Xiaomi Redmi Note 7 má moderný displej ideálny na multitasking

Pozreli sme sa bližšie na nové zariadenie od Xiaomi, ktoré bude vyhovovať takmer každému.

Xiaomi je nekorunovaným kráľom v kategórii hodnota za peniaze. S prehľadom to potvrdzuje aj model Redmi Note 7.

Príjemné spracovanie

Z dizajnovej stránky je Xiaomi Redmi Note 7 príjemné, aj keď nie práve ohromujúce zariadenie. Pri práci sa mi v ruke držal prekvapivo dobre a aj napriek sklu z oboch strán sa šmýkal len minimálne.

Na zadnej strane nájdete okrem duálneho fotoaparátu aj čítačku odtlačkov prstov, ktorá funguje spoľahlivo a rýchlo. Displej má hrubšie okraje, ktoré sú pri LCD displeji nutnosťou. Napriek tomu je rozmer obrazovky aj pomer displeja k celkovej veľkosti zariadenia výborný, na čom má zásluhu decentný výrez na prednú kameru.

Prekvapí aj umiestnenie notifikačného LED svetla na spodnom okraji pri nabíjacom porte, ktorý je v štandarde USB-C. Okrem neho Xiaomi Redmi Note 7 poskytne aj čoraz zriedkavejší 3,5 mm jackinfračervený port na ovládanie televízie či iných zariadení.

Displej pripravený na všetko

Displej Xiaomi Redmi Note 7 spĺňa všetky požiadavky moderného smartfónu. S rozmerom 6,3″ je dostatčne veľký, aby ste si v ňom mohli vychutnať videá, hry aj fotky. To všetko vo FHD+ kvalite.

Bez ohľadu na to, čo sa mi na displeji zobrazovalo, nevšimol som si žiadne nedostatky. Pomer strán 19,5 : 9 je vďaka funkcii splitscreen, ktorá umožňuje mať na obrazovke naraz otvorené dve aplikácie, ideálny na multitasking.

Slušný výkon

Xiaomi Redmi Note 7 zvládol bez zaváhaní všetko, čo som vyžadoval. Moderné hry, náročné aplikácie či funkcia pojazdnej kancelárie mu nerobili problém. Úsporný 8-jadrový procesor4 GB RAM sú v tejto cenovej kategórii výbornou voľbou.

Na aplikácie, fotky a videá je k dispozícii 64 GB pamäť, ktorú vďaka microSD môžete rozšíriť o ďalších 256 GB. Vstup na microSD je zároveň vstupom na druhú SIM kartu.

Kvalitný fotoaparát

Či už ste milovníkom selfie fotografií, alebo radšej zachytávate svet okolo seba, Xiaomi Redmi Note 7 je na to pripravený.

Predná kamera s rozlíšením 13 Mpx dokáže zachytiť pekné selfie a vďaka umelej inteligencii si poradí aj s rozostrením pozadia. Zadná kamera s rozlíšením 48 Mpx a s 5 Mpx senzorom hĺbky dokáže zhotoviť skvelé zábery a má výborne zvládnuté makro. Ak teda radi fotíte detailné zábery zblízka, máte sa na čo tešiť.

Jediné nedostatky som si všimol pri fotení za zlých svetelných podmienok. O videách sa síce nedá povedať, že by boli zlé, ale v porovnaní s fotkami zaostávajú.

Prekvapivá výdrž

Ďalšou oblasťou, v ktorej Xiaomi Redmi Note 7 prekonal moje očakávania, je výdrž. Ku kombinácii úspornejšieho LCD displeja a šetrného procesoru sa navyše pridala veľká 4 000 mAh batéria, ktorá vydrží viac ako deň aj pri náročnom používaní.

Ak od svojho zariadenia nevyžadujete maximum, môžete očakávať až 3 dni výdrže. Hoci smartfón podporuje rýchle nabíjanie, rýchlonabíjačku v balení nenájdete, čo trochu zamrzí. Vzhľadom na cenu a na výdrž zariadenia je však ľahké tento nedostatok odpustiť.

Hodnotenie O2 Guru: Aj smartfón strednej triedy môže byť výnimočný

Ak očakávate od smartfónu čo najviac za čo najpríjemnejšiu cenu, výber Xiaomi Redmi Note 7 rozhodne nebudete ľutovať. Toto zariadenie vrelo odporúčam prakticky každému, možno s výnimkou tých najnáročnejších používateľov a milovníkov videí.

Xiaomi Redmi Note 7 môžete mať k akémukoľvek O2 Paušálu alebo O2 Dátam na začiatok od 0 €.

