6 slovenských YouTube kanálov, ktoré vám pomôžu vzdelávať deti hravo a zážitkovo

Aj u nás vznikajú kanály, ktoré dokazujú, že akademické vedomosti sa dajú získavať aj naozaj originálne. Pozrite si náš výber.

Existuje množstvo platforiem, ktoré ukazujú, že aj bežné školské učivo sa dá vysvetliť originálne a udržať si pri ňom pozornosť diváka a často ho aj pobaviť. V Sóde sme pre vás vybrali slovenské vzdelávacie YouTube kanály, ktoré môžete zužitkovať v týchto dňoch aj pri učení sa so svojimi deťmi doma. 

JurajVie

Na kanáli JurajVie nájdete krátke videá, ktoré hravým spôsobom odpovedajú na rôzne otázky, o ktorých človek neraz premýšľa. Dozviete sa, prečo ľudia zívajú, prečo sme štekliví, ako funguje internet či parlamentné voľby.

Záber videí je naozaj široký – od ekonomiky a marketing cez astronómiu a IT až po fyziku. Kanál, ktorý tvorí 18-ročný študent, má vyše 160-tisíc odberateľov a viac ako 23 miliónov pozretí.

Baštrng

Za projektom Baštrng je herec Michal Kubovčík, ktorý v spolupráci s režisérom Karolom Vosátkom a hudobným skladateľom Jurajom Haškom ponúka originálny pohľad na vybrané učivo.

Náučné videá, v ktorých približuje zásadné diela slovenskej literatúry prostredníctvom stand-upu, komixu, animácie, bábkovej či činohernej scénky, ocenia nielen študenti, ale aj tí, ktorí už majú maturitu dávno za sebou.

Dejepis Inak

Kanál Dejepis Inak ukazuje, že historické témy nemusia byť nudné. Vyštudovaná učiteľka Sandra Sviteková sa však nevenuje len dejepisu, ale aj filozofickým a politologickým témam.

Hoci sú jej videá informačne nasýtené, vytvára medzi faktami vzájomné súvislosti, vďaka čomu sú jednotlivé témy dobre zrozumiteľné. Dozviete sa napríklad viac o demokracii, Európskej únii, čo je populizmus aj prečo máme iné názvy mesiacov ako Česi.

Čítajte aj: Matej Tóth vybavil pre všetky deti Telesnú na doma. Pustite sa do spoločného cvičenia

BeWise

Máte radi vedu alebo k nej, naopak, nemáte vzťah a radi by ste ho získali? Kanál BeWise (v preklade buď múdry) je určený pre obe skupiny ľudí. Zrozumiteľne odpovedá na zložité vedecké otázky, pričom sa opiera o fakty a kritické myslenie.

Dozviete sa napríklad, či stroje budú mať niekedy svoje vlastné vedomie, alebo viac o ľuďoch, ktorí vedia počítať veľké čísla rovnako dobre ako kalkulačky.

O2 Radostná škola Daniela Heviera/Chymeros

Projekt O2 Radostná škola Daniela Heviera ukazuje, že vyučovacie hodiny rôznych predmetov sa môžu viesť aj inovatívnym a zábavným štýlom. Keď sa v marci tohto roka školy preventívne zatvorili, obľúbený spisovateľ sa pustil do tvorby online obsahu priamo zo svojej pracovne.

Na jeho kanáli Chymeros nájdete nápady, ako sa učiť literatúru, ale aj to, ako si poradiť s pádmi a so skloňovaním.

Vedátor SK

Projekt Vedátor SK vznikol na Facebooku a postupne sa rozrastal – má vlastný web, no nájdete ho aj na YouTube, kde sú rôzne podcasty. Dozviete sa napríklad, kde sa vzali Vianoce, ktoré sopky sú ničivé či ako sme objavili planéty v slnečnej sústave.

Určite odporúčame sledovať instagramový profil Vedátor SK, kde nájdete množstvo zaujímavých informácií aj o aktuálnej situácii.

Férová nadácia O2 podporila online vzdelávanie žiakov a učiteľov sumou 60 000 €. Viac o grante O2 Digitálna škola a podporených projektoch sa dozviete na tomto mieste.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čím viac paušálov od O2 máte, tým viac ušetríte za O2 Internet na doma. Rýchle a spoľahlivé neobmedzené pripojenie môžete mať už za 0 € mesačne.

Mať viac služieb na jednej faktúre je pohodlnejšie a v O2 teraz aj výhodnejšie. Ak si k ľubovoľnému paušálu od O2 zoberiete aj O2 Internet na doma, budete mať pevný internet každý mesiac o 5 € lacnejší. V prípade, že si na jednej faktúre spojíte viac paušálov, ušetríte 5 € za každý.

Za rýchly a spoľahlivý domáci internet od O2, ktorý výborne poslúži pri práci, zábave aj domácom vzdelávaní, tak nemusíte platiť vôbec.

Ako platiť za O2 Internet na doma menej

Vďaka O2 SPOLU môže na pevnom internete ušetriť každý – jednotlivec, pár aj viacčlenná domácnosť. Platí pritom jednoduché pravidlo: čím viac paušálov využívate, tým menej platíte.

Prečo pevný internet od O2?

Sťahujete sa a hľadáte spoľahlivý domáci internet alebo vám nevyhovuje ten aktuálny? O2 Internet na doma predstavuje rýchle a stabilné pripojenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť.

V ponuke O2 nájdete 5 rôznych programov, všetky ponúkajú neobmedzený objem dát, odlišujú sa však rýchlosťou sťahovania. Novinkou v ponuke je Platinový O2 Internet na doma s rýchlosťou sťahovania až do 150 Mbps.

Veľkým plusom je, že O2 prináša aj riešenie na miesta, kde kvalitný domáci internet dlho nebol k dispozícii. Biely O2 Internet na doma je totiž dostupný pre viac ako 97 % obyvateľov Slovenska.

K výhodám domáceho internetu od O2 patrí aj to, že je bez viazanosti. V prípade, že ste viazaní u iného poskytovateľa, O2 sa postará aj o zmluvnú pokutu, a to až do výšky 150 €.

Zaujala vás táto ponuka a radi by ste o službách od O2 vedeli viac? Kompletný prehľad programov aj s cenami nájdete na www.o2.sk.

Pre jednotlivca

Ak sa napríklad práve tešíte zo svojho prvého bývania a k svojmu paušálu od O2 si vyberiete aj niektorý program O2 Internetu na doma, určite oceníte, že obe služby budete mať na jednej faktúre, a zároveň ušetríte každý mesiac 5 € za pevný internet.

Pre pár

O2 SPOLU odmeňuje zákazníkov za to, že využívajú v rámci domácnosti viacero paušálov. Ak ste pár a obaja máte ľubovoľný paušál od O2 na jednej faktúre, ušetríte na pevnom internete každý mesiac 10 €.

Pre trojicu/rodinu

Ak v rámci domácnosti využívate paušál od O2 traja na jednej faktúre, môžete na službe O2 Internet na doma ušetriť spolu až 15 €. V prípade, že sa rozhodnete napríklad pre Modrý O2 Internet na doma, ktorého cena je 15 € mesačne, nebudete teda každý mesiac za váš pevný internet platiť vôbec.

Ponuka O2 SPOLU sa však neviaže len na O2 SMART Paušály, zľavu môžete získať aj s paušálom O2 DátaO2 Paušál.

Ako si uplatniť O2 SPOLU

Výhody O2 SPOLU si môžete jednoducho uplatniť, či ste nový zákazník, alebo služby O2 využívate už dlhšie. Proces pozostáva z troch jednoduchých krokov:

  1. Vyberte si ľubovoľný paušál od O2 a k nemu ktorýkoľvek O2 Internet na doma s platbou spolu na jednej faktúre.
  2. Prihláste sa do Moje O2 na webe alebo cez aplikáciu vo svojom smartfóne.
  3. Potvrďte svoj e-mail a uplatnite si zľavu na vami vybraný O2 Internet na doma.

Vezmite si aj vy svojich blízkych na jednu faktúru a O2 Internet na doma môžete mať so zľavou od 5 € mesačne. Čím viac paušálov na jednej faktúre máte, tým je zľava vyššia.


Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac

6 smartfónov, s ktorými si môžete pohodlne krátiť čas aj náročnejšími hrami

Čítaj viac

6 dôvodov, pre ktoré sa stále oplatí spoľahnúť na repasovaný iPhone 7

Čítaj viac