ZTE A310: Solídny smartfón pre nenáročných

3. 11. 2016; Autor: Marek Tonka

Aj telefóny nižšej triedy sa už snažia ponúknuť užívateľom čo najviac. Prišli 5-megapixelové fotoaparáty a 4,5 palcové displeje. ZTE A310 však išiel o trochu ďalej. Za rovnakú cenu ako podobné telefóny vo svojej kategórii ponúka 8-megapixelový fotoaparát a 5-palcový displej.

Navyše, vďaka IPS technológii ponúka verné zobrazenie farieb a dá na naň pozerať naozaj z veľkých uhlov. Tento dostupný smartfón si vás získa hneď po zapnutí.

Na prvý pohľad nie je ničím nápadný, s rozmermi 143 x 71,9 x 8,8 milimetrov sa ale príjemne drží v ruke. Váhu 136 gramov nepocítite ani po dlhšej práci so zariadením.

Po vizuálnej stránke telefónu nič nechýba. Po bokoch má tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a uzamknutie, na hornej strane vstup pre 3.5 mm jack. Na spodnej strane sa nachádza port pre nabitie telefónu, na zadnej strane nájdeme odkrytý reproduktor, ktorý vie na prichádzajúci hovor upozorniť naozaj výrazne.

Zvládne viac než musí

Čím však môže tento lacný smartfón príjemne prekvapiť? Okrem toho, že je na dve SIM karty (nanoSIM), tak podporuje aj najrýchlejšej LTE siete. Solídny je aj výkon 4-jadrového procesoru s frekvenciou 1,2 GHz.

Aj keď je operačná pamäť telefónu len 1GB RAM, podarilo sa nám na hrateľnej úrovni spustiť letný ošiaľ PokemonGo alebo aj Marverl Future Fight. A to stále hovoríme o telefóne z najnižšej triedy.

V tejto novinke nájdete už Android 6.0 a aj vďaka tomu si budte môcť užiť viac hier z Google Play. A nie len to. S Androidom 6.0 bude mať každý prehľad o svojej spotrebe, výkone telefónu vďaka funkcii Doze – nový režim správy aplikácií pre dlhší výdrž batérie (ak telefón dlhšie nepoužívate, vypne väčšinu aplikácií a prejde do režimu spánku).

Preto ho výrobca vybavil 2200 mAh batériu, ktorá vydrží minimálne jeden deň pri plnom využívaní zariadenia.

Fotoaparát neohúri, ale ani nesklame

Tento telefón však neponúka len dobré spracovanie pri hrách a veľký 5 palcový displej. Vďaka spomínanému 8-megapixelovému fotoaparátu sa dajú zachytiť rôzne zážitky v dobrej kvalite, aj keď to nie je smartfón za niekoľko stovák eur.

Potrpí si však na dobré svetelné podmienky. Mínusom v tomto low-end telefóne je aj 2-megapixelová predná kamera, ktorá síce fotku urobí, avšak nie až v takej kvalite ako zadný fotoaparát.

Aj keď je predná kamera v slabšej kvalite, má autofocus ako aj ovládanie hlasom, detekciu tváre, úsmevu, takže sociálne siete budete môcť fotografiami a videami zásobovať bez problémov.

Menší problém môže pre niekoho predstavovať iba 8-gigabajtová vnútorná pamäť, ktorá sa dá rozšíriť na 32 gigabajtov, čo pre niekoho môže byť stále málo. Avšak, aj tento problém sa dá jednoducho vyriešiť, viac sa dočítate v tomto článku.

Zhrnutie

Smartfóny v dnešnej dobe už sú o niečom inom ako pred rokom. Ponúkajú toho oveľa viac ako ich predchodcovia, a solídny smartfón tak môže mať skoro každý. A čo je najlepšie, telefón je možné si zakúpiť výhodnejšie k programu O2 Paušál.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

HTC U Play: Elegantný telefón, ktorý vás spozná po hlase

Novinka od HTC je skutočne zaujímavým kúskom, ktorý je elegantný, inteligentný a učí sa od svojho majiteľa.

čítaj viac