Michal Kmeť, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Kmeť, špecialista sociálnych médií.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Zabudnite na plastové SIM karty. Špičkové smartfóny už majú v sebe zabudovanú eSIM

O2 je druhým operátorom na Slovensku, ktorý spúšťa možnosť eSIM kariet.

Zaužívané plastové SIM karty postupne vymeníme za elektronické. Týka sa to všetkých smartfónov alebo len najnovších modelov? Aké výhody získam, ak prejdem z klasickej SIM na eSIM?

Ako si správne čistiť smartfón a chrániť sa proti koronavírusu? Chcem vedieť viac

Čo je SIM karta?

Ak chcete využívať mobil, musíte byť účastníkom mobilnej siete. A každý takýto účastník sa potrebuje niečím identifikovať. Na identifikáciu slúži každému dobre známa SIM karta, ktorú ste museli vložiť do mobilu, kým ste ho mohli začať používať.

SIM karta má pridelené unikátne číslo, ktoré slúži na identifikáciu účastníka vo svete a tiež ďalšie MSISDN alebo telefónne číslo. SIM karta je zároveň akýmsi srdcom každého mobilného telefónu a slúži na komunikáciu a prenos dát. Aby nedošlo k zneužitiu SIM karty, chráni ju PIN kód a PUK kód.

Prvé SIM karty mali veľkosť približne ako bankomatová karta, no na podnet výrobcov zariadení museli výrobcovia SIM kariet veľkosť zmenšiť. Vznikla tak SIM karta vo formáte mini, ktorú už väčšina z vás dobre pozná. Keďže každé ušetrené miesto v smartfóne sa počíta, formát SIM kariet sa postupne zmenšoval a z formátu mini vznikol formát mikro a následne ešte menší formát nano.

S postupným zmenšovaním SIM kariet prichádzali aj ich vylepšenia. Postupne sa zvyšovala pamäť SIM karty, čo používateľovi umožnilo uloženie viacerých kontaktov alebo SMS správ.

Čo je eSIM a aké má výhody?

Čoraz viac smartfónov má okrem slotu na nano SIM už aj slot pre integrovanú elektronickú SIM kartu (eSIM), ktorá nahrádza staré plastové SIM karty.

Najväčší rozdiel je v tom, že výrobca integruje čip SIM karty priamo do telefónu, čím zaniká nutnosť  vkladať do zariadenia plastovú SIM kartu.

Pri zakúpení eSIM karty u operátora dostanete unikátny QR kód, ktorého nasnímaním sa do telefónu stiahne jej profil – v podstatne digitálna verzia vkladania plastovej SIM karty do telefónu. Potom už môžete okamžite využívať služby operátora.

Prechodom na eSIM kartu vznikajú hneď dve veľké výhody. Prvá je, že sa už nemusíte obávať poškodenia SIM karty. V takom prípade by ste museli fyzicky zájsť do predajne, požiadať o výmenu SIM karty, ktorá je spoplatnená, a v tom lepšom prípade, keď si zálohujete údaje v telefóne, neprídete o kontakty uložené na SIM karte.Toto pri eSIM karte nehrozí, pretože ju nemáte ako poškodiť.

Druhá veľká výhoda je, že nemusíte používať slot na SIM kartu. Veľká časť reklamácií je spojených práve s nefunkčnou čítačkou SIM kariet. Karty eSIM bude možné používať okrem mobilného telefónu aj v tabletoch, smart hodinkách a iných zariadeniach s podporou eSIM.

Aby ste mohli využívať eSIM, potrebujete dve veci: eSIM aktivovať u svojho mobilného operátora a mobilný telefón s integrovanou SIM kartou. V O2 ponuke sú k dispozícii tieto zariadenia s podporou eSIM.

Samsung Galaxy S20

Nová vlajková loď Samsungu nerobí žiadne kompromisy a momentálne ponúka jeden z najlepších fotoaparátov na trhu. V modeli Samsung Galaxy S20 nájdeme trojitý zadný fotoaparát s hlavným 12-megapixelovým snímačom, 12-megapixelovým ultra širokým snímačom64-megapixelovým snímačom s teleobjektívom. Trojnásobný hybridný zoom môžete kombinovať s 30-násobným Super Resolution zoomom s vylepšenou umelou inteligenciou. Výsledkom sú ostré a čisté fotografie aj takých detailov, ktoré bez zoomu voľným okom len tak ľahko nezachytíte.

Galaxy S20 disponuje aj prepracovaným režimom Bright Night, vďaka ktorému zachytíte snímky aj v tme v takmer rovnakej kvalite ako za bieleho dňa.

Okrem špičkového fotoaparátu poteší aj perfektný výkon. Osemjadrový procesor s novým čipom Exynos 990 v porovnaní so svojím predchodcom zvyšuje výkon zariadenia až o 15 %. Kapacita batérie je 4 000 mAh.

