venuje tomu, ako Donald Trump odpovedá na otázky, inokedy zase vysvetľuje, ako interpretovať obrazy Pabla Picassa.

Do nášho zoznamu sa jeho kanál The Nerdwriter dostal vďaka filmovým a umeleckým témam. Odporúčame napríklad video o tom, ako sa vývoj maľby a umenia dostal až k drip maľbám Jacksona Pollocka.

Tifo Football

Aj k športu sa dá pristupovať akademicky. Ak patríte medzi futbalových fanúšikov, ktorým už nestačí len sledovať zápasy a zostrihy, preskrolujte si videá na kanáli Tifo Football.

Väčšina z nich sa venuje taktikám, profilom trénerov či príbehom hráčov, no pravidelne tu nájdete aj zaujímavejšie témy. Napríklad prečo vidíme čoraz menej ofsajdov alebo že Čína využíva futbal v Afrike ako vyjednávací nástroj v diplomacii.

Vox

Americký web Vox sa preslávil svojím prístupom k tzv. vysvetľujúcej novinárčine a musíme uznať, že krátke náučné videá na úplný kaleidoskop tém robia famózne.

Pri takom množstve videí sa ťažko odporúča jedno konkrétne, ale vyskúšajte napríklad explainer o histórii palestínsko-izraelského konfliktu alebo možno ľahšiu tému – prečo máme vždy dosť miesta na dezert.

Vyberte si svoj O2 SMART Paušál a získajte extra dáta na obľúbené aplikácie. Ak sa rozhodnete pre Strieborný O2 SMART Paušál, získate nielen neobmedzené volania, SMS a MMS a 3 GB dát, ale aj 2 × 10 GB na dve aplikácie podľa vášho výberu. Vybrať si môžete napríklad YouTube a Instagram alebo Facebook. Viac o nových O2 SMART Paušáloch a ich možnostiach sa dozviete na www.o2.sk.


Máte v ruke nový smartfón? Týchto 6 vecí by ste mali spraviť ako prvých

Čítaj viac

5 smartfónov, ku ktorým dostanete v O2 aj druhý mobil

Čítaj viac

Nové tváre O2 Luddo a Moya spoznávajú svet ľudí

Čítaj viac