9 atrakcií, pre ktoré si vaša rodina zamiluje Liptov

Na Liptove nájdete všetko, čo potrebujete na skvelú rodinnú dovolenku. Vybrali sme pre vás tie najzaujímavejšie miesta.

Liptov je jednou z najlepších dovolenkových destinácií na Slovensku. Je obkolesený horami, v ktorých si vyberie vhodný terén rodinka s malými deťmi aj zdatný turista. Dolina je zaliata priehradou Liptovská Mara, ktorá je známa čistou vodou a ľudia ju volajú „Liptovské more“. Na Liptove je stále čo objavovať a je veľa dôvodov, prečo sa tam vracať. Vybrali sme pre vás z každého rožka to najlepšie.

Podeľte sa o svoje zážitky zo spoznávania Liptova vďaka rýchlej 4G sieti od O2. Viac informácií

Túra po čarovných dolinách

Foto: visitliptov.sk

Na Liptove nájdete najkrajšie a zároveň najnavštevovanejšie slovenské doliny – Prosiecku a Kvačiansku. Túra je určená pre zdatnejšie deti a zaberie celý deň. Terén nie je náročný, no treba počítať s tým, že na konci Prosieckej doliny sú rebríky.

Lanovkou k Vlkolíncu

Foto: visitliptov.sk

Ak vám dlhé túry nevoňajú, vyvezte sa s deťmi lanovkou na Malinô Brdo a z cieľovej stanice si urobte príjemnú 20-minútovú prechádzku do malebného Vlkolínca. Dedina je zapísaná v Zozname svetového dedičstva UNESCO a niekoľko stavieb je sprístupnených aj verejnosti.

Stanišovská jaskyňa

Foto: visitliptov.sk

Na Liptove nájdete tri sprístupnené jaskyne – Demänovskú, Demänovskú ľadovú (v lete sa čiastočne roztápa) a Stanišovskú. Stanišovská jaskyňa je otvorená denne a určite sa oplatí navštíviť ju. Pri vstupe dostanete „čelovku“ a so sprievodcami, skúsenými jaskyniarmi pri skúmaní jaskyne zažijete ozajstné dobrodružstvo. Prehliadka trvá približne trištvrte hodiny.

Babyland

Foto: visitliptov.sk

Veľké detské ihrisko, detská zábavná hala, jazdy na koni, zvieracia farma, reštaurácia aj ubytovanie, nepreberné množstvo ďalších atrakcií, vďaka ktorým deti nebudú vedieť čo skôr. K tomu prirátajte príjemné prostredie a vybavenie pre bábätká od prebaľovacích pultov až po detské jedlo. Ak je toto vaša predstava ideálnej dovolenky, určite neobíďte Babyland v Liptovskej Sielnici.

Medvedia štôlňa

Foto: visitliptov.sk

Medvedia štôlňa v Žiarskej doline je jediné sprístupnené staré banské dielo na Liptove. Kedysi sa v nej ťažilo zlato, no o tom, ako vznikla, ani o jej majiteľoch dnes veľa nevieme. Dokonca neexistuje o nej žiadna zmienka v historických prameňoch. Štôlňa je dlhá až 550 m. Pri vstupe vám požičajú „čelovku“ a v sprievode lektora vojdete do podzemia, osvetleného plynovými lampami. Prehliadka trvá pol hodiny.

Chyťte si rybu

Foto: visitliptov.sk

Užite si pohodu v Rybárni na háku, chyťte si rybu, dajte si ju ugrilovať. Ak ste v živote žiadnu rybu neulovili, ale láka vás to, personál vám všetko ochotne vysvetlí. Keď deti omrzí rybačka, môžu sa zabaviť na detskom ihrisku. Toto miesto sa nachádza v Liptovskej Sielnici.

Kúpanie v Mare aj v termálnych prameňoch

Foto: visitliptov.sk

V lete si môžete zaplávať priamo v Liptovskej Mare. V Liptovskom Trnovci nájdete plážové kúpalisko s dobrým vybavením a kempom. Čistučká, chladná voda praje otužilým. Liptov má však výhodu, že sa tu dá vďaka termálnym prameňom kúpať celoročne. Aquapark TatralandiaVodný park Bešeňová ponúkajú zážitok pre malých aj veľkých. Bešeňová je o kúsok priestrannejšia a pokojnejšia, Tatralandia si vďaka pestrofarebným atrakciám získa najmä deti.

Výlet loďou

Foto: visitliptov.sk

Na Liptovskej Mare si môžete požičať plavidlá od výmyslu sveta: od vodného bicykla cez člnok s pádlami až po luxusný katamarán aj s kapitánom. Tiež si môžete užiť skupinovú vyhliadkovú plavbu s výkladom. Na loď môžete nastúpiť v jednom z piatich prístavísk, ktoré sa nachádzajú okolo celej priehrady.

Najstrmšia bobová dráha na Slovensku

Foto: visitliptov.sk

Horská bobová dráha pri Pavčinej Lehote na začiatku Demänovskej doliny sa pýši titulom najstrmšej bobovej dráhy na Slovensku. Maximálna rýchlosť je automaticky obmedzená, minimálna však nie, a tak si nevšedný zážitok môžu užiť aj rodičia s malými deťmi. Samostatne sa môžu spustiť deti od 7 rokov, mladšie si môžete posadiť pred seba.

Aby ste sa o zážitky pri spoznávaní Liptova mohli podeliť so svojimi blízkymi, stavte na rýchly a spoľahlivý mobilný internet od O2, ktorý je vďaka 4G sieti dostupný už pre 96 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4g.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Ako správne a bezpečne predbiehať

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako predbiehať tak, aby ste neohrozili seba ani ostatných účastníkov cestnej premávky.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v podobe O2 Extra výhod. Vo videu sa tentoraz zameral na manéver, ktorý patrí pri riadení vozidla medzi najriskantnejšie.

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Aby ste mohli bezpečne predbiehať, musíte si byť istý sami sebou aj svojím autom. Rasťo Chvála vysvetľuje, ako správne predbiehať s autom, ktoré má pod kapotou veľa koní, aj s takým, ktoré je staré či slabšie.

Pozrite si video a presvedčte sa, ako správne predbiehať:

Oslovilo vás toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac