Xiaomi Redmi Note 7 má moderný displej ideálny na multitasking

Pozreli sme sa bližšie na nové zariadenie od Xiaomi, ktoré bude vyhovovať takmer každému.

Xiaomi je nekorunovaným kráľom v kategórii hodnota za peniaze. S prehľadom to potvrdzuje aj model Redmi Note 7.

Príjemné spracovanie

Z dizajnovej stránky je Xiaomi Redmi Note 7 príjemné, aj keď nie práve ohromujúce zariadenie. Pri práci sa mi v ruke držal prekvapivo dobre a aj napriek sklu z oboch strán sa šmýkal len minimálne.

Na zadnej strane nájdete okrem duálneho fotoaparátu aj čítačku odtlačkov prstov, ktorá funguje spoľahlivo a rýchlo. Displej má hrubšie okraje, ktoré sú pri LCD displeji nutnosťou. Napriek tomu je rozmer obrazovky aj pomer displeja k celkovej veľkosti zariadenia výborný, na čom má zásluhu decentný výrez na prednú kameru.

Prekvapí aj umiestnenie notifikačného LED svetla na spodnom okraji pri nabíjacom porte, ktorý je v štandarde USB-C. Okrem neho Xiaomi Redmi Note 7 poskytne aj čoraz zriedkavejší 3,5 mm jackinfračervený port na ovládanie televízie či iných zariadení.

Displej pripravený na všetko

Displej Xiaomi Redmi Note 7 spĺňa všetky požiadavky moderného smartfónu. S rozmerom 6,3″ je dostatčne veľký, aby ste si v ňom mohli vychutnať videá, hry aj fotky. To všetko vo FHD+ kvalite.

Bez ohľadu na to, čo sa mi na displeji zobrazovalo, nevšimol som si žiadne nedostatky. Pomer strán 19,5 : 9 je vďaka funkcii splitscreen, ktorá umožňuje mať na obrazovke naraz otvorené dve aplikácie, ideálny na multitasking.

Slušný výkon

Xiaomi Redmi Note 7 zvládol bez zaváhaní všetko, čo som vyžadoval. Moderné hry, náročné aplikácie či funkcia pojazdnej kancelárie mu nerobili problém. Úsporný 8-jadrový procesor4 GB RAM sú v tejto cenovej kategórii výbornou voľbou.

Na aplikácie, fotky a videá je k dispozícii 64 GB pamäť, ktorú vďaka microSD môžete rozšíriť o ďalších 256 GB. Vstup na microSD je zároveň vstupom na druhú SIM kartu.

Kvalitný fotoaparát

Či už ste milovníkom selfie fotografií, alebo radšej zachytávate svet okolo seba, Xiaomi Redmi Note 7 je na to pripravený.

Predná kamera s rozlíšením 13 Mpx dokáže zachytiť pekné selfie a vďaka umelej inteligencii si poradí aj s rozostrením pozadia. Zadná kamera s rozlíšením 48 Mpx a s 5 Mpx senzorom hĺbky dokáže zhotoviť skvelé zábery a má výborne zvládnuté makro. Ak teda radi fotíte detailné zábery zblízka, máte sa na čo tešiť.

Jediné nedostatky som si všimol pri fotení za zlých svetelných podmienok. O videách sa síce nedá povedať, že by boli zlé, ale v porovnaní s fotkami zaostávajú.

Prekvapivá výdrž

Ďalšou oblasťou, v ktorej Xiaomi Redmi Note 7 prekonal moje očakávania, je výdrž. Ku kombinácii úspornejšieho LCD displeja a šetrného procesoru sa navyše pridala veľká 4 000 mAh batéria, ktorá vydrží viac ako deň aj pri náročnom používaní.

Ak od svojho zariadenia nevyžadujete maximum, môžete očakávať až 3 dni výdrže. Hoci smartfón podporuje rýchle nabíjanie, rýchlonabíjačku v balení nenájdete, čo trochu zamrzí. Vzhľadom na cenu a na výdrž zariadenia je však ľahké tento nedostatok odpustiť.

Hodnotenie O2 Guru: Aj smartfón strednej triedy môže byť výnimočný

Ak očakávate od smartfónu čo najviac za čo najpríjemnejšiu cenu, výber Xiaomi Redmi Note 7 rozhodne nebudete ľutovať. Toto zariadenie vrelo odporúčam prakticky každému, možno s výnimkou tých najnáročnejších používateľov a milovníkov videí.

Xiaomi Redmi Note 7 môžete mať k akémukoľvek O2 Paušálu alebo O2 Dátam na začiatok od 0 €.

Michal Kmeť, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Kmeť, špecialista sociálnych médií.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Súťaž: Oslávte s nami 4 roky Sódy a vyhrajte smartfón alebo fitnes náramok

Radi by sme sa vám odvďačili za štyri roky priazne a podpory, preto máme pre štyroch z vás pripravené technologické darčeky.

Za štyri roky Sódy sme s vami zdieľali príbehy zaujímavých ľudí, spoznávali zaujímavosti zo slovenských regiónov a pripomínali si dôležité spoločenské témy. Vydali sme viac ako 1 800 článkov, ktoré ste si pozreli takmer 18 milión krát.

Za vašu dlhoročnú priazeň by sme sa vám teraz radi odvďačili a odovzdali vám štyri darčeky od spoločnosti O2. Okrem výborného smartfónu Honor 20 Lite máme pre vás aj hodinky Huawei Watch GT2 a dva fitnes náramky Huawei Band 3 Pro.

Čo môžete získať

Zo všetkých súťažiacich vyžrebujeme štyroch výhercov, ktorí získajú jednu z týchto štyroch cien:

    • 1× Smartfón Honor 20 Lite 128 GB
    • 1× Huawei Watch GT 46mm
    • 2× Huawei Band 3 Pro

Na zapojenie do súťaže postačí, keď sa s nami podelíte, ktoré články čítate v Sóde najradšej.

Ako na to

Do pripraveného formulára napíšte svoju odpoveď a uveďte svoje kontaktné údaje.

Aby ste sa do súťaže mohli zapojiť, musíte spĺňať aj nasledujúce podmienky:

  • musíte byť fyzická osoba, ktorá dovŕšila vek 15 rokov,
  • musíte súhlasiť s podmienkami súťaže a so spracovaním osobných údajov.

Odpovede posielajte do pondelka 6. januára 2020. V utorok 7. januára 2020 spomedzi všetkých odpovedí vyžrebujeme 4 výhercov, ktorých budeme o spôsobe odovzdania výhry informovať prostredníctvom e-mailu.

Ďakujeme za záujem. Súťaž sme už ukončili.


Máte v ruke nový smartfón? Týchto 6 vecí by ste mali spraviť ako prvých

Čítaj viac

5 smartfónov, ku ktorým dostanete v O2 aj druhý mobil

Čítaj viac

Nové tváre O2 Luddo a Moya spoznávajú svet ľudí

Čítaj viac