Vo všetkých troch modeloch – Galaxy S20, Galaxy S20+ aj Galaxy S20 Ultra 5G – nájdete hybridný slot a integrovaný slot pre eSIM.

Apple iPhone 11 Pro

Mobilný telefón iPhone 11 Pro možno prirovnať k vreckovému počítaču. O mimoriadny výkon sa v ňom postará čip A13 Bionic, ktorý patrí medzi najvýkonnejšie mobilné čipy súčasnosti. Je navyše úsporný, takže vám ušetrí aj čo-to z kapacity batérie. Tento smartfón je vhodný vďaka svojmu výkonu aj ako pracovný nástroj. Ak potrebujete pracovať v dvoch aplikáciách naraz, stačí zapnúť funkciu splitscreen, ktorá rozdelí obrazovku na dve.

V porovnaní so svojím predchodcom má ešte lepší displej – Super Retina XDR. Vyznačuje sa perfektnou viditeľnosťou a dvomi hodnotami jasu. Bežná svietivosť je 800 nitov a pri sledovaní HDR obsahu je to 1 200 nitov. No a keďže je to smartfón, hodnotu jasu si nastaví automaticky podľa toho, čo na ňom práve prezeráte. Sledovaný obsah tak bude vždy perfektne viditeľný, dokonca aj na slnku.

Okrem slotu pre štandardnú nano SIM kartu disponuje aj vstavaným slotom pre eSIM. Ak hľadáte mobilný telefón, na ktorý sa potrebujete vždy spoľahnúť a očakávate od neho 100% spoľahlivosť, iPhone 11 Pro je ideálna voľba.

Samsung Galaxy Z Flip

Pozrite sa na svoj smartfón a predstavte si, že ho prehnete na polovicu a odložíte do vrecka. Samsung Galaxy Z Flip je smartfón, ako ho dnes poznáme, no s konštrukciou ako staré véčko, ktoré prešlo úplným redizajnom.

Okrem svojho vzhľadu zaujme aj krásnym 6,7“ AMOLED displejom, ktorý má nízku spotrebu, rýchlu spätnú väzbu a ostrejšie farby. Perfektný výkon zabezpečuje 8-jadrový procesor8 GB operačná pamäť RAM. Vďaka kapacite batérie 3 300 mAh si môžete prácu a funkcie tohto smartfónu užívať naplno počas celého dňa. Na všetok obsah a obľúbené aplikácie je k dispozícii interné úložisko s veľkosťou až 256 GB.

V dizajnovej vychytávke samozrejme nemôže chýbať ani najnovšia technológia eSIM.

Motorola Razr

Aj futuristická novinka Motorla Razr svojou konštrukciou pripomína staré vyklápacie mobilné telefóny, no stále ide o smartfón, ako ho poznáme.

Okrem svojho vzhľadu zaujme dvojitým displejom – vonkajším 2,7“ displejom, s ktorým pracujeme po zaklapnutí telefónu, a druhým displejom cez takmer celú dĺžku zariadenia po jeho otvorení.

Hlavný flexibilný 6,2“ displej disponuje technológiou CinemaVision a filmy či videá si užijete v ultra širokouhlom rozmere. Perfektný výkon zabezpečuje 8-jadrový procesor6 GB operačná pamäť RAM. Batéria má kapacitu len 2 510 mAh, no vďaka nabíjaniu TurboPower batériu dobijete na 100 % rýchlejšie, ako by ste očakávali, a to za niekoľko minút.

Hlavný fotoaparát má len jednu šošovku s rozlíšením 16 megapixelov, no výsledné snímky sú kvalitné. Pri zhotovovaní fotografií oceníte elektronickú stabilizáciu obrazu či laserové zaostrovanie.

V extravagantnej novinke už nenájdete miesto na starú plastovú SIM kartu, Motorola Razr má iba integrovaný slot na eSIM kartu.

eSIM so sebou prináša množstvo výhod

Karta eSIM prináša v porovnaní s pôvodnými plastovými SIM kartami iba výhody. Okrem ušetreného priestoru pre výrobcov v zariadeniach, možnosti mať viac SIM kariet v jednom telefóne, či zníženiu reklamácií čítačiek SIM kariet sa svet zbaví aj veľkého množstva plastového odpadu vzhľadom na nefunkčné SIM karty.


Všetky spomínané smartfóny s podporou eSIM môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.


Tieto dva smartfóny stoja menej ako stovku a majú čím prekvapiť

Čítaj viac

Ako udržiavať bezpečnosť a hygienu smartfónu? Vyberte si z tohto príslušenstva

Čítaj viac

Férová nadácia O2 podporila online vzdelávanie žiakov a učiteľov sumou 60 000 €

Čítaj viac